Tournament of Darkness V

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Czy masz zamiar wziąć czynny udział w Tournament of Darkness V?

Czas głosowania minął 30 września 2006, 06:00

Tak.
3
75%
Nie, ponieważ...
1
25%
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Tournament of Darkness V

Post autor: Bandit »

Przetłumaczyłem dla was zasady żeby były bardziej zrozumiałe. Jeśli jakimś przypadkiem coś nie będzie się zgadzało to mnie o tym poinformujcie a ja to szybko poprawię. Dla porównania zamieszczam poniżej oryginalny tekst. Dodatkowo zamieściłem ankietę żeby móc się zorientować w tym ilu graczy z naszego forum będzie uczestniczyło w tym wydarzeniu.

Kto może się dołączyć?
Praktycznie każdy! Jedyne wymaga się aby gracz chcący wziąć udział w turnieju nie był zbanowany na serwerach, na których będzie odbywał się turniej. Administratorzy sprawdzą, czy gracz może być dopuszczony do turnieju.

Czy potrzebuję zespołu?
Nie! W ToD V wybór odbędzie się na zasadzie selekcji ludzi do poszczególnych drużyn. Jedyne, co musisz uczynić, to zgłosić swoją chęć uczestnictwa po przez PM, dzięki czemu wejdziesz do puli uczestników.

W jakim układzie będzie odbywał się ToD?
Zostanie zastosowana pseudo podwójna drabina eliminacji. Po pierwszej rundzie zespoły, które wygrały będą przydzielone do grupy zwycięzców a przegrane do grupy przegranych. W drugiej rundzie znowu wszystkie zespoły będą współzawodniczyć w ich grupach, ale ci, którzy wcześniej znaleźli się w grupie przegranych i znowu przegrają zostają całkowicie wyeliminowani z turnieju. Po zakończeniu 2 rundy, gdy 1/4 zespołów zostanie wyeliminowana, zespoły jeszcze raz zostaną przydzielone do nowych grup zwycięzców i przegranych według rezultatów z 2 rundy. Zasadniczo możesz wygrać turniej nawet, jeśli twoja drużyna przegra dwie rundy o ile nie przegrywasz w grupie przegranych. Jeżeli zostaną trzy zespoły to ten, który wygra przechodzi do następnej rundy w grupie wygranych. W gruncie rzeczy zespół może być wyeliminowany z turnieju, jeżeli przegra dwa razy pod rząd.


Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale wychodzi mi na to, że jeśli zostaną trzy zespoły i pierwszy zespół, który wygra przechodzi do rundy finałowej a ten drugi, który przegra zostaje wyeliminowany lub od razu zajmuje 3 miejsce w całym turnieju. Według mnie to kiepskie rozwiązanie, bo ten przegrany mógłby zająć drugie miejsce, jeśli pokonałby zespół, z którym nie grał.

Jak długo będzie trwał turniej?
Turniej będzie przebiegał w ustalony godzinach w czasie jednego weekend. Oczekuje się, że twój zespół będzie gotowy do gry na określoną godzinę. Jeżeli nie będzie obecna wystarczająca ilość graczy jednego z zespołów to administracja po 10 minutach oczekiwania może od razu przyznać wygraną przeciwnemu zespołowi, który stawi się w komplecie.

W jaki sposób mój zespół może utrzymać kontakt z administracją turnieju?
Został utworzony specjalny kanał IRC, który można znaleźć na serwerze StarChat pod kanałem oznaczonym jako #ToD. Jeden gracz z każdego zespołu powinien przesiadywać na wymienionym kanale i przekazywać swojemu zespołowi ważne wiadomości na temat turnieju. Oprócz kanału będzie także rozrysowana graficznie drabina postępów drużyn.

Jak będzie wyglądała sytuacja z komunikacją głosową?
Komunikacja głosowa będzie możliwa tylko wtedy, gdy obydwa zespoły ustnie wyrażą na to zgodę. TuF TeamSpeak serwer będzie dostępny dla tych, którzy nie mają innego serwera a będą życzyli sobie komunikacji głosowej.


Hehe no to żeby utrudnić grę przeciwnikom można powiedzieć, że nie będzie się korzystać z komunikacji głosowej w związku z tym nie życzymy sobie tego, aby przeciwnicy to robili a my i tak sobie wejdziemy na jakiś serwer, bo nie da się tego sprawdzić czy ktoś jest na TS nie znając serwera - teoretyzuję oczywiście.

Proces wybierania zespołów

Tym razem w ToD będzie wypróbowany nowy sposób wybierania zespołów by uniknąć tworzenia takich, które ludzie nazywają zespołami elitarnymi. Jednakże chcemy także uniknąć całkowicie przypadkowych zespołów. Ten system będzie wyglądał tak, że:

• gdy składasz prośbę o udział w ToD musisz jednocześnie określić czy chcesz być kapitanem lub nie.

• pewna liczba kapitanów (opierająca się na liczbie ludzi, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w turnieju) będzie losowo wybrana z kapelusza i w ten sposób zostanie określone to, kto będzie kapitanem.

• lista wszystkich pozostałych uczestników zostanie wysłana jedynie do kapitanów i wtedy jeden po drugim będą dobierać sobie graczy tak aż nie pozostanie żadna osoba bez przydziału. Przebieg tego procesu będzie zamknięty dla pozostałych uczestników do czasu aż wszystkie zespoły zostaną utworzone a oficjalne listy będą ogłoszone.

• kapitanowie będą musieli pojawić się 7 października na kanale IRC, ponieważ w tym dniu zostaną wyłonione zespoły.

Zasady meczowe

• Ustawienia serwerów będą wyglądały następująco:
* Poziom AI: Clever
* Maksymalna liczba AI podążających za jednym graczem: 3
* Jeśli AI zostanie oślepione to nie będzie stało w miejscu.
* Kwota, z którą startują strażnicy: 850.
* Kwota, z która startują złodzieje: 600.
* Długość rundy: 30 minut lub tyle ile ustawi time modifier.
* Ilość dóbr gubionych przez złodziei: 50%
* Skrzynia strażników: dostępna

• Obydwa zespoły wejdą na prywatny serwer, który będzie przygotowany do turnieju. Administracja zrestartuje mapę dwa razy, aby całkowicie zresetować serwer. Wtedy wejdą do gry dwaj gracze jako złodzieje po jednym z każdego zespołu. Auto-balance przydzieli jednego z graczy do zespołu strażników a drugi zostanie złodziejem. Zespół, którego gracz zostanie przydzielony do złodziei będzie mógł wybrać mapę lub będzie mógł pozostawić tą decyzję przeciwnikom. Po wybraniu mapy przez jeden zespół drugi będzie mógł wybrać między opcjami strzeżenia i okradania w pierwszej rundzie. Gra rozpocznie się dopiero wtedy, gdy któryś z zespołów wygra pierwszą grę. Wtedy zespoły zagrają mapę ponownie po zmianie ról. Do zwycięstwa są potrzebne dwie wygrane rundy, więc jeśli po dwóch pierwszych będzie remis to zostanie rozegrana trzecia runda z ponowną zamiana ról i to ona zadecyduje o tym, który zespół zwycięży w danym meczu.

• Jeśli wystąpią jakieś problemy z serwerem i gra nie będzie mogła być kontynuowana to gra zostanie zrestartowana bez względu na okoliczności. Jeśli problemy z prawidłowym funkcjonowaniem serwera będą wynikiem działania graczy z któregoś zespołu to administracja będzie miała prawo wykreślenia takiego zespołu z turnieju.

• Jeśli przydarzy się taka sytuacja, że będzie brakowało jednego gracza w którymś zespole to taki zespół będzie mógł wybrać pomiędzy opcjami przegranej meczu lub gry bez jednego gracza.


Ostatnio ten przepis nie był przestrzegany, ponieważ u nas było 4 graczy a w przeciwnym zespole było 3 graczy a to my musieliśmy zadecydować, który będzie obserwatorem tak, aby było po równo mimo to, że graliśmy strażnikami. Swoją drogą mogliśmy wtedy zaprotestować, ale jak nie zna się swoich praw to potem się przez to przegrywa...

• Jeśli zespoły są nierówne z powodu tego, że na początku zostały tak ułożone to wtedy zespół z większą liczbą graczy będzie musiał wybrać gracza, który będzie obserwował grę, aby zrównoważyć liczbę graczy w obydwu zespołach.

• Po każdym zakończonym meczu, administracja prześle wyniki do organizatora turnieju tak, aby mógł uaktualniać tabelę z wynikami. Zespoły po zakończonym meczu mają czas wolny do następnego meczu.


Poprzednio taka przerwa w naszym przypadku trwała ponad cztery godziny! Moim zdaniem jest to kolejny wielki minus systemu zastosowanego w ToD, bo co to za turniej, który rozgrywa się przez cały dzień a w rzeczywistości gra się tylko godzinę lub półtorej. Poza tym nie każdy ma tyle cierpliwość by czekać kilka godzin na jeden krótki mecz.

Co się stanie, jeśli mój zespół wygra cały turniej?
Zostaniecie ukoronowanymi zwycięzcami, a pieśni o waszych czynach będą śpiewane po wsze czasy. No i posiądziecie renomę wśród tutkowej społeczności.

W jaki sposób mogę zapisać się do turnieju?
Po pierwsze musisz być zarejestrowanym i aktywowanym użytkownikiem forum: http://forums.blackcatgames.com
Twój nick na forum powinien pokrywać się z tym, którego używasz podczas gry. Następnie musisz wysłać prywatna wiadomość po przez forum do organizatora turnieju, którym jest Biohazard. Przed wysłaniem wiadomości upewnij się, że będziesz w stanie uczestniczyć w turnieju w godzinach od 17:00 do prawdopodobnie 3:00 nad ranem, 21 i 22 października. Organizacja turnieju wymaga tego, aby wszystkie zgłoszenia dotarły do 1 października, ponieważ muszą zostać przydzielone godziny do poszczególnych drużyn.

W wiadomości powinny zostać zawarte takie informacje jak: Nick z gry, to czy chciałoby się zostać kapitanem, ale wtedy trzeba być dostępnym praktycznie cały dzień 7 października na kanale IRC oraz należy podać strefę czasową, w jakiej się mieszka.

Przykładowy formularz może wyglądać tak:
Title: Tournament of Darkness V

Message: Hello,
please count me in to the tournament.
My nickname is TwójNick and my time zone is GMT +1.
I don't want be a captain.
Black Cat Forums » Thievery Forums » Thievery Discussion » Tounament of Darkness V
Biohazard pisze:Tournament of Darkness V
That's right ladies and gentlemen, ToD is back by popular demand! Everyone had better start honing their skills again, because this is going to be the best installment yet.

About Tournament of Darkness

Who can join?
-Anyone actually! The only requirement is that you can not be banned from a major server. The reason for this is we are going to be using those servers to host the tournament, and it will be up to the server admins and the ToD admins to make the call as to whether you can join.

Do I need a team?
-No! In ToD V the team selection will be in a draft style format. All you have to do is sign up and you will be entered in a pool of participants.

What will the layout of ToD be?
-ToD will be a pseudo double elimination ladder. After the first round of play the teams will be divided into a winning and losing bracket. In round 2 all the teams will compete again in their respective brackets, but the teams that lose in the losing bracket will be eliminated. After round 2 is complete and 1/4 of the teams have been eliminated, the teams are once again reshuffled into a win/loss bracket determined by the results of round 2. Essentially you can win the tournament and have had two losses on your record, as long as you don't lose in the losing bracket. If a team gets a by (which will happen when only 3 teams remain), the team with the by will be placed in the winning bracket for the next round of play. In essence, your team is eliminated from the tournament if the team loses two rounds in a row.

How long will the tournament last?
-The tournament will be at set times throughout the weekend. Your team will be expected to have players ready to go at your assigned time. If the players are not present, the admin will declare a forfeit after 10 minutes.

How can my team keep contact with the admins as the tournament progresses?
-Tournament of Darkness now has its own IRC channel that can be found on StarChat at #ToD. Your team will need at least one member there to keep up with the latest news as the tournament is running. In addition to the IRC channel, a graphical ladder will keep the standings up-to-date.

What about voice communication programs?
-Voice comms will be allowed if BOTH teams verbally agree to it beforehand. The TuF TeamSpeak server will be available to those who wish to use voice but don't have the means to host a server.

Team Selection Process

This time around, ToD will be trying out a new system for team selection to avoid the creation of what people are calling “elite teams”, while avoiding the completely random teams. The system will work like so:

-When applying to be in ToD, you must specify whether you would like to be a team captain or not.
-A certain number (based on number of people in the tournament) of captains will be randomly chosen from a hat, and this will determine who and the order of the team captains
-A list of all remaining participants will be given to the team captains only, and one by one they will each keep picking players until no one is left. This process will stay private until all teams have been formed, at which point the official rosters will be posted.
-Team captains will need to be online on October 7th in the IRC channel, the day that the drafting process will take place.

Match Rules

-Server settings will be:
* Clever AI
* 3 max following AI
* AI do not stand still when flashed
* 850 starting loot for guards
* 600 starting loot for thieves
* 30 minute time limit + map time modifier
* Loot drop - 50%
* Supply chest active

-Both teams will enter a private server (which will be provided by the tournament). The admin will restart the map twice to completely reset the server. Then, one player from each team will attempt to join the game as a thief. The auto-balance will send one team member to the guard team and leave one member as the thief. The team thats member was randomly chosen by the server to thieve then gets the option to choose a map or let the other team choose the map. After a map has been selected by one team, the other team is given the option to thieve/guard the first round. Gameplay will commence until a team has won the first game. Then the teams will play the map over again after switching roles. The round is best of 3, so after the second game there could be a potential winner. If not, the two teams will switch roles again and play a third round to determine a winner.

-In the event of a server crash, the game will have to be restarted no matter the circumstances. If the server crash was caused by malicious intent, the admins can kick your team from the tournament.

-Should one player from a team be absent, that team can choose to forfeit the match or play a man down. If the teams are uneven due to the drafting process, then the team with the larger number of players will need to select one member to spectate and balance out the teams.

-After the match is complete, the tournament admin will submit the results to me so I can update the standings. You are then free to do as you wish until your next match is up.

What happens if I win?

You are crowned the winner of the tournament and songs will be sung about you for ages to come. Well, you’ll get some kudos within the community at least.

How Do I Sign Up?

Easy. Send a PM my way.

Be sure you can be around for the days of the tournament, starting around 4 PM going until possibly 2 AM GMT on October 21 and 22. I'll need your application by October 1 to prepare times and servers.
Please include:

Your TUT Name
Whether you would like to be a captain (Make sure you can be available on October 7th if you are interested in leading a team)
Your Timezone (Please express as GMT -6 or GMT+3)


--------------------------------------------------------------------
If there are any further questions, you can PM me or just ask them here. I'd be happy to clarify or state anything I might have missed.
Ostatnio zmieniony 24 października 2006, 21:00 przez Bandit, łącznie zmieniany 6 razy.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Agnar »

Jeśli chodzi o TS to faktycznie śmieszna sprawa, :P bo to, co mówi Bandit to prawda. ;)

Odnośnie jeszcze zasad serwera... Powiedz mi czy ogłuszone zwłoki będzie można od razu obudzić?
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Bandit »

Agnar pisze:Jeśli chodzi o TS to faktycznie śmieszna sprawa, bo to co mówi Bandit to prawda.
Tak się wydaje, ale nie zamierzamy przecież oszukiwać. Podałem to tylko jako ciekawostkę.
Agnar pisze:Powiedz mi czy ogłuszone zwłoki będzie można od razu obudzić?
Przypuszczam, że ustawienia serwera w tej kwestii będą standardowe a jeśli tak będzie to będzie można ocucać ogłuszonych.
Biohazard pisze:If a team gets a by (which will happen when only 3 teams remain), the team with the by will be placed in the winning bracket for the next round of play.
Bandit pisze:Jeżeli zostaną trzy zespoły to ten, który wygra przechodzi do następnej rundy w grupie wygranych.

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale wychodzi mi na to, że jeśli zostaną trzy zespoły i pierwszy zespół, który wygra przechodzi do rundy finałowej a ten drugi, który przegra zostaje wyeliminowany lub od razu zajmuje 3 miejsce w całym turnieju. Według mnie to kiepskie rozwiązanie, bo ten przegrany mógłby zająć drugie miejsce, jeśli pokonałby zespół, z którym nie grał.
Jak wy rozumiecie to zdanie? Czy w ogóle dobrze to przetłumaczyłem?
Biohazard pisze:Should one player from a team be absent, that team can choose to forfeit the match or play a man down.
Bandit pisze:Jeśli przydarzy się taka sytuacja, że będzie brakowało jednego gracza w którymś zespole to taki zespół będzie mógł wybrać pomiędzy opcjami przegranej meczu lub gry bez jednego gracza.
Jeśli zespoły będą nierówne i ci z jednym zawodnikiem mniej zdecydują się grać i będą mieli być strażnikami to wtedy auto-balans przerzuci jednego gracza z drużyny przeciwnej do tych, którym brakuje gracza. Zgadza się? Czyżby organizacyjne niedopatrzenie czy to ja coś źle zrozumiałem? Jak uważacie?

A co jeśli powtórzy się sytuacje sprzed roku, kiedy nas było 4 na 5 a w przeciwnej drużynie 3 na 5? Czy przypadkiem nie powinno być tak, że jeśli gralibyśmy strażnikami to nie musielibyśmy nikogo oddalać do obserwacji? Jestem w stanie zrozumieć to, że jeśli gralibyśmy złodziejami to musielibyśmy wtedy jednego oddelegować chociażby ze względu na auto-balansu albo tego, że mielibyśmy dużo łatwiej, ale już w rundzie, w której mielibyśmy grać strażnikami każdy członek naszego zespołu powinien mieć prawo gry. A jak powinno być według was?
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Agnar »

Jeśli zespoły będą nierówne i ci z jednym zawodnikiem mniej zdecydują się grać i będą mieli być strażnikami to wtedy auto-balans przerzuci jednego gracza z drużyny przeciwnej do tych, którym brakuje gracza. Zgadza się? Czyżby organizacyjne niedopatrzenie czy to ja coś źle zrozumiałem? Jak uważacie?
Ja mam pytanko do tego cycatu... czy z niego wynika ze przeciwnik idzie do "naszej" druzyny i bedzie mogl podrzucac potionki i pomagac przeciwnikowi ?? moim zdaniem to wszystko straci sens bo napewno bedza oszukiwac...

Reszte przemilcze... :|
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Flack »

Bio pisze:If a team gets a by (which will happen when only 3 teams remain), the team with the by will be placed in the winning bracket for the next round of play.
Ja rozumiem to tak, ze jezeli jakas druzyna nie bedzie mogla miec pary do rozgrywki (bedzie ta trzecia), to automatycznie jest przenoszona do 'winning bracket' i walczy w tamtej "ramce" o spadek do 'loosing bracket'.
Sadze, ze w finale nie bedzie takiej sytuacji, poza tym to Bio dobiera ilosc druzyn na podstawie ilosci graczy i moze tak to zaplanowac, ze auto-awanse zdarza sie na poczatku gry wylacznie.
Bandit pisze:Jeśli zespoły będą nierówne i ci z jednym zawodnikiem mniej zdecydują się grać i będą mieli być strażnikami to wtedy auto-balans przerzuci jednego gracza z drużyny przeciwnej do tych, którym brakuje gracza. Zgadza się? Czyżby organizacyjne niedopatrzenie czy to ja coś źle zrozumiałem? Jak uważacie?
Nie ma autobalansu i druzyna gra tylko ze soba. To chyba oczywiste. Bo mi tam post wyzej Agnara schizujesz. Grasz tyloma ludzmi, ile w druzynie masz (jak sie pojawia), oczywiscie zawsze mozna mniejsza iloscia. Take it or leave it. No chyba, ze jakas druzyna bedzie miala odgornie mniejsza ilosc graczy, wtedy gra sie wedlug ich ilosci.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Bandit »

Agnar, bez przesady! Następnym razem zastanów się dobrze dwa razy zanim coś napiszesz... :pff6:

Flacku, wiem, że napisałeś tak tylko ze względu na to, że Ty tak uważasz, bo to jest logiczne, że auto-balans przy grze zespołowej jest niepotrzebny, ale zapominasz o tym, że:
Biohazard pisze:Then, one player from each team will attempt to join the game as a thief. The auto-balance will send one team member to the guard team and leave one member as the thief. The team thats member was randomly chosen by the server to thieve then gets the option to choose a map or let the other team choose the map.
Jak widać moje obawy są uzasadnione. Oczywiście będzie można wyłączyć auto-balans o ile ktoś w ogóle wpadnie na taki pomysł... :roll:
Flack pisze:No chyba, że jakaś drużyna będzie miała odgórnie mniejszą ilość graczy, wtedy gra się według ich ilości.
No tak, ale tylko wtedy, kiedy ilość graczy jest ustalona odgórnie, bo gdy nie będzie 2 graczy w jednym zespole z jakiegoś innego powodu to nie powinno być tak, że druga drużyna musi na tym tracić tzn. grać tą samą ilością graczy.
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2006, 16:14 przez Bandit, łącznie zmieniany 2 razy.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Flack »

Bandit pisze:No tak, ale tylko wtedy, kiedy ilość graczy jest ustalona odgórnie, bo gdy nie będzie 2 graczy w jednym zespole z jakiegoś innego powodu to nie powinno być tak, że druga drużyna musi na tym tracić tzn. grać tą samą ilością graczy.
Nie ma szans, zeby 'odgornie' jakas druzyna miala mniejsza ilosc graczy od innej o 2. Najwyzej jakies osoby sie moga nie pojawic z powodow zewnetrznych, a wtedy gracie czym macie.
Bandit pisze:Jak widać moje obawy są uzasadnione. Oczywiście będzie można wyłączyć auto-balans o ile ktoś w ogóle wpadnie na taki pomysł...
Kazdy, bo to logiczne, jak bedzie za malo straznikow? Sytuacja z balansem odnosi sie tylko do 'losowania', kto co bedzie wybieral i nie ma znaczenia w rundach juz rozgrywkowych.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Bandit »

Flack pisze:
Bio pisze:If a team gets a by (which will happen when only 3 teams remain), the team with the by will be placed in the winning bracket for the next round of play.
Ja rozumiem to tak, że jeżeli jakaś drużyna nie będzie mogła mieć pary do rozgrywki (będzie tą trzecia), to automatycznie jest przenoszona do 'winning bracket' i walczy w tamtej "ramce" o spadek do 'loosing bracket'.
Sądzę, że w finale nie będzie takiej sytuacji, poza tym to Bio dobiera ilość drużyn na podstawie ilości graczy i może tak to zaplanować, że auto-awanse zdarzą się na początku gry wyłącznie.
Śmiesznie to ująłeś "walczy w tamtej "ramce" o spadek do 'loosing bracket'". Kto by walczył tylko po to żeby przegrać? :)) Po pierwsze nie walczy o spadek do 'loosing bracket', bo ta trzecia drużyna już raz przegrała, więc jeśli przegra ponownie to już nie trafia do żadnej "ramki" tylko zostaje wyeliminowana z turnieju, bo przegrywa drugi raz pod rząd.
Po drugie jest to pewne, że prędzej czy później przytrafi się taka sytuacja, że jakaś drużyna nie będzie miała pary. Poza tym zauważ, że została już określona ilość drużyn - ma być ich 4.
Biohazard pisze:After round 2 is complete and 1/4 of the teams have been eliminated, the teams are once again reshuffled into a win/loss bracket determined by the results of round 2.
Może zdarzyć się taka sytuacja, że w 3 rundzie przy 3 drużynach ta, która ostatnio przegrała i w 3 rundzie wygra to będzie trzeba rozegrać kolejną 4 rundę znowu z 3 drużynami, bo nikt nie odpadnie gdyż żeby odpaść z turnieju trzeba przegrać dwa razy pod rząd. W ten sposób można grać bez końca... :roll:
Flack pisze:Nie ma szans, żeby 'odgórnie' jakaś drużyna miała mniejszą ilość graczy od innej o 2. Najwyżej jakieś osoby mogą się nie pojawić z powodów zewnętrznych, a wtedy gracie, czym macie.
Z tego, co napisałeś wynika, że sam Biohazard nie przestrzega swoich zasad, bo ostatnio nie "graliśmy jak mieliśmy" tylko musieliśmy oddelegować jednego gracza - trafiło na Bigfoota. Ale potem FatRatHead się zdenerwował i wziął wyszedł z gry a my mimo to wygraliśmy drugą mapę, ale z drugiej strony dzięki temu Biggie mógł w ogóle zagrać w finale! Swoją drogą to musi być beznadziejne uczucie, kiedy nie gra się w finale, mimo iż się na to zapracowało. Pieprzyć te zasady!
Flack pisze:Każdy, bo to logiczne, jak będzie za mało strażników? Sytuacja z balansem odnosi się tylko do 'losowania', kto co będzie wybierał i nie ma znaczenia w rundach już rozgrywkowych.
Pożyjemy, zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce, ale jeśli w regulaminie nic się nie zmieni to na pewno nie damy się wrobić tak jak ostatnio!
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Flack »

Bandit pisze:Śmiesznie to ująłeś "walczy w tamtej "ramce" o spadek do 'loosing bracket'". Kto by walczył tylko po to żeby przegrać? Po pierwsze nie walczy o spadek do 'loosing bracket', bo ta trzecia drużyna już raz przegrała, więc jeśli przegra ponownie to już nie trafia do żadnej "ramki" tylko zostaje wyeliminowana z turnieju, bo przegrywa drugi raz pod rząd.
Walczy w 'winning bracket', do ktorej zostala automatycznie przeniesiona o spadek do 'loosing bracket'. (w sensie, "o", ze kto przegra ten spada, ujete smiesznie, ale mozna zrozumiec). Jak przegra w 'winning bracket' to spada do 'loosing bracket' i tam dopiero jak przegra to odpada.
Bandit pisze:Może zdarzyć się taka sytuacja, że w 3 rundzie przy 3 drużynach ta, która ostatnio przegrała i w 3 rundzie wygra to będzie trzeba rozegrać kolejną 4 rundę znowu z 3 drużynami, bo nikt nie odpadnie gdyż żeby odpaść z turnieju trzeba przegrać dwa razy pod rząd. W ten sposób można grać bez końca...
No spokojnie sie mozemy zapetlic, ale chyba Bio jest na tyle rozsadny, ze tak druzyny dobierze ilosciowo, ze bedzie caly czas parzyscie, a moze wymysli jakies specjalne zasady na koniec.
Bandit pisze:Pożyjemy, zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce, ale jeśli w regulaminie nic się nie zmieni to na pewno nie damy się wrobić tak jak ostatnio
Ja tez uwazam te zasady za nasuwajace wiele pytan / watpliwosci. Jest tam duzo niejasnosci. Przeciez mozna sie spytac Bio o co chodzi, zeby cos wytlumaczyl.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Bandit »

Drobna aktualizacja reguł.
Biohazard pisze:Important: Ammendment to the Rules
After receiving a suggestion from a participant in the tourney and careful consideration, I have decided to ammend the rules of the tournament slightly. I realize that some may not be happy with this rule, but I do believe that not only is it a fair rule, but it will make the tournament experience more enjoyable.

Here is the change to the rule:
What about voice communication programs?
Voice comms will be allowed and provided for both teams hosted by TheMachine. Teams will no longer be prohibited from using voice comms by the other teams lack of communication. The catch is that your voice comms will be monitored periodically to insure fair play, but honesty would be the best policy for this. You can join at mach.homeip.net
Czyli będzie można używać TS'a nawet, jeśli druga drużyna nie będzie go używała no i drużyny korzystające z serwera: mach.homeip.net będą inwigilowane w imię uczciwej gry. Nas to i tak nie obowiązuje chyba, że jeszcze zostanie wprowadzony nakaz komunikowania się wyłącznie w języku angielskim oraz konieczność używania wyżej wymienionego serwera.
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2006, 10:41 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: grim_reaper »

Bandit pisze:nakaz komunikowania się wyłącznie w języku angielskim
to by nam chyba znacznie utrudniło grę, co prawda ja i tak używam angielskich nazw miejsc na mapach ( z reguły, choć nie zawsze), ale nie wyobrażam sobie, żebym musiała np. na Nostalgii wołać zamiast " złodziej uciekłdo stajni", "he ran to the stables", po prostu obiektywnie patrząc, bez urazy, nie każdy będzie wiedział o co mi chodzi. :?
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Bandit »

Nie zwracajcie uwagi na to czy inni już wysłali zgłoszenie, tylko sami to zróbcie jak najszybciej. Przypominam, że z dniem 30 września upływa termin wysyłania zgłoszeń!
Wyślijcie je już dziś, bo potem możecie zapomnieć albo nie będziecie mogli tego zrobić z jakiś innych nieprzewidzianych przyczyn.
Kapitanem będzie Agnar, więc wszyscy pozostali powinni zaznaczyć, że nie chcą być kapitanami.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: grim_reaper »

Bandit pisze:Kapitanem będzie Agnar
Nie chcę siać złej propagandy, ale wczoraj jak graliśmy nie słyszałam żadnych konstruktywnych poleceń ze strony Agnara, więc skąd mamy wiedzieć, czy dobrze będzie nam się grało razem, jak nawet tego nie potrafimy? Każdy na hurra leci gdzie popadnie, wolę powoli rozgryzać mapę niż, żeby cała drużyna od razu potraciła parę żyć. Ja chętniej ghostuje, i uważam, że każdy ghoster powinien mieć jakieś "plecy", czyli gracza ze sobą, który ubezpiecza.

Poza tym, na TSie naprawdę jak już gramy, to nie pieprzmy o dupie Maryni tylko każdy powinien mówić, gdzie teraz jest, co robi, ile jest guardów, czy pułapek wokół, ale bez przekrzykiwania się! To musimy naprawdę dopracować, tak samo jak to, żeby wszyscy mieli bindy do zmiany kanałów.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Bandit »

Dla jasności żeby nie było, że cię kopiuję Grim - przeczytałem twój post po napisaniu swojego w innym temacie. Cieszę się, że zauważyłaś to, co mnie boli najbardziej... Masz trochę racji, ale dajmy Agnarowi jeszcze jedną szansę. Poza tym kapitan jest tak naprawdę tylko od tego żeby określił, kogo chciałby mieć w drużynie a potem podczas gry dowodzić może ktoś inny. ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Agnar »

Kur... Nie skreslajcie mnie... jedyna przyczyna jaka nie slyszeliscie odemnie polecen to to ze nie mialem pewnosci czy z druzyny przeciwnej nas slysza... to nie dal tego ze nie mialem planu bo kilka mialem... ale nie moglem go mowic bo oni mogli uslyszec... bylo nas wczoraj naprawde duzo... wiec sie nie dziwcie :/ nastepnym razem jak chcecie to bede gadal ale potem nie miejcie do mnie pretensji ze plan nie wypalil... bo moga uslyszec i sie przyczaic... :/

Nie kazdy pozatym ustawil sobie subkanaly... wiec radze zeby KAZDY TO ZROBIL !!

To na tyle...

P.S. grim... nie dziw sie ze odemnie nic nie slyszalas bo czesto gralismy pop rzeciwnej druzynie ;> a to czy slyszalas czy nie to juz nie wiem...
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: grim_reaper »

Nikt Cię nie skreśla, tylko pokazuje błędy, a fakt na TSie była obora i 6 osób to już tłum, ja mam bindy ustawione, miałam już zaraz na początku po tym jak mi się przypomniało, że nie mam, ale i tak był bałagan. To dopiero drugi taki meczyk gdzie gra nas dużo, więc wszystko mamy jeszcze do dopracowania.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Bandit »

Czas na zgłoszenia już minął bezpowrotnie, więc teraz możecie napisać, kto zdążył wysłać zgłoszenie. Ja wysłałem tylko martwi mnie to, że z Agnarem zaczynają dziać się nieciekawe rzeczy. Przecież to on miał być kapitanem, czyli musi być 7 października na necie żeby mógł wybrać graczy do swojej drużyny. Bez pomocy Agnara na pewno nie zagramy w jednej drużynie!
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: grim_reaper »

Ja wysłałam juz dawno 8-) . Podobno aż 30 osób się zgłosilo, wygląda na to, że to dużo :).
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Agnar »

Ja juz wyslalem swoja propozycje... mowisz ze w sobote 7 pazdziernika... ale na ktora godzine ?? jezeli wiesz... bo mam strasznie weekend zawalony i nie wiem czy bede mogl nawet palcem kiwnac :/ a strasznie zle sie czuje z mysla ze zostawiam was na lodzie wiec postaram sie znalesc czas tylko powiedzcie o ktorej...
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Bandit »

grim_reaper pisze:Podobno aż 30 osób się zgłosiło, wygląda na to, że to dużo
Jeśli zagra przynajmniej 20 osób z tych, co się zgłosili to już będzie dużo. ;)
Agnar pisze:Ja juz wysłałem swoją propozycję.
Jaką "propozycję"? Ja pytam się czy wysłałeś zgłoszenie do udziału w ToD V?
Agnar pisze:...ale, na którą godzinę?
Nas się o to nie pytaj tylko zajrzyj do swojej skrzynki na forum BCG albo po prostu zapytaj się Biohazarda.

[ Dodano: 08-10-2006, 20:23 ]
Biohazard pisze:ToD Captains: Aggamemnon, Agnar, Beowulf, LoUie

Alright, we have all the captains and a roster of players ready to be chosen! Here's how this process works: I'm going to send all of the captains the complete roster minus the captains and you all will number the players in the order that you most want them on your team to the member you least want on your team. So, your number 1 player should be your first pick to be on your team, and your 22 number is the one you want least on the team. I will be rotating through the list of captains giving first choice if they are available, and if not you get your second, or third, or fourth....

I hope this system isn't too complicated to understand, as it's the easiest and most fair way for me to organize it. If you have any questions please PM me, and try to get this back to me today if possible or tomorrow at the latest. If that's going to be a problem let me know.

Cheers

aldaris
industrialism
Rodent
ducky
DEC
sky-fiwa-
Bandit
Shug
Grimmy (Vigilant)
FatRatHead
HomeSkillet
Convict
okih-imus
Gladius
PhaeThorn
røé faweron
Klepton
FixXxer
beast
Salsa
TheMachine
Biggie (Bigfoot)
We didn't have enough captains, so I'm going to be handling this through PMs over the next few days. I had a ticket to the Texas/OU game yesterday and am very sorry I couldn't be online.

Anyways, if there are any more volunteers for captains please send me a PM. I hope to have the teams organized by Wednesday at the latest.
We got the last captain, and I'm sending out rosters to the captains now. We have a total of 27 people that say they can be there now.
No to jak się dobieramy? Musimy ustalić, kogo z nas najchętniej wybraliby pozostali kapitanowie.

[ Dodano: 08-10-2006, 22:14 ]
Oto moja propozycja, która jest do wspólnego przeanalizowania.

Captain: Agnar
1 ducky
2 aldaris
3 Bandit
4 Grimmy (Vigilant)
5 FatRatHead
6 Biggie (Bigfoot)
7 røé faweron
8 PhaeThorn
9 FixXxer
10 TheMachine
11 Gladius
12 Rodent
13 Shug
14 beast
15 Convict
16 okih-imus
17 sky-fiwa-
18 DEC
19 Salsa
20 HomeSkillet
21 Klepton
22 industrialism

Przydałoby się żeby zgłosił się od nas ktoś jeszcze, bo w 3 z 4 drużyn będzie 7 graczy a nas jest teraz 5. IMO zgłoszenia można wysyłać do wtorku, więc nie wahajcie się tego zrobić!
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2006, 02:52 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
aldaris
Miastolud
Posty: 79
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:17

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: aldaris »

Możliwe, że Ty powinieneś zajmować 2 miejsce...

Haha: "22 industrialism"
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Flack »

Jak bedziemy tak wybierac, to jest duza szansa, ze dobierzemy sie jak trzeba. Ale jakby cos sie nie udalo, to nie mozemy miec na 7. miejscu Roe =/. Trzeba dac kogos innego zaproponowac.
Kogos z tych, bo reszta zostanie wybrana z "pierwszej piatki" w innych druzynach:
16 okih-imus
17 sky-fiwa- - odpada
18 DEC - czy to nie jest shub?
19 Salsa - raczej nie
20 HomeSkillet -odpada
21 Klepton - odpada
22 industrialism

Z ludzi posiadajacych skille, ktorych mamy szanse "dostac" to okih, DEC (jezeli to shub, Grimmy, "run the numbers for me will'ya?") i indus. Indusa nikt nie lubi, to zostaje dwoch =p.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Agnar »

Ja ogolnie jestem za tym:

1.Ducky
2.Bandit
3.Aldaris
4.Grim reaper
5.FRH
6.Biggie

Zamienilem tylko aldarisa i bandita...
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: Bandit »

Nie można już się zgłaszać.
Biohazard pisze:Unfortunately, the deadline to sign up has already passed. I'll let you know if a spot on a team opens up, but as of now I can't add you. But don't worry, this won't be the last ToD!
Lista została wysłana.

Captain: Agnar
1 ducky
2 Bandit
3 aldaris
4 Grimmy (Vigilant)
5 FatRatHead
6 Biggie (Bigfoot)
7 okih-imus
8 DEC
9 røé faweron
10 FixXxer
11 PhaeThorn
12 TheMachine
13 Gladius
14 Rodent
15 Shug
16 beast
17 Convict
18 sky-fiwa-
19 Salsa
20 HomeSkillet
21 Klepton
22 industrialism
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tournament of Darkness V

Post autor: grim_reaper »

Flack pisze:DEC (jezeli to shub, Grimmy, "run the numbers for me will'ya?")
Aye sir :P: , tak to będzie Shub :) , ale nie mam "numbers" :P

PS. sorry , że tak późno, ale w ogóle nie mam czasu :(.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
ODPOWIEDZ