Nowa T2 FM: A Journey Into The Underdark

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego!
1
25%
Misja dorównująca oryginalnym poziomom. Bardzo dobra!
1
25%
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
1
25%
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak.
1
25%
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie.
0
Brak głosów
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Nowa T2 FM: A Journey Into The Underdark

Post autor: Abru »

Tytuł: A Journey Into The Underdark
Typ: T2
Autor: intruder
Rozmiar: 16.3 MB
Data wydania: 09.03.2010
Język: angielski

Do pobrania z:
1) http://www.file-upload.net/download-233 ... k.zip.html
2) http://www.southquarter.com/downloads/J ... erdark.zip
3) http://www.ttlg.de/de/download/download ... erdark.zip

Wątek na forum TTLG
Zrzuty ekranu na Dark Fate
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Nowa T2 FM: A Journey Into The Underdark

Post autor: Pablito »

no to tak - pierwsze wrażenia:
Graficznie prezentuje się ładnie (zarówno screeny jak i na żywo).
Coś niecoś o rozgrywce - wybieramy najpierw jedną z postaci - wojownik, łucznik, mag, każda z postaci ma dostęp do charakterystycznego dla siebie wysposażenia (woj - miecz, maczuga, sztylety, miny, łucznik - głównie strzały - oczywiście nie są to klasycznie thiefowe ale bardziej ciekawe jak np strzała zauroczenia, mag - czary bojowe jak i czary przywołań potworów).
a następnie ruszamy na wyprawę do podmroku - należy liczyć się z tym że nie gra się tu po złodziejsku lecz bardziej bojowo - trza będzie się przerżnąć przez zestawy różnych monstrów z bestiariusza (który to defacto umieszczony został w opisie fmki).

No i Podmrok sam z siebie sugeruje że misja jest bogata w ciemność niemniej mamy w swoim ekwipunku magiczny kryształ który produkuje magiczne kule ala flary.

Na więcej opinii jak i na ocenę misji przyjdzie czas.
acz myślę że jest to ciekawa odskocznia od standartu jaki serwują nam tradycyjne fmki.

EDIT
Opinia po przejściu:
Klimat bardzo mocny,
Zadania prościutkie nie sprawiające większego problemu,
Przeciwnicy też dość łatwi (nie wykorzystuje się pełnego potencjału ekwipunku),
no i krótka - po wyprawie do Podmroku spodziewałem się nieco dłuższej zabawy aniżeli GÓRA godzinki (jeśli pobłądźimy w mrokach i wracać się tu i tam będziemy - bo 40minut spokojnie powinno starczyć też).

Ocena końcowa - wg mnie waha się pomiędzy "dość dobra" a "przyzwoita ale niczym nie zaskakuje" - za klimat jednak wybiorę wyższą ocenę.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowa T2 FM: A Journey Into The Underdark

Post autor: dario »

Ja dam tej fm-ce prawie najwyższą ocenę :P a co tam. Dlaczego? Za sam pomysł stworzenia klimatu RPG w Thefie i za rewelacyjny podkład muzyczny rodem z gier RPG.
Co do samej FM to jak wymienił wyżej kolega zamiast poziomów easy/normal/expert mamy wojownika/łucznika/maga. Zdecydowanie najłatwiej gra się wojownikiem mając miecz czy maczugę, gdyż nie musimy się obawiać o utratę strzał czy zwojów w przypadku pozostałych poziomów.
Początkowo akcja toczy się w kopalniach, gdzie stopniowo schodzimy do tytułowego Podmroku pokonując gobliny bądź niziołki (nie wiem co to mogło być to małe zielone xD), krasnoludy, olbrzymy.
Minusem jest lokacja :( liczyłem na dosyć dłuższą przygodę do Podziemia a tutaj czas gry wyniósł mnie jakieś 50 minut z maks. loot'em..
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nowa T2 FM: A Journey Into The Underdark

Post autor: eLPeeS »

Kolejna FMka z cyklu - technicznie nic do zarzucenia ale jednak coś tu nie gra ;) Ciekawy eksperyment i rozwiązania ale jednak mało to złodziejskie wszystko (no chyba że gra się wojownikiem to można pałować). Generalnie czułem się jakbym grał w zupełnie inna grą. Czy to dobrze? Dla mnie nie. No i znowu masa skakaniny :zdg
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa T2 FM: A Journey Into The Underdark

Post autor: Zaratul »

eLPeeS pisze:Kolejna FMka z cyklu - technicznie nic do zarzucenia ale jednak coś tu nie gra ;) Ciekawy eksperyment i rozwiązania ale jednak mało to złodziejskie wszystko (no chyba że gra się wojownikiem to można pałować). Generalnie czułem się jakbym grał w zupełnie inna grą. Czy to dobrze? Dla mnie nie. No i znowu masa skakaniny :zdg
Źle podchodzisz do tego.Oryginalne misje Thiefa mają być skradanką ale FMki już niekoniecznie.Po prostu nie podchodź do nietypowych misji jak do skradanki tylko z nastawieniem na coś oryginalnego i będzie dobrze.Spójrz na Rose Cottage,to przecież horror\przygodówka.Ile człowiek traci ignorując taką świetną misję bo to nie skradanka. :)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nowa T2 FM: A Journey Into The Underdark

Post autor: eLPeeS »

Tylko że Rose Cottage ma przy okazji świetny klimat i fantastyczne wykonanie wizualne a ta stawia głównie na walkę i szpanowanie rozwiązaniami technicznymi typu nowe rodzaje strzał. Ja nigdy żadnej FMki nie dyskredytuje za to że zrywa ze schematem znanym z OM (skradanie, klimat itp.). Po prostu pewne rozwiązania moim zdaniem się nie sprawdzają i zwyczajnie w świecie nie podobają mi się czemu daje swój wyraz ;)
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Nowa T2 FM: A Journey Into The Underdark

Post autor: Spidey »

Daję najwyższą ocenę za pomysł. Spodobała mi sie na tyle, że postanowiłem ją przejść na wszystkich poziomach (polecam maga). Nie jest to oczywiście czysta skradanka, ale można się nieźle pobawić.

Grafika: 8
Dźwięk: 6
Klimat: 8
Fabuła: 7
Grywalność: 10
ODPOWIEDZ