Projekt naszej stronki?

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Projekt naszej stronki?

Post autor: grim_reaper »

Zakładam ten temat, bo liczę na Waszą inwencję, pomoc, cokolwiek. Otóż na koniec roku ( czyli jeszcze trochę czasu jest ) w mojej szkole, musimy mieć zrobiony projekt stronki internetowej, to nie ma być niewiadomo co, ale musi pokazać, że potrafimy wykorzystać, to czego się na zajęciach nauczyliśmy.

Miałam do czynienia z podstawami htmla, na tyle tylko, żeby tworzyć jakieś proste stronki, ale obecnie zajmujemy się CSSami i może tu coś więcej wymyślę, jak w końcu przez to przebrnę xD, mamy także Joomlę, czyli praktycznie gotowce - ale przecież po to się uczymy CSSów itd. , żeby sobie dowolnie templatki modyfikować.

Rzecz w tym, że stwierdziłam, że mogłabym zrobić stronkę dla Tomcatów, bo miałam masę pomysłów, ale jakoś nie widzę ich konkretnie, nie mogę sobie opracować dla nich jakiejś sensownej wizji. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc, może macie pomysł na stronkę, co byście tam widzieli, jakikolwiek pomysł się liczy.

A ja postaram się zrobić co będę mogła, żeby to miało ręce i nogi xD

PS. Potem zostałaby tylko kwestia ustawienia jakiejś bazy danych i domeny, najlepiej darmowej :P
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Projekt naszej stronki?

Post autor: Bandit »

Nie wszystkie kocurki mają teraz dostęp do działu, w którym pojawił się ten temat, dlatego przesunąłem go do tego działu a poza tym może ktoś spoza naszej gildii podsunie jakiś dobry pomysł.

Jeśli jest mowa o bazach to rozumiem, że masz zamiar wykorzystać jakiegoś gotowca zmieniając jedynie jego wygląd za pomocą stylów (CSS). W takim razie sprawa jest o tyle prosta, że trzeba zastanowić się nad tym, co ogólnie miałoby znaleźć się na stronie (jakie działy, linki itd.) oraz co powinna zawierać strona startowa. W przypadku gotowców grafika odgrywa drugorzędna rolę, ponieważ można ją zawsze bez problemu dodać/zmienić do już istniejącej strony.

Lecz jeśli myślisz o pisaniu strony od podstaw w HTMLu to tutaj sprawa nieco się komplikuje, bo najpierw trzeba zaplanować jak ma wyglądać strona a potem trzeba się tego trzymać żeby później nie okazało się, że zmiana jednej drobnej rzeczy będzie wymagała edytowania kilku stron...

Przy tworzeniu strony bardzo ważne jest rozplanowanie przejrzystego i intuicyjnego menu żeby osoba odwiedzająca stronę mogła szybko znaleźć interesującą ją informację.

Myślę, że na takiej stronie powinny znaleźć się przede wszystkim podstawowe informacje o składzie gildii, jeśli poszczególne osoby wyrażą zgodę to można zamieścić informacje takie jak: data urodzenia, miejsce zamieszkania, maile, komunikatory itd. Poszczególni gracze naszej gildii uczestniczyli w turniejach oraz graliśmy mecz z gildią mbr, więc na stronie mogłyby znaleźć się informacje o naszych wynikach.

Strona powinna być raczej po angielsku, ale zawsze można zrobić więcej niż jedną wersję...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Projekt naszej stronki?

Post autor: grim_reaper »

Ok, masz rację, dzięki za przesunięcie.

No raczej będę się trzymać CSSów, bo to jednak jest o wiele mniej pracochłonne i nie trzeba się tyle grzebać w htmlu, no i zawsze jest Joomla, a templatki nauczymy się tworzyć własne, więc będę tu miała pełną dowolność - może macie pomysł na graficzne rozplanowanie stronki? Jeśli tak to jestem otwarta na to. Ja osobiście mogę podejrzeć stronki innych ( starych ) gildii i bazować nieco na tym.

jeśli chodzi o grafiki to też nie powinien być problem, o ile facet od Photoshopa przyjdzie w końcu na zajęcia, bo już dawno go nie było xD bo ma nam pokazać jak ciąć grafiki pod stronki, to by mi się bardzo przydało :)

Zrobienie dwóch wersji językowych to już drugorzędna sprawa, ale fakt zacząć wypadałoby od angielskiej :kwd

Myślicie, że jaka jest podstawowa informacja, która powinna się znaleźć na stronce? Czy mają to być aktualności - jako na stronie głównej, czy też po prostu jakiś ogólny wstęp, a dopiero w menu odsyłacze do kolejnych działów?
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Projekt naszej stronki?

Post autor: Michal »

Dobry pomysł z tą stronką. Masz Grimmy moje pełne wsparcie duchowe :P: Na stronie głównej to może lepiej jakiś wstęp bo nie wiem co za aktualności by tam miały się pojawiać ciekawe. Ewentualnie jakieś moje zdjęcie coby stronka estetycznie wyglądała 8-) Masz już pomysły jakie były by tam działy?
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Projekt naszej stronki?

Post autor: grim_reaper »

No właśnie tylko takie ogólne rzeczy kołaczą mi się po głowie. A przez aktualności rozumiem np odwołania do strony thief-forum + jakieś info np. o nadchodzących wydarzeniach itp., jakieś klanowe sprawy, ale naturalnie nie chcę odbierać pierwszeństwa naszemu forum, zresztą to nie musi być non stop aktualizowane.

A jeśli chodzi o działy no to na pewno:
O Thievery,
Biografia klanu xD ( w sensie kiedy powstał, czemu itp, pierdoły xD ),
Skład ( O nas ),
Osiągnięcia ( Wydarzenia przeszłe i przyszłe? Jakaś tabela czy cuś, nie wiem ),
Galeria ( screenki),
dział Video ( jak jakiś serwer to udźwignie, jak nie to linki z utuba po prostu :) ),
Download jakiś mały może,
Kontakt no i nie wiem co jeszcze? :roll: Dlatego Was się pytam :P
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Projekt naszej stronki?

Post autor: Łucznik »

grim_reaper pisze:Skład ( O nas ),
nie moge się doczekać xD
to będzie ogólnie o gildi czy o każdym z osobna?
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Projekt naszej stronki?

Post autor: Przemek557 »

Ta stronka ładnie wygląda :)

http://www.mockers.tk/
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Projekt naszej stronki?

Post autor: Łucznik »

też wam wyskoczyło po filmie?:

Not Found

The requested URL /adsll5pu/news.html was not found on this server.
Apache/2.0.58 (Unix) Server at users.tpg.com.au Port 80
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Projekt naszej stronki?

Post autor: Przemek557 »

Tak, rzeczywiście. Musisz dać "SKIP INTRO". Strona już od paru lat nie była aktualizowana.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Projekt naszej stronki?

Post autor: grim_reaper »

O każdym z osobna Archer..., dlatego dacie mi swoje fotki! muahaah :D ;) ( jak będziecie chcieli ofkors ). Ta stronka Mockerów jest jakimś tam ciekawym wzorcem, bo nazwy działów są nietypowe trochę. Kwestia gustu.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Projekt naszej stronki?

Post autor: Maveral »

Jakby co macie moje wsparcie w html, css i php ;) Na ile będę w stanie wam doradzić, to doradzę, ale strony za Was robił nie będę, bo nie mam na to czasu ;)

[ Dodano: Czw 10 Sty, 2008 11:59 ]
Bandit pisze:Lecz jeśli myślisz o pisaniu strony od podstaw w HTMLu to tutaj sprawa nieco się komplikuje, bo najpierw trzeba zaplanować jak ma wyglądać strona a potem trzeba się tego trzymać żeby później nie okazało się, że zmiana jednej drobnej rzeczy będzie wymagała edytowania kilku stron...
Dlatego wymyslono css, żeby przy większych stronach nie edytować kilkunastu stron teksu ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Projekt naszej stronki?

Post autor: Bandit »

Pisząc to miałem na myśli układ strony (tabele, rami itd.) a nie kolory i wielkość czcionki... ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Projekt naszej stronki?

Post autor: Maveral »

Bandit pisze:Pisząc to miałem na myśli układ strony (tabele, rami itd.) a nie kolory i wielkość czcionki... ;)
A po co css ma pozycjonowania? Dla ozdoby? ;) W html piszemy tylko szkielet, reszta to już zakres css.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Projekt naszej stronki?

Post autor: Bandit »

... ;)
:chase: :shoot: :guard:
ODPOWIEDZ