Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: Black_Fox »

Witam wszystkich.

Od razu przejedzmy do sedna. Od dwóch dni jestem użytkownikiem systemu operacyjnego Linux Ubuntu 7.05. Mój problem polega na tym, że to mój pierwszy kontakt z jakimkolwiek Pingwinem. Winde wywaliłem na dobre przez format dysku. Jedyna gra jaką udało mi się odpalić to Tibia. :) Nie żebym był wielkim fanem tej gry, ale w coś grać trzeba, a tą grę mam tylko na dysku. ;)

Nie grać w Thievery to grzech. Więc pytanie: czy ktoś z was odpalał kiedyś na Linuxie Unreal Tournament? Albo inaczej: czy Ci którzy grają w TUTki z tego forum grają/grali na Linuxie? Jak już mówiłem jestem zielony w tych sprawach, robię wszystkiego po trochu, trochę próbuje instalować gry, potem ustawić pulpit 3D, efekty i takie tam...

Nie wiem co będzie jeśli się NIE DA odpalić TUT na Linuxie... Wtedy to chyba powrót do Windy... a tego bym nie chciał. Wszelkie propozycje mile widziane. Z góry dzięki.
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: marek »

co do UT:
firma LokiGames opracowała wersję m.in. UT dla linuksa - z ich opracowań mam Alpha centauri i działa. Skoro opracowali UT to gdzieś powinien być - musisz poszukać (może jest w postaci kilku dodatkowych binarek czy czegoś).

PS: ten UT z osłoskopu to jest wersja pod Windows - są tam pliki .exe, nie ma .bin, .sh i .tar.gz, więc nawet sie nie kłopocz ze ściąganiem

inną możliwością jest jakiś WINE/cedega i jeśli by to zadziałało do instalacji UT to TUT też się powinno dać zainstalować.

I nie zapomnij zainstalowac z menedżera atualizaji/repozytorium sterowników karty graficznej.


PS2:
udało ci się może udostępnić połaczenie z internetem przez sieć lokalną? bo teraz sie z tym męczę i mi nie idzie :/
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: Bandit »

Z tego, co ja wiem to UT da się odpalić na Linuxie, ale do TUT potrzeby jest już emulator, więc nie jest to takie proste. Na twoim miejscu szukałbym pomocy w tej sprawie na forum BCG. Ostatecznie możesz zrobić sobie partycję dla Windowsa a resztę dysku poświęcić Linuxowi. Gdy będziesz chciał grać odpalisz Windę a do innych rzeczy Linuxa. Tak na marginesie dodam, że komuś, kto zawsze korzystał z produktów M$ jest bardzo ciężko przesiąść się od tak na inny system, z powodu przyzwyczajenia się do programów itd. Założę się, że prędzej czy później wrócisz do Windy, bo szybko okaże się, że nie tylko w TUT nie możesz zagrać na Linuxie i nie chodzi tu tylko o gry. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest mieć dwa systemy na dysku a przynajmniej przez jakiś czas aż znajdziesz odpowiedniki programów używanych pod Windowsem na Linuxa.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: Black_Fox »

marek pisze:PS2:
udało ci się może udostępnić połaczenie z internetem przez sieć lokalną? bo teraz sie z tym męczę i mi nie idzie :/
Ja mam Neostradkę. :P

Rozumiem, że masz Pingwinka?

[ Dodano: Nie 19 Sie, 2007 22:23 ]
Bandit pisze:Tak na marginesie dodam, że komuś, kto zawsze korzystał z produktów M$ jest bardzo ciężko przesiąść się od tak na inny system, z powodu przyzwyczajenia się do programów itd.
Masz tutaj rację. Z Windą mam kontakt już od 7miu lat, a tu nagle rach-ciach Ubuntu zainstalowałem i... męczę się z nim. System fajny, ale dopiero go poznaję. Póki co to nie wiem nawet jak uzyskać efekt pulpitu w berylu, czyli w trójwymiarze, co zainstalować, bla bla bla...

ZONK!

[ Dodano: Nie 19 Sie, 2007 22:23 ]
:P
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2007, 23:39 przez Black_Fox, łącznie zmieniany 1 raz.
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: marek »

Black_Fox pisze:marek napisał/a:
PS2:
udało ci się może udostępnić połaczenie z internetem przez sieć lokalną? bo teraz sie z tym męczę i mi nie idzie :/

Ja mam Neostradkę. :P

Rozumiem, że masz Pingwinka?
Mam jedno i drugie - takie programy jak Autocad i Matlab powodują, że przez najbliższe parę lat mogę sobie pozwolić co najwyżej na 2 systemy. Ja również mam neostradę, ale chcę się nią dzielić, a w Windowsie nie ma z tym problemu (w linuksie niestety jest i to duży). A pingwina mam Ubu 7.05 (wcześniej miałem 6.06 i muszę przyznać, że nowszy jest lepszy, ale cały czas ma poważne wady. W tym tempie to koło wersji 12 może zrobią coś co da sie normalnie obsługiwać ;) ).
Black_Fox pisze:Masz tutaj rację. Z widną mam kontakt już od 7miu lat, a tu nagle rach-ciach Ubuntu zainstalowałem i... męczę się z nim. System fajny, ale dopiero go poznaję. Póki co to nie wiem nawet jak uzyskać efekt pulpitu w berylu, czyli w trójwymiarze, co zainstalować, bla bla bla...

ZONK!
jakbym siebie słyszał ;)
Szukałeś juz na forum ubuntu? (właściwie to to forum jest główną przewagą tego linuksa nad innymi - jak wchodziłem na inne fora to powitanie było chamskie, niemiłe, a forumowicze nie byli skorzy do pomocy, ytlko do kłótni i obrażania)
tu jest coś o berylu:

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t= ... A+beryl%2A
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: Black_Fox »

marek pisze:A pingwina mam Ubu 7.05 (wcześniej miałem 6.06 i muszę przyznać, że nowszy jest lepszy, ale cały czas ma poważne wady. W tym tempie to koło wersji 12 może zrobią coś co da sie normalnie obsługiwać).
Hmmm, jak to "w tym tempie" czyli szybkim czy wolnym? :) Im szybciej tym lepiej!
marek pisze:Szukałeś juz na forum ubuntu? (właściwie to to forum jest główną przewagą tego linuksa nad innymi - jak wchodziłem na inne fora to powitanie było chamskie, niemiłe, a forumowicze nie byli skorzy do pomocy, ytlko do kłótni i obrażania)
tu jest coś o berylu:
Dla mnie to forum to podstawa... Bez niego ani rusz... :roll: Kultura na nim jest, ale najgorsze jest to, że ma OGROMNE zasoby i nie każdemu chce się szukać i przewalać po 5 tematów po 10 stron. :/

Dla mnie największy problem to terminal, bo widzisz to tak samo jak z matematyką i humanistyką. Ja jestem urodzonym humanistą, z Matematyką mam "małe" problemy, ale jak chcę to potrafię. Polski i Matematyka - Windows i Linux. Ja się bez problemów poruszam w środowisku okienkowym, a jak trzeba coś wpisać w konsoli... ZONK! Normalnie chwała temu kto wymyślił kopiuj-wklej. ;) Mam zamiar poznać system, a potem uczyć się programowania, Pascal, Delphi, C, C++... powoli będę piął się w górę, (może to coś pomoże) ale póki co to jestem zielony jak ogórek na wiosne. Dobrze, że jest coś z Windy w Ubuntu, bo jakby był to stary Linux pisany... :))

PS. Miło słyszeć, że ktoś używa Linuxa z tego forum, marku mam nadzieję, że Ty jako bardziej doświadczony jakby coś posłużysz pomocą. ;)

PSS. Poproszę jeszcze o zrzut ekranu. Jeśli nie masz nic przeciwko. :)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
aldaris
Miastolud
Posty: 79
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:17

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: aldaris »

Czemu Ubuntu? :? Jeżeli jesteś nowy w Linuxie to powinieneś raczej wybrać Kubuntu.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: marek »

Wybrałem ubuntu, bo mi przysłali ;) poza tym wczesniej słyszałem, że GIMP nie działa tak od razu pod KDE. A skoro zobaczyłem, że Gnome jest sympatyczny to zostałem.
A wersja 7.05 była dołączona ostatnio do Chipa ;) Nie każdemu chce sie czekać 2 tygodnie aż mu przyślą :) (chociaż warto chociażby dla naklejek oraz jeśli ma się 64 bitowy procesor albo Maca). A w sumie co za różnica? Może troszkę rozstawienie menu i nawigacja jest inaczej (KDE próbowałem w Knoppixie), barwy, ale poza tym to prawie to samo.
Black_Fox pisze:PS. Miło słyszeć, że ktoś używa Linuxa z tego forum, marku mam nadzieję, że Ty jako bardziej doświadczony jakby coś posłużysz pomocą. ;)
Miałem raczej nadzieję, ze to ktoś mi pomoże ;)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: Black_Fox »

aldaris pisze:Czemu Ubuntu? :? Jeżeli jesteś nowy w Linuxie to powinieneś raczej wybrać Kubuntu.
A jaka jest różnica? :P

PS. Alda też korzystasz z Linuxa?
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
aldaris
Miastolud
Posty: 79
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:17

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: aldaris »

Jak marek powiedział, Kubuntu jest to Ubuntu tylko, że zamiast Gnoma jest KDE. A KDE jest bardziej przyjazny dla początkujących, tak mi się wyadaje:P Chociaż Gnoma dużo nie używałem:P

Tak, z Kubuntu:p

marek: GIMP chodzi w KDE bez problemu:P
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: marek »

no w sumie - teraz sie przekonałem, że Kadu działa pod Gnome (chociaz ikonki skrótu nigdzie nie ma :( ) i jest 100 razy lepsze od dowolnego innego komunikatora :D
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: Leming »

marek pisze:no w sumie - teraz sie przekonałem, że Kadu działa pod Gnome
Wydawało mi się, że Kadu działa pod KDE, a Gnadu pod Gnome.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: Black_Fox »

marek Ty grasz w Thievery? :P

Edit: Bandit masz rację, chyba wrócę do Windowsa. Ręce mi opadają od tego Linuxa! Cały dzień w necie i dalej nic nie ustawiłem sensownego.

[ Dodano: Czw 23 Sie, 2007 21:14 ]
:O

EDIT: Coraz bliżej. ;) (Parz załącznik.)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: marek »

Black_Fox pisze:marek Ty grasz w Thievery?
grałem tak gdzieś z rok temu, z dwa lata temu - ale rozstałem się z tą grą. Ogólnie to taki cienias jestem ;)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: Black_Fox »

marek pisze:grałem tak gdzieś z rok temu, z dwa lata temu - ale rozstałem się z tą grą. Ogólnie to taki cienias jestem
Poświęć więcej czasu grze, a ona Ci się odwdzięczy. Zobaczysz.

Udało mi się! Odpaliłem TUT na Ubuntu. Teraz mogę cieszyć się grą na moim nowym systemie. :D
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: marek »

Black_Fox pisze:Udało mi się! Odpaliłem TUT na Ubuntu. Teraz mogę cieszyć się grą na moim nowym systemie. :D
pochwal sięszczegółami, to moze też kiedyś spróbuję :D
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Thievery na Linuxie. (Ubuntu 7.05)

Post autor: Black_Fox »

To dziecinnie proste, zainstalowałem Unreal Tournament, potem wszystkie patche, TUT i dwa mappacki. (Według starego przepisu.) Do calej operacji uzylem emulatora "Wine". Na Windowsie TUT i tak lepiej chodzi, ale... da sie grac. :)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
ODPOWIEDZ