Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
Kariko
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 17 października 2005, 16:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Kariko »

Istotnie, jeszcze raz dzięki bandit za pomoc :D
Momek
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 30 października 2005, 17:13
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Momek »

Zrobiłem wszysko jak nalezy 8-) instalacja przebiegła bez zazutów ale jakoś nie wyszło :shock:
www.fatboyslim.net
Chill Out
Obrazek
Błogosławiony Pan, opoka moja, który zaprawia moje ręce do walki, moje palce do wojny.
Ps 144,1
Pan moj i Bog moj.
Awatar użytkownika
yooguruto
Skryba
Posty: 336
Rejestracja: 27 lipca 2003, 20:59
Lokalizacja: gliwice

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: yooguruto »

o moze tez sie skusze na thievery, powiedzcie tylko jak wyglada umawianie sie na jakis meczyk? Chcialbym wiedziec kiedy ew. mam to zainstalowac
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

Najwięcej ludzi gra w weekendy, ale najpierw trzeba zapoznać i przyzwyczaić się do gry, więc jeśli zainstalujesz ją już dziś i pograsz na kilku standardowych mapach z botami i będziesz wiedział, jakie i jak musisz wypełnić zadania to już w piątek możemy spotkać się na serwerze. My już dawno się nie umawialiśmy na własny, meczyk bo to się nie opłaca i nie mamy własnego serwera, więc gramy na zagranicznych serwerach.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Agnar »

Moge walnac taka mala uwage dla poczatkujacych ?

Tak jak mowi bandit... zanim zaczniecie grac w tut na serwerach to zacznijcie pierw grac na singleplayer... musicie pierw poznac podstawy gry... np: gdzie co jest, co trzeba zrobic, jak niektore AI sie poruszaja... Jezeli to obczaicie postaracie sie przejsc te mapy ale bez DM i KO... jak jestes dobry to bez itemow ;) w ten sposob poznasz dobrze cienie... Dm tez mozna sie nauczyc... a koing to na multiplayer sie nauczycie ;) prosto mowiac... nie spieszcie sie do gry multiplayer... bo jest duze prawdopodobienstwo ze bedziecie dostawac po dupie a potem jest nazekanie ze nie umiesz grac itp... pamietajcie ze niektorzy graja juz kilka lat... nie mozecie tego lekcewazyc...

Jezeli chodzi o mnie to gralem pierw rok zanim na multi zaczolem... byla to gra z przerwami itp... ale prawde mowiac nauczylem sie tak naprawde w to grac dopiero na multiplayer... lecz trzeba znac pewne podstawy ;) wiec nie budujcie domku na piaszczystym gruncie... pierw fundamenty :) potem reszta ;) powodzenia w gre ;)
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: marek »

Agnar pisze:pierw grac na singleplayer...
ja raczej proponuję na jakimś pustym serwie, bo wtedy nie kusi, aby zmieniać ustawienia :wink: a graczy i tak nie ma, natomiast jeśli się jakiś zjawi to się nie przejmujcie, bo jak agnar mówił, najwięcej się nauczycie grając w multi, a na singla szkoda czasu. Mapy najłatwiej jest poznać obserwując grę najlepszych (najlepiej złodziei)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
yooguruto
Skryba
Posty: 336
Rejestracja: 27 lipca 2003, 20:59
Lokalizacja: gliwice

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: yooguruto »

Nie potrafie sobie tylko tego wyobrazic. Przeciez grajac w tut juz ktorystam rok kazdy wie gdzie jest cien, co sie moze w nim schowac itd itd. Nie jest to juz dla Was schematyczne i gracie tylko dlatego 'bo inny graja'? :), czerpiecie z tego jeszcze jakas frajde?
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: grim_reaper »

Nie jest to juz dla Was schematyczne i gracie tylko dlatego 'bo inny graja'? , czerpiecie z tego jeszcze jakas frajde?
Każdy powinien mówić w tym przypadku sam za siebie :wink: . W moim rozumieniu to jest tak: faktycznie po jakimś czasie wie się tyle, że rozgrywka może przebiegać dość schematycznie, ale tak naprawdę to zależy od pojedynczych osób, które grają i ich kreatywności, w jaki sposób zagrają np. dziś, w tej mapie, rundzie itp. Z tym jest trochę jak ze sportami walki (niezbyt szczęśliwe porównanie ale...) - zaczynasz, to chciałbyś umieć wszystko, żeby móc się czymś poszczycić, a kiedy już jesteś na jakimś dalekim etapie, nie ma dla Ciebie zbyt dużo tajemnic i nowych technik do poznania, ale nadal jest coś takiego jak element przypadku. Tak samo jest tu - gra może przebiec zupełnie innym torem niż się spodziewasz. Niektórzy grają kilka lat i dopiero teraz może udoskonalili swoje techniki itp. :wink:

Mam nadzieję, że to Cię przekonuje i że zagrasz :) bo warto :-D
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
KoRnelia
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 lutego 2006, 09:53
Kontakt:

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: KoRnelia »

Dzięki Bandit, na pewno spróbuję ;)
Obrazek
I`m used to the dark but this feels like a house with bad dreams...
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: grim_reaper »

Fajnie, że się zainteresowałaś :) Może dasz się wciągnąć w granie, bo większość szybko się zniechęca, nie wiem z czego to wynika. Może z tego, że z początku gra wydaje się trudna, a inni gracze tak obyci, że zdawałoby się, że nie masz szans, ale to szybko mija, jeśli tylko naprawdę chce się poznać smaczki Thievery ;)

Mam nadzieję, że zobaczymy się gdzieś na serwerach :)
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Agnar »

KoRnelia... przyda nam sie kolejna zlodziejka w druzynie ;) grimus ma racje... na poczatku mozesz sie zniechecic... bo gracze sa dobrzy... potrafia przewidziec ruchy a czesc nawet oszukuje w grze... ale nie poddawaj sie ;) jak mowi grimus... to szybko mija ;) chcesz mojej rady ?? zacznij grac na poczatku w singleplayer <ja sam gralem rok...> zeby poznac wszystkie mapy... bo jak mozna grac nieznajac map ? :| dopiero pozniej... zacznij grac w multiplayer ;) oczywiscie... ktos z nas <kto ma taka mozliwosc> moze pozstawic serwer... i cie pouczyc map i ewentualnie nowych sztuczek... ;) ja osobiscie nie moge postawic... ale moge cie pouczyc ;) sam kiedys uczylem Grim i Aziego :-D
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

Agnar, ale żeś doradził... :| rok - dobre sobie... :pff6:

ED!T:

No i jeśli myślisz, że ktoś oszukuje to tylko Ci się tak wydaje najczęściej jest to po prostu twój słaby punkt chyba, że masz na myśli wykorzystywanie błędów na mapkach np. nostalgia to wtedy mogę się z tobą zgodzić. Mapy można najszybciej poznać grając na multiplayerze - ja jestem tego najlepszym przykładem, bo na singlu w mapy nigdy nie grałem. Według mnie to strata czasu, bo boty nie pokażą Ci, w jaki sposób dostać się do loota itd.
Ostatnio zmieniony 22 marca 2006, 19:00 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: grim_reaper »

Agnar pisze:jak mozna grac nieznajac map ?
Można :P: Jestem tego najlepszym (z najgorszych :-) ) przykładem :-D .
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Agnar »

Dobra... robta co chceta... ale niech ona nie zrezygnuje przez to ze nagle AI na nia wpadl bo nie wiedzial ze tam jest... :| nie mowilem jej rok... ale zeby nauczyla sie przynajmiej podstaw... a zlodziej znany jest z tego... ze musi znac teren...
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: marek »

spectatować i tyle - i to tych najlepszych, wtedy można wielu ukrytych miejsc sę nauczyć
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Agnar »

Tak... ale po co spectowac skoro nie bedzie miala na tyle wyczutej klawiatury ze nie rzpeskoczy najprostrzego spadka w tut... wiec podstawowe wyszkolenie jest jej potrzebne...
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Flack »

Trzeba grac do bolu i poznac fizyke oraz ogolne zasady gry, mape, objectivy, zachowanie AI, sprzet, nawet jak jest sie niubasem i ciagle przegrywa, trzeba wiedziec dlaczego sie przegralo i co sie dzieje. Potem mozna juz mozna spectatowac. Parokrotne przejscie mapy solo, ghostujac jest najlepsza nauka na poczatek.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Agnar »

No... wkoncu ktos sie ze mna zgodzil ;) i w calosci zgadzam sie z twoim postem Flacku... chociaz... zadko mi sie to zdaza ze przyznaje ci racje :P
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Azaqi »

Cwiczenie solo jak najbardziej - na początek szczególnie. Mogę jeszcze dodać, że przydaje się poćwiczyć czasami na kodach - np. strzelanie, ogłuszanie, unikanie bełtów i inne. Po pierwsze, nie trzeba się stresować że się zginie, a po drugie martwić o eq i strzały. W tym celu przydają się kody:
god - nieśmiertelność
loaded - maksymalny ekwipunek i wszystkie bronie
allammo - 999 sztuk każdej ze strzał które mamy - najlepiej wpisać wcześniej loaded
summon ShockRifle i allammo - jak naprawdę masz już tych botów dość, w ogóle masz zły dzień i chcesz im to dosadnie wytłumaczyć :twisted: :))
Trzeba tylko uważać, żeby się cheatowanie nie przyzwyczaić, bo w multi się nie oszukuje - :ban :!!: ;). Polecam też zmieniać sobie style/cele gry na singlu np. ogłuszyć/zabić wszystkich guardów, przejść mapkę bez używania eq (ewentualnie wytrychy), jak najszybciej przejść mapkę itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Agnar »

Zamiast tych cheatow to ja bym dal poprostu jedno... zamiast 600 kasy na poczatek to 9999... i za to mozna praktycznie kupic wszystko :P no i tak jak mowi Azaqi... wymyslac swoje sposoby przejscia mapy... najtrudniejszy to bym dal bez zabijania i ogluszania oraz bez eq <tylko wytrychy> i tak przejsc wszystkie mapy...

Szczeze mowiac... sam tak zrobilem... udalo mi sie przejsc WSZYSTKIE <podstawowe 16> mapy bez eq <nawet jak znalazlem na mapie to ich nie uzywalem> z lockpicks... bez ko i dm.... musze przyznac... ze to jest duze wyzwanie... ;) ale dzieki temu... nauczylem sie duzo fajnych kryjowek i przejsc w cieniu o ktorych mozna na mulptiplayer zapomniec... albo sie z nich nie kozysta... bo powiem tez... ze mnie az skreca jak widze zlodzieja w swietle a obok niego jest cien <o ktorym nie wie> w ktorym moglby byc calkowicie niewidoczny... :|
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

Zaraz, zaraz przecież my tu mówimy o totalnych świeżakach a dla początkujących to, co piszecie jest czarną magią.
Według mnie nowych graczy trzeba podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowią ci, którzy grali już w Thiefa i przeszli przynajmniej kilka misji a drudzy to tacy, którzy nie mieli nigdy styczności ze światem Thiefa a co za tym idzie nie wiedzą absolutnie nic na temat Thievery.
Można zakładać, że ci pierwsi, którzy grali już w Thiefa będą wiedzieli, do czego służą i jak posługiwać się wytrychami, ale mogą nie wiedzieć, że można za ich pomocą rozbroić minę, albo nie będą wiedzieć jak posługiwać się złodziejską pałką - czyli że ma dwa tryby (w Thiefach jest tylko jeden):
1. Lekkie puknięcie, którym można ogłuszyć od tyłu strażnika bez hełmów i odbiera 4 punkty życia.
2. Silne uderzenie z zamachu (należy przytrzymać przycisk), którym można ogłuszyć od tyłu strażnika w hełmie i odbiera 15 punktów życia, ale w obydwu wypadkach pałką nie zabijemy strażnika nawet, jeśli będzie miał 1 punkt życia przed jego uderzeniem.

Takich szczegółów można byłoby wymieniać bardzo wiele natomiast, jeśli chodzi o kody to ja raczej odradzałbym ich używania (najpierw trzeba wiedzieć jak je uaktywnić/gdzie wpisać), ponieważ gdy ma się wszystkiego pod dostatkiem to potem w grze ciężej jest się przyzwyczaić do faktu, że np. nie ma się granatu błyskowego...
Poza tym zawsze trzeba zmieścić się w tych 600£ dla złodzieja i 850£ dla strażnika no i kiedyś przychodzi czas, że trzeba opracować własne loadouty.

loadout - zbór przedmiotów, których łączna wartość nigdy nie przewyższa ilości gotówki dostępnej na zakupy dla danego zespołu. Jest to opcja dostępna zaraz po wybraniu zespołu, czyli po kliknięciu na Join Thieves lub Join Guards. Standardowo można ją uaktywnić za pomocą klawisza V, który należy przytrzymać, aby móc poruszać się po wysuwanym menu z lewej strony ekranu. Loadouty można dowolnie konfigurować i zapisywać wielokrotnie na czterech dostępnych miejscach standardowo za pomocą prawego przycisku myszki - lewy służy do wczytywania zapisanych przedmiotów. Opcja ta służy przede wszystkim przyśpieszeniu zakupów, aby nie trzeba było za każdym razem kupować każdego przedmiotów oddzielnie, co trwałoby znacznie dłużej i byłoby po prostu niewygodne a także zwiększałby prawdopodobieństwo błędnego wyboru. Jeśli ktoś będzie chciał jeszcze szybciej dokonać zakupów można ustawić sobie dany loadout pod konkretnym klawiszem, którego późniejsze naciśnięcie we właściwym momencie będzie powodowało wczytanie loadouta, czyli kupienie zapisanych pod nim przedmiotów.
Ostatnio zmieniony 23 marca 2006, 17:15 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: marek »

i przede wszystkim nie można sie dawać komentarzom innych graczy - wielu często grających nie potrafi czerpać przyjemności i jak ktoś gra słabo to staraja się go obrazić :roll:
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Agnar »

Jeszcze jedno do loadout... dobrze jest sobie ustawic "force buying"... jest to opcja ktora uniemozliwia rozpoczecia gry bez wyposazenia... z reszta masz racje... odnosnie prosze nowych graczy o cierpliwosc... niektorzy w ta gre graja naprawde dlugi czas nawet kilka lat... wiec jest malo prawdopodobne ze nie beda cie z latwoscia zabijac... a wy na poczatku napewno bedziecie robic banalne bledy... aby je uniknat trzeba czasu... wiec mowie raz jeszcze... CIERPLIWOSCI !! wszystko przyjdzie z czasem ;)

P.S. jest wiele tematow opracowanych przezemnie ktore moga sie przydac poczatkujacym... na przyklad temat o obrazeniach i wyposazeniu... poczatkujacym radze zajrzec na te stronki ;) oto one...

:arrow: odnoscie wyposazenia: http://thief-forum.pl/viewtopic.php?t=2493

:arrow: odnosnie obrazen: http://thief-forum.pl/viewtopic.p ... =obra+enia

i jeszcze link do kupna jesli nie pamietacie co ile kosztuje a nie macie czasu zeby wejsc do gry ;) zrobiona przez grim :P moja Sta.... eee... Older sister :-D

:arrow: zakupy: http://thief-forum.pl/viewtopic.php?t=2695



EDIT :!:



Nie chce byc nietolerancyjny wobec nowych... ale powinien powstac server na ktorym nowi miedzy soba ucza sie grac... i od czasu do czasu ktos by tam przychodzil co potrafi lepiej grac i by pokazywal pare sztuczek... bo w normalnej rozgrywce... drazni mnie granie nowych... bo na przyklad jestem ja i jakis dwoch nowych przeciwko archiemu, indusowi i komus tam jeszcze dobremu... i ni cholery nie da rady wygrac z taka druzyna... w dodatki jest to marnowanie zyc... co o tym sadzicie ?? poprostu uwazam ze nowi powinni miec odrebne miejsce do treninu miedzy soba <na poczatku> i od czas u do czasu ktos by ich tam uczyl...
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
nottis
Skryba
Posty: 263
Rejestracja: 28 grudnia 2005, 17:58
Lokalizacja: zewsząd

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: nottis »

Eeech.... Może to mało prawdopodobne ( a nawet prawie niemożliwe ) ale czy... Czy zamiast Unreal Tournament można mieć retail, 'Tactical Ops: Assault on Terror'? Wiem że prędzej ludzie nauczyliby się oddychać pod wodą niż zainstalować Tievery na Tacticalu, ale... zawsze jest jakaś nadzieja... :roll:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: grim_reaper »

@Agnar - a pamiętasz jak sam byłeś nowy? To gdzie zaczynałeś grać multi, jak nie na serwerach? Widziałeś kiedyś specjalny "N00b server" ? Bo ja nie. Wolę dostać po dupie parę razy, nawet od takich wyjadaczy jak Indus i nauczyć się cierpliwości, obserwacji i tego wszystkiego co potrzebne jest do grania na jakimś tam poziomie, niż robić małe kroczki na takim serwerze dla początkujących, jeden od drugiego niewiele mógłby się nauczyć, pograliby sobie, owszem, ale wątpię, żeby im to dało jakąś satysfakcję. Takie jest moje zdanie. ;)
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
ODPOWIEDZ