Mixthoor Mod Packs

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ
sgg
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 26 lipca 2014, 07:45

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: sgg »

Dzięki za szybką odpowiedź. Niestety podmiana pliku nic nie dała. Próbowałem nawet babrać się z plikiem ep2, jak wcześniej radził Mixthoor. Polskie czcionki są po prostu zjedzone. Jakby ich nikt nie wklepał. Ale nic to. Akurat to tak nie wkurza jak problem, który opisałem wyżej. Chociaż to też da się przeżyć. Świetnie po dwunastu latach znowu zanurzyć się w ten świat. "W tak pięknych okolicznościach przyrody".

Sorry, nie znam się za bardzo. Ale żeby od razu pokazywało mi się co zabieram ze skrzyń, bez przestukiwania tab-a, to może coś w ustawieniach karty graficznej (GeForce 660 GTX), albo rdzeni - czy jak to tam się nazywa (Intel i5-4570 3,2 Ghz 4 CPUs) mam pobabrać?
Geralt231
Bełkotliwiec
Posty: 18
Rejestracja: 12 września 2013, 22:15

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Geralt231 »

To pobierz TG Mixthoor Mod Pack v1.4 HD bo tu zauważysz dopiero różnice. Twój komp bez problemu łyknie wersje HD, więc nie kombinuj samemu. Wykasuj stare mody z gry, lub zainstaluj grę od nowa. Ściągnij https://www.dropbox.com/s/c1nxlwhvg15na ... .4.7z?dl=1

Masz tu zaktualizowane pliki z 1.2 wersji moda do 1.4HD, w tym jest zawarty patch cenegi co naprawia polskie czcionki. Wszystkie pliki z archiwum 7zip wypakuj do katalogu RES i je zastąp w razie czego. Musi działać bo ja zaktualizowałem z 1.2 wersji wszystkie pliki do 1.4HD i dałem też prawidłowy plik strings.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Siema,

Patch cenegi wrzuciłem do paczki. Spójrzcie na jej zawartość:
TG Mixthoor Mod Pack v1.4 - 01.07.2014
- TFix v1.19j (NewDark v1.21, T2 Skies, oRGY's Textures Patch, Daemonite's Meshes)
- TG Cenega Patch
- TG Sound Effects Enhancement Pack v1.5
- Vurt's Realistic Water & Lava v1.0.4
- Narrow Huge Spider
- Narrow Sewer Spider
- Thief Enjancement Pack v2.0 ALPHA
- TG GayleSaver's Custom Scripts
- TG Nameless Voice's Scripts v1.2.3

TG Mixthoor Mod Pack v1.4 HD - 01.07.2014
- TFix v1.19j (NewDark v1.21, T2 Skies, oRGY's Textures Patch, Daemonite's Meshes)
- TG Cenega Patch
- TG Sound Effects Enhancement Pack v1.5
- Vurt's Realistic Water & Lava v1.0.4
- Narrow Huge Spider
- Narrow Sewer Spider
- Thief Enjancement Pack v2.0 ALPHA
- HDMOD v0.9.3
- TG GayleSaver's Custom Scripts
- TG Nameless Voice's Scripts v1.2.3
Nie korzystajcie ze starych paczek (1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.3HD). W najnowszej 1.4 i 1.4HD wszystko jest uporządkowane i katalogowane. Problemów z polskimi znaczkami nie ma :)

----------------

Za problem z polskimi czcionkami odpowiedzialny jest plik EP lub EP2. W moich paczkach tego problemu nie ma.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
sgg
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 26 lipca 2014, 07:45

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: sgg »

O rany. To czeka mnie znowu duże wyzwanie. W długi weekend. Dzięki. Dam znać jak poszło. A jak zepsuję komputer, to dam znać trochę później.
Geralt231
Bełkotliwiec
Posty: 18
Rejestracja: 12 września 2013, 22:15

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Geralt231 »

W patchu cenegi są 4 pliki, które patch kopiuje do katalogu RES:
Books.crf, fam.crf, obj.crf, strings.crf
Mixthoor nie zamieścił Books.crf i strings.crf. Są one w 1.2 wersji moda które ja sam zaktualizowałem, czyli 7zipem to co w znajduje się w 1.4 dalem do plików z wersją 1.2. Zupdatowane wersje plików z 1.2 do 1.4 skopiowalem do katalogu RES. Plik strings.crf dałem z pacza cenegi i go nie ruszałem.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

sgg pisze:O rany. To czeka mnie znowu duże wyzwanie. W długi weekend. Dzięki. Dam znać jak poszło. A jak zepsuję komputer, to dam znać trochę później.
Rozpakuj i wklej :) Żadne wyzwanie.
Geralt231 pisze:Mixthoor nie zamieścił Books.crf i strings.crf. Są one w 1.2 wersji moda które ja sam zaktualizowałem, czyli 7zipem to co w znajduje się w 1.4 dalem do plików z wersją 1.2. Zupdatowane wersje plików z 1.2 do 1.4 skopiowalem do katalogu RES. Plik strings.crf dałem z pacza cenegi i go nie ruszałem.
Czyli coś nabroiłem? Bawię się w korektę tekstów do TG, już po instalacji patcha Cenegi. Wtedy też wydam paczkę v1.5 z nowym NewDark, korektą spolszczenia i innymi update-ami, jeśli się takowe pojawią. Dzięki za czujność i zainteresowanie!
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Geralt231
Bełkotliwiec
Posty: 18
Rejestracja: 12 września 2013, 22:15

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Geralt231 »

Potrzebowałbym lokalizacje tekstury w modzie/grze, która odpowiada za kompas, którego używamy w grze. Ogólnie interesowały by mnie też lokalizacje w grze lub plikach moda, gdzie są tekstury, to co widzimy na HUd'zie:kompas, blackjack, miecz, wszelkie strzały itp.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

RES:
fam, mesh, obj
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
sgg
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 26 lipca 2014, 07:45

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: sgg »

Zainstalowałem paczkę HD do TG. No jest różnica. Nie ma problemu z czcionkami. Tylko mój mały problem z inwentarzem pozostał. Ale już nie zwracam na to uwagi. Może ciut za szaro ale jeszcze nie bawiłem się plikami. Dzięki Geralt231, szacun Mixthoor.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Zmień w pliku cam_ext.cfg pozycję nr 227

Kod: Zaznacz cały

; optional saturation setting when "d3d_disp_sw_cc" is enabled, 0 is black and white, 1 is normal color
; (does not affect menu screens)
d3d_disp_sw_cc_sat 0.55
Spróbuj wartości 0.65 lub 0.75. Im wyżej - bardziej kolorowo, niżej - szaro. Przyjemność po mojej stronie
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
sgg
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 26 lipca 2014, 07:45

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: sgg »

Będę na dniach instalował Thiefa 2 i wrzucał TMA MMP v1.5. Z opisu paczki wynika, że nie ma w niej moda HD (albo jest inaczej nazwany). Wiem, że na niektórych stronkach moderskich/modowskich (cholera wie) jest już do ściągnięcia. Czy ktoś go sprawdzał? Czy będzie współgrał z TMA MMP? A może Mixthoor przymierza się do paczki TMA MMP HD?
Awatar użytkownika
Hareton
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 03 listopada 2012, 12:22

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Hareton »

Jeśli masz na myśli Thief 2 HD to próbowałem zainstalować i nie działa.
sgg
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 26 lipca 2014, 07:45

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: sgg »

No to odpuszczam sobie HD. Dzięki.
Geralt231
Bełkotliwiec
Posty: 18
Rejestracja: 12 września 2013, 22:15

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Geralt231 »

Działa wersja HD i nie gadajcie bzdur. Jak ktoś nie umie wkleić plików to jego sprawa.
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: TricksieThiefsie »

HD działa, tylko mogą być problemy w fanmisjach.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Do TMA pojawiły się dwie ciekawe paczki NecroAge i HDMod. Obie będę testował. Jednak ze względu na ogrom pracy, muszę przełożyć to na bliżej nieokreślony termin.

TMA MMP v1.5 zawiera:
TMA Mixthoor Mod Pack v1.5
- AM16's Thief2 Fixed v1.1e
- New Dark v1.21
- NTEX High Res Texture Pack v1.3
- NTEX Normal Texture Pack v1.12
- t2skies - Enhanced skies
- Thief Enhancement Pack
- TMA Sound Effects Enhancement Pack v1.5
- Vurt's Realistic Water & Lava v1.0.4
- Vurt's Thief2 Graphics Overhaul v0.2
- TMA GayleSaver's Custom Scripts
- TMA Nameless Voice's Scripts v1.2.3
- TMA Telliamed's Custom Scripts v2.1
Pliki poprawiające grafikę znajdują się w modach: Vurt's Thief2 Graphics Overhaul v0.2, Vurt's Realistic Water & Lava v1.0.4, Thief Enhancement Pack, t2skies - Enhanced skies, NTEX Normal Texture Pack v1.1, NTEX High Res Texture Pack v1.3. Jednak nie jest to ani NecroAge ani HDMod. W przypadku nowej wersji paczki, stworzyłbym coś na wzór paczki z TG: jedna z normalnymi teksturami + inne wartościowe dodatki, druga z HD + inne wartościowe dodatki, trzecia z NecroAge + inne wartościowe dodatki.

Jeśli ktoś chce próbować instalować TMA HD Mod lub NecroAge, radzę na czystej wersji Thiefa, bez innych modów graficznych, wg instrukcji autorów. Łopatologicznie: Na chwilę obecną polecam instalować TMA HD Mod lub NecroAge bez MMP :)
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
sgg
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 26 lipca 2014, 07:45

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: sgg »

W takim razie instaluję tylko TMA MMP. Mając na względzie Wasze uwagi, chcę później bez problemu poprztykać w fanmisje. No i jeszcze jest T2X, którego nawiasem mówiąc nigdy nie przechodziłem.
sgg
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 26 lipca 2014, 07:45

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: sgg »

Nie edytuję, bo trochę czasu minęło. Zainstalowałem t2x. Zrobiłem wszystko zgodnie z forumową instrukcją. Następnie t2x MMP. Również zgodnie z instrukcją. No i nie chce się uruchomić. Wyskakuje loader, TMA się uruchamia, t2x nie. Tylko please insert... i please insert... Spróbowałem z płytką i to samo. Poszukałem trochę po sieci (na thief-forum nic nie znalazłem), nakombinowałem cuda niewiarygodne z plikiem darkinst (normalnie wygląda jak u Mixthoora ze dwie strony temu), robiłem różne konfiguracje skrótu na pulpicie i nic. Z kodekami nie chcę zaczynać (a może powinienem; vp3 nie instalowałem), bo opisy problemu w sieci dotyczą czystego t2x. To jest z MMP czyli również spolszczone. Jesteście ODR.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Zaratul »

http://www.bogadocious.com/thief.html

Na tej stronce masz T2X w formie jednego pliku zip.Uruchamiasz go w taki sam sposób jakbyś zwykłą FMkę uruchamiał.
BTW co to jest skrót ODR?
sgg
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 26 lipca 2014, 07:45

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: sgg »

No że ostatnia deska... :-D

No dobrze. Ściągam t2x w zipie i uruchamiam dark loaderem ale czy wcześniej mam odinstalować to co wcześniej wrzuciłem? Czyli t2x i t2x MMP? No i co ze spolszczeniem?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Cześć. Musisz mieć TMA i patch NewDark. T2X jest modem do TMA i wykorzystuje jakieś pliki z oryginalnej gry.

Potem jak w I poście:
Thief 2X
1) Zainstaluj T2X v1.1 bezpośrednio do katalogu głównego Thief – The Metal Age bez kodeka VP3.
2) Zawartość MMP przenieś do katalogu głównego gry TMA.
T2X uruchomisz przez Loader-a Raven'a lub Loader-a T2X. T2X możesz wrzucić do DarkLoader-a.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
sgg
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 26 lipca 2014, 07:45

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: sgg »

Odinstalowałem t2x. Wrzuciłem new dark 1.21 (chociaż myślałem, że jest w TMA MMP). Zainstalowałem t2x. Jeszcze raz wrzuciłem T2X MMP. I się normalnie uruchomiło. Język polski jest. Jest również problem. Przy ustawieniu rozdzielczości na 1920x1080x32 menu pozostaje w 640 na 480 a gra uruchamia się w 1920x1080x16 (taka brzydkawa jest). Wchodzenie do mapy czy celów wiąże się z chwilą na zmianę rozdzielczości. I na odwrót. Dziwnie zachowuje się też mysz. Jakiegoś opóźnienia dostała. No i dziwna sprawa... T2X ENG w zipie uruchamiany z dark loadera działa bez najmniejszego zarzutu. Może jakieś pomysły na powyższe? Radę: "to pykaj se gościu po angielsku w tego zipa" proszę odfajkować. Sam już sobie tak odpowiadam ;)


Dobra. Nie zawracam już głowy. Odinstalowałem T2X. Zainstalowałem jeszcze raz. Nie instalowałem T2X MMP (sorry Mixthoor). Wrzuciłem tylko spolszczenie T2X 1.6, no i wszystko jest tak jak być powinno. Teraz urlop jakiś by się przydał.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Spoko :)

TMA MMP zawiera NewDark v1.21:
TMA Mixthoor Mod Pack v1.5
- AM16's Thief2 Fixed v1.1e
- New Dark v1.21
- NTEX High Res Texture Pack v1.3
- NTEX Normal Texture Pack v1.12
- t2skies - Enhanced skies
- Thief Enhancement Pack
- TMA Sound Effects Enhancement Pack v1.5
- Vurt's Realistic Water & Lava v1.0.4
- Vurt's Thief2 Graphics Overhaul v0.2
- TMA GayleSaver's Custom Scripts
- TMA Nameless Voice's Scripts v1.2.3
- TMA Telliamed's Custom Scripts v2.1
Jeśli gra Ci szwankuje, wina ustawień pliku cam_ext.cfg. Oryginalny (bez moich zmian) masz w folderze _Temp. Możesz go nadpisać. U mnie obie paczki (do TMA i T2X) na starym i nowych kompie działają bezproblemowo.

I nie, nie graj po angielsku. Po to stworzyliśmy spolszczenie :P
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Dodałem nowe linki do I postu. Obecnie powoli pracuję nad spolszczeniem napisów (testy w misji Zaginione Miasto). Wkrótce ukażą się aktualizacje.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Hattori »

ODPOWIEDZ