Mixthoor Mod Packs

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Mixthoor »

Instalujesz wszystko osobno wg kazdej instrukcji zawartej w archiwach

LUB

Instalujesz to cos: http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php?f=6&t=5791 (all inclusive z bardzo prosta instrukcja instalacji)
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mały problem ;]

Post autor: krystyn-a »

Mój problem jest trochę większy... mam Thiefa z Antologi i Windows 7 w laptopie. Gra uruchamia się, pokazuje się główne menu i koniec... kursor stoi w miejscu i nic nie mogę zrobić. Ściągnęłam pliki Mixthoora, ale nie da się ich rozpakować, raczej odwrotnie... próbowałam ściągać w/g listy, ale nie wszystkie linki są aktywne. Prawdę mówiąc, nie ma pojęcia co dalej... na razie nawet nie myślę o uruchomieniu jakiejkolwiek fanmisji, a parę mnie kusi... np. ostatnia misja Timona...
Co to za plik cam_ext.cfg i gdzie on jest? Mixthoor pisze o zmianach w tym pliku... ja go nie znalazłam.
:-D
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Mały problem ;]

Post autor: timon »

Spróbuj pobrać MMP z tego linku
https://skydrive.live.com/?cid=E2CFB05B ... 63A7C4!110

Czy masz nową instalację thiefa?
Plik cam_ext.cfg pojawi się po zainstalowaniu patcha 1.19, który zawarty jest w MMP.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mały problem ;]

Post autor: krystyn-a »

timon pisze:Spróbuj pobrać MMP z tego linku
https://skydrive.live.com/?cid=E2CFB05B ... 63A7C4!110
.
Ściągnęłam z tego linka, przeczytałam w instrukcji, że trzeba rozpakować, ale jak mam to zrobić skoro przy próbie rozpakowania pojawia się okienko (w załączniku)... Thiefa 2 zainstalowałam po raz pierwszy na tym komputerze. Dodam, że trójka chodzi bez zarzutu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mały problem ;]

Post autor: Mixthoor »

Cytat z FAQ:
Jak rozpakować poszczególne archiwa?
Należy ściągnąć na dysk wszystkie części danej paczki i klikając np. na pliku z numerem 001 rozpakować dowolnym programem archiwizującym, obsługującym pliki formatu 7z.
Program, np. http://www.7-zip.org/ lub WinRAR v3.91 ze strony http://www.rarlab.com/download.htm
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: krystyn-a »

Okrężną drogą udało mi się wreszcie rozpakować, zrobiłam wszystko jak w instrukcji... w dalszym ciągu nie mogę uruchomić T2. Po wysłuchaniu PF pokazuje się, jakże wkur...ące okienko (załącznik 2). :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Nie ma okrężnej drogi i prościej się nie da. Jak to zrobiłaś?

PS. Aby uruchomić T2 na Win7 potrzebny jest patch przygotowany przez ravena4444 ("Pre Antologia cośtam cośtam" był w jednej z wcześniejszych paczek MMP, link jest dostępny gdzieś na forum) LUB patch NewDark (który jest de facto zintegrowany z MMP v1.4 dla TMA)
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: 3dfx »

Zainstalowałem T2 z Antologii na Win7 x64. Olałem DL 4.3 bo pisałeś na forum, że jednak nie jest potrzebny. Skopiowałem wszystkie pliki z rozpakowanego archiwum Mixthoor 1.4. Gra się włącza. Mam do wyboru nowe rozdzielczości: 16:9 i 16:10, które akurat nie działają bo wyświetlane są jako 4:3. Szkoda, ale to nie jest istotne. W ustawieniach nie mam nigdzie opcji HIGH i nie pamiętam żeby kiedyś taka była, dlatego daje wszędzie gdzie się da "WŁ". Odpalam grę.
Widzę świetne niebo i ładne drzewka, jednak nie mogę się ruszyć! Nie działa żaden przycisk! Nawet ESC:P Ale gra działa, Baso podchodzi i mówi swoje. Trzeba wyłączać w menadżerze. Co mam zrobić?
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: krystyn-a »

Może nie okrężną drogą, ale inaczej... nieważne...
Szukałam, ale nic kojarzącego się z patchem ravena4444 "Pre Antologia itd..." nie znalazłam. Jeżeli chodzi patch NewDark znalazłam tylko instrukcję.
Co mam dalej robić? Chyba zaniosę do naprawy mój stary komputer, bo tam przynajmniej Thiefy śmigały bez problemu. Thiefy i inne starsze gry, a trochę mi się tego nazbierało... :)
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: 3dfx »

lololololo controlsy:P
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Mixthoor »

Yep. W menu klawiszologii jest kilka zapisanych ustawień.

Opcje grafiki polecam zmieniać w pliku cam_ext.cfg. Możesz tak ustawić grę, by np. nasycenie barw było naprawdę mroczne lub pełne jedynie odcieni szarości (ala Better Tomorrow, Ranstall Keep itp.). Tam możesz zmienić rozdzielczość, efekty blooma i masę innych opcji.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

krystyn-a pisze:Może nie okrężną drogą, ale inaczej... nieważne...
Szukałam, ale nic kojarzącego się z patchem ravena4444 "Pre Antologia itd..." nie znalazłam. Jeżeli chodzi patch NewDark znalazłam tylko instrukcję.
Co mam dalej robić? Chyba zaniosę do naprawy mój stary komputer, bo tam przynajmniej Thiefy śmigały bez problemu. Thiefy i inne starsze gry, a trochę mi się tego nazbierało... 4
Najprościej:
- Odinstaluj Thiefa i usuń wszystkie pliki związane z grą.
- Zainstaluj Thiefa
- Ściągnij wszystkie części archiwum TMA Mixthoor Mod Pack v1.4 (7 plików!) i rozpakuj je do jednego katalogu.
- Skopiuj zawartość rozpakowanego katalogu do katalogu głównego Thiefa.

-------------------------------

Plik ravena powinien znajdować się tutaj. Aczkolwiek zalecam korzystanie tylko i wyłącznie z patcha NewDark, który w pełni funkcjonuje z polską wersją gry. NewDark znajduje się już w TMA Mixthoor Mod Pack v1.4.
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: 3dfx »

1. Jak mam coś zmienić w pliku cam_ext.cfg? Otwieram go notatnikiem, ale te wartości są mi obce. Poza tym, czy jest sens coś tam zmieniać, jeśli podobno w tym pliku są Twoje ustawienia z mocnego PC. Myślę, że akurat mam dobry sprzęt, więc chciałbym zobaczyć T2 takiego jak na filmiku, który zamieszczałeś.

2. Zanim się kapnąłem, że mam gołe controlsy, które trzeba ustawić, usunąłem pliki z folderu SAVES, bo coś wyczytałem, że tam są zapisane Twoje configi. Czy brak tych plików zmieni coś lub zepsuje? Mam je skopiować z powrotem?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Mixthoor »

3dfx pisze:1. Jak mam coś zmienić w pliku cam_ext.cfg? Otwieram go notatnikiem, ale te wartości są mi obce. Poza tym, czy jest sens coś tam zmieniać, jeśli podobno w tym pliku są Twoje ustawienia z mocnego PC. Myślę, że akurat mam dobry sprzęt, więc chciałbym zobaczyć T2 takiego jak na filmiku, który zamieszczałeś.
Niedawno jeden z użytkowników narzekał na grafikę, jaka była ustawiona przeze mnie w tym właśnie pliku. Jeśli Ci odpowiada - zostaw. Jeśli nie - zachęcam do lektury pliku "Read Me" z New Dark oraz komentarzy przy poszczególnych opcjach w samym pliku cam_ext.cfg.
3dfx pisze:2. Zanim się kapnąłem, że mam gołe controlsy, które trzeba ustawić, usunąłem pliki z folderu SAVES, bo coś wyczytałem, że tam są zapisane Twoje configi. Czy brak tych plików zmieni coś lub zepsuje? Mam je skopiować z powrotem?
Nic nie zepsuje. Będziesz musiał jedynie ręcznie wpisać swoją własną klawiszologię. W katalogu SAVES znajdują się pliki cfg0000.bnd - cfg0004.bnd będące odpowiednio:
0000 - moją klawioszologią
0001 - Thief 2 default
0002 - Thief 1 default
0003 - Quake
0004 - Unreal

Oprócz tego Thief wykorzystuje plik user.bnd (główny katalog gry), który zawiera predefiniowane ustawienia przed wczytaniem nowych. Ten właśnie plik również edytowałem :)

--------------------
PS. Jako, że Twoje posty dotyczą już bezpośrednio MMP i edycji, przeniosłem je tutaj.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: krystyn-a »

Mixthoor pisze: Najprościej:
- Odinstaluj Thiefa i usuń wszystkie pliki związane z grą.
- Zainstaluj Thiefa
- Ściągnij wszystkie części archiwum TMA Mixthoor Mod Pack v1.4 (7 plików!) i rozpakuj je do jednego katalogu.
- Skopiuj zawartość rozpakowanego katalogu do katalogu głównego Thiefa.
Zrobiłam wszystko w/g Twojej instrukcji i wciąż to samo... :(
Rozpakowałam... Czy to są wszystkie pliki? Może czegoś brakuje...?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: 3dfx »

Niedawno jeden z użytkowników narzekał na grafikę, jaka była ustawiona przeze mnie w tym właśnie pliku. Jeśli Ci odpowiada - zostaw.
Chciałbym, aby T2 wyglądał jak na filmiku, który wstawiałeś (jakaś złotawa kaplica chyba, widok z góry). Tam wszystko świeciło i miało wypasione ostre jak żyleta tekstury.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

3dfx pisze:Chciałbym, aby T2 wyglądał jak na filmiku, który wstawiałeś (jakaś złotawa kaplica chyba, widok z góry). Tam wszystko świeciło i miało wypasione ostre jak żyleta tekstury.
Czy mówisz o tym ? To są ustawienia z DDFixa przed wydaniem NewDark, którymi bawił się łacher z Niemiec. W ustawieniach graficznych New Dark (DDFix nie jest już potrzebny) efekty blooma przestawia się jeszcze łatwiej.

W mojej paczce testowałem różne wartości w opcjach graficznych. Proponowane przeze mnie zmiany są delikatne i lekko odbiegają od standardowych, dostarczanych przez NewDark. Pasują one idealnie do ustawień TV, na którym grywam. Aby mieć tak wielkie nasycenie barw i rozświetlenie źródeł światła, musisz samemu pozmieniać ustawienia w pliku cam_ext.cfg. Ustaw różne wartości i testuj, aby osiągnąć to, co najbardziej Ci się podoba.

---------------------------------

@krystyn-a
Zerknę na to archiwum i powiem Ci, czy się zgadza. Musisz chwilę poczekać, jestem w pracy.
Jeśli chcesz, mogę Ci pomóc zdalnie. O szczegóły pytaj w PW.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: krystyn-a »

Mixthoor pisze:@krystyn-a
Zerknę na to archiwum i powiem Ci, czy się zgadza. Musisz chwilę poczekać, jestem w pracy.
Jeśli chcesz, mogę Ci pomóc zdalnie. O szczegóły pytaj w PW.
Na razie zostawię tak jak jest i poczekam aż znajdziesz chwilę czasu... :-D
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: 3dfx »

Tak, takie wodotryski chciałbym zobaczyć u siebie. Doradź co poprzestawiać, z tym, że kolory olać, bardziej chodzi mi o to ogólne błyszczenie się wszystkiego.

Do Twojego patcha widziałbym jakąś mała instrukcję z opisem co najważniejszych linijek, z podanymi zakresami. Mniej więcej tak: w ten linijce 0 daje to, 1 to, a 2 to. Niby są jakoś tam opisane, ale niestety nie zrozumiałbym tego nawet po polsku. Ja z takich rzeczy to wiem co to jest AA, Vsync i filtrowanie anizotropowe:P Dlatego bardzo ładnie proszę:D
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

3dfx pisze:Tak, takie wodotryski chciałbym zobaczyć u siebie. Doradź co poprzestawiać, z tym, że kolory olać, bardziej chodzi mi o to ogólne błyszczenie się wszystkiego.
Pobaw się tymi wartościami:

Kod: Zaznacz cały

; enable postprocessing (bloom)
postprocess 1

; bloom intensity factor, default is 5
bloomscale 5

; bloom/"glow" radius defined as percentage of the screen's diagonal, default is 2 (the larger values
; require more GPU processing)
bloom_range 2

; bloom saturation, 0 completely desaturated, 1 is fully colored, default is 0.7
bloom_saturation 0.7

; min value required (for R, G and B) in order for a pixel to be included in bloom processing, default is 0.6
; (with a low value a lot of surfaces will glow, with a high value only the really bright surfaces will glow)
; for SS2 you might want to consider increasing this slightly, as the game is generally brighter
bloom_threshold 0.6
3dfx pisze:Do Twojego patcha widziałbym jakąś mała instrukcję z opisem co najważniejszych linijek, z podanymi zakresami. Mniej więcej tak: w ten linijce 0 daje to, 1 to, a 2 to. Niby są jakoś tam opisane, ale niestety nie zrozumiałbym tego nawet po polsku. Ja z takich rzeczy to wiem co to jest AA, Vsync i filtrowanie anizotropowe:P
To nie jest mój patch. Nie jestem grafikiem ani programistą, nie ja tworzyłem NewDark. Ustawienia opcji graficznych na każdym komputerze, TV lub monitorze mogą wyglądać zupełnie inaczej. Jeżeli komentarze w pliku cam_ext.cfg są niejasne, może znajdziesz coś na na ttlg: http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=140085

Jeśli miałbym coś doradzić:
- translator
- testowanie ustawień tak, by odpowiadały Twojemu upodobaniu

PS.
Ja również nie rozumiem wielu ustawień tego pliku ;)
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: raven4444 »

Nie rozkręcajcie się zbytnio z edycją tego pliku bo jak sobie zrobiłem super konfigurację ale po odminimalizowaniu mam 5fps.
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: 3dfx »

Dzięki, pokombinuję. Choć nie wiem czy jest sens - trochę się zdziwiłem gdy przy szybkich ruchach myszką Garrett dostał zadyszki;P
Ogólnie mod robi dobre wrażenie, zwłaszcza tekstury ścian i podłoża. Dyskutowałbym na temat wody, która zdaje się być jakąś naelektryzowaną plazmą.
Mam też wrażenie, że tekstury strażników, ościeżnic i blackjacka są stare (czyt. nieostre), czy może coś się nie wgrało?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Dyskutowałbym na temat wody, która zdaje się być jakąś naelektryzowaną plazmą.
Widziałem sporo różnych wersji tekstur wody i ta podobała mi się najbardziej. Jeśli znajdziesz inną, ciekawszą - możesz nadpisać odpowiednie pliki. Starsze wersje (lub wersje Gecko, który tworzy HD Pack do TG) znajdziesz na ttlg.

Mam też wrażenie, że tekstury strażników, ościeżnic i blackjacka są stare (czyt. nieostre), czy może coś się nie wgrało?
Jeśli paczki, które wymieniłem w pierwszym poście nie zawierają innych tekstur dla tych modeli, które wymieniłeś, to wszystko jest w porządku.

Choć nie wiem czy jest sens - trochę się zdziwiłem gdy przy szybkich ruchach myszką Garrett dostał zadyszki;P
U mnie dostawał, gdy odpaliłem MMP v1.4 na notebooku. Winowajcą z pewnością jest mod Vurt's Thief2 Graphics Overhaul v0.2 http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=140182
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: raven4444 »

Bawię się troszkę zestawem shaderów bo za nic nie mogę osiągnąć ładnej grafiki konfigurując NewDarka, w tej chwili już mam coś takiego.



Pobawię się jeszcze tym i wrzucę na forum paczuszkę.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Czy mozna zminiac ustawienia w tym pliku i "na zywo" widziec zmiany w grafice (ala podzielony ekran, po lewej oryginal, po prawej zmiany)???
ODPOWIEDZ