Zasady na zagranicznych serwerach - co i komu wolno?

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Zasady na zagranicznych serwerach - co i komu wolno?

Post autor: grim_reaper »

Postanowiłam stworzyć taki temat, bo po pierwsze nie zauważyłam takowego na forum, po drugie - myślę, że jest parę takich osób jak ja, czyli w sumie noobków, którzy wchodząc na jakiś zagraniczny serwer ( no i może nie tylko ) zupełnie nie wiedzą jak się zachować :? ,a wynika to tylko z tej niewiedzy, a nie chęci dostania kicka.

Właśnie żeby takich sytuacji uniknąć, proszę wszystkich graczy z PRAKTYKĄ ( ale nie kogoś komu się zdaje, że coś wie) :wink: żeby wypowiedzieli się jak to faktycznie jest :roll:

Brak takiej wiedzy może naprawdę zniechęcić do gry :(

Z góry dziękuję za wyrozumiałość :)
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Zasady na zagranicznych serwerach - co i komu wolno?

Post autor: Agnar »

Grim chodzi o to ze trzeba trzymac te zasady:

1)jak ludzie zaczynaja sie dolaczac do gry, to jak wszyscy dojda to drozun <albo wiekszosc> to zaczyna sie odliczanie <nie odlicza gracz tylko na srodku ekranu jest odliczanie od 15> po tym odliczaniu pod zadnym warunkiem nie mozna sie podlaczyc do jakiegokolwiek teamu <zwlaszcza thiefow>... ale mozna sie zapytac "can I join ?" <jezeli ktos ci pozwoli to dochodzisz> :D poprostu istnieje cos takiego jak balance team czyli ze rozrzuca graczy po druzynach ja przykad:

Thieves: Guards:
player1
player2
player3
player4

no i jak bedzie taka sytuacja to losowo 2 osoby ida do guardow... goardow zawsze jest wiecej wiec jak bedzie taka akcja:

Thieves: Guards:
player1
player2
player3

no to jest 1 zlodziej i 2 guardow :P to samo bedzie jak all gracze pujda do guardow... jak na przykad:

Thieves: Guards:
player1
player2
player3

no to bedzie 2 guardow i jeden zlodziej :P

2)no wiadomo chyba ze nie mozna gadac po polsku co nie ? ;)

troche malo tych podpunktow wiec prosze kogos o dopelnienie ich bo reszty niepamietam ;)

Mam nadzieje ze jakos te wykresy dobrze przedstawilem...

Acha jeszcze jest jedna wazna uwaga... jezeli w poprzedniej mapie byles zlodzieje, to prawdopodobnie w kolejnej bedzie guardem <jakos tak dziala ten balance team> sorry ale ciezko to opisac jak to dokladnie dziala :P

hmm zastanawiam sie dlaczego w trzecim wykresie wyszlo mi to ze 3 thiefow... sorry za ten błąd...
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Zasady na zagranicznych serwerach - co i komu wolno?

Post autor: Azaqi »

hehehe też miałem duuuże problemy z latejoingiem (własnym :oops: ) i związane z tym niemiłe przygody :wink: :-) dlatego dobrze że ten wątek powstał, jeszcze jest kilka zasad za które można zostać zbanowanym :
- nie można podpowiadać jak się obserwuje grę (gadanie nie po angielsku często też jest traktowane jak podpowiadanie, ale to już niektórzy wiedzą :-) )
- nie można grając strażnikiem przebywać w miejscu startu złodziei i ich zabijać tuż po starcie (nazywa się to bodajże spawn killer'stwem)
- wykorzystywać bugów mapek na swoją korzyść :-)
- i jeszcze są inne których nie pamiętam w tej chwili :?
Obrazek
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Zasady na zagranicznych serwerach - co i komu wolno?

Post autor: grim_reaper »

Ekhm... cos tu zdechło jak widzę :evil:

Nie będę tu wklejać linków z zagranicznych stronek na ten temat, bo chyba lepiej po polsku stworzyc takie kompendium zasad, czy przykazania jak kto woli :wink:

Ktoś tu obiecał, że pomyśli nad tym i jak widzę wisi mu to kompletnie, a potem posypią się bany i bluzgi na ludzi :| ehh

Skoro temat ten stał się przyklejony to warto by było w nim umieścić cos sensownego nieprawdaż?

Czekam na posty i zapewne nie tylko ja :roll:
:roll: :roll: :roll:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Zasady na zagranicznych serwerach - co i komu wolno?

Post autor: Azaqi »

Jeszcze jedna zasada mi się przypomniała, ale to jest chyba jasne dla wszystkich, ale napisze dla formalności :wink: - nie można cheatować czyli wpisywać kodów na nieśmiertelność, broń, latanie itp. (jakby ktoś nie wiedział :twisted:)
więcej zasad nie znam niestety, jakby ktoś coś jeszcze wiedział to proszę pisać 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Zasady na zagranicznych serwerach - co i komu wolno?

Post autor: grim_reaper »

Ok, jak widzę nie ma co liczyć ( poza paroma osobami) na to, że ktos się wysili, więc mimo tego, że niewiele wiem, spróbuję przenieś na język polski zasady które są w tym oto linku http://forums.blackcatgames.com/showthread.php?t=38

( będą się zapewne częściowo pokrywać z tym, co już zostało tu napisane, ale skoro nikomu odpowiedniemu nie chce się robić kompendium, to skazuje ludków na czytanie wszystkich postów z tematu :roll:

Postaram się w miarę moich możliwosci językowych je opisać. Nie w każdym przypadku wiem o co chodzi, więc zapraszam do linka i tłumaczenia co i jak - nawet jeśli coś wydaje się oczywiste dla jednego, nie oznacza to, że takież będzie dla innego :roll:

Zasady
Azaqi pisze:- nie można podpowiadać jak się obserwuje grę
- nie można grając strażnikiem przebywać w miejscu startu złodziei i ich zabijać tuż po starcie (nazywa się to bodajże spawn killer'stwem)
- wykorzystywać bugów mapek na swoją korzyść
Bandit pisze:- ten, kto gra strażnikiem w następnej rundzie będzie złodziejem i na odwrót.
- na początku admin ustala składy drużyn tak, aby nie było sytuacji doświadczeni na świeżaki.
- złodzieje mogą zabijać, ale tylko w ostateczności, kiedy mają utrudnione zadanie np. mapa Gerome.
- nie wolno popełniać samobójstwa staraj się utrzymać przy życiu, jedz warzywa i owoce itp.
- nie podszywaj się pod kogoś, kim nie jesteś zawsze używaj tego samego nick’a.
- miej szacunek dla innych, nie zaśmiecaj pisząc niepotrzebne wiadomości, nie pisz tej samej wiadomości dwa i więcej razy pod rząd chyba, że ktoś mógł tej wiadomości nie zauważyć.
Dużo zasad tyczy się konkretnych serwerów i mówia one m.in. o tym, że:

jako Thief: - nie można zabijać , a nawet czasem knockoutować strażników :!:
jako Strażnik: - nie można ustawiać żadnych przedmiotów na celu gry
- nie nadużywać fire bolts ( lagi ), a czasem jest sie zobligowanym żeby mieć przynajmniej jeden fire bolt którego użyje się w grze
- nie powinno się nawalać mieczem czy buławą, czy czymkolwiek na ślepo po cieniach

und, und, und...

Pewnie się dużo powtarza, ale...

PS.Czy ktos może wyjaśnić co to jest circle-strafing? Tego tez zabraniają w grze :roll:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Zasady na zagranicznych serwerach - co i komu wolno?

Post autor: Flack »

grim, circle strafing to sposob poruszania sie. Uzywasz strafe'a, czyli ruch lewo/prawo prostopadly do pola widzenia i jednoczesnie obracasz sie lewo/prawo myszka. Przez symultaniczne uzywanie obydwu ruchow robi sie kolka, dlatego sie to nazywa CIRCLE-strafing.
No i wlasnie CS pozwala na najszybsze znalezienie sie za plecami guarda, z pozycji wyjsciowej, gdy jest sie przodem no. I wtedy zwykle ludzie ogluszaja tegoz guarda. Oczywiscie mozna tez SCowac z mieczem, a zdezorientoweany straznik nie bedzie wiedzial co sie dzieje. Aha. CS nie dziala na AI, mozna tylko uzywac na graczach (lag pomaga).
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Zasady na zagranicznych serwerach - co i komu wolno?

Post autor: Azaqi »

Na których serwewach pozbawiono nas wielkiej przyjemności z ogłuszania strażników :?: :!: :? chcę je znać by przypadkiem tam nie trafić bo bana dostane jak nic :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Zasady na zagranicznych serwerach - co i komu wolno?

Post autor: grim_reaper »

Hmm Azi czytaj to, co linku jest, ale to jest cięzka kwestia ( choć po dzisiejszym treningu z Agnarem :wink: stwierdzam, że możliwe niekiedy :-)

Dzięki Flack, nareszcie :roll: domyslalam sie ( przecież wiem co to strafe :roll: )

Ale to są dosyć restrykcyjne zasady - pewnie jak już się dowiedziałam - dla zawężonego rodzaju graczy ( tzn, zaawansowanych :roll: ) , więc nie trzeba się tym aż tak przejmować :wink:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Zasady na zagranicznych serwerach - co i komu wolno?

Post autor: Agnar »

Hehe ostrzegam... Tren z grim wyczerpuje jak ****** :D bez obrazy ;) acha... Nie tylko z grim moge trenowac, wiec jak ktos pomocy potrzebuje to zglaszac sie do mnie :D <bandit jak chcesz to rpzenis tego posta na inny temat ale go nie usuwaj> :D plsssss :roll:

acha prosze nie zwracac uwagi na moje bledy ;) jak na przyklad rpzenis... mialem na mysli przenies :P <jak chcesz bandit to dodaj tego posta do tego powyzej> tak bedzie lepiej ;) jan ie wiem jak to sie robi <chyba nawet nie mozna> :D
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zasady na zagranicznych serwerach - co i komu wolno?

Post autor: Bandit »

Nigdy nie wiadomo ki zjeb do Ciebie się przyczepi za byle co... tak jak to było z naszymi banami :x Dlatego nie lubię grać na zagranicznych bo tam często można spotkać takich debili. :evil: Pała im w oko. :twisted:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Zasady na zagranicznych serwerach - co i komu wolno?

Post autor: grim_reaper »

...i mace w zupę !!! :D :D :D Najlepiej sie zdystansować, bo można wrzodów się nabawić, jakby się martwić o takie pierdoły :evil:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
ODPOWIEDZ