Przygotowywanie się do gry

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Przygotowywanie się do gry

Post autor: Bandit »

Opis kilku czynności, które warto wykonać przed rozpoczęciem gry.

Jak i po co wyłączyć przechodzenie w stan gotowości?

Jeśli posiadacie klawiaturę, na której znajduje się przycisk do przechodzenia w stan gotowości to powinniście wyłączyć w systemie tą opcję, ponieważ zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że naciśnie się ten klawisz omyłkowo a to spowoduje uaktywnienie stanu gotowości. Taki stan może wyglądać różnie w zależności od ustawień w BIOSie, ale zawsze będzie prowadził do zerwania połączenie z Internetem, wyłączenia monitora i dysku twardego. Jeśli wasza obudowa od komputera jest ustawiona tak, że można przypadkiem wcisnąć włącznik zasilania to powinniście także wyłączyć opcję, dzięki której można wyłączyć komputer po naciśnięciu przycisku zasilania na obudowie.

Panel sterowania - Ekran - zakładka Wygaszacz ekranu - Zasilanie... - zakładka Zaawansowane - z wysuwanej listy wybrać "Nic nie rób".
Na obrazku jest ukazane jak opcje powinny być prawidłowo ustawione.
Obrazek

Jak wyłączyć niektóre skróty klawiszowe oraz klawisze, których użycie podczas gry powoduje przejście do pulpitu?

Najwygodniej jest użyć programu :arrow: WinKey Killer. Żeby było wam łatwiej się nim posługiwać spolszczyłem interfejs i ustawiłem opcje w taki sposób żeby nie trzeba było nic zmieniać. Wystarczy, że włączycie program a problemy z wychodzeniem do pulpitu się skończą. Program konfiguruje się za pomocą uruchomienia pliku "WKKSetup.exe", ale nic tam nie zmieniajcie natomiast uruchamia się go plikiem "WKeyKill.exe". Tutaj drobna uwaga - nie wolno zmieniać żadnej z nazw plików programu, ponieważ przestanie działać prawidłowo. Po uruchomieniu pliku "WKeyKill.exe" nie zobaczycie żadnego okienka, ponieważ program działa w tle i można wyłączyć go na dwa sposoby - ponownie uruchamiając plik "WKeyKill.exe" zobaczycie wtedy okienko z potwierdzeniem, że program został wyłączony lub przez Menedżera zadań - wybrać program i kliknąć na [Zakończ proces].

Jak przypisać inne funkcję wybranym klawiszom?

W Win XP można użyć do tego celu programu :arrow: Remaper XP - opis opcji znajdziecie w pliku "Pomoc.htm".

Jak zsynchronizować czas, aby u każdego była dokładnie ta sam godzina?

Najlepszym i darmowym programem do synchronizacji czasu przez Internet jest :arrow: Atomic Clock Sync wystarczy kliknąć na [Ping Now] i gotowe.

Jak sprawdzić czy dźwięk z obydwu głośników lub słuchawek jest tak samo głośny?

Można sprawdzić to w odtwarzaczach takich jak np. Winamp po przez przesuwanie raz w lewo raz w prawo suwaka, którym ustawia się to, z jakiego głośnika ma grać muzyka. Nierównomiernie głośny dźwięk jest czasami spowodowany zastosowaniem przejściówek lub rozdzielaczy sygnału audio i jedynym sposobem na naprawę może okazać się wymiana takiej części, ale może pomóc też wypięcie i ponowne wpięcie przewodów.

Jak usprawnić działanie myszki na kulkę?

Jeśli ma się myszkę kulkową i chce się zwiększyć jej czułość oraz jednocześnie zabezpieczyć ją przed nadmiernym połykaniem brudu to można zrobić to w prostu sposób przy pomocy taśmy teflonowej. Taką taśmę można kupić w sklepie hydraulicznym, bo służy do uszczelniania. Ale świetnie sprawdza także się w myszce komputerowej - mój patent. Wystarczyć obwinąć nią elementy, z którymi styka się kulka i od razu myszka staje się czulsza na ruchy, zostają wyeliminowane poślizgi oraz przestaje się zbierać w środku brud a jeśli już to zostaje zawsze na kulce i żeby wyczyścić myszkę wystarczy umyć kulkę a to trwa o wiele krócej niż rozkręcenie całej myszki i czyszczenie każdego ruchomego elementu. Poza tym kluka w myszce zużywa się, więc z czasem trzeba kupić nową kulkę albo całą myszkę a przy pomocy teflonu można spokojnie użytkować stary sprzęt tak jakby był nowy.

Programy, bez których nie powinno użytkować się systemu Windows:

:arrow: Sunbelt Kerio Personal Firewall 4.3.268

:arrow: NOD32 2.51.30

:arrow: Spyware Doctor 4.0.0.2618

:arrow: Spybot - Search & Destroy 1.4

:arrow: jv16 PowerTools 1.5.2.344

:arrow: O&O Defrag Professional 8.5.1788

Do rozpakowania: sovcik

Pytajcie, jeśli macie jakieś pytanie odnośnie wymienionego oprogramowania.

Jak zabezpieczyć komputer przed zagrożeniami pochodzącymi z Internetu i nie tylko?

Zawsze zaraz po instalacji systemu trzeba zająć się aktualizację komponentów oraz zabezpieczeniem komputera przed nieproszonymi gośćmi. Nawet nie wyobrażam sobie sytuacji, w której dziś ktoś używa Windowsa XP bez ServicePacka 2, bo takie posunięcie jest przyzwoleniem na obecność wirusów i spywareu w systemie. Ale trzeba mieć także świadomość tego, że od momentu ukazania się SP2 minęło juz sporo czasu a dotychczas ukazało się bardzo dużo nowych łątek, z których spokojnie można byłoby zrobić kolejny ServicePack. Tym, którzy mają zainstalowany SP2 radzę zainstalować :arrow: AutoPatchera a osoby, które nie mają SP2 niech od razu odłączą komputer od Internetu, sformatują cały dysk twardy i wrócą po zainstalowaniu wszystkich łatek i pozostałych programów zabezpieczających system przed wirusami. ;) Gdy ma się już zaktualizowany system to najpierw trzeba zainstalować na nim firewall oraz program antywirusowy. Ja używam i polecam każdemu Kerio Personal Firewall oraz NOD32, ponieważ te programy są po prostu dla mnie najlepsze pod wieloma względami a już na pewno są najlepszym wyborem dla graczy, ponieważ nie wpływają w znaczącym stopniu na obciążenie procesora w przeciwieństwie do pakietu Nortona, po którego instalacji w systemie pojawia się kilkanaście nowych nikomu niepotrzebnych procesów, które niestety znacznie obciążą i spowalniają cały system. Może się wam wydawać, że to wystarczy nic bardziej mylnego, bo jest cała masa innych zagrożeń, które spokojnie wejdą sobie do naszego komputera a my nic o tym nie będziemy wiedzieć. Niestety nie ma złotego lekarstwa na wszystkie dolegliwości, z jakimi borykają się użytkownicy sytemu Windows, ale jest jeszcze coś, co warto mieć, aby zapewnić sobie lepszą ochronę. Mam tu na myśli programy Spybot - Search & Destroy oraz Spyware Doctor. Dzięki tym programom pozbędziemy się z systemu masy syfu, który wchodzi do komputera podczas przeglądania Internetu. Owy "syf" może nie wydawać się na pierwszy rzut oka groźny, lecz jeśli pobędzie dłużej na naszym komputerze to może zaprosić groźniejszych kolegów, dlatego najlepiej jest używać tego typu programów raz dziennie najlepiej pod wieczór przed wyłączeniem komputera.

Kilka ogólnych porad.

Przed grą a szczególnie przed klanówką dobrze jest wyczyścić myszkę (optyczną także), klawiaturę i umyć kineskop monitora lub panel monitora LCD. Nie zaszkodziłoby także zajrzeć do wnętrza komputera i przy pomocy odkurzacza przy mocy ustawionej prawie na minimum ostrożnie odkurzyć większe grudki kurzu tak, aby podczas gry nie było niespodzianki w postaci nagle zatrzymanego się wiatraczek z powodu zbyt dużej ilości kurzu. Brak przepływu powietrza w komputerze może także przyczynić się do przegrzania komponentów komputera i w najszczęśliwszym wypadku do jego zawieszenia lub wyłączenia się. Co jakiś czas powinno się defragmentować dysk twardy a w szczególności ten, na którym jest zainstalowany system i gra. Zawsze przed defragmentacją trzeba przeskanować dysk, aby sprawdzić czy nie ma na nim błędów. Dzięki lepszemu ułożeniu plików na dysku gra będzie działała nieco szybciej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:chase: :shoot: :guard:
ODPOWIEDZ