Co potrafi szczur, czyli ukryta potęga gryzonia w TuTkach.

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Co potrafi szczur, czyli ukryta potęga gryzonia w TuTkach.

Post autor: Azaqi »

Jeśli ktoś myśli, że szczur to taki niewinny dodatek do gry, mający na celu zabicie nudy obserwujących ją graczy, to grubo się myli. Mimo, że twórcy dołożyli wielu starań aby zminimalizować jego wpływ na grę, to kierowany przez złośliwego gracza może napsuć krwi drużynie przeciwnej. Oto co odkryłem jeśli chodzi o możliwości gryzonia:

- Może rozpraszać i drażnić strażników, którzy zamiast szukać złodzieja będą starali się ubić wrednego ssaka.
- Może kręcić się koło złodzieja, a jego obecność zaalarmuje uprzednio ostrzeżonego strażnika.
- Może przesuwać niektóre przedmioty, takie jak beczki, oraz robić hałas przy przechodzeniu przez inne np. skrzynki, co może odwrócić uwagę strażnika.
- Może zwabiać ryby na SkeltstonHead i przykładowo odciągnąć je od zatopionej przypadkiem mapy (sam tak niedawno zrobiłem dając szanse złodziejom). Nie sprawdzałem czy szczur zwabia też pająki.
- Może blokować strażnika, lecz tylko przy wchodzeniu na drabinę. Jeśli szczur będzie na drabinie nad strażnikiem, ten nie przejdzie przez szczura. Nie sprawdzałem czy blokuje też przy schodzeniu.
Jeśli macie jeszcze inne spostrzeżenia dotyczące tegoż szkodnika, możecie się nimi tutaj podzielić :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Boogie Man
Miastolud
Posty: 66
Rejestracja: 14 lipca 2006, 22:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co potrafi szczur, czyli ukryta potęga gryzonia w TuTkach.

Post autor: Boogie Man »

HeHe. Niezłe :)) . Wredny szczur :twisted: :twisted: .
KUrde !! nie mam pomysłu co tu wpisać :( :( :(
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co potrafi szczur, czyli ukryta potęga gryzonia w TuTkach.

Post autor: Bandit »

Ten temat jest destruktywny, ponieważ za poniektóre rzeczy tutaj opisane można otrzymać bana. Nie chwaliłbym się na twoim miejscu odniesionymi "sukcesami" w tej kwestii. Lepiej nie cwaniaczkuj, bo w zasadach (link masz w moim podpisie) jest wyraźnie napisane, że gracze obserwujący grę, czyli np. szczury nie mogą wpływać na przebieg rozgrywki itd.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Co potrafi szczur, czyli ukryta potęga gryzonia w TuTkach.

Post autor: Azaqi »

Bandit ugryzło cię coś ??
Szczur na przykład. Może rozwiń pojęcie cwaniaczkowania, bo nie rozumiem tego w odniesieniu do tego, co napisałem w powyższym poście. Jeśli bym chciał wykorzystywać bugi gry to bym ich nie opisywał prawda :?: . A skoro piszę, to po to, żeby każdy wiedział i mógł zwrócić uwagę, jeśli by ktoś grający szczurem robił niedozwolone rzeczy. IMO szczur w TuTkach powinien być zlikwidowany, gdyż niestety może narobić wiele zamieszania i ciężko to czasem zauważyć, szczególnie jeśli się nie wie o tym, co gryzoń tak naprawdę może. Jeśli chodzi o wpływ na grę, to wystarczy ze przeciwna drużyna ma kogoś, kto obserwuje uważnie nasze posunięcia i mówi o naszym położeniu. Za to tez powinien być ban, a wykryć to jest bardzo trudno, a udowodnić jeszcze trudniej. My tego nie robimy, to nie znaczy, że inni nie mogą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co potrafi szczur, czyli ukryta potęga gryzonia w TuTkach.

Post autor: Bandit »

Azaqi pisze:Bandit ugryzło cię coś?
Po prostu wyraziłem swoje zdanie na ten temat, poza tym musisz mieć świadomość tego, że takich informacji raczej nie powinno się publicznie rozpowszechniać, ponieważ mogą trafić do niewłaściwych graczy...
Azaqi pisze:Może rozwiń pojęcie cwaniaczkowania, bo nie rozumiem tego w odniesieniu do tego, co napisałem w powyższym poście.
Po prostu udajesz, że nie można ci niczego zarzucić a w rzeczywistości uzbierałoby się trochę tego...
Azaqi pisze:...sam tak niedawno zrobiłem dając szanse złodziejom...
Brawo! Możesz być z siebie dumny!
Azaqi pisze:Jeśli bym chciał wykorzystywać bugi gry to bym ich nie opisywał prawda?
Zacznijmy od tego, że to nie są żadne bugi tylko exploity a ich użycie nie zawsze musi wiązać ze złamaniem zasad, bo używa ich praktycznie każdy nieraz nawet nie będąc tego świadomym. W TUT jest tego bardzo wiele i ciężko jest jednoznacznie określić, które powinny być całkowicie zakazane. Dlatego nie pisz, że nie będziesz używał czegoś, o czym dobrze wiesz, że możesz tak zrobić a jednocześnie masz świadomość tego, że nic ci za to nie grozi. No, bo na przykład czy gdzieś jest napisane, że szczury nie mogą chodzić po drabinach? Blokować nie mogą, ale nikt nie będzie w stanie ci tego udowodnić, że robiłeś to specjalnie tym bardziej, jeśli wcześniej odejdziesz od komputera...
Azaqi pisze:IMO szczur w TuTkach powinien być zlikwidowany, gdyż niestety może narobić wiele zamieszania i ciężko to czasem zauważyć, szczególnie, jeśli się nie wie o tym, co gryzoń tak naprawdę może.
Nie przesadzaj to, co może szczur akurat nie wpływa aż w takim wielkim stopniu na grę. Poza tym rzadko, kiedy zdarza się żeby ktoś nagminnie używał wymienionych exploitów. Ale jeśli już się zdarzy to taka osoba zostaje pouczona i przestaje to robić. Nie odbierałbym graczom możliwości ganiania się szczurami, bo czasami to fajny sposób na zabicie czasu. Błędnie oceniłeś sytuację z odwracaniem uwagi strażników, bo częściej jest tak, że strażnicy specjalnie biegają za szczurami żeby je zdeptać a za to nie można winić szczurów, bo strażnicy robią to z własnej nieprzymuszonej woli i dobrze widzą, czym to może grozić...
Azaqi pisze:Jeśli chodzi o wpływ na grę, to wystarczy że przeciwna drużyna ma kogoś, kto obserwuje uważnie nasze posunięcia i mówi o naszym położeniu. Za to też powinien być ban, a wykryć to jest bardzo trudno, a udowodnić jeszcze trudniej.
Nie zmieniaj tematu, bo jedno nie ma wspólnego z drugim a to, że można w ten sposób podpowiadać jest dla każdego oczywiste.
Azaqi pisze:My tego nie robimy, to nie znaczy, że inni nie mogą.
Na prawdę? Chyba masz zaniki pamięci albo pewnych szczegółów wolisz nie pamiętać...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Co potrafi szczur, czyli ukryta potęga gryzonia w TuTkach.

Post autor: Azaqi »

Bandit nie ma sensu abyśmy się publicznie sprzeczali. Forum to nie jest miejsce na kłótnie i wytykanie błędów. Od tego mamy prv, albo gg. Poza tym mam prośbę, jeśli wdajesz się w dyskusję, polemizuj z czyimś zdaniem a nie z tą osobą. Masz tendencje do ataków personalnych, a to bardzo niski rodzaj retoryki. Postaraj się też mniej emocjonalnie wypowiadać. Jeśli uważasz ten temat za szkodliwy, to masz prawo go zamknąć i skasować, takie Twoje prawo jako moderatora. Najlepiej z wysłaniem do autora tematu (jeśli ujmiemy sprawę ogólnie), wyjaśnienia powdu. Nie widzę potrzeby wdawania się w polemikę nad szkodliwością tematu, bo to przeradza się jak widać w personalne dyskusje i nie jest przyjemne, jak sądzę dla obu zainteresowanych stron.
Obrazek
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Co potrafi szczur, czyli ukryta potęga gryzonia w TuTkach.

Post autor: grim_reaper »

Azaqi pisze:i nie jest przyjemne, jak sądzę dla obu zainteresowanych stron.
E tam, dajcie tu jakąś muzyczkę :-D ..... i popcorn 8-) :)) .

A tak serio, ja uważam ten temat za równie przydatny jak inne, skoro rozmawialiśmy o exploicie dźwiękowym w TUT, to czemu nie o tym, na innych forach o tym rozmawiają i wiedzą, że ludzie mogą to czytać. Ale zawsze możesz Bandit umieścić to w podforum grupy, albo skasować, tak jak Azi pisze.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co potrafi szczur, czyli ukryta potęga gryzonia w TuTkach.

Post autor: Bandit »

Ja z kolei uważam, że przede wszystkim powinniśmy rozmawiać o wszystkim publicznie a nie na privie, bo jesteśmy klanem i nic nie może omijać naszych członków. Musimy się poznać nawzajem i mówić o tym, co dzieje się źle żeby móc wyeliminować nasze niedoskonałości nawet, jeśli jest to nieprzyjemne.

Tematu nie będę kasował, bo nie mam zwyczaju tego robić a sama wiedza nie jest groźna dopóki ktoś jej nie zastosuje w praktyce do osiągnięcia swoich celów.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Boogie Man
Miastolud
Posty: 66
Rejestracja: 14 lipca 2006, 22:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co potrafi szczur, czyli ukryta potęga gryzonia w TuTkach.

Post autor: Boogie Man »

Bandit pisze:a z kolei uważam, że przede wszystkim powinniśmy rozmawiać o wszystkim publicznie a nie na privie, bo jesteśmy klanem i nic nie może omijać naszych członków.
Ktoś poza klanem też może to przeczytać nie zapominaj. Chyba że ci to nie przeszkadza.
KUrde !! nie mam pomysłu co tu wpisać :( :( :(
ODPOWIEDZ