Tournament of Darkness VI

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Czy zamierzasz wziąć czynny udział w Tournament of Darkness VI?

Czas głosowania minął 20 stycznia 2008, 14:37

Tak.
4
36%
Nie.
5
45%
Jeszcze nie wiem.
2
18%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

Obrazek

:arrow: Link do tematu na Forum Black Cat Games.

Tournament of Darkness VI odbędzie się na zasadach identycznych do tych z zeszłorocznego turnieju, dlatego nie widzę sensu w ponownym tłumaczeniu podobnej wiadomości od Biohazarda, ale jeśli ktoś chciałby poczytać o zasadach to może zajrzeć do tego tematu.
Biohazard pisze:How Do I Sign Up?

Easy. Send a PM my way.

Be sure you can be around for the days of the tournament, starting around 4 PM going until possibly 2 AM GMT on February 9 and February 10. I'll need your application by January 20 to prepare times and servers.

Please include:

Your TUT Name/BCG Forum Name
Whether you would like to be a captain
Desired Team Name
Żeby zapisać się na turniej trzeba:
1. Być zarejestrowanym użytkownikiem na Forum Black Cat Games.
2. Po zalogowaniu się na forum należy wysłać prywatną wiadomość do organizatora turnieju. Treść wiadomości musi zawierać następujące informacje:
- nick, jakim posługujesz się podczas gry w Thievery,
- nick z Forum BCG,
- informacja o tym czy chcesz zostać kapitanem oraz jeśli chcesz nim być to masz zaproponować nazwę dla swojej drużyny.

Wiadomość może wyglądać następująco:
Title: Tournament of Darkness VI

Message: Hello,
please count me in to the tournament.
My nickname is TwójNick and my time zone is GMT +1.
I don't want be a captain.
Zgłoszenia można wysłać do 20 stycznia natomiast turniej odbędzie się 9-10 lutego z soboty na niedzielę w godzinach od 17:00 do 3:00 naszego czasu.

Czy ktoś od nas ma zgłosić się do roli kapitana, kim miałaby być ta osoba i czy w ogóle mamy starać się stworzyć odrębną drużynę? Czy może wolicie grać tak jak was wybiorą lub rozlosują?

[ Dodano: Pią 07 Gru, 2007 19:10 ]
Wymyśliłem ciekawą nazwę, pod którą moglibyśmy występować w turnieju. Na początku miało być "SkilledCats" potem skróciłem do "sCats" a na koniec wyszło mi "Scatz". :) Następnie zajrzałem do słownika żeby upewnić się czy przypadkiem nie ma takiego słowa w języku angielskim i okazało się, że jest, ale na szczęście nie kojarzy się źle, bo:
scat a sio!
scathing /'skeiei/ adj [remark, report, tone, wit, criticism] zjadliwy, zgryźliwy; [look] jadowity; to be scathing about sb wyrażać się o kimś pogardliwie
scathingly /'skeieili/ adv [speak, write] zjadliwie; to look scathingly at sb patrzeć na kogoś zjadliwie; scathingly witty [person] zjadliwie dowcipny; [remark] szyderczy; scathingly honest [person] mówiący prawdę w oczy
Albo "Scarpers", czyli drapaki :-)
scarper /'skp(r)/ vi GB infml da|ć, -wać drapaka infml
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: _OskaR »

Ja jeszcze nie wiem, bo:
1) sesja :evil:
2) nie wiem, czy nie będę miał jakiejś strzelanki w niedzielę- ciężko będzie wstać o 7:30 :))
Ale przed 20 stycznia pewnie będę więcej wiedział :-D
Bandit pisze:Wymyśliłem ciekawą nazwę, pod którą moglibyśmy występować w turnieju... bla bla bla
A nie może być TigRs? :-D Z takim KoRnowym "R". Tygryski mają większe pazurki.
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Michal »

_OskaR pisze:1) sesja :evil:
Nom. Mam podobny problem ale.... U mnie sesja startuje na początku lutego i gdyby tak wszystko zaliczać od strzała to może miałbym już spokój. <pierdol, pierdol będzie wiosna>
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: grim_reaper »

Ja też jeszcze nie wiem, czy uda mi się zorganizować czas na turniej w tych dniach, może być różnie, choć oczywiście bardzo chcę grać - myślę, że warto by było starać się, żebyśmy grali jak najbardziej zbliżonym do Tomcatowego składem, a żeby już tak przejść do konkretu, to mnie i Fata możecie traktować jako team nierozłączalny :P: 8-) , gramy razem non stop, więc nie wyobrażam sobie gry bez niego.

Co do nazwy - Scarpers brzmi fajnie, ale może to być przecież dłuższa nazwa, bo wtedy można zrobić skrót od niej, tak jak mieli np. Team Sea Slugs - TSS czy coś tam. ;) . Pomyślę nad tym :P .
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

Dużo zależy od tego ilu zgłosi się wszystkich graczy, bo dopiero znając całkowitą pulę graczy będzie można przewidywać po ilu graczy przypadnie na jedną drużynę. Musimy postawić sprawę jasno żeby zgłosił się od nas jeden kapitan, bo więcej nam raczej nie potrzeba. Myślę, że ja mógłbym zgłosić się do roli kapitana i jeśli w drużynie miałby grać FRH to on nie mógłby wtedy być kapitanem, bo gdyby nim został to wylądowalibyśmy w różnych drużynach. Czyli jeśli drużyna miałaby składać się z 5 graczy to, kogo powinienem do niej wybrać? Wstępnie zakładam, że trzy miejsca będą już zajęte przez Grim, FRH no i mnie. Oczywiście niczego nie można być pewnym, bo dużo zależy od tego jak będą wybierali pozostali kapitanowie, ale moja w tym głowa żeby umieścić was na odpowiednich miejscach.

[ Dodano: Nie 09 Gru, 2007 02:40 ]
Poza tym przydałoby się przygotować listę map, które wybieralibyśmy z zależności od tego ile razy i jakim zespołem mielibyśmy grać na danej mapie. Nie zaszkodziłoby obmyślić także plan przejścia poszczególnych map. Przyszedł mi do głowy pomysł "planu elastycznego" to znaczy takiego, którego nie realizowałoby się bezwzględnie, ale w zależności od tego, jaka byłaby sytuacja na mapie. Czyli plan okradnięcia jakiegoś miejsca, ilu potrzeba do tego złodziei, kto kradnie a kto asekuruje i czy ma to robić aktywnie (ogłuszanie nadchodzących strażników, przytrzymywanie drzwi żeby do środka nie mógł wejść strażnik a w tym czasie inny złodziej otwiera wytrychami skrzynie itd.) czy pasywnie (siedzenie w cieniu, obserwowanie i mówienie czy ktoś się zbliża).

Musimy zacząć przyzwyczajać się do komunikacji głosowej!
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: _OskaR »

Bandit pisze:Musimy zacząć przyzwyczajać się do komunikacji głosowej!
Żeby się przyzwyczajać, najpierw trzeba zacząć korzystać :))
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: grim_reaper »

_OskaR pisze:Bandit napisał/a:
Musimy zacząć przyzwyczajać się do komunikacji głosowej!


Żeby się przyzwyczajać, najpierw trzeba zacząć korzystać :))
ja korzystam codziennie :P: Powinnam sobie zrobić przerwę, żeby dać odpocząć mojemu gardłu, bo obecnie mam głos a'la stary przepity pirat xD :P . No ale na turniej już powinno być ok xD.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Przemek557 »

grim_reaper pisze:ja korzystam codziennie
:shock: Nie wiedziałem że ktoś jeszcze z TeamSpeaka korzysta. Tak to też bym może korzystał. Trzeba by zrobić reaktywację TSa, tylko że najpierw wszyscy musieliby wiedzieć na jakim kanale powinniśmy się znajdować, bo ostatnio jakieś kłopoty z tym były z tego co pamiętam.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

_OskaR pisze:
Bandit pisze:Musimy zacząć przyzwyczajać się do komunikacji głosowej!
Żeby się przyzwyczajać, najpierw trzeba zacząć korzystać :))
Najpierw trzeba mieć serwer, którego nie mamy... :kwd :roll: ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: grim_reaper »

Przemek, a gdzie ja napisałam, że z TeamSpeak'a :P ? Właśnie gdyby działał porządnie to może częściej byśmy go używali, w sumie na ToD i tak będziemy mieli TuFowy TS :roll: .
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: _OskaR »

Niedawno podawałem namiary na parę serwerów i (póki były jeszcze w "czasach świetności") chętnych było BARDZO mało. Ja od dawna jestem za posiadaniem serwera (lub choćby kanału). W akademiku mam wewnętrzne IP, wiec nie mogę hostować. A zakładanie kanału na jakimś serwerze mija się z celem, bo mało komu się chce poświęcić parę sekund na odpalenie TSa. A szkoda, bo treningi (których i tak nie ma) wyglądałyby ciekawiej, podobnie, jak normalna gra- ja jakoś nie potrafię jednocześnie pisać i sterować postacią.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

Zastanawiam się nad kupnem serwera do TS'a (około 10zł miesięcznie za 20 slotów). Tylko, jaki jest sens płacenia za coś skoro nikt nie będzie z tego korzystał, więc obawiam się, że może to być wyrzucanie kasy w błoto... :roll:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: _OskaR »

Może http://www.team-speak.pl/viewpage.php?page_id=21 ?
Niby nic, a jednak zawsze coś :))
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

No to skoro niby mają być darmowe (ciekawe jak jest z jakością usługi) to, czemu sam nie założysz kanału? Może ja mam za was wszystko robić? :pff6:

[ Dodano: Nie 09 Gru, 2007 21:34 ]
BTW już wcześniej mieliśmy tam kanał.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: _OskaR »

Jak znaleźliby się chętni, to mógłbym spróbować cię wyręczyć :-D
W sumie można powiedzieć, że mamy serwer TSa- stawiany co jakiś czas przez fishera. To, że nie zawsze jest aktywny, nie jest żadnym problemem- w końcu i tak mało komu chciałoby się wejść :))
Może zamiast drążyć niepotrzebnie temat, poczekajmy, aż ktoś jeszcze poczuje potrzebę komunikacji głosowej :P
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Michal »

Mi TS wiesza kopa na amen. Myślałem, że sobie już z tym poradziłem ale to była tylko chwilowa poprawa. No i mikrofonu nie mam.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

Hmm, to ciekawe... Jak w ogóle to wygląda? Po prostu włączasz TS i nagle komputer przestaje odpowiadać? Czy dopiero po wykonaniu jakichś czynności w programie? Możesz to coś da jeśli uaktualnisz TS do najnowszej wersji podmieniając plik TeamSpeak.exe.
Czasami w takich sytuacjach pomaga przeinstalowanie programu...
_OskaR pisze:W sumie można powiedzieć, że mamy serwer TSa- stawiany co jakiś czas przez fishera.
Najważniejsze jest to żeby mieć stały serwer i chyba nie muszę wam tłumaczyć, dlaczego jest to tak ważne.
_OskaR pisze:Może zamiast drążyć niepotrzebnie temat, poczekajmy, aż ktoś jeszcze poczuje potrzebę komunikacji głosowej.
Niepotrzebnie? Ty chyba nie rozumiesz, o co tu tak naprawdę chodzi, więc ci to wytłumaczę. Długo nie używaliśmy TS, więc musimy do niego na nowy się przyzwyczaić i pewnie znowu będą problemy z ustawieniami, że u jednego będzie za głośno a u drugiego za cicho a zostawienie tego na ostatnią chwilę byłoby dużym błędem. Jeśli chodzi o turniej to nie wyobrażam sobie gry bez TS, bo jeśli inni będą go używali to automatycznie staniemy na straconej pozycji. Jeśli ktoś myśli, że może grać w turnieju bez TS to grubo się myli. Ja na pewno nie wezmę do drużyny osoby, która zadeklaruje, że nie będzie używała TS.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: _OskaR »

Zrobione.
serwer: public-ts.multigaming.pl
kanał: 178. Thievery UT
Od dzisiaj włączenie TSa przed grą staje się obywatelskim obowiązkiem.


---
Mi TS wiesza kopa na amen. Myślałem, że sobie już z tym poradziłem ale to była tylko chwilowa poprawa. No i mikrofonu nie mam.
Może w ustawieniach sterowników masz wybraną niewłaściwą kartę dźwiękową?


Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Przemek557 »

Bandit pisze:Hmm, to ciekawe... Jak w ogóle to wygląda? Po prostu włączasz TS i nagle komputer przestaje odpowiadać? Czy dopiero po wykonaniu jakichś czynności w programie? Możesz to coś da jeśli uaktualnisz TS do najnowszej wersji podmieniając plik TeamSpeak.exe.
Czasami w takich sytuacjach pomaga przeinstalowanie programu...
Przyczyną jest jak zwykle 64-bitowy Windows na którym nie działa połowa programów, o grach nie wspominając... :roll:

Ogólnie wychodzi że drugi komp ponad czterokrotnie słabszy jest bardziej grywalny niż nowy, i nawet DarknedEnlightenment się mniej tnie więc o czym tu gadamy?

Nie polecam nikomu 64-bitowych platform.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Black_Fox »

Zainstaluj Linuxa. ;) Polecam. :)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

Na razie zgłosiło się 15 graczy, z czego 4 chciałoby być kapitanami, ale jeśli drużyny mają być równe to z 15 graczy powstaną 3 drużyny po 5 graczy (mało jak na turniej), więc jeden z kandydatów na kapitana nie będzie mógł nim być. Rodent w ostatnim ToDku był w drużynie, której kapitanem był Bio a teraz obydwaj chcą być kapitanami, czyli nie mogą grać w jednej drużynie a ostatnio to ich drużyna zwyciężyła, więc może jeden z nich zrezygnuje z bycia kapitanem, ale to nic pewnego, więc najlepiej byłoby gdyby zgłosiło się jeszcze kilku graczy.

Zastanawiam się czy zgłosi się jeszcze ktoś od nas z forum? Na razie nie jest nas za wiele, bo zgłosiło się nas tylko czworo: ja, Grimmy, Przemek557 i Archer, więc jeśli drużyny będą po 5 graczy a raczej tak będzie to trzeba będzie się zastanowić, kogo z anglojęzycznych graczy mamy wziąć do drużyny...

Oskar, Michał, PaV i Black_Fox - zgłaszacie się? Agnar napisał mi: "czas będę miał, ale nie wiem czy będzie mi się chciało grać w TUT", Azaqi nie ma dobrego łącza (ma lagouty), aldaris się ukrywa, ale zagląda na forum (może będzie grał pod innym nickiem :>) a Flacek pojawił się kilka razy na serwerze, ale nie wiem czy będzie grał.

Gdyby tak wszyscy się zmobilizowali to moglibyśmy zbudować dwie drużyny! Wtedy byłoby ciekawiej i byłyby większe szanse na to, że gracze z naszej gildia trafiliby do finału...

No i najważniejsze! Czy wszyscy macie już sprawne mikrofony a raczej działające słuchawki ze sprawnym mikrofonem?
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
aldaris
Miastolud
Posty: 79
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:17

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: aldaris »

aldaris nie wie czy będzie miał czas :P dlatego na razie poczekam bliżej ostatniego dnia zgłoszeń do turnieju
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

Dzięki za info. aldaris. ;)

Jeśli nic nie ulegnie zmianie to turniej odbędzie się na serwerze o IP: 72.37.204.10 (nie wiem czy IP jest statyczne czy dynamiczne, więc może się zmienić).
Zacznijcie grać na tym serwerze żeby przyzwyczaić się do pingów! Sprawdźcie swoje pingi i podajcie je, czy nie macie lagów i czy was nie rozłącza (mnie już raz rozłączyło...) :arrow: WinMTR.

Na serwerze znajdują się mapy z moich dwóch MapPacków v1.0 i v1.1.

Na pewno nie będzimy grać na:
TH-2O
TH-Aquatone14.unr
TH-Breakout.unr
TH-CharnsleyFinalAlpha.unr
TH-CountryAbode2.unr
TH-Cult.unr
TH-eTomb.unr
TH-Intercept.unr
TH-Kamasutra.unr
TH-Keep3.unr
TH-Pirates.unr
TH-ProtFort96A.unr
TH-Semaiyo.unr
TH-SkyTownTest4b.unr
TH-StolenCity-b04a.unr
TH-ThievesDen.unr
TH-ToB-SwordArena.unr

Raczej nie będziemy grać na:
TH-Airship.unr
TH-Apache71.unr
TH-Apprenticev2.unr
TH-AquatoneClassic.unr
TH-Bafford2.unr
TH-Bourgeois.unr
TH-BourgeoisClassic.unr
TH-Breandor.unr
TH-DanteBeta.unr
TH-Darkened_Enlightenment_v2.unr
TH-KormanClassic.unr
TH-SoulsHarbor.unr
TH-ToB_Payback.unr

Pozostają:
TH-AncientRuins.unr (max. po 4 graczy)
TH-Aquatone.unr
TH-Archery.unr
TH-Asylum.unr
TH-CityMuseum.unr
TH-Darkened_Enlightenment.unr
TH-District2.unr (max. po 4 graczy)
TH-Flats.unr
TH-Folly.unr
TH-Gerome.unr
TH-Grange.unr
TH-HighwayInn.unr
TH-KingsOfTheDesert_Final.unr
TH-Korman.unr
TH-LakeShorePub30.unr
TH-LordBeckB2.unr (max. po 4 graczy)
TH-Mensch.unr
TH-Monastery76.unr
TH-Nostalgia.unr
TH-Sheriff.unr
TH-SkeltstonHead-v21.unr
TH-SkeltstonHead.unr
TH-Spider.unr
TH-Stronghold.unr (max. po 4 graczy)
TH-Theatre.unr
TH-Warehouse.unr
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Black_Fox »

Ja mógłbym w sumie zagrać, tyle, że nie wiem kiedy. Ostatni czas na forum "przespałem", nie wiem co i jak. ^^
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

ZAPISYWAĆ SIĘ NA TURNIEJ!!!

Post autor: grim_reaper »

Wszystkie koty-psoty! Macie ostatnie 3 dDNI na zapisanie się na turniej! Nie ociągać się, im nas więcej tym lepiej! :) :shoot:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
ODPOWIEDZ