Mixthoor Mod Packs

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Miło, że komuś się przydało. Ja po raz kolejny przechodzę TG właśnie z HD :)
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Pojawiła się nowa wersja TFIX v1.24 z NewDark v1.25. Zmiany:
- v1.24: core files updated to NewDark 1.2
- a few small tweaks to textures and objects here and there,
- added a fixed rotisserie chicken model (Olfred) and made it rotate where appropriate.
- all alarmlights now work properly,
- and Constantine can now use all of his attacks (so yeah, this is the first time ever the final bossfight works as intended)
.
- that annoying giant terrain spoon in the Little Big World has been replaced with a proper object spoon, hopefully NOT getting the player stuck so often (looks much better too).
- and the welcome screen now also has a PayPal donate link, feel free to hit it if you think my efforts are worth a buck or two.


Interesują mnie te dwie pogrubione frazy. Dodatkowo z HD nie wyświetlają się polskie nazwy obiektów i przedmiotów. Spróbuję to naprawić. HD v1.2 jest świetne, na PCMR działa bezbłędnie. Efekty obrażeń, kropel wody, dymu, wybuchów są przepiękne.

Jak działa MMP HD na Waszych kompach? Czy z MMP HD lub NECRO zauważyliście jakieś problemy?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Bruce »

U mnie Necro działa bez problemów. Czekam na wersję 1.7 z nowymi zmianami :-D
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Jeśli MMP Neco v1.7 miałabo się pojawić, to nieprędko. Wszystkie wykorzystywane modyfikacje nadal są w aktualnej wersji, nie ma żadnych aktualizacji (oczywiście prócz TFIX)

Co do tych alarmów i Trickstera - czy jest sens to w ogóle pakować? Jeśli ktoś chce walki z Szachrajem, nie wygra. A jeśli Szachraj nas ujrzy podczas rytuału, to i tak padniemy. Jeśli ktoś włączy alarm, to marny z nas złodziej. Zazwyczaj w takich sytuacjach ładujemy ostatni zapis gry. No, chyba że ktoś gra po raz n-ty i nie chce mu się już skradać, wali na pałę i pałą wszystko wokoło. Reasumując: taki mały smaczek...
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Tharna »

U mnie HD bez zarzutu, jak przejdę całość to sie odezwę ;)

Edit:
Link do TMA Mixthoor Mod Pack v1.6 Necro nie działa ...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ja też prosiłbym o aktualizację pierwszego postu i inków. Nie działają pliki z google docksa :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

TMA MMP, T2X MMP i TDS MMP muszę przerobić. Póki co, zostawiam TG MMP HD i TG MMP Necto. I post zaktualizowałem.

Drobne uwagi i pytania:
1) Jako, że gram po raz kolejny w TG z MMP HD, czuję nieco większy poziom trudności dzięki TG Ultimate Difficulty (choć nie ukrywajmy, po tylu latach nadal nie stanowi to większego wyzwania :)) W TG MMP Neco nie wrzuciłem tej paczki. Czy zrobić update paczki z Necro?

2) Przy okazju do obu paczek mógłbym wrzucić NewDark v1.25, o którym wspomniałem kilka postów wyżej. Co Wy na to?

3) Czy poprawka Bruce w TG MMP Necro v1.6 działa bezkolizyjnie? Odpaliłem Thief-a i np. w msji Zaginione Miasto brakuje mi chmur i gwiazd. Tak nie powinno być.

4) W TG MMP HD v1.6 brakuje mi polskich nazw przedmiotów i innych obiektów. Żał mi ściska rzyć. Spróbuję to naprawić.

5) Kiedyś na TTLG spotkałem się z postami dotyczącymi nowych pochodni i poprawionej wersji obrazów (do TG i TMA). Wie ktoś coś więcej na ten temat? Mógłby mi ktoś podrzucić linki do tych tematów?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Tharna »

Ja poproszę o aktualizację Necro i poproszę o NewDark v1.25 :)
Póki siedzę z nosem w biznesplanach do końca miesiąca to i tak nie pogram ...
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Dziarsky »

Czekam cierpliwie aż uporasz się z plikami do TMA :).
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Na ttlg Gecko dodał którki materiał o TMA HD v1.0 z nową roślinnością falującą na wietrze. W godzinnym pliku wideo widziałem również napisy do dialogów i komentarzy NPC. Źródło: http://www.ttlg.com/forums/showthread.p ... ost2351159 oraz http://www.ttlg.com/forums/showthread.p ... ost2353984
Data wydania nie jest jeszcze znana.
-
Spróbuję przygotować nową wersję TMA Necro, tak aby można używać jej z FM. Nie podaję daty, bowiem w przeszłości zdarzały mi się straszne poślizgi :( Jak tylko będę to miał, od razu wrzucę post na forum.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Dziarsky »

To jest obłędne. Na filmie wprawdzie cały kadr pokryty jest roślinnością ale zakładam, że będzie można selektywnie wprowadzać roślinność.
Cuda się dzieją z DarkEngine panie :).
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Po instalacji TFIX lub HDmod, nie widzę żadnych plików, nic nie ma. Na innym kompie bez problemów. Czy wie ktoś, co się dzieje? Win7 x64
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Dziarsky »

Wiem, że będę się powtarzał ale...

[W oczekiwaniu na Paczkę Mixthoora do T2]

Jaki jest najlepszy obecnie zestaw wszystkich dodatków do T2 aby maksymalnie wymasterować grę i aby to stabilnie chodziło? Tak od zera, od podstawki z Antologii.

Najpopularniejsze zestawienie to: Podstawka + TafferPatcher + NewDarkGraphics + HDmod/NecroAge/EnhancementPack2 - wszystkie się częściowo pokrywają więc ponoć warto wybrać dla siebie najlepszy.

Macie inne propozycje?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Mały update.

Mam przygotowane nowe wersje TG MMP HD, TG MMP Necro i TMA MMP Necro. Właśnie je testuję.

++++++++++++++++++++
TG_MMP_v1.7.1_Necro
12.10.2017

- TFix v1.25b: (NewDark v1.25, T2 Skies, T2 Water, T2 Style World Textures, T2 Style AI Meshes, Interactive Candles)
- NecroAge v2.3
- TG Sound Patch v1.5
- Narrow Huge Spider
- Narrow Serwer Spider
- TG Antologia - Korekta (na bazie TG Cenega Patch)
- TG Napisy v1.2 (na bazie TG Subtitels v0.8)

Status: działa na 2-óch niezależnych hostach i OS. W najbliższy poniedziałek udostępnię plik na OneDrive i Google Drive. Będę wówczas w pracy z szybkim dostępem do sieci. Paczka nie zawiera poprawki Bruce-a, ponieważ udało mi się zainstalować wszystko tak, że w misji "W przebraniu", jest jeden talizman do wykradzenia i na niebie jest mnóstwo gwiazd, zamiast smutnej i czarnej palety z kilkoma białymi punktami.

++++++++++++++++++++

TG_MMP_v1.7.1_HD
pazdziernik 2017

- TFix v1.25b: (NewDark v1.25, T2 Skies, T2 Water, T2 Style World Textures, T2 Style AI Meshes, Interactive Candles)
- Thief HD Mod v1.2
- Water textures - type4
- TG Sound Patch v1.5
- Narrow Huge Spider
- Narrow Serwer Spider
- TG Antologia - Korekta (na bazie TG Cenega Patch)
- TG Napisy v1.2 (na bazie TG Subtitels v0.8)
- Thief HD Ultimate Difficulty v1.3

Status: plik działa mi jedynie na notebooku, na PCMR nie ładuje mi najnowszego patcha tfix 1.25, lecz 1.24! Jest to o tyle dziwne, że są to identyczne pliki, jak na wspomnianym notebooku. Wina leży prawdopodobnie na moim OS. Gdy instaluję grę lub mody, instalator kończy się powodzeniem, w rejestrze oprogramowania widzę wpisy, lecz katalogi są puste! Dodatkowo mam problem z brakiem polskich liter w listach itp. oraz brak tłumaczenia nazw przedmiotów u pasera (ich opis jest natomiast po polsku). Paczki nie będę jeszcze udostepniał.

++++++++++++++++++++

TMA_MMP_v1.7_Necro
- TafferPatcher v2.0.18 beta
- TMA Sound Effects Enhancement Pack v1.5
- Silent Water
- NecroAge v2.3
- Narrow Huge Spider
- Narrow Sewer Spider

Status: Paczka prawie gotowa. Mam jeden problem. Pliki wideo (np. cs16.avi) nie są skalowalne do rozdzielczości ekranu podczas gry. Oznacza to, że są ucięte, nie widać polskich napisów. Czy ktoś wie, jak to naprawić?

Update, 12.10.2017, 16:04.
już mam:

Kod: Zaznacz cały

; display movie within the UI area instead of maximizing (only meaningful when "ui_scale_mode 1" is specified)
scale_movie_to_ui
Paczkę wrzucę w najbliższy poniedziałek

++++++++++++++++++++
TMA_MMP_v1.7_HD

Status: Paczkę przygotuję dopiero, gdy Gecko wyda nową wersję HD mod z falującą trawą i chorągwiami.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Dziarsky pisze:Najpopularniejsze zestawienie to: Podstawka + TafferPatcher + NewDarkGraphics + HDmod/NecroAge/EnhancementPack2 - wszystkie się częściowo pokrywają więc ponoć warto wybrać dla siebie najlepszy.

Macie inne propozycje?
Tak. Albo HD mod, albo NecroAge albo EP2. Próbowałem mieszać EP2 z Necro, jednak żadnej różnicy nie dostrzegłem, a rozmiar paczki zwiększył się o wielkość pliku EP2 (prawie 800 MB). HD mod odpuściłem sobie, gdy zobaczyłem postęp prac Gecko nad nową wersją (będą napisy, będzie wspomniana wyżej falująca trawa).

Moja propozycja to:
- TafferPatcher v2.0.18 beta (bez t2water i nex)
- TMA Sound Effects Enhancement Pack v1.5
- Silent Water colorless + green + red (lub inne pliki z zestawu Gecko's HQ Water Mod Pack, dostępne pod linkiem: http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=142995
- NecroAge v2.3 (bez folderu BOOKS)
- Narrow Huge Spider
- Narrow Sewer Spider


Pomóżcie mi uporać się ze skalowalnością filmów podczas gry. Gdy tylko to będzie działało, moją mową paczkę natychmiast udostepnię ;)
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Geralt231
Bełkotliwiec
Posty: 18
Rejestracja: 12 września 2013, 22:15

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Geralt231 »

A paczka do Thief 2 Metal Age będzie z napisami polskimi do tego co kto mówił?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Nie, ponieważ nie znalazłem żadnych plików i skryptów odpowiedzialnych za napisy. Widziałem, że Gecko doda to do nowej wersji HD mod dla TMA.

BTW.
TG MMP v1.6 HD:


TG MMP v1.6 Necro:


TG MMP v1.7 Necro:

https://1drv.ms/u/s!AsSnY-ZbsM_iggJo8E_Sc5gyBVKk
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Geralt231
Bełkotliwiec
Posty: 18
Rejestracja: 12 września 2013, 22:15

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Geralt231 »

Gameplay jest dawno z 2-ki
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

TMA MMP v1.7 Necro
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Geralt231 pisze:Gameplay jest dawno z 2-ki
No przecie ona testuje nową paczkę od Gecko. Daj mi link do napisów TMA, zintegruję je i popracuję nad spolszczeniem.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Dziarsky »

Mixthoor pisze:Pomóżcie mi uporać się ze skalowalnością filmów podczas gry. Gdy tylko to będzie działało, moją mową paczkę natychmiast udostepnię ;)
Mixthoor pisze:TMA MMP v1.7 Necro
- To jest ta paczka, o której wspomniasz wyżej?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Jasne, ustawienia to:
Update, 12.10.2017, 16:04.
już mam:
Kod:
; display movie within the UI area instead of maximizing (only meaningful when "ui_scale_mode 1" is specified)
scale_movie_to_ui
Ściągnij i przetestuj. Winno być w porządku, chociaż nie grałem TMA w 100%. Sprawdziłem jedynie początki poszczególnych OM.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Dziarsky »

Mixthoor pisze:Jasne
....
Ściągnij i przetestuj...
Pewnie oczywista oczywistość, ale zapytam bo długo nie wrzucałem Twoich paczek:
- Twoja paczka zawiera też to?
TMA Sound Effects Enhancement Pack v1.5
- Silent Water colorless + green + red (lub inne pliki z zestawu Gecko's HQ Water Mod Pack, dostępne pod linkiem: http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=142995
...
- Narrow Huge Spider
- Narrow Sewer Spider
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Tak!

do TG mam już wersję HD z polskimi nazwami przedmiotów w ekwipunku i u pasera. Jutro udostepnię i zaktualizuję pierwszy post.

Obecnie pracuję nad nową paczką do T2X. I tu pytanie do innych łacherów: W którym pliku mogę zmienić misję startową z T2X? W TG i TMA jest to plik user.cfg. W T2X nie działa mi to.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Dziarsky »

Chciałem do twojej paczki 1.7_Necro dograć "NewDarkGraphicsSettingsToolv1.0" aby sobie pozmieniać parę ustawień graficznych, mieć je pod kontrolą itp. Jednakże zwróciłem uwagę na to, że wywaliło mi to wszystkie tekstury NecroAge więc otoczenie i niebo wróciły do normalnego zestawu.

Myślisz, że to jakiś błąd czy faktycznie to narzędzie nie jest kompatybilne z NecroAge?
Poza tym jakoś tych zmian graficznych za dużo nie zauważyłem, jakby coś nie działało.
ODPOWIEDZ