Newdark Novice Contest

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Newdark Novice Contest

Post autor: Flavia »

Kolejny konkurs na TTLG.

Temat organizacyjny
Misje wydane
Wyniki


Uczestnicy:

Just my luck
Autor: Grandmauden
Temat
Download

Shoes & Dresses
Autor: JarlFrank
Temat
Download

Forgotten Tomb
Autor: Kurhan
Temat
Download


Głosowanie, niestety tylko przez na TTLG. Aby to zrobić należy wysłać prywatną wiadomość do użytkownika Iceblade zawierającą oceny w następujących dziedzinach: przyjemność z rozgrywki, grywalność, fabuła, projekt, klimat, efekty specjalne, użycie przestrzeni, unikalność, w każdej z nich przyznając od 1 do 10 punktów. Ostateczny termin to 21 marca.

Serdeczne gratulacje dla Kurhana z powodu wydania pierwszej misji!

A teraz grać, łachery, bo pałę wyciągnę...
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Newdark Novice Contest

Post autor: Kurhhan »

Gratulacje przyjęte Flawia.

Tutaj wersja 1.1 z drobnymi poprawkami :

-CLICK-

Możliwe, że będzie jeszcze wersja pod patch 1.24 który eliminuje bug cieni z 1.23, psuje ten błąd trochę oświetlenie pierwszej sceny w misji.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Newdark Novice Contest

Post autor: Flavia »

A tymczasem pojawiły się wyniki.

Dzięki, Kurhan, ale w pierwszym poście jest już link do wersji 1.1 ;)
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Newdark Novice Contest

Post autor: Zaratul »

Uhhh tyle misji przechodzę ale weny do pisania nie ma,starość nadciąga. :(
A tak serio to chcę pogratulować z całego serca Kurhanowi za świetną robotę przy swoim magnum opus.Żeby wszystkie debiuty moderskie tak dobrze wyglądały to świat byłby piękniejszy.Oczywiście gratki też za wygraną w konkursie novice contest! Pierwsze miejsce jak najbardziej zasłużone.


Forgotten Tomb
Gratulacje i podziękowania już były wyżej :) teraz się skupię na wrażeniach.Przede wszystkim pierwsze co zauważamy w tej misji to naprawdę piękna oprawa wizualna i świetne wykorzystanie tekstur wysokiej jakości.
Ogólnie nie wiem czy to tylko ja ale IMO ta FMka to jedno wielkie nawiązanie do Down to the Bonehoard z Thiefa 1.Dużo mniejszy Bonehoard ale tak samo zapadający w pamięć klimatem krypt i samymi umarlakami.
Do tego dużo lootu do zebrania,rzeczy naprawdę są sprytnie pokrywane,trzeba mocno pogłówkować żeby wszystko znaleść.
Na uwagę zasługują też 2 zakończeniai same skrypty które są pomysłowe.Podsumowując najlepsza misja z wszystkich trzech,gorąco polecam!

Just my luck
Autor widać że nie chciał narobić sobie wstydu i przyłożył się do swojej pracy.Misja broni się swoją jakością i wykonaniem.
A co my tu mamy? Bardzo mały plac z domami i sklepami który został opanowany przez duchy.Niby mały objętościowo ale powiadam wam że tu naprawdę wiele się dzieje i duzo jest rzeczy do robienia!
W fabule następuje ciekawy zwrot akcji po jakimś czasie w którym można zaobserwować oryginalne rozwiązanie motywu z klątwą.To było bardzo ciekawe.
Numer 2 w mojej opinii co do misji w novice contest,bawiłem się naprawdę dobrze.

Shoes & Dresses
Hmmm no tutaj jest dziwna sytuacja bo tak jak poprzednie misje są jak najbardziej serio tak tutaj autor na każdym kroku robi sobie jaja. :D
Co chwile natrafiamy na niewybredne żarty słowne i sytuacyjne.Niektóre były tak głupie(kibel na początku,gra "RPG") że nie wiedziałem czy się śmiać czy po prostu faceplanta walnąć. ;)
Architektura poziomu jest dużo dużo gorsza od pozostałych 2 misji w tym zestawieniu.Autor widać że nie ma umiejętności żeby stworzyć wiarygodne\realistyczne projekty pomieszczeń.
Cóż...dzięki tym sucharom jakie były bawiłem się w miarę dobrze ale niestety to trochę za mało.Misja dla mnie jest na samym dole novice contest.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Newdark Novice Contest

Post autor: Kurhhan »

Dzięki za miłe słowa. Chociaż zabrakło czasu by to było coś większego a końcówka mniej skrótowa. Przy budowie pomieszczenia kościelnego zdałem sobie sprawę, że nie zdążę i trzeba było zrezygnować z kilku elementów oraz zasypać kilka wejść.
Mogę jednak zdradzić, że rozpocząłem pracę nad nową misją w podobnym klimacie. Plan jest prosty. 2-3 razy "obszerniejsza" w każdym elemencie. Jednak wiosna-lato to nie jest dobry czas na dromedowanie i chyba zrobię sobie przerwę do jesieni. Może z doskoku będę kontynuował, zobaczę.


Just my luck również mi się podobało. Taka schludna, bardziej w starym stylu, dopracowana misja z fajnie poskryptowanym zwrotem pod koniec. No i przeklęte miejsca to moja tematyka. Jeśli Grandmauden będzie dalej tworzył to będzie z tego uciecha. Jest dokładny. Widać, że siedzi i patrzy co tutaj dopieścić. Lubię takie podejście.

Misja JarlFranka niestety mi się nie podobała. Ale to kolega z konkursu, do tego bardzo sympatyczny więc nie będę więcej dodawał. Dromeduje również najkrócej. Ja już miałem wcześniej przymiarki, Grandmaudem z tego co pamiętam z tematu prezentującego zdjęcia tworzonych misji, również.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Newdark Novice Contest

Post autor: Juliusz »

Kurhhan - W misję jeszcze nie grałem, ale gratuluję zwycięstwa!

Teraz, jak masz już swojego bug'a naprawionego (sunlight), to możesz szaleć w Dromedzie!
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Newdark Novice Contest

Post autor: Kurhhan »

To z czym próbowałeś mi pomóc w misji z drewnianym kościołem to jest jeszcze coś innego. Nie związane (a może i jakoś związane, kto to wie, chyba tylko Le Corbeau) z "sun_runtime_obj_shadows". Kompletnie już spierdolone. Tak czy siak 1.24 tego nie naprawia. Tamtą misję odpuszczam. To był dobry poligon doświadczalny początkującego, ale nawarstwiło się zbyt wiele dziwacznych problemów.
ODPOWIEDZ