Zaloguj | Zarejestruj

Jak oceniasz misję?
Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego! 67%  67%  [ 8 ]
Misja dorównująca oryginalnym poziomom. Bardzo dobra! 8%  8%  [ 1 ]
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu. 25%  25%  [ 3 ]
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak. 0%  0%  [ 0 ]
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie. 0%  0%  [ 0 ]
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka! 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 12
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 paź 2009 19:17 
Młotodzierżca

Tytuł: Eclipsed
Typ: T2
Autor: HipBreaker
Rozmiar: 118 MB
Data wydania: 31.10.2009
Język: angielski

Do pobrania z:
1) http://downloads.ttlg.com/download.aspx?id=2495
2) http://www.darklurker.com/fghi/Eclipsed_1.0.zip

Wątek na forum TTLG

PostNapisane: 01 lis 2009 03:16 
Młotodzierżca

Ta misja z wypowiedzi i screenów także prezentuje się rewelacyjnie.Wypróbuje ją zaraz po Rose Cottage!

PostNapisane: 01 lis 2009 11:57 
Poganin

No fakt, jest doskonała. Koniecznie grajcie na słuchawkach, bo na głośnikach po prostu nie będzie słychać wszystkiego, co autor przygotował, a warto.
W tę misję akurat grałem w nocy, klimacik ma rewelacyjny i trzyma w napięciu, ale jakoś zbytnio przerażony też nie byłem. Miasteczko jest przygotowane bardzo dokładnie, z przywiązaniem do szczegółów.
Na minus spadek liczby klatek na zbyt wielu obszarach (chociaż doskonałe efekty wizualne rekompensują). Fabułę, wydającą się z początku zbyt tandetną, widzimy w zupełnie innym świetle gdy już dotrzemy do miasta
Zdecydowanie warto zagrać. Moja ocena: 5/6.

PostNapisane: 03 lis 2009 22:21 
Garrett

Dopiero zacząłem grać ale muszę powiedzieć że ta FMka ma niesamowity klimat. Już ze dwa razy włosy mi się zmierzwiły tam gdzie normalnie światło nie dochodzi ;)

PostNapisane: 03 lis 2009 23:15 
Arcykapłan

Ja właśnie kończe a przynajmniej tak mnie się wydaje. Jestem pod niesamowitym wrażeniem! Misji tego pokroju nie było chyba od czasów kampanii ANiR, swoją drogą bardzo podobna klimatem do niej. Prócz ciekawych efektów wizualnych jakie zastosowano w bardzooo staranny sposób występuje również multum przeróżnych dźwięków idealnie dopasowanych do konkretnego miejsca - czyli nie jakiś jeden "soundtraczek" wkoło, aż do usrania. Dlatego dźwięk (szczególnie na słuchawkach) odgrywa kolosalną role. Następnie rozgrywka, gdzie przez ponad połowe gry przeszukujemy samotnie obszar jak w Shalebridge to kolejny atut...reszte i wiele więcej należy samemu zobaczyć bo dla mnie 3 godziny jakie spędziłem do tej pory były fascynujące! I oczywiście zostawiam NaJwyŻszĄ oCenKe xD

p.s. Co do mojego problemu jakiego do tej pory nie rozwiązałem to łupy. Zostało mi jakieś 150 do ukończenia i zastanawiam jak się dostać do Orithil's Wares?

PostNapisane: 06 lis 2009 21:12 
Garrett

Uffff... właśnie skończyłem. Kolejna wyśmienita FMka. Bardzo klimatyczna i nawet trudna. Co tu dużo pisać - trzeba zagrać!

PostNapisane: 30 sty 2010 22:12 
Poganin

Wspaniała FMka, aczkolwiek jest kilka niedociągnięć. Chociażby możliwość wyjścia poza mapę, wywalanie do Windy podczas skakania po dachach no i możliwość ucieczki z portu nie otwierając bramy.

Niemniej jednak nie można tego przegapić, bo fabuła wciąga; strachu też nie mało. :mru

Fabuła: 9
Klimat: 10
Grywalność: 8
Grafika: 8.5
Dźwięk: 8.5

PostNapisane: 23 sty 2013 14:22 
Kurszok

Mnie ta FM-ka jakoś wybitnie nie porwała. Jest na pewno dobra ale trochę się dziwię takim ogromnym zachwytom.

Jak dla mnie port jest zaprojektowany zbyt sztampowo, rozwój wypadków zbyt przewidywalny ( tylko czekałem aż miejsce wypełni się "potforkami" ) , napięcia jako takiego jak dla mnie nie było, co najwyżej kilka scen działających na wyobraźnię i podświadomość, reszta to zwykłe wymijanie zmodyfikowanych "małpiszonków" bez jakiegoś strachu.

Przez chwilę również myślałem ,że zapalamy te wszystkie światła w porcie w konkretnym celu. Role się odwrócę ( nie wiem czy to jest do wykonania ), że to my będziemy stać w świetle i nie będziemy mogli z niego zboczyć w mrok. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca i zafundowano nam przewidywalny finał.

Na plus to oprawa, początkowa klimatyczna pustka, umiejętnie ale i logicznie pochowany loot ( chociaż nie wykonałem wszystkich opcjonalnych zadań ), kilka mocnych scen , ogólnie pojęta muzyka w tej FM-ce.

Cała historia i notatki jakoś na mnie nie podziałały szczególnie.

4+/6

PostNapisane: 18 mar 2020 21:18 
Garrett

Początkowo misja robiła na mnie wielkie wrażenie. Klimat jest świetny, architektura mapy i dodatkowe motywy muzyczne niesamowicie do mnie przemawiają. zdaję sobie sprawę, żę FMka ma już swoje lata i odpowiada (a raczej wyznaczała) standardy w innym świecie.

O ile od samego początku wiedziałem, że pustka jest zwodnicza i niedługo mnie zaatakują jakieś ufoki, to sądziłem, że nastąpi to wcześniej. A one same będą nieco bardziej twórcze... i będzie ich mniej. Niestety, ale OP potwory, które są wszędzie to nie przeciwnicy do ghostowania, a raczej to rąbania, co nieco irytowała.

Drugą wadą była ogromna ilość miejsc, do których dało się wspiąć, a twórca tego nie przewidział. Nie tylko, że nie było tam lootu. Ale nie wyznaczono tam dźwięku podłoża, a zderzało się z niewidzialnymi ścianami. Z kolei w kilku miejscach łatwo dało się wyjść poza mapę.

Doceniam jednak, że w misji nie chodziło o zdobywanie po raz kolejny talizmanów żywiołów

PODSUMOWANIE:
OCENA: 7 (lub 8, jak ktoś uważa, że jest za stara, aby ocenić ją jakkolwiek wiarygodnie).
GRYWALNOŚĆ: 7
AUDIO: 10
VIDEO: 7

Plusy: klimat, początkowe pustki, muzyka i rozplanowanie mapki
Minusy: za dużo przeciwników, błędy w projekcie, druga część misji dość nudna.

PostNapisane: 19 mar 2020 15:05 
Młotodzierżca

Nie zgadzam się z zarzutami. To nie misja do ghostowania, trzeba prędzej czy później kogoś ubić. :) Co do drugiej wady to trzeba pamiętać że ta misja była robiona przed patchem NewDark.

PostNapisane: 19 mar 2020 17:08 
Garrett

To oczywiście kwestia gustu. osobiście po prostu wolałbym mniejszą ilość wrogów. Szczególnie, że walka w Thiefie nie jest zbyt twórcza (i w 2009 roku też już nie była).

Co do drugiej kwestii, to faktycznie, po patchu można było lepiej zagospodarować mapki.

Dlatego zgadzam się, że w 2009 roku pewnie trochę bardziej mi się spodobała. Ta muzyka w tle, to była zrobiona pod tę FMkę?

PostNapisane: 19 mar 2020 18:21 
Młotodzierżca

Cytuj:
Co do drugiej kwestii, to faktycznie, po patchu można było lepiej zagospodarować mapki.

Chodziło mi o to że czasami new mantle lepiej wyłączyć jeśli się gra w starsze FMki. :)

Cytuj:
Ta muzyka w tle, to była zrobiona pod tę FMkę?

Chyba tak, albo też wykorzystali dźwięki\muzykę ze stron z darmowymi próbkami.

Btw a co sądzisz o zakończeniu? Wielu graczom się to nie spodobało.

PostNapisane: 19 mar 2020 21:45 
Garrett

Spojler:
Hmmm ja tam powaliłem 90% towarzystwa bez większego problemu :)

Teraz jest 13 lip 2020 06:08