Mixthoor Mod Packs

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: raven4444 »

Tak, guglnij sobie SweetFX

Wystarczy edytować konfig i sobie w nim właśnie tak dzielony ekran ustawić. Od cholery opcji jest, zaawansowane wygładzanie krawędzi itp. Byleby gra w trybie DX9 działała a Thiefy jak mają NewDark to już jest DX9.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: krystyn-a »

W dalszym ciągu usiłuję uruchomić Thiefa2 w systemie Windows7. Ponieważ nic mi nie wychodzi z plikami Mixthoora, zajrzałam na stronę Dziarsky'ego
http://www.thief-portal.pl/?page_id=82 i znalazłam kilka porad, nie wiem czy przydatnych... postąpiłam dokładnie w/g wskazówek, ale wciąż to samo...
Przy próbie uruchomienia gry wyskakuje okienko (załącznik 3).
Mam zainstalowanego Directxa 11 (był w systemie od początku) więc nie rozumiem o co chodzi... :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Jak wspomniałem, pomogę Ci zdalnie. Będę na forum cały dzień. Gdy nie będzie żadnej awarii lub nowych zadań, mogę się połączyć z Twoim kompem i wszystko zainstalować zdalnie.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: krystyn-a »

Mixthoor pisze:Jak wspomniałem, pomogę Ci zdalnie. Będę na forum cały dzień. Gdy nie będzie żadnej awarii lub nowych zadań, mogę się połączyć z Twoim kompem i wszystko zainstalować zdalnie.
Dzięki... jak znajdę dziś chwilę czasu to się odezwę na PW. :-D
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Hattori »

Ściągnąłem nowy MMP do T2 i zainstalowałem zgodnie z instrukcją. Filmy mi działają, ale są złej jakości. Są takie pikselowate, jakby źle odtwarzało kolory. To cecha charakterystyczna New Darka czy da się to jakoś naprawić?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

To chyba cecha Thiefa w ogóle. Gdzieś na forum widziałem filmy w lepszej rozdzielczości, lecz bez polskich napisów - http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 69#p130569

Dodatkowo w pliku cam_ext.cfg masz sekcję "movie playback", w której również możesz zmienić ustawienia wyświetlania sekwencji filmowych.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Hattori »

Problem w tym, że są brzydkie NAWET jak na Thiefa :P

Pogrzebałem w configu, ale nie do końca mnie to satysfakcjonuje. Ściągnąłem filmy z Twojego linka i podmieniłem w folderze MOVIES. Wygląda to nieźle, chyba na tym spasuję.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: krystyn-a »

krystyn-a pisze:
Mixthoor pisze:Jak wspomniałem, pomogę Ci zdalnie. Będę na forum cały dzień. Gdy nie będzie żadnej awarii lub nowych zadań, mogę się połączyć z Twoim kompem i wszystko zainstalować zdalnie.
Dzięki... jak znajdę dziś chwilę czasu to się odezwę na PW. :-D
:-D
Nie odezwałam się, bo musiałam nagle wyjechać... wróciłam dwa dni temu, ale w miedzy czasie znajomy zajął się moim stary kompem i problem już nie istnieje... Dzięki za wszystko... pzdr
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Leming »

Sprawa wygląda tak. Mam najnowszą wersję paczki Mixthoora do T2. Czcionki w grze, ale tylko te opisujące przedmioty w ekwipunku lub np. napisy wyskakujące na ekran po frobnięciu tabliczki na drzwiach mam wielkie, zupełnie tak jakbym grał w małej rozdzielczości. Czcionki są wielkie, ale w sposób "pikselowy", tak jakby w np. Paincie powiększyć napis, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że coś z ich rozdzielczością. Pozostałe czcionki np. cele misji, książki, dokumenty mam normalnych rozmiarów. Myślałem, że to problem fanmisji Kodeks Drymian, ale później okazało się, że w innych fanmisjach także tak mam.
Gram w rozdzielczości 1920x1080.
Czy jest gdzieś jakaś zmienna w pliku konfiguracyjnym odpowiedzialna za to?
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Nivellen »

Zaraz mnie cholera trafi :evil:
Albo mam coś walnięte w systemie (nowiutki Win8), albo Twoje paczki na SkyDrive są uszkodzone.
Ściągałem już trzy razy, za każdym jak klikam na pliku 001 Winrar (4.20 64bit) mówi mi, że archiwum jest uszkodzone??
Pomocy :pom
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Leming pisze:Sprawa wygląda tak. Mam najnowszą wersję paczki Mixthoora do T2. Czcionki w grze, ale tylko te opisujące przedmioty w ekwipunku lub np. napisy wyskakujące na ekran po frobnięciu tabliczki na drzwiach mam wielkie, zupełnie tak jakbym grał w małej rozdzielczości. Czcionki są wielkie, ale w sposób "pikselowy", tak jakby w np. Paincie powiększyć napis, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że coś z ich rozdzielczością. Pozostałe czcionki np. cele misji, książki, dokumenty mam normalnych rozmiarów. Myślałem, że to problem fanmisji Kodeks Drymian, ale później okazało się, że w innych fanmisjach także tak mam.
Gram w rozdzielczości 1920x1080.
Czy jest gdzieś jakaś zmienna w pliku konfiguracyjnym odpowiedzialna za to?
Zerknij na

Kod: Zaznacz cały

; alpha for 2D overlay (HUD text, bitmaps), default is 1 (opaque)
;d3d_disp_2d_overlay_alpha 0.7

; enable scaling of in-game 2D overlay (HUD), makes the things like current item/weapon text, or SS2
; HUD/panels, larger at resolutions of 1280x960 or higher with pixel perfect scaling (requires "use_d3d_display")
; NOTE: Enabling scaling may actually improve performance, especially at high resolutions.
;d3d_disp_scaled_2d_overlay 64
; alternatively a fixed 2D resolution can be defined, which is aspect ratio corrected and scaled up
; to the current resolution, without enforcing pixel perfectness (ie. filtering makes it a bit less crisp)
;d3d_disp_scaled_2d_overlay 640 480
------------------------------------
Nivellen pisze:Zaraz mnie cholera trafi :evil:
Albo mam coś walnięte w systemie (nowiutki Win8), albo Twoje paczki na SkyDrive są uszkodzone.
Ściągałem już trzy razy, za każdym jak klikam na pliku 001 Winrar (4.20 64bit) mówi mi, że archiwum jest uszkodzone??
Przed chwilą ściągnąłem archiwa i rozpakowałem FileRollerem v3.4.2. Pod Windowsem używam bezpośrednio 7zip'a. WinRARa nie używam od wielu lat. Spróbuj innym archiwizatorem.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Leming »

Mixthoor pisze:Zerknij na...
Który to plik dokładnie z tymi opcjami? nie chce mi się sprawdzać wszystkich .ini i .cfg w poszukiwaniu tego.
Nivellen pisze:Zaraz mnie cholera trafi :evil:
Albo mam coś walnięte w systemie (nowiutki Win8), albo Twoje paczki na SkyDrive są uszkodzone.
Ściągałem już trzy razy, za każdym jak klikam na pliku 001 Winrar (4.20 64bit) mówi mi, że archiwum jest uszkodzone??
Pomocy :pom
Niestety. Winrarem nie da rady. Specjalnie musiałem zainstalować 7Zipa, aby rozpakować te paczkę.
Swoją drogą Mixthoor, dlaczego właśnie 7Zip, skoro wg mojej wiedzy większość spakowanych plików w sieci to właśnie rar? Może powinieneś dodać zatem instalkę 7Zipa do paczki z plikami do Thiefów? ;)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Nivellen »

Mixthoor pisze:Przed chwilą ściągnąłem archiwa i rozpakowałem FileRollerem v3.4.2. Pod Windowsem używam bezpośrednio 7zip'a. WinRARa nie używam od wielu lat. Spróbuj innym archiwizatorem.
U mnie niestety wciąż to samo...
Używam 7zip'a v.9.20 64bit, ale błędy pokazuje mi również rar :?
Leming pisze:Swoją drogą Mixthoor, dlaczego właśnie 7Zip, skoro wg mojej wiedzy większość spakowanych plików w sieci to właśnie rar? Może powinieneś dodać zatem instalkę 7Zipa do paczki z plikami do Thiefów? ;)
Z tego co widzę, nie ja pierwszy mam problemy z tymi plikami. Rar jest jednak bardziej popularnym programem i chyba jednak pewniejszym. Gdybyś mógł wstawić to samo w wersji rar i ewentualnie wrzucić na inny serwis, będę bardzo zobowiązany :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Leming »

Nivellen pisze:OBRAZEK
Źle robisz. Też się nakombinowałem, żeby to rozpakować 7zipem na Win7 x64.

Po zainstalowaniu 7zipa masz kilka różnych plików exe w katalogu (nie powiem Ci, który to był, bo już wykasowałem tego 7zipa ;-p). Wybierz ten, przy którym wyskakuje zwyczajowe okienko programu z opcjami. A dalej standardowo Menu u góry -> wybierz plik (001) -> rozpakuj do... -> Rozpakuj.
Niestety, ale ja także nie odkryłem jak 7zipem rozpakowywać pliki z poziomu prawego kliku myszki.

EDIT:
Nivellen błąd masz!
Pierwszy plik (001) także powinien mieć rozmiar 97 280!
Pobierz go jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Nivellen »

Faktycznie miałem jakieś rąbnięte archiwum. Teraz jest wszystko OK. Przystępuję do instalacji paczki.
Wielkie dzięki Leming :oki
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Na jaki inny, darmowy serwis moglbym wrzucic te pliki? Dobrze byloby bez organiczen co do wielkosci pliku. Co polecacie?
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Zaratul »

Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Nivellen »

Wgrałem MMP-TMA v.1.4 i uruchomiłem sobie "Drymian Codex". Wcześniej przerzuciłem do folderu plik "cam_ext_PC.cfg" z predefiniowanymi ustawieniami dla mocnego PC. Gram sobie bezproblemowo, bez przycinek, aż tu nagle takie kwiatki - (patrz zrzut w załączniku)

W momencie, kiedy w zasięgu wzroku znalazła się lampa, po prawej stronie ekranu i na dole pojawiły się dwu centymetrowej szerokości białe pasy, coś jak rozlewająca się aura. Podobny efekt miałem w Fallout-cie 3, kiedy wgrałem sobie pewne shadery ENB (kiepska modyfikacja oryginalnych ENB B. Vorontsov'a). I tu musiałem powrócić do oryginalnych ustawień z New Dark'a v.1.20, a dopiero potem metodą prób i błędów doszedłem do konsensusu między jakością, wydajnością i bezawaryjnym wyświetlaniem.
Co najciekawsze, miałem podobnie jak u Leminga - teksty i opisy ekwipunku wyświetlały się z kilkakrotnie mniejszą rozdzielczością - litery były wielgachne. Teraz wszystko powróciło do normy.

A, jeszcze jedna ważna rzecz :!!:
Mix - w Twoich plikach konfiguracyjnych nie jest odznaczona funkcja "new_mantle".

Kod: Zaznacz cały

; enable new mantling code
;new_mantle
Wydaje mi się, że w obecnie tworzonych FM (patrz: "Prezent :)" Timona) to ważna opcja. Bez niej ukończenie misji może być bardzo utrudnione.

Na koniec chcę wyrazić moje uznanie dla Twojej pracy, MMP to wspaniała inicjatywa, pozwalająca bez uciążliwych kombinacji i w krótkim czasie cieszyć się piękną grafiką w naszej ulubionej grze.
Dzięki :-D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Dzięki serdeczne! Fakt, z ustawieniami graficznymi trzeba również samemu kombinować i testować.
A, jeszcze jedna ważna rzecz
Mix - w Twoich plikach konfiguracyjnych nie jest odznaczona funkcja "new_mantle".
O tym nie wiedziałem. Dodam.

W planach mam:
- stworzenie plików ISO i udostępnienie ich w całości na jakimś innych serwisie lub/oraz przez torrenta
- stworzenie podobnej paczki do TDS
- opis instalacji i konfiguracji wszystkich możliwych loaderów do FM
- dodanie do paczki T2X tych patchy - http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 21#p137121
- dodanie do obecnych paczek nowej wersji NewDark - http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 01#p137501
- dodanie nowych skryptów, aby stare FMki działały z NewDark - http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 26#p137626


--------------------------

Leming pisze:Swoją drogą Mixthoor, dlaczego właśnie 7Zip, skoro wg mojej wiedzy większość spakowanych plików w sieci to właśnie rar? Może powinieneś dodać zatem instalkę 7Zipa do paczki z plikami do Thiefów? ;)
WinRAR, WinZIP, 7zip, IZArk. Format jest popularny i większość archiwizatorów potrafi je obsługiwać. Instalki nie będę dodawał, najnowsze wersje można bezpłatnie ściągnąć na stronach producentów:
http://www.7-zip.org/
http://www.winzip.de/downwz.htm
http://www.rarlab.com/download.htm
http://www.izarc.org/download.html
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Flavia »

Mixthoor pisze:- dodanie nowych skryptów, aby stare FMki działały z NewDark - http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 26#p137626
Problem z tymi skryptami jest taki, że nadają się do pojedynczych misji i o ile Yandros wciąż jest z nami i w miarę potrzeby będzie owe misje uaktualniał, z innymi twórcami już bywa różnie. A FM-ki szwankują :zdz
Byłoby najlepiej, gdyby w którejś kolejnej wersji NewDarka twórcy zajęli się kompatybilnością. A jeszcze lepiej - działaniem FM-ek z TDP pod TG.
Mixthoor pisze:- stworzenie podobnej paczki do TDS
Fajnie, może w końcu sobie w to zagram :diab9:
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Hattori »

Nawet nie wiedziałem, że pod TDS też coś jest :o

Jak dla mnie robicie za dużo problemów. Mix, wystarczy, że do pierwszego postu, w części "Jak rozpakować poszczególne archiwa" dodasz te linki co powyżej i wtedy nikt już nie powinien mieć pretensji.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: raven4444 »

Wrzuć na http://one.ubuntu.com/ nie ma ograniczeń, konto za darmo jest 5 GB więc chyba się zmieścisz.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Leming »

Mixthoor pisze:Zerknij na...
Ponawiam prośbę. Mixthoor, proszę o nazwę pliku konfiguracyjnego, w którym mam dokonać tych zmian. Nie chce mi się sprawdzać wszystkich plików po kolei.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Hattori pisze:Jak dla mnie robicie za dużo problemów. Mix, wystarczy, że do pierwszego postu, w części "Jak rozpakować poszczególne archiwa" dodasz te linki co powyżej i wtedy nikt już nie powinien mieć pretensji.
Dodałem
raven4444 pisze:Wrzuć na http://one.ubuntu.com/ nie ma ograniczeń, konto za darmo jest 5 GB więc chyba się zmieścisz.
Podziękował. Zmieszczę się.
Leming pisze:
Mixthoor pisze:Zerknij na...
Ponawiam prośbę. Mixthoor, proszę o nazwę pliku konfiguracyjnego, w którym mam dokonać tych zmian. Nie chce mi się sprawdzać wszystkich plików po kolei.
New Dark korzysta ze zmiennych w cam_ext.cfg
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Co do TDSa... Aby się nie powtarzać - http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 60#p137960
ODPOWIEDZ