[TTG] Kazania Lidera

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

[TTG] Kazania Lidera

Post autor: Bandit »

Będę tutaj pisał o tym, co powinniśmy wprowadzić do naszej gry.

Proponuję, aby każdy edytował swoje pliki konfiguracyjne w taki sposób, aby:

- tylko będąc strażnikiem po użyciu napojów: speed, health lub catfall pojawiały się komunikaty o ich użyciu. W przypadku złodziei nie jest to nam potrzebne, ponieważ dla złodzieja nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, kiedy usłyszy, że ktoś użył napoju.

- móc spożywać pożywienie za pomocą klawisza. Chcecie pewnie wiedzieć, w jakim celu macie to ustawić? Wyobraźcie sobie taką sytuację, że złodziej na aquatonie zbierze całe żarcie i po jakimś czasie zabije go strażnik z jedną kropelką życia, któremu udało się umknąć zabójcom. Chodzi o to żebyście nawet w beznadziejnej sytuacji pozbyli się jedzenia po prostu spożywając je żeby przeciwnik nie mógł uleczyć się za jego pomocą. To samo tyczy się health potionów z tym, że koniecznie trzeba wypijać je w pierwszej kolejności, bo przy pełnym żuciu już nie da się ich użyć a jedzenie nadal można "marnować".

Nie będę się teraz zagłębiał w szczegóły, bo jest już późno i jestem zmęczony, ale na pewno będzie tego więcej...
Ostatnio zmieniony 06 maja 2008, 02:47 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: [TTG] Kazania Lidera

Post autor: Agnar »

Wyjasnij mi jeszcze bandit na czym ma polegac ta informacja ze jak ktorys z nas (jako straznik) bedzie lykal postiona ?
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: [TTG] Kazania Lidera

Post autor: Bandit »

[ Dodano: Czw 20 Wrz, 2007 12:09 ]
No to może po kolei...

a) Otwórzcie plik ThieveryUser.ini i dodajcie następujące wpisy przy "Aliases":

Kod: Zaznacz cały

(Command="whisper >> USED: Speed Potion << | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupPotionSpeed",Alias=spd)
(Command="whisper >> USED: Catfall Potion << | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupPotionCatfall",Alias=cfl)
(Command="whisper >> USED: Health Potion << | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupPotionHealth",Alias=hlt)
U mnie wygląda to tak:
Aliases[33]=(Command="whisper >> USED: Speed Potion << | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupPotionSpeed",Alias=spd)
Aliases[34]=(Command="whisper >> USED: Catfall Potion << | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupPotionCatfall",Alias=cfl)
Aliases[35]=(Command="whisper >> USED: Health Potion << | ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupPotionHealth",Alias=hlt)
b) Otwórzcie plik ThGuardExec.txt i wpiszcie:

Kod: Zaznacz cały

set input WaszKlawiszUżyciaSpeedPotiona spd 
set input WaszKlawiszUżyciaCatfallPotiona cfl
set input WaszKlawiszUżyciaHealthPotiona hlt
U mnie wygląda to tak:
set input C spd
set input Tab cfl
set input H hlt
c) Otwórzcie plik ThThiefExec.txt i wpiszcie:

Kod: Zaznacz cały

set input WaszKlawiszUżyciaSpeedPotiona ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupPotionSpeed
set input WaszKlawiszUżyciaCatfallPotiona ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupPotionCatfall
set input WaszKlawiszUżyciaHealthPotiona ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupPotionHealth
U mnie wygląda to tak:
set input C ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupPotionSpeed
set input Tab ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupPotionCatfall
set input H ThUsePickup ThieveryMod.ThPickupPotionHealth
Dzięki temu będąc strażnikiem przy użyciu którejś z 3 wymienionych miksturek będzie pojawiała się wiadomość tekstowa o ich użyciu, która będzie widoczna tylko dla zespołu, w którym będziecie grali.

Kiedyś już rozważaliśmy taka opcję, ale pojawiły się głosy, że tylko wprowadzi to zamieszanie, gdy wszyscy na raz zaczną wypijać napoje. Jednakże należy zauważyć, że strażnicy dużo rzadziej używają potionów, dlatego w ich przypadku nic takiego się nie wydarzy. Według mnie takie rozwiązanie ma same zalety, bo:
- od razu wiadomo, że miksturka nie została wypita przez złodzieja, czyli jeśli nie pojawi się komunikat a odgłos będzie bardzo wyraźny to strażnikowi, który znajdzie się w takiej sytuacji nie pozostanie nic innego jak tylko szybko strzelić z firebolta w odpowiednim kierunku lub po prostu w ziemie, bo należy się domyślać, że złodziej mógł wypić napój niewidzialności. Niech nikt nie próbuje mi wmawiać, że takie informacje można przekazać przez TS, bo za chiny nie zdarzycie tego zrobić, jeśli złodziej użyje dodatkowo speeda. Poza tym trzeba minimalizować ilość informacji przekazywanych przez TS, bo jak wszyscy zaczną się nawzajem przekrzykiwać to nic dobrego z tego nie wyniknie.
- po pojawieniu się komunikatu o użyciu speeda można się domyślić, że strażnik goni złodzieja itd.

[ Dodano: Wto 25 Gru, 2007 14:58 ]
Wiem, że tylko część was tego używa, ale ci, którzy korzystają z tych bindów mogą według własnego uznania zrezygnować z tego. Gdy miałem zbindowane dwie funkcje pod jednym klawiszem czasami zdarzały się takie sytuacje, że mimo naciśnięcia klawisza nie zostawał użyty przedmiot. Być może to wina mojej klawiatury, bo naciskałem zbyt wiele przycisków naraz, ale jakoś pewniej się czuję, gdy nie ma tych dodatkowych funkcji pod klawiszem. ;)
:chase: :shoot: :guard:
ODPOWIEDZ