Stały prywatny serwer

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Stały prywatny serwer

Post autor: Bandit »

Przeglądam ostatnio oferty serwisów sprzedających serwery gier i dochodzę do wniosku, że gdybyśmy zorganizowali rzutkę to np. na wakacje można by wynająć taki prywatny serwer. Prywatny to znaczy na hasło i do tego o połowę tańszy od publicznego, ale z tego, co wyczytałem na jednym z serwisów nie jest tak kolorowo, bo żeby w ogóle móc myśleć o takim serwerze gra, w którą chce się grać musi mieć linuksową wersję. Niby jest UT na Linuxa, ale, nie ma wersji TUT przeznaczonej pod ten system i przez to większość serwisów jest dla nas niedostępna. Ale ostatnio na naszym rynku pojawiły się nowe serwisy, więc być może przy większej konkurencji zaczną uruchamiać gry nie tylko na Linuxie i pojawi się oferta, z której moglibyśmy skorzystać.
Jeśli jesteście ciekawi ile mniej więcej mogłoby to nas kosztować to zajrzyjcie na »tą stronę«
Na wakacje mają być jakieś promocję, np. jeśli weźmie się serwer minimum na trzy miesiące to dostaje się za darmo serwer TSa...
Najtrudniej byłoby wybrać odpowiednią ilość slotów, bo na prywatnym serwerze nie ma sensu ustawiać tylu ile jest teraz na innych serwerach, czyli 12 a z kolei serwera publicznego na pewno byśmy nie wykupili, bo jest po prostu za drogi. No, ale Thievery nie jest grą gdzie serwery są zawsze pełne, więc hasełko na prywatny serwer można byłoby po cichu rozprowadzić wśród graczy. Taki serwer miałby jeden podstawowy plus - prawdopodobnie byłby najlepszym serwerem, jaki byłby dostępny, bo serwery Brody'ego wcale nie są takie dobre, więc w krótkim okresie czasu można byłoby zdobyć zaufanie graczy dzięki dobrym pingom a może nawet większej stabilności...
Piszę o tym też z tego powodu, że ten, kto stawia serwer ustala reguły gry, więc gdybyśmy przejęli pałeczkę pierwszeństwa to wreszcie można byłoby raz na zawsze skończyć z chamstwem, o którym pisaliście w innym temacie...
Na razie to tylko plany na przyszłość, bo trzeba się jeszcze lepiej rozejrzeć, aby znaleźć ofertę, którą będzie dostosowana do naszych potrzeb.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Stały prywatny serwer

Post autor: Agnar »

Bandit pisze:Piszę o tym też z tego powodu, że ten, kto stawia serwer ustala reguły gry, więc gdybyśmy przejęli pałeczkę pierwszeństwa to wreszcie można byłoby raz na zawsze skończyć z chamstwem, o którym pisaliście w innym temacie...
Jak zaczolem czytac pierwsze literki tego tematu to juz wiedzialem ze ten temat jest przedewszystkim wlasnie po to co zacytowalem... no w sumie to nie jest az taki problem... zlozymy sie jakos z pieniedzmi i bedzie git... ale tez cos czuje... ze jakbysmy zbanowali indusa to wiele osob by poszlo za nim... czyli poprostu poslzi by na server w ktorym indus moze grac... i tam gdzie on bedzie mial czesciowa wladze... ale sprobowac zawsze mozna... ;) ja jestem za
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Stały prywatny serwer

Post autor: grim_reaper »

Ale z tym
chamstwem, o którym pisaliście w innym temacie...
to chodzi Wam przede wszystkim o Indusa? Czy o co? Poproszę mi, staremu sklerotykowi przytoczyć przykład :) .

Na razie tyle ode mnie w tym temacie.

EDIT

Jeśli ma to być tylko dlatego, że Indus Was irytuje to dajcie spokój ;).
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Stały prywatny serwer

Post autor: Azaqi »

Siedem złoty na miesiąc od osoby/slota to nie tak dużo, a będziemy mogli w spokoju trenować i grać. Wreszcie był by porządny polski serwer :-D Jestem za. Trzeba teraz tylko policzyć ile osób by chciało sfinansować ten serwer.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Stały prywatny serwer

Post autor: Bandit »

No tak 7zł to niby nie tak dużo, ale jeśli na serwerze będzie grało do 6 osób to nie ma to sensu, bo sami możemy postawić serwer dla tylu osób i pingi będą w miarę znośne. Trzeba nam serwera na minimum 8 slotów, ale, po co nam tyle, jeśli nie będzie na nim grało więcej niż 4-5 osób jak to zwykle bywa... Dlatego najlepszym wyjściem byłby serwer publiczny, ale to niestety "trochę" kosztuje.
Agnar pisze:Jak zacząłem czytać pierwsze literki tego tematu to już wiedziałem, że ten temat jest przede wszystkim właśnie po to, co zacytowałem...
Wcale nie przede wszystkim! Ja po prostu myślę o tym tak, że wprowadzam zasady, których Indus musi przestrzegać, bo nasz serwer jest najlepszy, więc wszyscy chętnie na nim grają a banując kogokolwiek za głupie odzywki nie byłbym lepszy od Brody'ego i jego adminów - bez urazy Flaczku. =o Chyba pamiętacie jak nas tam potraktowano i teraz wyobraźcie sobie, że my robimy to samo... :pff6: Agnar zastanów się lepiej, bo tu chodzi o złamanie monopolu i poprawę jakości gry a nie dyktaturę...
Podejrzewam, że wystarczyłoby jedno krótkie zdanie, aby uciszyć takiego Indusa: "Grasz u nas to się zachowuj..."
Znalazłem jedną dosyć ciekawą ofertę - można wykupić serwer w Niemczech lub Holandii wtedy my mielibyśmy wyższe pingi, ale za to gracze z zagranicy mieliby lepsze niż na serwerach uruchomionych w naszym, kraju a tym samym szanse byłyby bardziej wyrównane i te serwery są tańsze od Polskich odpowiedników.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Stały prywatny serwer

Post autor: Flack »

Yh. Tayhy. Hyhy.
Chcecie placic za serwer ilestam loota miesiecznie, bo Was wkurzyl Indus? Yh =o Nie ma co fukac i pokazywac, zescie lepsi bo serwa macie.
Brody ma na swoich serwerach przepustowosc 100Mb/sec. Kupcie cos takiego za rozsadna cene i zrobcie serwer publiczny. Tayhy. Mowisz, ze chcesz kupic gdziesz w niemczech? Halo, Brody jest w niemczech. Nie pobijesz go popularnoscia w zyciu. Nie dosc, ze bedziesz mial gorsze pingi to i tak nikt nie bedzie gral.
Odnosnie linuxa. Staly chyba kiedys dwa servery na linuxie TUT, (Leathermanna jeden?, go sie spytaj).
Jak tylko chcecie pograc prywatnie, to sorx, ale wiecej niz 6 osob nie zaznasz, server Bandita wystarczy.
A moze w wakacje juz bedzie NB to nikt w TUT nie bedzie gral, hyhy.

Nie widze najmniejszego sensu wydawac kasy na cos tak niepotrzebnego w malej spolecznosci TUT.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Stały prywatny serwer

Post autor: Bandit »

Dostałem zachęcającą odpowiedź...
Muszę przyznać, że nie mielismy styczności z tym modem.
Zgadza się - stawiamy serwery tylko dla tych gier, które mają linuxową wersję.
Ważne jest, żeby serwer dało się uruchomić plikiem linuxowym. Wiem, że nie jest problemem odpalić windowsowy .exe pod emulatorem (np. wine), jednak tego rozwiązanie nie praktykujemy, ponieważ jest zbyt zasobożerne i niestabilne.
Proponuje nastepujące rozwiązanie. Jeśli przygotujesz procedurę stawiania takiego serwera pod linuxem bez użycia emulatorów, zastosujemy "potężny" rabat przy zakupie serwera.
Mam dziwne przeczucie, że to jednak musi być emulator... Flacku może obiło Ci się o dzióbek coś więcej na ten temat?
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Stały prywatny serwer

Post autor: Flack »

Dowiem sie. Prosze o definicje poteznego rabatu. Czy uwzglednia on ciasteczka?

[ Dodano: 24-04-2006, 19:59 ]

Uh. Juz wiem. Thievery uzywa .dllow, czyli bez emulatora (Cedega) dynamicznie linkowane biblioteki nie beda dzialaly. Mozliwosci uruchomienia gry bez emulator nie ma.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Stały prywatny serwer

Post autor: Bandit »

No to trudno - nikt ciasteczek nie dostanie... :(
:chase: :shoot: :guard:
ODPOWIEDZ