Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: Sniper »

Co sądzicie o nowych mapach i modernizacjach wprowadzonych w tym patchu ? Ja za mało gram aby cokolwiek powiedzieć więc nic nie powiem :)
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: Pablo »

Heh, no się troszkę pozmieniało. Stażnicy (AI) zaczynają być na prawdę wredni. Chodzenie z flarami, większa moc broni...nie ma żartów. Mapki na pierwszy rzut oka zdają się być bardzo ciekawe. Mapka z fanatycznym doktorkiem przyprawia chwilami o gęsią skórkę. Korman zmienił się na lepsze, w końcu nie zrywa w kościele no i w domu. Sam dom jest troszkę większy, w starym można było nabawić się klaustrofobii. Troszkę martwi mnie wyświetlanie pozycji innych graczy na mapkach, to troszkę poszło za daleko, nie wiem czy da się to wyłączyć na serwerze, jeszcze nie sprawdzałem. Nie będę tu wypisywał wszystkich zmian bo po pierwsze ich wszystkich jeszcze nie poznałem a po drugie, to chyba wszystie zmiany są opisane na stronie projektu. Ogólnie poszło to w dobrym kierunku. Złodzieje chyba w końcu nabiorą troszkę więcej respektu przed strażnikami. No ale jestem dopiero po pobieżnym "oblukaniu" nowinek. Mam nadzieję, że się nie pomyliłem w ocenie :D.
Pablo
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: Vk »

Nie ma co tylko trzeba będzie zagrać sobie na serverze Pabla :wink:
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: PiotrS »

Pablo pisze: Mapka z fanatycznym doktorkiem przyprawia chwilami o gęsią skórkę.
Najciekawsze miejsca? Piec w piwnicy, zwłoki w pokoju doktora, kapiąca krew.
Pozdrawiam
PiotrS
Ortheza FC
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 23:55

Re: Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: Ortheza FC »

hm,
ja mam pytanko, kiedy ten serwerek u Pablo zwykle stoi ?
pare razy probowalem ael ping 9999 :(
NIed aloby sie jakiegos info na forum robic na bierzaco ?
Nie znam Was tak dobrze i nie mam innego kontaktu, jak forum
a chetnie bym zagral.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: Bukary »

Hmm... Nie jestem tutaj moderatorem, ale czy przypadkiem, kochany adminie, nie należałoby przenieść tego wątku na forum "Fanmisje i inne projekty"? :? :?:
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: PiotrS »

Hmm... Żebym jeszcze wiedzial jak :oops: :P

Już wiem

Ortheza FC pisze:kiedy ten serwerek u Pablo zwykle stoi ?
Gdy będą chętni, a z tym jest gorzej, serwer będzie codziennie, Pablo podawał nr GG [340764], skontaktuj się z nim. I ja jestem do dyspozycji
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: Vk »

Pablo coś ostatnio serverka nie stawiał, ale mi szczerze mówiąc brakuje już grania w Thievery. Tylko moim zdaniem moglibyśmy się trochę zacząć umawiać jak gramy. To znaczy - że powiedzmy od 22, 23 jest server to to już wiadomo, ale żeby nie było tak że się kłócimy kto weźmie thiefa itp :) Możne by chyba jakieś reguły ustawić no nie? :roll:
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: Pablo »

Korzystając z tego, że w tej chwili działa mi coś więcej niż tylko GG :(,wyjaśnię sprawę z serwerem. Teraz nie stawiam go głównie z dwóch przyczyn. Jedna to ilość chętnych (ostatnio tylko ja i Piotr) i problemy techniczne mojej sieci. Ta pierwsza jeszcze jest do rozwiązania, ale ta druga niestety nie jest zależna od nas ani odemnie. Obecnie mam modernizowaną sieć, więc liczę na to, że tylko kilka dni dzieli nas od wznowienia spotkań na moim serwerze, tak jak to dawniej bywało. Tym bardziej się niecierpliwię, że właśnie moja "maszynka" się zmodernizowała i Thievery chodzi na niej miodzio :). Serwer jak zwykle będę stawiał w miarę regularnie, między 22 a 23. Jeśli nie ja to mój brat. Czas trwania spotkań jak zwykle improwizowany.
Pablo
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: PiotrS »

Vk pisze:żeby nie było tak że się kłócimy kto weźmie thiefa itp :) Możne by chyba jakieś reguły ustawić no nie? :roll:
Jeżeli gramy we własnym gronie, zasady są już ustalone: grałeś na poprzedniej mapie thiefem, teraz grasz guardem, oczywiście są od tego odstępstwa, przy nieparzystej liczbie lub, jeżeli ktoś chce bardzo zagrać określoną postacią.


Mam nadzieje, że Pablo będzie miał jak najszybciej możliwość postawienia serwera i oczywiście znajdą się chętni. W tej chwili [sobota 24:00] jedyny publiczny serwer z przyzwoitym pingiem jest zajęty, ma pełną obsadę, a te w USA są jeszcze puste, ze wzg. na różnice czasowe.
Pozdrawiam
PiotrS
Ortheza FC
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 23:55

Re: Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: Ortheza FC »

czytalem ze po ptachu 1.2 w thievery, serwer sam przydziela nizdecydowanych po 15 sekundach biorac pod uwage kto kim gral na poprzedniej mapce i tak zeby druzyny mialy rozsadna ilosc czlonkow.
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: Vk »

Piotrze ale ja znam zasadę którą napisałeś teraz :) Tylko że jak grali ludzie typu - GeneralZOD albo zlodziejPL i było nas dużo to czasami latały niecenzuralne słowa i w ogóle grało się czasami 3x gaurdem.
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: Pablo »

Potwierdzam, Thievery samo sobie radzi z podziałem graczy. Taka opcja musiała kiedyś wejść i dobrze, że stało się to już teraz. Teraz każdy na początku jest złodziejem, ale potem może się zdziwić :). Z moją siecią podobno jest troszkę lepiej, więc tak dla próby postawię dzisiaj serwer o 22:00. Nie zdziwcie się jeśli nic z tego nie wyjdzie. Moja sieć się sypie, mój dostawca inetu nie śpieszy się jej modernizacją i z tąd te problemy. Tak czy tak dzisiaj o 22:00!!!.
Pablo
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Thievery patch 1.2 juz jest !!!

Post autor: PiotrS »

Tak, racja, ale było coraz lepiej.
W wersji 1.2 nie bardzo rozumiem zasadę przydzielania do stron przez serwer. Jest lepiej, nie ma przynajmniej opóźniania startu, 15 sek. i wszyscy ruszają jednocześnie.
Pozdrawiam
PiotrS
ODPOWIEDZ