Nowa T2 FM: King Abedzen's Tomb

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego!
0
Brak głosów
Misja dorównująca oryginalnym poziomom. Bardzo dobra!
0
Brak głosów
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
2
50%
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak.
2
50%
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie.
0
Brak głosów
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Nowa T2 FM: King Abedzen's Tomb

Post autor: Flavia »

Tytuł: King Abedzen's Tomb
Typ: T2 (ND v1.23)
Autor: Yandros
Data wydania: 30.10.2015
Język: angielski

Opis:
Jakieś sto mil na wschód od Miasta, na szczycie stromego klifu znajduje się starożytny grobowiec, jeden z ostatnich reliktów kultury ruthymiańskiej, panującej na tych terenach wieki temu. Korciło Cię zawsze, by udać się tam w poszukiwaniu skarbów, mimo że z racji wieków wszelkie bogactwa zostały najprawdopodobniej dawno splądrowane.

Ostatnio jednak natrafiłeś na zapiski profesora Albrechta Hinatharxusa, zmarłego przed dwudziestu laty eksperta od kultury ruthymiańskiej. Jeden akapit szczególnie zwrócił Twoją uwagę:

Powszechnym zwyczajem było budowanie drugiego, ukrytego skarbca w miejscach spoczynku przedstawicieli dynastii królewskiej. Grobowiec Króla Abedzena nie powinien stanowić wyjątku. Mechanizmy otwierające zazwyczaj były ukryte i miały formę łamigłówek, jednak podczas moich badań siedem lat temu nie udało mi się natrafić na żadne ślady podobnych struktur. Mam jednak powody, by podejrzewać, iż wciąż znajdują się one w stanie nienaruszonym.

Co ciekawsze, po przeczytaniu testamentu okazało się, że dobry profesor sam został pochowany na cmentarzu graniczącym z grobowcem Abedzena. Być może czas złożyć im obu wizytę...

Uwagi:
* Misja wymaga co najmniej ND v1.23
* Misja wymaga znacznej ilości interakcji między przedmiotami w ekwipunku a przedmiotami w świecie
* Wiele podpowiedzi zostało zawartych w nowych zadaniach oraz wypowiedziach Garretta, więc zaleca się zwracać na nie baczną uwagę tudzież uważać na swoje czyny, gdyż jeden błąd może spowodować, że misja stanie się nie do przejścia.
* W misji pojawiają się nowe przedmioty - świecące klejnoty o działaniu podobnym do flar, jednak nigdy nie gasnące.


Do pobrania z:
http://www.southquarter.com/downloads/2015/KAT_v1_0.zip
http://download.darkfate.org/fan-missio ... T_v1_0.zip
http://www.taffersparadise.net/thief2mi ... T_v1_0.zip
http://thief.0815x.de/KAT_v1_0.zip
http://thiefmissions.com/m/KingAbedzensTomb

Wątek na forum TTLG
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Nowa T2 FM: King Abedzen's Tomb

Post autor: Flavia »

Ponoć Yandros spędził wiele lat na konstruowaniu tej FMki, tym bardziej szkoda, że jest ona po prostu średnia. Tzn. wykonana bardzo ładnie, z użyciem wielu nowych tekstur, modeli, głosów i nawet kilku ciekawych skryptów (o ile zdołamy je zauważyć ;) ), niestety jej powierzchnia jest bardzo mała, zaś rozgrywka w zasadzie ogranicza się do polowania na piksele i kilku interakcji. Koniec końców dostarcza ona kilku zachwytów na początku, a potem już tylko wkurwienia i frustracji. Nie jestem w stanie z czystym sumieniem polecić jej nikomu, może poza skończonymi desperatami i wąskim gronem najbardziej zapalonych estetów, a i ci pewniej będą woleli Rose Cottage czy innym Hamerite Imperium...
Heroes are so annoying.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: King Abedzen's Tomb

Post autor: bob »

Flavia pisze:Hamerite Imperium
Gdzie szukać tego Hamerite Imperium? Po wpisaniu "Imperium" w wyszukiwarkę (thiefmissions.com) mam wynik nie o "Hamerite Imperium", ale o "Hammerite Imperium", jeszcze dokładniej o "Hammerite Imperium Team" (w sensie że jest to autor fanmisji "The Seven Shades of Mercury"). Za pierwszym razem w wyszukiwarkę fanmisji wpisałem "Hamerite", i nic mi nie wyszukało (przy okazji się zdziwiłem), ponowiłem szukanie wpisując "Imperium", i już coś mi znalazło.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: King Abedzen's Tomb

Post autor: raven4444 »

Wpisać w google i wybrać 1 wynik? Nie bądźmy upośledzeni serio
http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=126831
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa T2 FM: King Abedzen's Tomb

Post autor: Kurhhan »

Dobra, mała misja z ciekawie pokombinowanymi skryptami. Polecam każdemu oprócz skończonych marud.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa T2 FM: King Abedzen's Tomb

Post autor: Zaratul »

Też mi się ta misja podobała.Bardzo fajny mroczny klimat i dobrze zrobione zagadki.
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Nowa T2 FM: King Abedzen's Tomb

Post autor: TricksieThiefsie »

Nie działa mi skryptowo ta misja jak należy już na początku, więc nie chcę się irytować później już po wejściu do samej krypty że coś nie działa.

Chodzi o to, że nie otwierają się same z siebie te pierwsze drzwi na początku misji, te 8 kamieni również nie działa (znikają z ekwipunku ale na ziemi się w ogóle nie pojawiają), jeszcze Garrett nic nie mówi, jak patrzy na runy na drzwiach do krypty. No i nie ma łopaty :?

(Porównałem z grą FenPhoenixa)

Mam świeżo zainstalowany Thief 2 z Goga i na nim ND 1.23
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa T2 FM: King Abedzen's Tomb

Post autor: Kurhhan »

Również miałem to samo, ale instalacja od podstaw rozwiązała problem.
ODPOWIEDZ