Śnił się Wam kiedyś Thief?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Dominik »

@Carnage Ale z drugiej strony to czy jesteśmy świadomi że śnimy o thiefie czy też nie jakąś rolę odgrywa w śnie.
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Carnage »

@Dominik - Ale ty napisałeś - "Mam pytanie, kto z was(jeżeli w ogóle ktoś) ma świadome sny (poza mną, ale tylko niektóre z nich)."
Moim zdaniem to podchodzi ogólnie do snów, a nie do snów o Thiefie.
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony 22 lipca 2010, 11:38 przez Carnage, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Daweon »

Ja miałem sen o Thiefie jakiś tydzień temu. Miałem tam do dyspozycji nową część owej skradanki. Dokładnie go nie pamiętam, ale mogę powiedzieć, że grafa była nieźle odpicowana, dużo misji polegało na bezsensownym zabijaniu, świat strasznie mały. W sumie mało było z poprzednich części, bo tam walczyło się głównie mieczami (miałem ich tam kilka rodzajów), a ogólna konstrukcja miasta przypominała zupełnie inną grę z źle dobranym silnikiem graficznym.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

ale to nie jest proroctwo, nie? :)
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: matilon »

SPIDIvonMARDER pisze:ale to nie jest proroctwo, nie? :)
Oby nie :prze
No weź mnie strasz bo bo... (nie wiem co tu napisać)
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Carnage »

matilon pisze:
SPIDIvonMARDER pisze:ale to nie jest proroctwo, nie? :)
No weź mnie strasz
Jak Cię będzie Spidi straszył to się będziesz bardziej bał. ;)
Hehe :wes

On to chyba napisał w kontekście, żeby nie ja tylko Daweon go nie straszył :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Keeper in Training »

Oby to nie był proroczy sen :? ... Constantine i Karras poprzewracaliby się w grobach.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Sorry, że to nie Thiefowy sen, ale...

Śniło mi się, że biorę udział w powstaniu warszawskim. Walki działy się w budynku podobnym do mojej podstawowi, Niemcy bronili się na jednym z pięter. Ja jako sanitariusz z trzema nabojami do Walthera P38 miałem ich okrążyć i zabić obsługę CKMu. Okrążyłem faktycznie, ale mnie wykryto. Strzeliłem raz, pudlo. Drugi, trafiłem jakiegoś w twarz, ale potem a poczułem uderzenie w brzuch. Zgiąłem się w pół i podszedł do mnie jakiś Niemiec i jeszcze jeden. Okazało się, że to mój przyjaciel, którego znałem przed wojną. Teraz był w SS. Kiedy mnie poznał nie chciał mnie zabić, ale wyprowadzić ze szkoły, bym trafił do niewoli. Kiedy szliśmy po schodach (okazało się, że uderzenie nie było groźne, kula otarła się o mnie). Cały czas tłumaczył mi, że „to wasze śmieszne powstanie nie ma szans. Poddajcie się teraz, póki nie jest za późno”. Wyrwałem się i walnąłem jednego z eskorty w twarz. Uciekłem im, ale przyjaciel nadal mnie gonił i namawiał do kapitulacji. W końcu zgubiłem cały pościg poza nim jednym. Był tuz za mną.
Zastrzeliłem go z ostatniej kuli. Miałem potworne wyrzuty sumienia... w końcu to przyjaciel i ocalił mi życie. Ale wątpiłem, bym przeżył niemiecką niewolę. Wróciłem do szkoły. Byłem na terenie Niemców, więc zdjąłem opaskę i szprechając nie zwracałem na siebie uwagi (przypominam, że Polacy w powstaniu nosili często niemieckie mundury). Wdałem się z jakimś Niemcem w pogawędkę o Tobruku, ze niby też tam byłem „to była cywilizowana wojna. Tam można było bezpiecznie znosić trupy z pola walki” – wspominałem. Gdy doszedłem do polskich terenów, założyłem opaskę i z rękoma w górze dotarłem do bezpiecznego miejsca, ale nikogo nie spotkałem z naszych. Zacząłem przeładowywać broń, którą zabrałem zabitemu przyjacielowi. Kiedy wcześniej gadałem z Niemcami, to mijały nas spore grupki niemieckich cywilów całkowicie ignorujących powstanie. Niektórych tez znałem przed wojną.
Potem się obudziłem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Nivellen »

Mimo, że opisany w skrócie, Twój sen Spidi jest niesamowity. "Widziałem go" w trakcie czytania. Teraz pozostaje tylko ubrać go w bardziej odpowiednie słowa i opowiadanie gotowe :)
Lubię senne inspiracje, sam bardzo często wpadam na najlepsze pomysły podczas magicznej "chwili" między snem a jawą :oki
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Generalnie to od dłuższego czasu myślę o powstaniu... ale fantasy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

W końcu sen Thiefowy!
Śniło mi się, że byłem nastoletnim Garrettm, ale jakimś takim supersprawnym... jak spiderman. Mieszkałem w wieżowcu, pod numerem 38, wraz z rodzicami i kuzynką, która coś studiowała chyba... Rodzice w necie szukali dla mnie robót. Któregoś razu miałem mieć misję w dziwnym klasztorze, trochę przypominającym obóz. Np. wszędzie były płoty pod napięciem. W klasztorze mnisi i kapłani chdozili normalnie w habitach, ale atakowali mnie... miniaturowymi kamikaze z serious sama. Oczywiście nie robiła to na mnie wrażenia, byłem super sprawny, nie? No więc chodziłem po klasztorze, udawałem jednego z mnichów i myszkowałem po ich pokojach. Niestety głównego fantu nie było. Niestety, jeden koleś zaczął mnie śledzić i odkrył, że jestem złodziejem. uciekłem przez okno, ale skoczył za mną. Spadaliśmy długo w dół, starając się nie nadziać na płoty i zasieki. Biliśmy się w powietrzu. Na ziemi zauważyłem przejeżdzajacy traktor z przyczepą, to wskoczyłem do niej i tak uciekłem.
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: bob »

Miesiące temu przyśniłem sobie, że odnalazłem za murem katedry dwa talizmany, jeden ognia, drugi przypuszczam, że powietrza. Sen tak prawdziwy, że przez długi czas na jawie myślałem, że tak jest naprawdę. I szukałem talizmanów, bezskutecznie.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Czas odświeżyć ten szlachetny temat!

Śniło mi się, że wynajęto mnie (Garretta) jako prywatnego detektywa. W pewnym wielkim, drewnianym, nawiedzonym domu żyła liczna rodzina wraz z przyjaciółmi. Rezydencja była wystarczająco duża, aby pomieścić kilka rodzin i służbę. Ale zaczęli ginąć ludzie.
W trakcie śledztwa moją uwagę zwrócił synek, z 11 letni. Posiadał zdjęcie, które wzbudziło moją ciekawość. Szczególnie, że nigdy się z nim nie rozstawał. Dlatego poczekałem aż zaśnie, a wtedy cicho poruszając się chciałem mu je wykraść z pokoju.

Niestety, na miejscu stwierdziłem, że ktoś znokautował dzieciaka, ale zdjęcia nie zabrał. Oburzyłem się... szczególnie, że ja nie pałowałem nawet dorosłych kobiet, a co dopiero dzieci. Zabrałem zdjęcie i usłyszałem krzyk na dole w kuchni. Pobiegłem tam.
Nie wiem o co chodziło z tym krzykiem, ale wtedy zebrałem wokół siebie wszystkich domowników i powiedziałem, wobec kogo mam podejrzenia, że jest mordercą.

Pokazałem wszystkim zdjęcie. Było na nim widać grupkę NKWDzistów. Ale jak położyło się zdjęcie na czarnym tle i spojrzało pod światło, twarze i mundury NKWD zmieniały się w SS... a dokładnie esesmanów chowających skarb w jakiejś gotyckiej piwnicy. W okolicy były dwie takie piwnicy, w lokalnej katedrze i w tym domu. Ponadto twarze na zdjęciach był bardzo podobne do moich podejrzanych.
Powiedziałem wszystkim, by trzymali się razem i nie chodzili nigdzie pojedynczo.
I wtedy się obudziłem :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Hattori »

Godne :szo

Klimatem jakby nawiązywało do "Strażnika". Fajnie by było znowu wskrzesić Garretta i dać my pracę Sherlocka w tych klimatach. Albo po prostu nadać nowe imię :)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Sugerujesz, że mam napisać coś nowego? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Hattori »

Jeśli kolejne iluminacje dostarczyłyby podobne pomysły, czemu nie?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Flavia »

Śniło mi się, że wyszedł już nowy Thief.
...
Jako anime.
W którym Garrett był swego rodzaju "rdzeniem osobowości", przenoszonym z osoby na osobę (?).
Na początku w jakichś górach spotkał chłopca o podobnych zainteresowaniach, razem okradli dwa olbrzymy (?) i poszli dalej.
Potem dołączyli do jakiejś organizacji i bronili niewinnych przed Złem, "Garrett" przebrany za jakąś animcowatą wersję Batmana (?).
Wtedy przyłączyłam się do płaczów i jęków o "respektowaniu DNA Thiefa" :))
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Daweon »

Patrząc na swoje doświadczenia i powyższy post jak tylko się komuś śni Thief 4, to wychodzi na to, że jest on do dupy.

Przypadek? Nie sądzę... ;)
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Flavia »

Ech... wbrew wszystkim (w tym mojej podświadomości :jez ), ja wciąż uważam, że może im wyjść z tego przyzwoita gra. Oby tylko to skakanie naprawili, no bo kurwa, to jest jakaś kpina!

A ten sen był tak porąbany, że nie sądzę, aby stanowił jakąś faktyczną "recenzję" ;)
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jednak tego kawałka z anime to trochę obawiałbym się, że wyjdzie zaraz wersja na ajfona, gdzie właśnie zaserwują podobną grafikę ;) Jednakże sen świetny! :D Jako sen, bo gra faktycznie byłaby porąbana.
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Daweon »

Flavia pisze:A ten sen był tak porąbany, że nie sądzę, aby stanowił jakąś faktyczną "recenzję"
Wcale nie traktuje tego poważnie, tak tylko sobie żartuję uzewnętrzniając moje obawy.
Flavia pisze:Ech... wbrew wszystkim (w tym mojej podświadomości ), ja wciąż uważam, że może im wyjść z tego przyzwoita gra.
No trzeba przyznać, że jesteś tutaj, w polskiej społeczności największym obrońcą tego tytułu. Powiedziałbym nawet, że należą ci się jakieś dowody wdzięczności od Eidosu za utrzymywanie nas w nadziei, że coś z tego będzie ;)
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: bob »

Przyśniło mi się (przypomniało mi się we śnie) właśnie to miejsce, no ale gdzie ono jest, jaka to jest misja - http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... =firefox-a :?:
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: BodomChild »

Pamiętam, że m.in. ten screen pojawiał się po skończeniu niemieckiego dema The Dark Project. Pochodzi zapewne z jakiejś wersji beta Thiefa i ostatecznie taka lokacja nigdy nie trafiła do wersji finalnej, albo co bardziej prawdopodobne została przebudowana (widzę pewne podobieństwa do ruin z "Nawiedzonej katedry").
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: bob »

Wie ktoś inny, co to jest za miejsce?
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Marcin.B.Black »

Tak z innej beczki:

Śniło mi się kiedyś, że wraz z grupą innych studentów jako temat zajęć w terenie (nie wiem jakie to musiałyby studia, ale wychodzi na archelogię), eksplorowaliśmy... Bonehoard. Pamiętam, że każdy ruszał z innego miejsca. Miejsce wyglądało inaczej niż w grze (w końcu to sen, więc raczej dość typowa rzecz), ale pamiętam, że były tam jakieś pułapki, wielkie sale no i to, że wchodziłem po linie z sufitu.
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
ODPOWIEDZ