[TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

[TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: Przemek557 »

Zakładam tutaj temat w którym proszę o podawanie miejsc wktórych, wbrew logice jesteśmy nie widoczni. Np. Na Grange wychodząc głownymi drzwiami po lewej jest takie małe miejsce w którym jesteśmy niewidoczni, chociaż wygląda ono na mocno oświetlone. Podobnie jest jeśli chodzi o piętrowe łóżka na Bourgeois. Testowałem to kupując Thiefem flary. Gdy wszedłem między łóżka i położyłem obok siebie flarę byłem widoczny na 13%. A jeśli położyłem ją poza łóżkiem byłem całkowicie niewidoczny. Tak więc jeśli znacie jeszcze jakieś ciekawe miejsca które mogą nam wszystkim pomóc podzielcie się nimi. Ostatnio jeszcze widziałem jak Beowulf sprytnie schował się w szafce na SkeltstonHead. W budynku koło pomostów jest taka szafka wysoka. Jeśli wskoczy się na nią z łóżka i kucnie,jesteśmy niewidoczni, bo jesteśmy jakby wewnątrz szafki, ale my z kolei wszystko doskonale widzimy. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami ;)
Ostatnio zmieniony 06 maja 2008, 02:48 przez Przemek557, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: grim_reaper »

Przemek557 pisze:W budynku koło pomostów jest taka szafka wysoka. Jeśli wskoczy się na nią z łóżka i kucnie,jesteśmy niewidoczni, bo jesteśmy jakby wewnątrz szafki, ale my z kolei wszystko doskonale widzimy
nie powinien tego wykorzystywać, to jest to samo z czym mieliśmy do czynienia w meczu w ToD V, schować się można pewnie w każdej szafce...

A co do cienia, którego "nie powinno tam być" - jest lepiej - są takie których nawet flara nie oświetli :roll: Na przykład właśnie na Grange, pod belką od schodów prowadzących do magazynów, przy takich pudłach i tam gdzie się wciska alarm, można się ukryć i flary Cię nie oświetlą, ale starzy wyjadacze wiedzą o tym miejscu i mogą je sprawdzić. Na pewno znają ich więcej, ale celowo się tym nie dzielą, co uważam za nieładne :evil:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
aldaris
Miastolud
Posty: 79
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:17

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: aldaris »

Na obu końcach półki w kuchni na Grange. Flary nic tam nie pomogą strażnikom, ale tak jak zauważyła Grim, niektórzy gracze sprawdzają (nie zawsze) takie miejsca np. kuszą.
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: Przemek557 »

Na Asylum gdy wtulimy się na sam dół schodów, również jesteśmy mimo flar niewidoczni.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
aldaris
Miastolud
Posty: 79
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:17

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: aldaris »

Jeśli mowa o asylum to fajne miejsce jest koło kominka. Pomimo, że jest to dobrze oświetlone miejsce, okazuje się, że można tam się ukryć.
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: Black_Fox »

No dobra, ja też się podzielę moją wiedzą...

W Bourgeogis po wejściu na strych (przez okno - często obierana droga podczas gry złodziejem) docieramy do łóżka i dwóch świeczek, jeśli staniemy pomiędzy nimi... znikamy. ;)

W DE to chyba każdy wie, że na piętrze w Master's House mozna w cieniach na bokach korytarza się chowac.

Te miejsca są chyba stare, ale znam jeszcze kilka. Proponuję jeszcze coś: wypisujcie miejsca w których mozna się dobrze ukryc, a nie tylko akcje z cieniem.

Aldaris, wyskakuj z miejscówkami. Expert. :)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: Przemek557 »

Black_Fox pisze:W DE to chyba każdy wie, że na piętrze w Master's House mozna w cieniach na bokach korytarza się chowac.
1.Na Grange tak samo można się chować w tych korytarzach, tam gdzie basen.
2.Widziałem niedawno na spectating, jak na DE "ktoś" chował się w Bookdomie na belkach wtulając się w kąty...
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: grim_reaper »

Przemek557 pisze:2.Widziałem niedawno na spectating, jak na DE "ktoś" chował się w Bookdomie na belkach wtulając się w kąty...
a to podobnie jak na Asylum - tam na belkach nad Greenhousem też się w kątach można ukryć, ale niestety trzeba być wyczulonym na błyskawice - bo na moment oświetlają nas :(.

A właśnie na Asylum jest cień także, jak się stanie w oknie nad przyciskami w recepcji - tylko, że tam często bardziej doświadczeni strażnicy sprawdzają.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: Black_Fox »

Jeśli chodzi o Asylum, w Cieplarni można się schowac we wcięciu, obok tej wiszącej szafki, nad biórkiem.
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: Przemek557 »

Jedna rada odnośnie Gerome(niedotycząca cienia): Obserwując grę(spectating) zauważyłem że wielu graczy nie zbiera wysokowartościowej butelki, znajdującej się w barakach, na prawo od początku gry(tam gdzie śpi strażnik i można wyjść prosto na to pseudostonehange). A wracając do cienia zawsze należy wiedzieć że tagbolt który trafił w coś i się świeci, oświetla nas tylko wtedy, gdy jesteśmy w stanie zobaczyć płomień(mimo tego że możemy stać w świetle tagbolta, co często myli straż)
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: Black_Fox »

Może nie wiedzą o tej butelce, ja też nie wiedziałem dopóki nie zobaczyłem jak Aldaris ją zabrał. Też nikomu nie mówiłem... :)

I dobrze, że nie wiedzą.
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: Przemek557 »

:shock: :shock: :shock:

Na SkeltstonHead jest twarde, dość duże miejsce na wodzie, gdzie nie mogą nas sięgnąć rybki, jesteśmy niewidoczni.

Obrazek
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: grim_reaper »

Jezus style xD? fajnie, muszę sama to wypróbować :P
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: Przemek557 »

Jest tylko kłopot że nie można tam kłaść mapy, bo spadnie na dół, a tam się nie da podpłynąć.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: Przemek557 »

Asylum, pomieszczenia gdzie są prześcieradła: Jeśli wskoczymy na parapet okna i kucniemy, jesteśmy niewidoczni(nie chroni to przed flarami(chyba))
Asylum, pomieszczenie z dwoma drewnianymi beczkami wypełnionymi krwią: Jeśli skoczymy na okno(z beczki) to wylatujemy na zewnątrz. Podobne pomieszczenie jest tam, gdzie leży ten czerwony koleś, ale tam nie da się już wrócić.
Asylum, pomieszczenie ze schodami i belkami u góry:Jeśli skoczymy na okno i ustawimy się na środku, jesteśmy niewidoczni.

SkeltstonHead: Do czego do diabła służy Secret Key który można znaleźć pod wodą??

Grange, pomieszczenie ze stołem(jadalnia?): Jeśli wespniemy się na belki i wtulimy się w kąty ostre, nie ma nas.Zresztą większość miejsc gdzie jest pochyła ściana czyni nas niewidocznymi jak podejdziemy i kucniemy. Można dostać się na dach Grange, ale nic nam to nie daje, trzeba do tego użyć speeda i nie można potem wrócić. Trzeba wejść po drabince do miejsca w którym można wejść na daszek koło exitu, trzeba wejść na ten daszek, przeskoczyć na speedzie na sąsiedni budynek, a potem to już łatwo trafić.


Pracuję nad innymi mapami ich sekrety już wkrótce...
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: grim_reaper »

Przemek557 pisze:SkeltstonHead: Do czego do diabła służy Secret Key który można znaleźć pod wodą??
http://thief-forum.pl/viewtopic.php?t=881 ;)
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: Przemek557 »

Dzięki, ale jeśli się nie mylę to działa to w wersji 331, a w wersji podstawowej też jest ten klucz. Czyżby tam był bezużyteczny?
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: grim_reaper »

A ja znalazłam jeszcze taką drobnostkę na Grange - nie wiem czy to się komuś przyda, ale jest to też nietypowe miejsce na skrytkę :P:

To jest to duże okno, przez które można zaglądać do jadalni, można w to szkło strzelić linówką, ale nie w każdym miejscu.

Obrazek

Obrazek

Tyle, że nie o to chodzi, jeśli się zejdzie lekko z liny w lewo od liny ( w prawo być może też ) to spada się na taką jakby niewidzialną półeczkę, i jest się jakby w połowie okna, niestety flary tam oświetlają, ale i tak jest to nietypowe miejsce - raczej nikt tam nie szuka, a my możemy sobie oglądać co się dzieje w jadalni i nad nią ;).

Obrazek

na takiej wysokości się znajdujemy :).
Ostatnio zmieniony 27 marca 2007, 15:03 przez grim_reaper, łącznie zmieniany 2 razy.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: Przemek557 »

Tak, a linę można zabrać. Ktoś mi to już pokazywał 90% Pav, ale nie jestem pewien. Jeszcze takie jedno ciekawe miejsce na Asylum:Pomieszczenie w którym jest skrzynka zawierająca invisibility i health, są tam półki, 1 vac(ja o możliwości otworzenia skrzynki nie wiedziałem, ale zobaczyłem jak BlackFox ją otwiera(thx)-może nie wszyscy jeszcze wiedzą...).Można się tam schować do skrzynki, kucnąć i zamknąć wieko. Gorzej gdy guard nas tam znajdzie...

Gerome: cenna butelka w baracksach: Możemy ją wziąść także guardem, wtedy ona znika.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: grim_reaper »

A propos półek, to w zasadzie, jeśli mamy gdzieś miejsce do wstrzelenia się strzałą linową i wejście na półkę/szafę/obraz itp. to czasami możemy się dobrze ukryć - ludzie szukają w przewidywalnych miejscach, szczególnie przy szybkiej grze, rzadko przychodzi im do głowy poświecić gdzieś wyżej niż ich głowa :P: , no ale gracze i sytuacje są róże, trzeba uważać :P.

A tu siedzę na parawanie na Aquatone - Louis the XIV często sie tam chowa :P

Obrazek
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: [TTG] Miejsca w których jest cień, ale go nie ma.

Post autor: Przemek557 »

(Th-Folly)Stojąc dokładnie tak ja ja na zdjęciu(polecam trochę rozjaśnić)gdy pójdziemy naprzód wejdziemy w ścianę...

Obrazek
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
ODPOWIEDZ