Thievery vs. Thief 1, 2, 3 i X...

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Thievery vs. Thief 1, 2, 3 i X...

Post autor: grim_reaper »

Zauważyłam pewną rzecz grając wczoraj w TUT. Zastanawiam sie nad tym, czy dotyczy to tylko mnie. Rzecz w tym, że grałam tego samego dnia wcześniej w Thief 2 X: Shadows Of The Metal Age i miałam wrażenie, że jakoś wpłynęło to na późniejszą grę w TUT, w pewnym momencie wskoczyłam do cienia żeby saveować gre :lol: :lol: :!: :!: To było śmieszne, ale to, że szło mi słabiej przez to że na powrót dłużej się czaiłam w cieniu :? Czy wy grając w różne części Thiefa też tak macie??

Dodam, że na początku jak zaczynałam grać w TUT, najbardziej uderzyło mnie porównanie zachowania Guardów w grze, W Thiefie, co tu dużo mówić, uważam że są oni trochę tępi, a w TUT - nawet boty są mądrzejsze(tym bardziej że jest to ustawialne :roll: ), a co dopiero ludzie (choć nie wszyscy :lol: )

Pisać co o tym sądzicie, ahoj! :-) :-) :-) :-)
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Thievery vs. Thief 1, 2, 3 i X...

Post autor: Azaqi »

W Thiefie guardy nie są głupsze, tylko mniej groźne (gorzej uzbrojone) niż w Thievery. W TuTkach jak cię strażnik dojrzy to już masz bełt w plecach (normalny, świecący, paraliżujący). Natomiast w Thiefie są uzbrojeni głównie w broń białą i można im uciec bez uszczerbku (chyba że cię otoczą albo przyprą do muru). Zgubić strażnika w Thiefie jest dużo trudniej, ale w Thievery uciekasz pod obstrzałem. Również ogłuszanie w Thiefie jest łatwiejsze nie trzeba ładować bj i nie czyni to takiego potwornego hałasu. Jednak to są tylko boty których zachowanie da się z powodzeniem przewidzieć (jak się trochę z nimi poprzebywa :-) ), dopiero nieprzewidywalni ludzie stanowią wyzwanie (ale chyba dlatego gramy w TuTki co :?: :P: )
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Thievery vs. Thief 1, 2, 3 i X...

Post autor: Agnar »

Prosze pamietac o tym ze TUT to jest tylko mod ale jak na mod to ta gra jest zajebista :!:
Brudna robota, ale czysty zysk!
Intrak
Paser
Posty: 227
Rejestracja: 10 maja 2005, 16:28

Re: Thievery vs. Thief 1, 2, 3 i X...

Post autor: Intrak »

grim_reaper pisze: a co dopiero ludzie (choć nie wszyscy :lol: )

Pisać co o tym sądzicie, ahoj! :-) :-) :-) :-)
No chodzi Ci o moje wczorajsze wyglupy?
:wink: :twisted:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Thievery vs. Thief 1, 2, 3 i X...

Post autor: grim_reaper »

No bez przesady :wink: nie wymieniłam przecież nikogo z nicka, celowo :-)

Pewnie i są strażnicy gorzej uzbrojeni w Thiefie, ale na przykład są takie momenty w T gdzie straż włazi na ciebie gdy siedzisz w cieniu i nic się nie dzieje, a w TUT raczej się z tym nie spotkałam (czy się mylę?).
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Thievery vs. Thief 1, 2, 3 i X...

Post autor: Azaqi »

Przydarzyło mi się właśnie coś takiego jak ostatnio grałem w Thiefa 1, że strażnik wlazł na mnie i mnie nie zauważył :pff6: , co dziwne czasem może się też czasem zdarzyć że zobaczą cię z dość daleka z kilku metrów nawet jak jesteś w całkowitej ciemności. Nie wiem od czego to zależy, może strażnik losuje czy mu się udał test na spostrzegawczość jak to ma miejsce w grach RPG :wink: W TuTkach jest to o wiele bardziej przewidywalne - jak na ciebie wlezie to pewnikiem przyleje z miecza/macy
:guard:
Obrazek
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Thievery vs. Thief 1, 2, 3 i X...

Post autor: grim_reaper »

Hehe ano w TUT to nie ma szans, bo zaraz będziesz "pincussion" :-) . Piszesz, że może się zdarzyć, że z dużej odległości nawet w cieniu zdarza im się widzieć, a mnie się przytrafia ostatnio wręcz odwrotnie, kiedy grałam w T2X, siedziałam sobie w cieniu i specjalnie hałasowałam podskakując :P a oni nic :-) :roll: . Może czas przestawić sie na expert :P: ?

Wydaje mi się też, że guardzi w TUT mają lepsze widzenie kątowe (peryferyjne), bo w T, możesz czasami iść mniej więcej obok nich, byle cicho, a i tak nic się nie dzieje :?
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Thievery vs. Thief 1, 2, 3 i X...

Post autor: Azaqi »

grim_reaper pisze:Może czas przestawić sie na expert ?
to jeszcze tego nie zrobiłaś :?: :!: :?: :!: :szok2: :smut1: :zmiesz6: :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Thievery vs. Thief 1, 2, 3 i X...

Post autor: grim_reaper »

:pff6: :aniol: :rad12: :D - czy to oddaje moje emocje? :P:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
ODPOWIEDZ