Thief Forum
http://thief-forum.pl/

Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze
http://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=7&t=3693
Strona 1 z 1

Autor:  Bandit [ 01 lis 2006 17:57 ]
Tytuł:  Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Chciałbym zachęcić was do głębszych przemyśleń nad lepszym zagospodarowaniem klawiszy na klawiaturze i przycisków na myszce w zależności od tego, jaką myszkę posiadacie.

Po pierwsze musicie nauczyć się przestawić z gry jako strażnik na grę złodziejem i na odwrót, ponieważ dzięki temu można lepiej zorganizować sobie miejsce na klawiaturze.

Nie będę wam pisał, że macie taką i taką broń przypisać pod dane klawisze, bo o tym musicie ostatecznie zadecydować sami - ja mogę wam tylko podać swoje propozycje, jako że mam w tym już pewne doświadczenie.

Na początku pokaże mam jak wygląda to w moim przypadku żeby łatwiej było wam zrozumieć, o co w tym chodzi. Ostatnio dosyć często zmieniam swoje pliki konfiguracyjne to też nie mogę na pewno powiedzieć, że to, co wam przedstawię jest moją ostateczną wersją ustawień.

Musicie mieć świadomość tego, że w Thievery jest cała masa przeróżnych broni i przedmiotów, które wato mieć pod klawiszem, którego nie trzeba szukać wzrokiem po klawiaturze a na dodatek bronie różnią od siebie diametralnie w zależności od tego, do jakiej drużyny zostanie się przydzielonym.

Wszystkie osoby, które grają na strzałkach powinny przestawić się na klawisze wsad, ponieważ grając na strzałkach:
- nie ma się dostępu do tak wielu klawiszy jak w przypadku wsad
- czas reakcji jest wydłużony, bo klawisze są położone w odstępie
- szybciej zaczynają boleć nadgarstki
- nie jest możliwym konkurować z najlepszymi graczami

Ogólnie rzecz biorąc od sterowania zależy bardzo wiele, dlatego jeśli chce się być dobrym w tym, co się robi to koniecznie trzeba spędzić trochę czasu nad ustawieniami i wam radzę zrobić to samo nawet, jeśli uważacie, że wasze aktualne ustawienia są dla was najlepsze - ja też tak kiedyś myślałem i też kiedyś grałem na strzałkach, ale po tym, co tu przeczytacie na pewno zmienicie zdanie.

Pliki konfiguracyjne mogą być sprawdzane przez administrację serwera, na którym gracie, dlatego przy ustalaniu zasad weźmiemy pod uwagę także to żeby nikt nie stosował niedozwolonych funkcji takich jak przyśpieszanie myszki, gdy jest się sparaliżowanym itd.

Moje ustawienia wyglądają następująco:
Cytuj:
Na myszce:
- atak i użycie: standardowo na lewym i prawym przycisku
- przeglądanie przedmiotów: rolka
- chowanie przedmiotów: kliknięcie rolką
- podskok i podciągnięcie się: boczny dolny przycisk
- ognisty bełt/strzała z crackiem: boczny górny przycisk

Na klawiaturze - ogólnie:
- bieg do przodu: W
- krok do przodu: Lewy Shift
- krok do tyłu: S
- krok w lewo: A
- krok w prawo: D
- kucnięcie z przytrzymaniem: Control
- kucnięcie bez przytrzymania: Lewy Alt / Lewy Windows
- wychylenie do przodu: Caps Lock
- wychylenie w lewo: Q
- wychylenie w prawo: E
- tekst do drużyny: F11
- tekst do wszystkich: F12
- wyrzucenie przedmiotu: Enter
- menu gry: Escape
- konsola: F1
- statystyki: F2
- info o serwerze: F3
- widok zza pleców: F5
- widok z oczu: F6
- statystyki połączenia: F7
- konsola do głosowania: F8
- rezygnacja połączenia: F10
- mapa: M
- opis misji: O
- kupowanie/komendy głosowe/menu obserwatora: V
- schowanie broni: Tylda (~)
- miecz/buława: 1
- speed potion: C
- healing potion: G / H
- catfall potion: Tabulator
- breathing potion: B

Na klawiaturze dla złodzieja:
- pałka: 2
- strzała zwykła: 3
- strzała wodna: R
- strzała z liną: 4-9 / 0
- strzała z mchem: Backspace
- flashbomb: Spacja
- invisibility potion: F

Na klawiaturze dla strażnika:
- bełt zwykły: 0 / 2-9
- bełt z tagiem: R
- bełt paraliżujący: Spacja
- flara: F
- caltrops: Z / X / |

Komendy głosowe:
- Strażnik: "thief spotted" / Złodziej: "something missing": strzałka w dół
- Strażnik: "thief here" / Złodziej: "like stealing candy from a baby": strzałka w górę
- Strażnik: "any one got a repair tool" / Złodziej: "this jewelery should fetch a good price": numeryczna 3
- Strażnik: "follow me please" / Złodziej: "may the shadows guide me": numeryczna 4
- Strażnik: "he is outside" / Złodziej: "to the rooftops": strzałka w prawo
- Strażnik: "he is inside" / Złodziej: "you won't catch me": strzałka w lewo
- Strażnik: "yeah of course" / Złodziej: "i had to put your friends to sleep": numeryczna 5
- Strażnik: "negative" / Złodziej: "looks like target practice": numeryczna 6
- Strażnik: "hahahaha": numeryczna 7
- Strażnik: "you've gotten the masters carpet all bloody": numeryczna 8
- Strażnik: "stop taffing around": numeryczna 9

Zakupy:
- Loadout 1: numeryczna 0
- Loadout 2: numeryczna .
- Loadout 3: numeryczna 1
- Loadout 4: numeryczna 2

:arrow: Bandit-ThieveryUser.ini
:arrow: Bandit-ThThiefExec.txt
:arrow: Bandit-ThGuardExec.txt

Jak widać pod niektórymi klawiszami w zależności od tego, kim gram mam przypisane różne funkcje. Jest to bardzo istotne, aby nie marnować klawiszy! Przykładowo gdybym ustawił w pliku ThieveryUser.ini flashbomba pod spacją to dla strażnika taka funkcja byłaby całkowicie bezużyteczna i straciłbym przez to łatwy do zlokalizowania klawisz.

Powinniście tak jak ja wykorzystać pliki ThGuardExec.txt i ThThiefExec.txt do ustawienia sobie pod niektórymi klawiszami różnych funkcji.

Jeśli zajrzeliście do mojego pliku ThieveryUser.ini to musiało wam się rzucić w oczy to, że razem z użyciem niektórych przedmiotów będzie pojawiała się nazwa danego przedmiotu, która jest skierowana wyłącznie do drużyny, w której gram.

Chciałbym żeby każdy z osobna zrobił sobie coś podobnego, ponieważ wtedy bez komunikowania się można domyśleć się, co robi dana osoba oraz przede wszystkim wiadomo czy dźwięk wypijanego napoju pochodził od członka drużyny przeciwnej.

Zadawajcie pytania, jeśli czegoś nie jesteście pewni. No i koniecznie po wprowadzeniu zmian wrzućcie tu swoje pliki: ThieveryUser.ini, ThGuardExec.txt, ThThiefExec.txt

Autor:  grim_reaper [ 02 lis 2006 15:40 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Bandit napisał(a):
Ogólnie rzecz biorąc od sterowania zależy bardzo wiele, dlatego jeśli chce się być dobrym w tym, co się robi to koniecznie trzeba spędzić trochę czasu nad ustawieniami i wam radzę zrobić to samo nawet, jeśli uważacie, że wasze aktualne ustawienia są dla was najlepsze - ja też tak kiedyś myślałem i też kiedyś grałem na strzałkach, ale po tym, co tu przeczytacie na pewno zmienicie zdanie


Generalnie Bandit to jest tak, że wiadomo, że ludzie mają pewne przyzwyczajenia, które ciężko jest im zmienić, mogę się przyzwyczaić np. do jednego zmienionego klawisza, żeby pamiętać i go używać, ale nie do całej masy, mów za siebie, bo może Tobie wydaje się to łatwe i bardzo potrzebne. To, co nam proponujesz to jedynie możliwość usprawnienia gry pojedynczego gracza, czyli jeśli chcesz pwnować cały server w każdej grze, to proszę bardzo, ale ja generalnie lubię działać zespołowo i nie potrzebuję nic zmieniać ( przynajmniej nie w takim stopniu, jak Ty proponujesz ) w moich ustawieniach.

Bandit napisał(a):
Jeśli zajrzeliście do mojego pliku ThieveryUser.ini to musiało wam się rzucić w oczy to, że razem z użyciem niektórych przedmiotów będzie pojawiała się nazwa danego przedmiotu, która jest skierowana wyłącznie do drużyny, w której gram.

Chciałbym żeby każdy z osobna zrobił sobie coś podobnego, ponieważ wtedy bez komunikowania się można domyśleć się, co robi dana osoba oraz przede wszystkim wiadomo czy dźwięk wypijanego napoju pochodził od członka drużyny przeciwnej.


Widzę, że wzorujesz się bardzo na Beowulfie, bo on jako jedyny do tej pory miał takie bindy. Ja osobiście uważam ( moja skromna opinia ), że jest to tylko zbędny bajer, a nawet coś co mnie przeszkadza, bo wyobraź sobie teraz, że wszyscy ustawili sobie takie coś i nagle zaczynają łykać i używać różnych przedmiotów na raz. Zrobiłby się niezły spam na ekranie, prawda? A poza tym naprawdę mało kto czyta, co tam kto wypił, najczęściej wyłapywana informacja to "Thief here" itp albo "Need hp", ale reszta ginie po prostu z oczu w ferworze gry. Jeśli będę miała wątpliwości kto wypił co, to spytam, a tak to stale i tak trzeba być czujnym, więc wzmożona czujność w momencie usłyszenia odgłosu picia nikomu nie zaszkodzi. Ale to tylko moje zdanie. Ja sobie tego nie będę ustawiać.

Autor:  Bandit [ 02 lis 2006 17:48 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Grim może lepiej nie pisz nic, jeśli jesteś nie w sosie, ok? Już przed przeczytaniem twojej wiadomości wiedziałem jak jesteś nastawiona i co może zawierać - te cytowanie i w ogóle... :roll:
grim_reaper napisał(a):
Generalnie Bandit to jest tak, że wiadomo, że ludzie mają pewne przyzwyczajenia, które ciężko jest im zmienić, mogę się przyzwyczaić np. do jednego zmienionego klawisza, żeby pamiętać i go używać, ale nie do całej masy, mów za siebie, bo może Tobie wydaje się to łatwe i bardzo potrzebne.

Przyzwyczajenia są tu najcięższą bariera do pokonania, ale jeśli się chcę to można przyzwyczaić się do innych ustawień. Jeśli tobie się nie chce to trudno - twoja strata, ale nie zniechęcaj przy okazji pozostałych swoim nastawieniem! Na swoim przykładzie wiem, że nie da się od tak z dnia na dzień zmienić swoich preferencji, ale im wcześniej zacznie się robić cokolwiek w tym kierunku to tym szybciej osiągnie się zamierzony cel. Na pewno nie wydaje mi się to łatwe, bo sam mam z tym problemy. Na przykład, gdy ustawiam klawisze to wydaje mi się, że tak będzie dobrze a potem w grze pod wpływem nerwów naciskam nie ten klawisz, co trzeba i okazuje się, że znowu muszę zmieniać ustawienia, ale to jedyne właściwe rozwiązanie, jakie znam. Gdybym nie uważał, że jest to bardzo ważne i potrzebne to nie zakładałbym tego tematu. Miałem już dziesiątki takich sytuacji, że gdybym mógł odrobinę szybciej wyjąć broń lub gdym nie mylił klawiszy to miałbym o wiele większe szanse na wybronienie się z ciężkiej sytuacji. Gam z wami, więc wiem jak wygląda wasza gra...

Nie powiedziałem, że macie od razu zmienić wszystko! Na początku zastanówcie się, która broń lub przedmiot w sytuacjach zagrożenia jest wam nagle potrzebna? Albo czy funkcje, które macie gdzieś na obrzeżach klawiatury nie powinny być nieco bliżej klawiszy, których używacie do poruszania się postacią?
grim_reaper napisał(a):
To, co nam proponujesz to jedynie możliwość usprawnienia gry pojedynczego gracza, czyli jeśli chcesz pwnować cały server w każdej grze, to proszę bardzo, ale ja generalnie lubię działać zespołowo i nie potrzebuję nic zmieniać ( przynajmniej nie w takim stopniu, jak Ty proponujesz ) w moich ustawieniach.

Chyba czegoś nie rozumiem... Czy ja jestem winny całemu złu, które pojawia się w grze? Jeśli masz coś do mnie to wyrzuć to z siebie!

Sprawność całej drużyny zależy od każdego pojedynczego gracza a w przypadku Thievery ma to jeszcze większe znaczenie, bo gracze danej drużyny korzystają z jednej puli żyć, więc jeśli jeden gracz będzie grał słabo to odbije się to na wszystkich!
grim_reaper napisał(a):
Widzę, że wzorujesz się bardzo na Beowulfie, bo on jako jedyny do tej pory miał takie bindy. Ja osobiście uważam ( moja skromna opinia ), że jest to tylko zbędny bajer, a nawet coś co mnie przeszkadza, bo wyobraź sobie teraz, że wszyscy ustawili sobie takie coś i nagle zaczynają łykać i używać różnych przedmiotów na raz. Zrobiłby się niezły spam na ekranie, prawda? A poza tym naprawdę mało kto czyta, co tam kto wypił, najczęściej wyłapywana informacja to "Thief here" itp albo "Need hp", ale reszta ginie po prostu z oczu w ferworze gry. Jeśli będę miała wątpliwości kto wypił co, to spytam, a tak to stale i tak trzeba być czujnym, więc wzmożona czujność w momencie usłyszenia odgłosu picia nikomu nie zaszkodzi.

No pewnie, bo niby, od czego jest TS itd. Niestety najczęściej jest tak, że trzeba was specjalnie zachęcać do tego żebyście zdradzili, co robicie lub, jakie macie zamiary a tak mógłbym się przyjaźnij domyślać w czasie rzeczywistym, co robicie lub czy macie kłopoty! Może akurat byłbym obok i mógłbym rzucić flashbomba, którego wy już nie macie w inwentarzu - w końcu jesteśmy drużyna czy nie?! Wy najwyraźniej tego nie zauważacie i gracie jak wam jest wygodnie albo na zasadzie, kto pierwszy ten lepszy. Jeśli nie chcesz dać nam takiej szansy to zacznij rozsądnie używać TS! (to do wszystkich) Zauważ także, że zgodziłaś się na to żebym był liderem a teraz chcesz się wyłamywać - nie tak powinno to wyglądać! Wracając do TS niekiedy zdarza się, że ktoś palnie "jest w Greenhouse", ale skąd ja ma widzieć, co tam jest?! Wystarczy zastąpić słowo "jest" - np. "ciało - Greenhouse" albo cokolwiek innego byleby określić, co tam się znajduje!

Chyba już naprawdę na siłę szukałaś argumentów żeby mi zaszkodzić, bo z tym spamem to już totalnie przegięłaś! Po pierwsze wiadomość jest kierowana tylko do drużyny, w której grasz. Po drugie najczęściej ma się po jednym z każdego rodzaju napoju i każdy stara się je oszczędzać, więc nikt wszystkich na raz nie wypija a już na pewno nie wszyscy na raz.

Tego nawet nie trzeba czytać. Po prostu zerkasz i po pierwszej literze wiesz, co to jest. Na meczach i turniejach zabronione jest pisanie byle, czego bo mają pojawić się tam tylko treści dotyczące aktualnej rozgrywki, więc nic ci nie zginie.

"Jeśli będę miała wątpliwości, kto wypił, co, to spytam..." - a w tym czasie złodziej zdąży wykonać swój plan. Tylko pogratulować takiego podejścia...

Na koniec jeszcze raz przypomnę, że zgodziliście się na to abym był liderem, więc jeśli teraz nie możemy dojść do porozumienia to może okazać się, że będzie trzeba rozpisać nowe wybory - są chętni?

Autor:  grim_reaper [ 02 lis 2006 18:17 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Bandit napisał(a):
Grim może lepiej nie pisz nic, jeśli jesteś nie w sosie, ok? Już przed przeczytaniem twojej wiadomości wiedziałem jak jesteś nastawiona i co może zawierać - te cytowanie i w ogóle...


Daruj sobie takie teksty, nie pisałam tego pod żadnym "wpływem", są to moje odczucia, a nie żaden "sos z humoru". Po prostu wyraziłam swoją opinię, co wielokrotnie powtarzam w tym poście, jest to forum, więc mam do tego prawo. Kto inny może napisać co innego, nawet peany na cześć Twoją lub kogokolwiek.


Bandit napisał(a):
Albo czy funkcje, które macie gdzieś na obrzeżach klawiatury nie powinny być nieco bliżej klawiszy, których używacie do poruszania się postacią?


Tak, niektóre rzeczy mam ustawione pod ręką i to mi wystarczy zupełnie, jeszcze się przyzwyczajam czasami.


Bandit napisał(a):
Chyba czegoś nie rozumiem... Czy ja jestem winny całemu złu, które pojawia się w grze? Jeśli masz coś do mnie to wyrzuć to z siebie!


Co to za slogan, Bandit? Winny całemu złu? Nic takiego nie napisałam. Chyba mnie źle zrozumiałeś.

Bandit napisał(a):
Sprawność całej drużyny zależy od każdego pojedynczego gracza a w przypadku Thievery ma to jeszcze większe znaczenie, bo gracze danej drużyny korzystają z jednej puli żyć, więc jeśli jeden gracz będzie grał słabo to odbije się to na wszystkich!


A Ty zawsze chcesz być taki idealny, zrozum, że niektórzy biorą rzeczy bardziej na luzie, nie ma sensu krzyczeć ma kogoś tylko dlatego, że mu w grze nie wyszło tego dnia, po prostu tak bywa i już, po co bezsensowne kłótnie i pretensje? Nie wywieraj na ludziach takiej presji, bo to zawsze będzie TYLKO gra.

Bandit napisał(a):
Wracając do TS niekiedy zdarza się, że ktoś palnie "jest w Greenhouse", ale skąd ja ma widzieć, co tam jest?! Wystarczy zastąpić słowo "jest" - np. "ciało - Greenhouse" albo cokolwiek innego byleby określić, co tam się znajduje!


No akurat o to nie możesz mieć do mnie pretensji, bo ja jak mało kto dużo mówię w grze, zawsze mówię gdzie idę, co robię, co zamierzam i dokładnie opisuję co widzę. Staram się przynajmniej.


Bandit napisał(a):
"Jeśli będę miała wątpliwości, kto wypił, co, to spytam..." - a w tym czasie złodziej zdąży wykonać swój plan. Tylko pogratulować takiego podejścia...


Jakoś do tej pory nie narzekałam na brak komunikacji z większością z Was, poza nielicznymi wyjątkami, które też były wynikiem jakiś złych nastrojów. Także piszę po raz kolejny - mów za siebie.


Cytuj:
Na koniec jeszcze raz przypomnę, że zgodziliście się na to abym był liderem, więc jeśli teraz nie możemy dojść do porozumienia to może okazać się, że będzie trzeba rozpisać nowe wybory - są chętni?


Bez przesady, nie zacietrzewiaj się tak, bo nie ma o co. Ja Ci tylko próbowałam przedstawić mój tok myślenia, a nie wygryźć Cię ze "stanowiska". Chcę też zaznaczyć, że będąc liderem, nie możesz zmuszać nas do niczego, a tamten post napisałeś w tonie "musicie" za bardzo, jedynie drogą dyskusji można coś osiągnąć. Ale ingerencja w to jakie mam mieć klawisze, żeby nie psuć Ci gry w drużynie to już lekka przesada.

Autor:  Arkadikuss [ 08 lis 2006 11:10 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

ja jedynie jakie klawisze zmienilem to Inv pot, speed pot i catfall pot mam pot Z X C i tylko THIEF HERE / OKAY mam na numerycznej... aha i jeszcze strzaly - crack, vine i water. Nic wiecej nie potrzeba ;P

Autor:  Bandit [ 20 lis 2006 14:15 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Istnieje możliwość szybkiego uzupełniania sobie życia za pomocą jedzenia. Wystarczy przypisać pod jakimś klawiszem dosyć długą komendę. Oczywiście będzie działało tylko wtedy, kiedy w inwentarzu będzie znajdowało się jakieś jedzenie. Działa to na takiej zasadzie, że za jednym naciśnięciem klawisza zostanie zjedzone po jednym z każdego rodzaju jedzenia, jakie będzie znajdowało się w inwentarzu. Macie własną wyobraźnie, więc nie muszę wam pisać jak bardzo może być przydatna taka opcja czy to dla złodzieja czy też strażnika...
Kod:
ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupBreadLoaf | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupCarrot | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupCheeseSlice | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupChicken | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupCookie | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupCucumber | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupDeerLeg | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupFish | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupOrange | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupPear | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupRations | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupRedApple

Autor:  Kerte [ 11 mar 2007 17:36 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Czy można przypisać jakieś słowo pod klawisz ?

Autor:  grim_reaper [ 11 mar 2007 17:52 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Chodzi Ci o to, żeby móc coś krzyczeć/szeptać podczas gry?

Jeśli tak to można.

zmian dokonujesz w pliku ThieveryUser.ini. Masz tam listę różnych klawiszy, pod którymi możesz przypisać dowolną wartość.

I tak żeby krzyknąć na przykład "Thief here!" wpisujesz na przykład po literką "P"

Kod:
P=shout Thief here!


żeby szeptać ( czyli mówić tylko do swojej drużyny ):

Kod:
P=whisper Thief here!


Jesli nic nie pomyliłam, to powinno być dobrze ( akurat teraz nie mam dostępu do wlasnych plików z gry :( )

Autor:  Przemek557 [ 11 mar 2007 17:55 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

viewtopic.php?t=736

Patrz: porada 4

edit: uch, spóźniłem się

Autor:  T-Bag [ 12 mar 2007 10:35 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Bangit ma duzo racji, ale ja gram na strzalkach od zawsze i nie chce mi sie zmieniac, przyzwyczajanie sie zajeloby z miesiac jak nic.

Autor:  Marzec [ 18 mar 2007 20:30 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

T-Bag napisał(a):
ja gram na strzalkach

To jak skaczesz do przodu? Albo zmieniasz broń w biegu? (pytanie chyba retoryczne)
Bandit, dobre masz te ustawienia

Autor:  T-Bag [ 19 mar 2007 18:27 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Tritus Debris napisał(a):
T-Bag napisał(a):
ja gram na strzalkach

To jak skaczesz do przodu? Albo zmieniasz broń w biegu? (pytanie chyba retoryczne)


Skakanie mam na myszce więc naciskam strzałkę do przodu i jump. Broń w biegu zmieniam w ten sposób, że odrywam prawą rękę od myszki i naciskam jeden z guziczków cyfrowych.

Tritus Debris napisał(a):
Bandit, dobre masz te ustawienia


Wazelinka :? Joke 8-)

Autor:  Marzec [ 02 sie 2009 18:36 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Postaram się krótko. Wgrałem jakieś standardowe pliki konfiguracyjne ini do folderu system, ale okazało sie, że mi nie pasują, więc zmieniłem wszystko ręcznie Preferences w grze. Wszystko działało ok, dopiero po uruchomieniu ponownym pojawiały się znowu te skopiowane settingi :/ Wszystko powtórzyło się z 10 razy. Załamka... jak to naprawić? Btw. jak dla mnie to jest bug i to straszny :]

Autor:  Agnar [ 02 sie 2009 19:20 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Marzec, to nie jest bug ani nic z tych rzeczy po prostu nie zapisuje tego co masz ustawione w grze w pliku ini. To jest jak Config który musisz ręcznie zmienić poza grą.

Też miałem podobny problem ale Bandit mi pomógł go usunąć bo trzeba się troszkę znać na komendach w plikach typu ini.

Te ustawienia o których mówisz powinny być proste do ustawienia i należy po prostu zrobić to na "chłopski" rozum. Jeśli Ci nie wyjdzie to poproś kogoś kto się na tym zna, żeby Ci pomógł. ;)

Autor:  Bandit [ 02 sie 2009 21:43 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Lamisz chłopie, lamisz! ;) Masz po prostu plik zabezpieczony przed zapisem, czyli z atrybutem "tylko do odczytu". Po prostu wyłącz ten atrybut dla pliku ThieveryUser.ini

[ Dodano: Nie 02 Sie, 2009 22:44 ]
Marzec napisał(a):
Wszystko powtórzyło się z 10 razy.
:tar

Autor:  Marzec [ 02 sie 2009 21:50 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Można łagodniej :] Było więcej tekstu, ale powiem tylko THX

Autor:  mystics [ 04 sie 2009 16:26 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Szkoda, że pixów pod klawisz nie ma.. Czasem przy dużej ilości ekwipunku szybkie znalezienie ich marnuje cenny czas :D

Autor:  Bandit [ 04 sie 2009 17:37 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Wytrychów trzeba szukać w ekwipunku tylko w 2 przypadkach: jeśli chce się rozbroić minę lub gdy nie chce się robić zbędnego hałasu, ponieważ gdy szarpniesz za klamkę (frobniesz zamknięte drzwi) to wtedy na ekranie automatycznie pojawiają się wytrychy, więc wcale nie trzeba szukać ich w ekwipunku.

Oczywiście doświadczony gracz nie powinien robić dodatkowego hasłu, którego może uniknąć, jeśli wie które drzwi są zamknięte, a które nie. Tym bardziej, że gdy złapie się za klamkę zamkniętych drzwi to wydawany wtedy dźwięk jest bardzo charakterystyczny i głośny, a zarazem słyszalny w dużym promieniu.

Jeśli chcesz mieć wytrychy ustawione pod konkretnym klawiszem to w pliku ThieveryUser.ini przypisz sobie pod jakimś klawiszem funkcję:
Kod:
ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupLockpicks
Ja mam taką funkcję pod klawiszem [L] i w całości wygląda to tak:
Kod:
L=ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupLockpicks

Autor:  Agnar [ 04 sie 2009 21:55 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Nie trzeba ustawiać pod klawisz. Ja robię to w ten sposób, że kupuję lockpicks jako ostatnie w loadout i wtedy kiedy chce je wyciągnąć to kółkiem myszki biorę jedno do tyłu i mam wytrychy wyznaczone. Kolejne itemki przychodzą z "przodu" ekwipunku więc wytrychy zawsze będą ostatnie. Chyba, że takowe się znajdzie to wtedy one też wędrują do przodu. U mnie się sprawdza ;)

Autor:  Bandit [ 04 sie 2009 22:58 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

To zależy, bo jak podniesiesz jakiś klucz to wtedy może już nie być tak kolorowo...

Autor:  mystics [ 05 sie 2009 20:52 ]
Tytuł:  Re: Klawiszologia - przypisywanie funkcji pod klawisze

Bandit napisał(a):
Wytrychów trzeba szukać w ekwipunku tylko w 2 przypadkach: jeśli chce się rozbroić minę lub gdy nie chce się robić zbędnego hałasu, ponieważ gdy szarpniesz za klamkę (frobniesz zamknięte drzwi) to wtedy na ekranie automatycznie pojawiają się wytrychy, więc wcale nie trzeba szukać ich w ekwipunku.

Oczywiście doświadczony gracz nie powinien robić dodatkowego hasłu, którego może uniknąć, jeśli wie które drzwi są zamknięte, a które nie. Tym bardziej, że gdy złapie się za klamkę zamkniętych drzwi to wydawany wtedy dźwięk jest bardzo charakterystyczny i głośny, a zarazem słyszalny w dużym promieniu.

Jeśli chcesz mieć wytrychy ustawione pod konkretnym klawiszem to w pliku ThieveryUser.ini przypisz sobie pod jakimś klawiszem funkcję:
Kod:
ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupLockpicks
Ja mam taką funkcję pod klawiszem [L] i w całości wygląda to tak:
Kod:
L=ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupLockpicks


nice

wypróbuje ;]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/