Własny Serwer Thievery

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
Dempsej
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 29 września 2012, 21:43
Lokalizacja: T.M.

Własny Serwer Thievery

Post autor: Dempsej »

Witam!
Mam pytanko: Czy jest na tym forum ktoś kto zna się na stawianiu własnego serwera do Thievery? Postawić serwer to wiem, że trzeba przez dedicate'a, ale nie wiem jak zrobić żeby każdy mógł na niego wbić ( jakieś porty czy coś). Chciałem sobie z bratem potrenować cooperacje, zmieniłem plik od serwera żeby nie było auto team balance. Jak byliśmy podłączeni do jednego neta (Router) to wszystko grało, ale teraz nie ma takiej możliwości żebyśmy byli w tym samym miejscu.
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Własny Serwer Thievery

Post autor: Bandit »

Żeby postawić serwer, na który ktoś będzie mógł dostać się z Internetu musisz posiadać publiczne IP, a w pierwszej kolejności zależy to od twojego dostawcy usług internetowych (ISP).

Jeśli masz tylko prywatne IP bez możliwości przekierowania portów na konkretny adres w sieci prywatnej to w takiej sytuacji rozwiązaniem jest VPN (Virtual Private Network), czyli np. Hamach. W takiej sieci serwer widać w zakładce LAN Servers.

Ogólnie to takie usługi jak neostrada i pochodne mają publiczne IP, ale nie musi to oznaczać, że korzystając z takiej usługi masz publiczne IP na swoim komputerze i wcale nie musisz go mieć, jeśli masz router, ale wtedy musisz przekierować porty w zależności od ustawień w pliku ThAux.ini
Standardowo są to porty od 7777 do 7782 oraz 27000.
Potem trzeba jeszcze dodać regułę w firewallu dla pliku UCC.exe, jeśli odpalasz serwer z batcha i można grać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:chase: :shoot: :guard:
ODPOWIEDZ