Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Grzechu
Ożywieniec
Posty: 114
Rejestracja: 30 sierpnia 2006, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Grzechu »

spoko mam dużą cierpliwość :ok
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Dziarsky »

Mam problem z tymi archiwami z pierwszego postu.

Ściągłem wszystkie paczki ale podczas rozpoczynania rozpakowywania TUT1.6.exe pyta mnie o wolumin "tut1.7.rar"i gdy to anuluje to przerywa.
Gdzie leży problem ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

Wszystkie (48) pliki muszą znajdować się w tym samym katalogu oraz ich rozpakowywanie należy rozpocząć od pliku TUT1.6.rar. Najlepszym narzędziem do ich rozpakowania jest programem WinRAR - najlepiej jakaś nowsza wersja. Jeśli mimo tego dalej występują problemy z rozpakowaniem należy policzyć sumy kontrolne dla wszystkich plików i porównać je z zamieszczonymi na pierwszej stronie.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Dziarsky »

Bandit pisze:Wszystkie (48) pliki
]
Podczas sprawdzania sum kontrolnych okazało się, że nie mam jednej paczki. Wcześniej to przegapiłem jakoś :).

Swoją drogą dziwne, że Winrar zamiast wywalić błąd niepełnego archiwum to każe znaleźć niewchodzący w skład paczek plik tut1.7.rar :)

Dzięki za pomoc.
Obrazek
Lomass(6E03)
Bełkotliwiec
Posty: 21
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:39
Lokalizacja: R-sko

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Lomass(6E03) »

Czytałem już o ThiefVery czy jakoś tak ale nie wiem czy ten temat bo troche ich jest można by zrobić jeszcze jedną kategorie

Dla tych co kapują o co chodzi ale przeszli mało misji i przed grą Thief byli dobrzy w inne skradanki ja byłem dobry w (Hitman 1,Hitman 2,Hitman 3 i Splinter Cell Pandora Tomorrow

I jeszcze jedno zainstalowałem te programy i pisze mi nie można programu otworzyć wyszukaj program wyszukuje i nic
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: _OskaR »

Używałeś English Translatora? W ogóle nie można zrozumieć, o co tobie chodzi.
Lomass(6E03)
Bełkotliwiec
Posty: 21
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:39
Lokalizacja: R-sko

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Lomass(6E03) »

No że ci co trochę grali w Thiefa i kapują o co chodzi a przed Thiefem byli dobrzy w inne skradanki.

I nie mogę otworzyć programu pisze żebym wyszukał w internecie więc klikam i nic przecież wyraźnie napisałem
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: _OskaR »

Ja przed Thiefem nie grałem w inne skradanki- 7 lat temu nie było takiego wyboru.
A co do problemu- poszukaj jakiegoś programu do rozpakowywania plików; masz już ściągnięte wszystkie części?
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2007, 12:38 przez _OskaR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

W sumie masz rację, bo faktycznie nie ma takiego tematu, który opisywałby to, czym jest Thievery, nigdzie nie znajdziesz opisu broni, map, przedmiotów... Nie wiem czy znalazłaby się teraz osoba, która zrobiłaby coś takiego. Ale z drugiej strony są przecież nagrane filmy, na których można obejrzeć jak wygląda rozgrywka...
Lomass(6E03) pisze:I jeszcze jedno zainstalowałem te programy i pisze mi nie można programu otworzyć wyszukaj program wyszukuje i nic
Nie bardzo rozumiem, o co ci chodzi? Jakie programy? Najlepiej podaj od razu swoją konfigurację, czyli system, procesor, ilość pamięci ram i kartę graficzną.
:chase: :shoot: :guard:
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Łucznik »

Broń i Equip:
http://thief-forum.pl/viewtopic.php?t=2493
Obrażenia:
http://thief-forum.pl/viewtopic.p ... 94&start=0
Bandit n00bku ;) opcja szukaj nie boli
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

Chodzi mi o to, że nie ma takiego tematu, w którym byłoby to przedstawione w przystępnej formie dla nowego gracza, czyli np. obrazek i opis.
:chase: :shoot: :guard:
Lomass(6E03)
Bełkotliwiec
Posty: 21
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:39
Lokalizacja: R-sko

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Lomass(6E03) »

Dobra rozpakowałem jeden plik i nie wiem gdzie mam go wrzucić
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

Czyli, na jakim jesteś teraz etapie? Jaką nazwę i rozszerzenie ma plik, który rozpakowałeś?
:chase: :shoot: :guard:
Lomass(6E03)
Bełkotliwiec
Posty: 21
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:39
Lokalizacja: R-sko

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Lomass(6E03) »

TUT1.6.exe
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

No to klikasz dwa razy na TUT1.6.exe i instalujesz grę tam gdzie chcesz żeby była zainstalowana. Na dysku, na którym chcesz zainstalować grę powinno być 2 GB wolnego miejsca.
:chase: :shoot: :guard:
Lomass(6E03)
Bełkotliwiec
Posty: 21
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:39
Lokalizacja: R-sko

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Lomass(6E03) »

kolejny Problem muszę jeszcze raz wrzucić a jak wrzucam to nie ma Tuti exe tylko rar bak i co teraz.
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: _OskaR »

Jeśli masz w miarę szybkie łącze i przyzwoitego kompa, to możnaby to zrobić przez zdalny pulpit- może będzie szybciej :-D
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

Taa tylko kto mu zainstaluje zdalny pulpit... ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: grim_reaper »

Oskar przyznaj się, chcesz mieć swobodny dostęp do kompa kolegi :P , wstydziłbyś się :-) ;).
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Deadly
Paser
Posty: 189
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 10:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Deadly »

W nocy sobie ściągnę to wszystko. Obadam rano, może mnie to jakoś ruszy? Choć póki co, jestem zielony. Wystarczy mieć tylko T1/T2? Czy coś poza tym, co znajduje się w tym temacie muszę mieć i zainstalować to?

ALL THAT IS YOURS

SHALL SOON BE MINE
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Dziarsky »

Deadly pisze:W nocy sobie ściągnę to wszystko. Obadam rano, może mnie to jakoś ruszy? Choć póki co, jestem zielony. Wystarczy mieć tylko T1/T2? Czy coś poza tym, co znajduje się w tym temacie muszę mieć i zainstalować to?
Czytaj dokładnie wątki na tym forum to będziesz wiedział co potrzeba. Już i tak zapewne swoim postem zdenerwujesz kilka osób :).
UT to UT a Thief to Thief. Thievery zagnieżdżony jest w UT więc tyle potrzebujesz.
Jak mówiłem wszystko jest na forum.
Obrazek
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: _OskaR »

W nocy sobie ściągnę to wszystko. Obadam rano, może mnie to jakoś ruszy? Choć póki co, jestem zielony. Wystarczy mieć tylko T1/T2? Czy coś poza tym, co znajduje się w tym temacie muszę mieć i zainstalować to?
Musisz jeszcze mieć TDS, aby pokazać, jak bardzo jesteś oddany tej grze, a minimum jedna z części Thiefa nie może pochodzić z czasopisma. Po złożeniu ofiary i wybudowaniu ołtarza- w końcu gdzieś trzeba trzymać te gry- możesz zaopatrzyć się w Thievery, które wymaga jeszcze tylko UT.
Dziarsky pisze:zdenerwujesz kilka osób :)
Możesz zmienić czas na przeszły :))
grim_reaper pisze:Oskar przyznaj się, chcesz mieć swobodny dostęp do kompa kolegi :P , wstydziłbyś się :-) ;)
Nie bez powodu napisałem "może". W końcu trzeba sprawdzić legalność oprogramowania :-D
Awatar użytkownika
Deadly
Paser
Posty: 189
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 10:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Deadly »

Dzięki za informacje. Poczytam sobie później. Myślałem po prostu, że co do gry w Thievery, wszystko jest w tym temacie. Wybaczcie moją chwilową niewiedzę i lenistwo. :P

ALL THAT IS YOURS

SHALL SOON BE MINE
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

W pierwszym poście wszystko jest opisane. Jest tak jak w opisie tematu, czyli ściągasz paczkę, rozpakowujesz ją, włączasz grę i nic więcej nie jest ci już potrzebne. No może poza kilkoma mapkami, ale to już inny temat...

Nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać przestawić się z Thiefa na Thievery. Przyzwyczajenia z Thiefa raczej przeszkadzają zamiast pomagać chyba, że umie się je rozsądnie (dawkować) wykorzystywać we właściwych sytuacjach.

Dobry złodziej to taki, który nie robi niepotrzebnego hałasu, nie zwraca na siebie uwagi strażników, jeśli tego nie potrzebuje, umie znaleźć zacienione miejsce w każdym pomieszczeniu i siedzi w cieniu tylko wtedy, kiedy naprawdę jest mu to potrzebne (tutaj musi być zachowana równowaga) oraz wychodzi z cienia tylko wtedy, kiedy wie, że zdąży niepostrzeżenie dotrzeć do następnego zacienionego miejsca. Czyli np. przed otworzeniem drzwi powinien nasłuchiwać czy za nimi nie chodzi jakiś strażnik itd.

Strażnik zazwyczaj nie powinien poruszać się po otwartym terenie gdyż nie ma tam, czego pilnować a staje się tam łatwym celem dla złodzieja, który może go ogłuszyć albo scrackować i zabić, jeśli nosi nick „Lawless”. Będąc strażnikiem można zastawiać pułapki na złodziei (paraliżujące kolce, miny, wyjące alarmy a także stawiać boty w przejściach, aby uniemożliwić złodziejom dostanie się do pomieszczenia itd.) Strażnik tak samo jak złodziej powinien nasłuchiwać, co dzieje się wokół niego, ponieważ można rozróżnić dźwięki kroków złodzieja i strażnika, więc nawet złodziej po użyciu napoju niewidzialności nie może czuć się bezpiecznie chyba, że łyknie jeszcze catfalla, po którego użyciu nie słychać kroków a także można spadać z dowolnej wysokości na cztery łapy, czyli bez obrażeń.

Myślę, że to na początek ci wystarczy.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Deadly
Paser
Posty: 189
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 10:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Deadly »

Chyba nikt tutaj nie udzieliłby mi tylu rad, co Ty! Dziękuję Ci. Rano, jak już wszystko będę mieć i wszystko się zainstaluje tak, jak powinno, spróbuję się podłączyć. Widziałem kilka Twoich filmików z Thievery i zdziwiło mnie to, że tam wszystko dzieje się tak szybko, dynamicznie. W każdym razie to bardzo fajny pomysł, aby złączyć się z fanami Thiefa.

ALL THAT IS YOURS

SHALL SOON BE MINE
ODPOWIEDZ