Splinter Cell - multiplayer

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: eLPeeS »

Jako, że wakacyjna aura nie dopisuje (przynajmniej u mnie) postanowiłem wypróbować SCCT na multi. Jak ktoś jest chętny i nie za dobry ;) w te klocki to można by pograć. Odbębnie tylko co muszę zrobić i jakoś wieczorkiem (21-23) będę stawiał pierwsze kroki.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: grim_reaper »

Jakbyś wyczuł pismo nosem :P: , zamierzałam popróbować, ale nie wiem jeszcze kiedy, raczej od poniedziałku, dam znać jakby co ;).
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: eLPeeS »

Hehe. Ma się tego czuja ;) Ja i tak dzisiaj nie zacznę bo muszę pilnie wybyć na 48h więc poniedziałek brzmi kusząco.

Ktoś jeszcze chętny?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: eLPeeS »

Właśnie zakończyłem moją pierwszą 2h sesję w SCCT i jestem trochę rozczarowany. Gra szpiegiem sprowadza się do bieganiny i używania gadżetów a gra najemnikiem do biegania i strzelania na pałę przez sufity, ściany itp. Generalnie spodziewałem się czegoś bardziej... hmmm... wyrafinowanego ;)
Poza tym na serverach dla noobów siedzą starzy wyjadacze i mają ubaw. Ja co prawda miałem większy skręcając im karki jako noob, ale to już inna bajka. Tak czy inaczej może wrażenia z gry byłby inne gdybym znał mapy. Wniosek - trzeba je poznać w domowym zaciszu i wtedy zrobić drugie podejście :)

PS Ktoś jeszcze chętny (ale się powtarzam ;)) na mała rozgryweczkę?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: grim_reaper »

Ja już dziś chciałam spróbować, ale niestety okazało się, że wersja jest niezgodna z wersją serwera, na który miałam wejść, ale małymi kroczkami damy radę :-D, hehe, przebrnęłam nawet dla sprawy przez ten nudny exam map ><! :roll: 8-) A tak to jeszcze czeka mnie wielokrotna konfiguracja klawiszy :? , bo zupełnie zapomniałam jak miałam je kiedyś poustawiane :P:, no i wszystko takie inne jest :)) .
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: eLPeeS »

grim_reaper pisze:że wersja jest niezgodna z wersją serwera
Ile ja się wycierpiałem podczas instalacji nowego patcha. Mordęga! Ten 1.05.157 instaluje się chyba z pół godziny niesamowicie przeciążając system (a przynajmniej u mnie tak to wyglądało) :roll:

PS Kombinuj, kombinuj :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: grim_reaper »

Oj tak, u mnie tak samo długo to trwało, przeciążenie może nie było aż tak dokuczliwe ( może tylko przy zmianie okna ), dokuczliwy był raczej późniejszy etap xD. Za Chiny boskie nie wiedziałam co i jak, poznałam niektóre przyrządy itp. ale bez zapoznania się z objectivami i mapami to nie ma co zaczynać, bo strasznie się odechciewa grać :-D. Więc jeszcze kombinuję :P: .

PS. Masz TS-a, albo Skype'a albo cuś?
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: eLPeeS »

grim_reaper pisze:Więc jeszcze kombinuję
No ja też tymbardziej, że wczoraj zaliczyłem krytyczny pad systemu (padł niemal w momencie dymisji Leppera ;)) i jeszcze z nim, póki co, walczę. Jednak mimo ogólnej zawieruchy SCCT chodzi dalej jak złoto, tak że jak coś to i'm good to go ;)

PS Coś się skręci.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Lomass(6E03)
Bełkotliwiec
Posty: 21
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:39
Lokalizacja: R-sko

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: Lomass(6E03) »

Może zagramy w PANDORE na Lanie bo na Ubisoft.com nie działa

a tak to wybierzemy mapke według mnie najlepszą którą mam opanowaną bo grałem sam XD to Vintage Plaza czy jakoś tak więc kiedy i kto chętny.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: eLPeeS »

Męcząc się nad materiałami na kolejny egzamin tak sobie dzisiaj pomyślałem, że jak już wszystko ucichnie, kurz opadnie, skończą się sesje i każdy wypocznie po feriach można by zagrać w końcu w ten zacny tytuł. Kto by się pisał na partyjkę w SCCT (albo nawet SCPD – w końcu teraz to tylko 25zł, albo niecałe 30 z dostawą do domu :) ) za jakieś, powiedzmy, dwa, może trzy, tygodnie? Grim? Lomass? Ktoś jeszcze by reflektował? Wystarczy, że będzie czwórka chętnych i można szaleć, a od biedy to nawet mały threesome można zrobić czy duelka pyknąć ;) To jak będzie?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
MTJ
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 23 września 2008, 20:05

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: MTJ »

Grywa ktoś jeszcze w tą grę? Bo jest ostatnio fajna promocja w serii wydawniczej, w której jest ona dostępna i zastanawiam się, czy sobie nie wziąć przy okazji. Ale muszę mieć jakichś przeciwników do gry w multi. To jak? Jacyś chętni? ;)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: eLPeeS »

Rozumiem, że masz na myśli granie w Double Agenta bo o ile wiem to serwery do PT i CT Ubi zamknęło już jakiś czas temu, a granie po hamachi to nie to samo. Tak czy siak jeśli myślisz o graniu w DA to ja jestem na... nie. Grałem jakiś czas temu w wersję mało-oryginalną i muszę stwierdzić, że za ten tytuł nie dałbym nawet złamanego grosza. Nawet uwzględniając multi.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
MTJ
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 23 września 2008, 20:05

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: MTJ »

Miałem na myśli CT. Nie wiedziałem że zamknęli serwery. No ale lepsze granie przez Hamachi niż żadne granie ;). Zagrałbyś?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: eLPeeS »

Tylko, że ja się z hamachi nie za bardzo lubię no i do takiej prawdziwej gry, a nie tylko deathmatch, potrzeba czterech graczy. Jak znajdziesz jeszcze dwie chętne osoby to może się skuszę ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: peter_spy »

Dajcie znać jak znajdziecie jeszcze kogoś, może się skuszę (o ile macie na myśli Chaos Theory oczywiście). Skrobnijcie do Grim, może nadal będzie chciała grać :) Zrobimy sobie dwa małe teamy, odpalimy skypa albo jakieś ventrillo, może być fajnie ;)
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: Bandit »

Grim, chyba nie będzie miała czasu na grę, bo ostatnio jest mało aktywna online, ale może ja mógłbym zagrać, bo jeśli chcecie grać przez hamachi to znaczy, że gra może pochodzić z dowolnego źródła. :) Jest tylko jeden mały problem, ponieważ ja w tą grę nigdy nie grałem online a jedynie trochę w demko, ale pewnie solo nie ma wiele wspólnego z trybem multi, więc najpierw musiałbym trochę poduczyć się tej gry. Napiszcie może na jakiej wersji chcecie grać i czy są potrzebne jakiś patche itd.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: grim_reaper »

Hejho, jesli Fat ma SCCT gdzies pod reka to moge sprobowac, z tym ze, podobnie jak i Bandys, niewiele wiem na temat grania online w spliterka, gralam tylko troche i wydawala mi sie bardzo trudna :P. Takze nic nie obiecuje, wszystko zalezy od tego, czy znajdziemy ta gre w naszych zasobach.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: peter_spy »

Trudna jest o tyle, że mi się zawsze szpieg wydawał taki bezsilny wobec strażników ;) ale może to dlatego, że trzeba mieć nerwy, żeby zrobić niezłą dywersję i podejść strażnika tak, żeby mu skręcić kark ;) No i klawiszy do obsługi jest trochę, ale jak ktoś grał powiedzmy w Battlefieldy to nie powinien mieć problemu ;)

Nie wiem jaką wersję macie, ale ta z Cenegi była po angielsku z możliwością doinstalowania polskiej łatki. Proponuję zostawić oryginał, spatchować go do wersji 1.05 ( http://www.ubi.com/DE/Downloads/Info.aspx?dlId=1421 ) i może coś nam się uda wykrzesać z tego.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: eLPeeS »

Ja grałem trochę z półtorej roku temu. Szkoda tylko że najczęściej w trybie deathmatch. Choć przynajmniej nauczyłem się szpiegiem w pikny sposób zabijać najemników ;) Ciekawe ile pamiętam z tamtych czasów. Klawiszologia jest zaś szczególnie zwiła z tego co pamiętam - Battlefield się nie umywa :))

PS Też śmigam na 1.05.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: Bandit »

Dobra, zainstalowałem fulla i okazuje się, że mam po instalacji od razu polską wersję i w menu jest napis 1,05. więc powinien być git. :)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: peter_spy »

Zainstalowałem wersję angielską 1.05 i nawet przypomniało mi się hasło do konta w Ubi.com, ale z jakichś powodów zostało ono zablokowane :shock: A nie widziałem nic takiego w necie, żeby Ubi zawiesiło serwery do SCCT, albo samą usługę...

[Edit] No i bez problemu założyłem i odpaliłem serwer w ramach Ubi.com, nie wiem skąd wziąłeś tę informację LPS, że Ubi pozamykało serwery, chyba że mówisz o takich zewnętrznych. Tak czy inaczej własne serwery można zakładać, teraz pytanie kto ma z nas najlepsze łącze (ja mam 2 mbity).
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: Bandit »

Przy serwerze ważniejszy jest upload, bo download przeważnie i tak jest dużo większy, więc dobrze jest podać prędkość w obydwie strony. Ja jakby co mam łącze 6mbit/512kbit, ale nie mam konta w Ubi.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: eLPeeS »

Ja mam 1mbit i o dziwo moje konto na Ubi działa :shock: Kiedyś tam nie chciało a szukając rozwiązania problemu natrafiłem właśnie na newsa że niby Ubi wszystko powyłączało (a że leniwy jestem to nie sprawdzałem już dalej ;)).

Na razie mam za to inny problem bo multi mi wywala przy starcie z patchem 1.05. Możliwe że automatyczny update zawiódł. Ściągnę łatkę jeszcze raz ręcznie i zobaczę czy wstanie.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: peter_spy »

To co, teraz tylko trzeba się zgadać na jakiś termin ;) Może niedziela wczesnym wieczorem na godzinkę, półtorej? Aha, ma ktoś dostęp do Ventrillo, bo komunikacja głosowa wbudowana w grę jest fatalna...
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Splinter Cell - multiplayer

Post autor: Bandit »

Pisząc o dostępie masz zapewne na myśli to czy ktoś ma dostęp do dobrego serwera Ventrillo, bo zainstalować program to nie problem. Sami raczej serwera nie będziemy stawiać... Nasza gildia posiada kanał TS2 na serwerze public-ts.multigaming.pl i według mnie TS2 oferuję dostateczną jakość, ale jeśli ktoś ma kanał na Ventrilo to, czemu nie. ;)
Gdyby komuś odbiło i chciał komunikować się podczas gry przez Skype to od razu mówię, że taka opcja ODPADA! Chyba, że komuś podoba się gra z lagami...
:chase: :shoot: :guard:
ODPOWIEDZ