Lepsza grafika w Thievery - zmiana sterownika i ustawień

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Lepsza grafika w Thievery - zmiana sterownika i ustawień

Post autor: Bandit »

Zachęcam was do aktualizacji lub zmiany sterownika graficznego.
Możecie go pobrać z: »[link

Paczka z kilkoma obrazkami przy pomocy, których można porównać grafikę przy standardowych i moich ustawieniach: »[link

Co daje aktualizacja/zmiana sterownika na najnowszy?
- dużo ładniej wyglądająca grafika;
- wzrost fps – sterownik jest lepiej dostosowany do nowych kart graficznych;
- płynna gra (brak lagu) - np. na Kormanie w niektórych miejscach są nagłe spadki fps natomiast w nowych sterownikach już nie ma tego efektu.

Objaśnienie ustawień jest tutaj. Odradzam wam samodzielną zmienianie czegokolwiek w ustawieniach, bo możecie sobie tym tylko zaszkodzić!

[ Dodano: Sob 22 Wrz, 2007 17:06 ]
Powinniście zmienić dwie opcje:

"RefreshRate" – wpisujecie wartość liczbową odpowiadająca częstotliwości odświeżania waszego monitora, z jaką pracuje podczas gry w Thievery. To, z jaką częstotliwością pracuje monitor można przeważnie sprawdzić w menu OSD monitora albo w zaawansowanych opcjach ustawień właściwości ekranu. Ja mam 120, ale wy możecie mieć tam 75 lub tylko 60. Im wyższa rozdzielczość tym mniejsza częstotliwość odświeżania - zależy to też od parametrów monitora. W każdym razie im większa częstotliwość odświeżania tym większy komfort gry i oczy wolniej się męczą.

"Description" - tutaj wpisujecie nazwę swojej karty graficznej. Najlepiej zrobicie jak skopujecie ją z poprzednio używanego trybu. W moim przypadku był to [D3DDrv.D3DRenderDevice].
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2007, 19:45 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Lepsza grafika w Thievery - zmiana sterownika i ustawień

Post autor: Przemek557 »

Rzeczywiście. Widać i czuć różnicę. Szczególnie na starym sprzęcie kiedy zaktualizowałem sterownik, wzrosły FPSy. Teraz już nie wiesza mi się Gerome :P
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Lepsza grafika w Thievery - zmiana sterownika i ustawień

Post autor: _OskaR »

Nie mogę ustawić na stałe jasności- po odpaleniu gry i jej zmianie jest ok, po ponownym uruchomieniu (albo alt+tab) znowu robi się ciemno. Z suwakiem też jest ciekawa sprawa- przy ponownym ustawianiu wystarczy, że go tylko ruszę i ustawię tak, jak był i jasność jest od razu większa. Zmieniałem GammaOffset= i dodawałem nawet Brightness=, ale to nic nie daje- gra nie chce zapamiętać ustawień (choć suwak jest ustawiony tak, jak powinien). Ustawienie dokładnie takie, jak wyżej- dawałem potem te z działającym crackiem, wrzucone później.
W DX takiego problemu nie było :(
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Lepsza grafika w Thievery - zmiana sterownika i ustawień

Post autor: Bandit »

Muszę przyznać, że od jakiegoś czasu sam nie używam OpenGL'a i przestawiłem się na Direct3D8. Wszystkim wam radzę zrobić to samo.

Ściągnijcie sobie :arrow: paczkę z plikami i wypakujcie bezpośrednio do katalogu z UT. Musicie pamiętać tylko o tym, aby w razie pojawienia się okienka, w którym wybiera się sterownik zaznaczyć "• Show All Devices" i następnie wybrać "Direct3D8 Support". Poza tym zmienię nazwę tematu, bo OpenGL wcale nie jest lepszy a wszystko zależy od ustawień.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Lepsza grafika w Thievery - zmiana sterownika i ustawień

Post autor: Bandit »

Pojawił się Direct3D9, który oferuje jeszcze większe możliwości dostrojenia grafiki, która może teraz wyglądać jeszcze lepiej. Polecam wszystkim ściągnąć i wypakować bezpośrednio do katalogu z grą UT paczkę:
:arrow: http://www.tut.multimo.pl/ini.zip
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Lepsza grafika w Thievery - zmiana sterownika i ustawień

Post autor: Leming »

Różnica jest zasadnicza. Nie dość, że grafika wygląda naprawdę dużo lepiej, to w dodatku znacznie szybciej wszystko chodzi.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Lepsza grafika w Thievery - zmiana sterownika i ustawień

Post autor: Przemek557 »

Plik nie działa. Archiwum jest uszkodzone 3 razy ściągałem
:(
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Lepsza grafika w Thievery - zmiana sterownika i ustawień

Post autor: Bandit »

A teraz?
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Lepsza grafika w Thievery - zmiana sterownika i ustawień

Post autor: Przemek557 »

Teraz jest ok.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
ODPOWIEDZ