Nowa T2 FM: Towers of Twilight

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego!
0
Brak głosów
Czołówka swojej kategorii. Bardzo dobra!
2
100%
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
0
Brak głosów
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak.
0
Brak głosów
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie.
0
Brak głosów
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Nowa T2 FM: Towers of Twilight

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tytuł: Towers of Twilight
Typ: T2
Autor: Ripped Phreak aka. Krush
Data wydania: 14.09.2023
Język: angielski

Opis: I znowu kradniemy książki. Chyba nie ma tutaj Twilight Sparkle ani Edwarda...

Do pobrania z:
ENG
https://www.dropbox.com/scl/fi/9jx72ah8 ... muyhz&dl=1
RUS
https://darkfate.org/view/details/files ... ht_rus.zip


Wątek na forum TTLG
Strona misji na Thief Guild
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: Towers of Twilight

Post autor: Juliusz »

Ukończyłem niedawno. Misja w klimatach Thiefa 1, ale na silniku Thiefa 2, a więc ciekawsza dla oka niż te wierne oryginalnemu wyglądowi z 98 roku. Architektura generalnie ciekawa, dość zróżnicowana. Dużo jaskiń, grobowcó, magów, trochę stworów i umarlaków - no taki standard T1, tyle że z pewnym rozmachem. Ciekawa mechanika kamieni runowych Strażników, które pozwalają na dość swobodną teleportację.
Warto zagrać.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: Towers of Twilight

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Misja posiada trzy wielkie zalety i dwie spore wady. Zacznę od zalet:
1. Dużo ciekawych mechanik, jak możliwe do odnalezieniu w trudno dostępnym miejscu kamienie teleportacyjne, Talizman Wody strzelający wodą, lub też jeden taki szyfr.
2. Spora zróżnicowanie pomieszczeń, a także ich generalna prezentacja. W tym fajnie, że dodano trochę tekstur, także na postacie. Była też nieźle zaprojektowana, więc architektonicznie bez zarzutu.
3. Ogólnie była przyjemna i sprawiała sporo satysfakcji.

A teraz wady:
1. Na początku wydawała się obszerna, lecz niedługo potem przekonałem się, że w istocie tak nie jest. I to nawet nie była wina otwieranego skrótu w jednym czy dwóch miejscach, tylko po prostu nieco bajerowała gracza udawanym ogromem.
2. Jak na misję o tak imponującej oprawie i ogólnym założeniu, to była pusta. Zdecydowanie brakowało mi tutaj tajemnic, więcej fabuł i wątków pobocznych. Aż prosiła się, aby ją nafaszerować ciekawostkami.

Dlatego to bardzo dobra FMKa, ale niestety niegenialna ^^

Ogólna ocena: 8
Grywalność: 9
Audio: 8
Video: 8
Plusy: architektura, różnorodność, unikatowe przedmioty
Minusy: nieco tu pusto, przydałoby się więcej fabuły
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: Towers of Twilight

Post autor: Juliusz »

Co do architektury - zauważyłem tutaj istniejącą manierę/stylistykę rodem z Quake'a. A mianowicie budynki umieszczone w wąskich wąwozach z pionowymi skalnymi ścianami, w zasadzie z przednią fasadą tylko, przed którą jest fosa (basen) i z reguły zawalony most. Dark engine, choć nieco podrasowany, to ciągle silnik starego typu i takie podejście do architektury częso pokutuje. Szczególnie, jak ktoś robi misje rozległe i musi oszczędzać na skomplikowaniu misji. To, taka jedyna rzecz, która mi osobiście nie podpasiła, bo trąci latami 90'-tymi. Ale wiem, że to w dużej mierze ciągle ograniczenie techniczne.
ODPOWIEDZ