Nowa kampania T2: Nosferatu - Volume 2

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

6/6 Przełomowa misja, kamień milowy pod każdym względem.
1
25%
5/6 Czołówka swojej kategorii. Bardzo dobra!
2
50%
4/6 Misja dosyć dobra, posiadająca ciekawe elementy ale również znaczące wady.
1
25%
3/6 Misja przyzwoita, spełniająca minimalne wymogi. Przeciętniak.
0
Brak głosów
2/6 Słaba misja, posiadająca poważne wady i powielony pomysł.
0
Brak głosów
1/6 Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Nowa kampania T2: Nosferatu - Volume 2

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tytuł: Nosferatu - Volume 2
Typ: TMA
Autor: Sensut
Data wydania: 30.10.2019
Język: angielski

Opis: Druga część bardzo ciekawego horroru inspirowanego klasyczną podróbką Draculi.

Do pobrania z:
https://mega.nz/#!mEhjXKLR!UZf_q0RVyqGq ... vLPK6Ws82c
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing


Wątek na forum TTLG
Strona misji na Thief Guild
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa T2FM: Nosferatu - Volume 2

Post autor: Zaratul »

Nosferatu 2 skończone. Pierwsza misja to właściwie remaster Nosferatu 1 więc nie będe się o niej rozpisywał. Za to w drugiej misji wracamy ponownie do zamku Drakuli, tym razem jest zima i musimy przebrać się w uniform stacjonujących tam żołnierzy. W pierwszej połowie gameplay to tak zwany walking simulator z keyhuntingiem. Ale im dalej tym lepiej, spotkamy wilkołaków, złodziei próbujących się włamać do młyna i klimatyczną jaskinię wampirów.

Na początku nie chciałem polecić FMki z powodu nudnego początku ale po skończeniu całości muszę powiedzieć że jest naprawdę dobrze. Sensut dostarczył po raz kolejny. Z chęcią zagram w trzecią część. I tak, ona na pewno się pojawi. :)
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Nowa T2FM: Nosferatu - Volume 2

Post autor: Juliusz »

Potwierdzam - warto. Choć niepotrzebnie ponownie przechodziłem pierwszą misję - od pierwowzoru praktycznie niczym się nie różni, poza małymi dodatkami, które bardziej łączą ją z misją 2 (kopalnia).
W misji drugiej możemy eksplorować wreszcie resztę zamku oraz nowe obszary poza nim.
Rozgrywka jest specyficzna - opiera się głównie na eksploracji, eksploracji i jeszcze raz eksploracji. Aha - i dużo biegania! ;) Typowej skradanki i obezwładniania przeciwników nawet na lekarstwo nie starcza. No, ale powiedzmy to taki nieco inny typ gry. W końcu nie jesteśmy Garrettem nawet - to inny świat. Ale to co w misji jest, się broni. Architektura zamku i wykończenie niektórych wnętrz jest na najwyższym poziomie.

Ale jeśli miałbym się czepiać:
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa T2FM: Nosferatu - Volume 2

Post autor: SPIDIvonMARDER »

FMkę traktuję jako rewelecyjną i przepojoną klimatem przygodówkę. Nareszcie mogliśmy w pelni docenić rozpalnowani pomieszczeń w zamku i poczuć go nie jako pustą skorupę, a jako pewien żywotny organizm. Prblemy stacjonjących tam żołnierzy, ich służba i ponury nastrój bardzo mi sie udzieliły.

Pod kątem samego gameplay'u to faktycznie szału nie ma. Misja jest raczej prosta pod względem mechaniki. Potraktowałem ja jako odskocznię od typowych FMek. Równocześnie wszystko nagradzał klimat, klimat i jeszcze raz klimat! Już dawno tak bardzo nie wyczekiwałem na fajrant, aby wrócić do domu, aby coś pograć.
Rewelacyjna jaskinia sióstr!

Minusy: przestrzeń z młynem miała potencjał na coś o wiele bardziej rozbudowanego.

Co do sklepu, to fabularnym wytłumaczeniem mogłoby być, że Van Helsing musiał zachomikować resztę pieniędzy. Ale fakt, brakowało tam rzeczy prawdziwie przydatnych.


Czekam na część 3!

PODSUMOWANIE:
OCENA: 9+
GRYWALNOŚĆ: 10
AUDIO: 10
VIDEO: 10
Plusy: architektura, klimat, zamek Draculi nareszcie cały!, inne lokacje
Minusy: tutaj można by wsadzić jeszcze trochę czaru...
Obrazek
ODPOWIEDZ