Gra się wiesza.

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Gra się wiesza.

Post autor: Przemek557 »

Od dłuższego czasu na kompie AMD x64Athlon 3000+, 1GB RAM, Radeon HD2600XT 256MB, gra strasznie przycina. Według frapsa gdy podejdę do ściany i patrzę tylko na nią, mam ponad 200-250fpsów, natomiast gdy patrzę na jakiś większy obszar, gra przycina i to mocno. Używam ATI Catalyst Center, wyłączenie ATI nic nie pomaga. Wie ktoś może coś na ten temat/miał ten sam problem?
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
jowisz06
Bełkotliwiec
Posty: 14
Rejestracja: 01 czerwca 2008, 22:22

Re: Gra się wiesza.

Post autor: jowisz06 »

nie radzilbym uzywac Frapsa bo to jest ***** i przez frapsa duzo gier sie zacina uzywaj takich programuw jak HyperCam alwo HyperCam2 8-)
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Gra się wiesza.

Post autor: _OskaR »

Ja używam Frapsa i nie zauważyłem wpływu na wydajność. Wrzuć rendera z forum na DX8.
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Gra się wiesza.

Post autor: Łucznik »

Przemek557 pisze:Od dłuższego czasu na kompie AMD x64Athlon 3000+, 1GB RAM, Radeon HD2600XT 256MB, gra strasznie przycina. Według frapsa gdy podejdę do ściany i patrzę tylko na nią, mam ponad 200-250fpsów, natomiast gdy patrzę na jakiś większy obszar, gra przycina i to mocno. Używam ATI Catalyst Center, wyłączenie ATI nic nie pomaga. Wie ktoś może coś na ten temat/miał ten sam problem?
Uruchamiałeś z wyłączonym jednym prockiem albo w trybie zgodności z winda 98? Spróbuj może zadziała(też tak miałem).
Edit: Tak, tak :-) , ja mówię o grze. :-)
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2008, 19:24 przez Łucznik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Gra się wiesza.

Post autor: Bandit »

Ale mu chyba nie chodzi o nagrywanie tylko o to, że tak działa gra, no nie? :?
:chase: :shoot: :guard:
jowisz06
Bełkotliwiec
Posty: 14
Rejestracja: 01 czerwca 2008, 22:22

Re: Gra się wiesza.

Post autor: jowisz06 »

@Przemek577 sproboj innym programem i zobacz czy dalej bedzie ci sie wieszala gra... :P
Obrazek
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Gra się wiesza.

Post autor: Łucznik »

No ja pier^_^@e!!! On Frapsem SPRAWDZAŁ ilość fps, A NIE NAGRYWAŁ!! On ma problem z tym że >>GRA!!!<< mu się tnie ale cały czas >NIE W CZASIE NAGRYWANIA BO ON NIC NIE NAGRYWA<. (Dałem upust swej wściekłości. ;P )
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra się wiesza.

Post autor: Przemek557 »

Łucznik pisze:o ja pier^_^@e!!! On Frapsem SPRAWDZAŁ ilość fps, A NIE NAGRYWAŁ!! On ma problem z tym że >>GRA!!!<< mu się tnie ale cały czas >NIE W CZASIE NAGRYWANIA BO ON NIC NIE NAGRYWA<. (Dałem upust swej wściekłości. ;P )
:shock:
Tak, ogólnie podczas gry źle chodzi, ja, archer nie mam dwu rdzeniowego, ani sześćdziesięciocztero rdzeniowego, WIN 98 nie sprawdzałem, jutro spróbuję.

BTW korzystam ze sterowników Direct3D nie próbowałęm na tym kompie sterowników D3D9, może to pomoże, bo pod Software Rendering chyba nie było problemu.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Gra się wiesza.

Post autor: Łucznik »

Przemek557 pisze: :shock:
Co *_* ? Nie przeczytał posta twojego a potem jeszcze Bandit dobitnie powiedział że nie chodzi o nagrywanie ;P. Wrcając do problemu: masz monitor LCD z małą czestotliwością ustawioną? Ja tak miałem właśnie i wszystko się tak lagowało że nie mogłem grać.
P.S. Archer jak już 8-) .
P.S.2. Może gra po prostu za stara i karta za szybka? Huh... :o
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra się wiesza.

Post autor: Przemek557 »

pod OpenGL fpsy spadały do 30 w najgorszych wypadkach, a D3D9 zawsze jest ponad 50, problem rozwiązany.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra się wiesza.

Post autor: Przemek557 »

Jednak wbrew wcześniejszym zapewnieniom gówno mi to dało.
Problem jest wciąż aktualny zmiana na Software czy Open GL daje tak minimalne zmiany że prawie ich nie widać. Obniżanie detali czy rozdzielczości także nie pomaga wyłączanie ATI, zmiana ustawień karty graficznej na maksymalną wydajność nic nie pomaga . Zmiana częstotliwości odświeżania nie przyniosła żadnego efektu poza tym że kursor w grze nie chciał przesuwać się w prawo. A w grze może mi pisać że mam 5- czy nawet 100 FPSów, ale co z tego jak mam przycinki na jakąś sekundę czy pół sekundy po kilka-kilkanaście razy na minutę.

edit: a jednak wbrew temu co mi się wydawało UT chodzi tak samo. Myślałem że to może wina 64-bitowego Windowsa, ale grałem pod nim już i w UT i w Thievery i nie było problemów. Problemy zaczęły występować nagle.

edit2: I to musi być jakaś grubsza sprawa bo Thief 2 też mi się wiesza. Dziwne, bo gry nowsze takie jak UT3 czy Wiedźmin działają bez zarzutów.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Gra się wiesza.

Post autor: Bandit »

Zainstaluj sobie starsze sterowniki do karty graficznej, na których kiedyś działo ci dobrze. Nie zaszkodzi, jeśli zdefragmentujesz także dysk twardy a przynajmniej partycję, na której masz zainstalowane gry.
:chase: :shoot: :guard:
ODPOWIEDZ