Śnił się Wam kiedyś Thief?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: grim_reaper »

Hyhyhy Azi :wink: racja, racja :( Moja kontynuacja w wakacje - you know what I mean :wink:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Karollol
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 14 maja 2005, 22:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Karollol »

Najlepiej poprostu medytować :lol: mówie wam coś wspaniałego jak sie dojdzie do wprawy :wink: (ale cóż trening czyni mistrza)
"...uwazaj jak tańczysz bo zciowy parkiet bywa śliski..."
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Nivellen »

Ja miałem (teraz już niestety coraz mniej) sny tematyczne po Silent Hill, System Shock 2 i Thief DP. Podczas grania w TDP zdażało mi się zasnąć gdzieś pod schodami czy na belce pod dachem. Wtedy to dopiero była jazda, śniłem w grze-grałem we śnie! Oczywiście nie była to gra, ale sam fakt słyszenia otaczającego mnie świata Thiefa wpływał na sen i to niesamowicie. Podczas tego ulotnego momentu między jawą a snem miałem nimal namacalne wrażenie obecności w tamtym świecie! Polecam - spróbujcie sami :ok :-)
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Azaqi »

Karollol pisze:Najlepiej poprostu medytować
zawsze chciałem sie nauczyć, ale brak mi cierpliwości :( , może w te wakacje ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Karollol
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 14 maja 2005, 22:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Karollol »

to prawda cierpliwosc trzeba miec ze stali... ale jak sie nauczysz wchodzic w alfa to puzniej idze juz jak po maśle... unosisz sie ....odpływasz..... pochłania cie to coraz głebiej i głebiej..... :diab9:
"...uwazaj jak tańczysz bo zciowy parkiet bywa śliski..."
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Agnar »

Wiecie co.... mialem dosc sporo snow zwiazanych z TUT.... wiem ze snila mi sie nostalgia i flats.... <fajne mapki> ::D ale co dokladnie to nie wiem... i tez nie chce powiedziec :]
Brudna robota, ale czysty zysk!
aemanyl
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 07 czerwca 2005, 20:09

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: aemanyl »

Śniło mi się kiedyś że wkradłem się do sądu :).Był całkiem pusty.Nagle zjechała winda na dół i wyszedł z niej strażnik i jakiś bandyta,więc ukryłem się w cieniu.Usłyszałem jak jadą na dół kolejni ludzie( inną windą).Po chwili wyszła chmara strażników :vguard: .Jeszcze bardziej zakryłem się cieniem :| .W sali roiło się od wartowników :?.Niedługo potem jakiś strażnik uderzył mnie mieczem.
Dalej nic nie pamiętam bo się obudziłem.
Kars nozet
Maggie
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 03 lutego 2004, 14:51
Lokalizacja: Malbork

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Maggie »

Ja miałam przynajmniej dwa sny, w których byłam złodziejem. Ostatni był szczególnie ciekawy - miałam książkę, dzięki której przenosiłam się w czasie. Wyobrażacie sobie jak to ułatwia robotę? Przeszukiwałam jakieś pomieszczenie i nagle usłyszałam zbliżające się kroki. Kontynuowałam pracę, a w ostatnim momencie, kiedy do pokoju wbiegł bardzo rozeźlony osobnik, otworzyłam tę książkę i już mnie nie ma. :-D
Sachmet
Akolita
Posty: 153
Rejestracja: 28 marca 2005, 18:37

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Sachmet »

To może z Thiefem nie związane, ale sceneria była podobna jak w grze. Za dużo nie pamiętam z tego snu oprócz tego, że zabiłam mieczem całą moją klasę. :diab9:
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Agnar »

Hihi... kto jeszcze wierzy w to ze sny maja jakies znaczenia ?? bo ja w to wierze... tyle ze ich nie znam :|
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Mellitus »

Snów nie znasz, czy ich znaczenia? :wink:

Podobno np. zabijanie kotów we śnie ma zapowiadać szczęście...
"Lecz jak mam osiągnąć Eden,
Jeśli ona ma lat dwadzieścia dwa,
A ja jutro skończę siedem"
R. Kasprzycki, Bo jestem powietrzem...
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Agnar »

Hmmm... ponoc jak sie komus sni surowe mieso to komus cos sie stanie w rodzinie... mojej mamie na okraglo sie snilo surowe mieso... no i sie spelnilo... zachorowalem na cukrzyce typu pierwszego... :( :cry: :x no ale co z tym zrobic ? jak juz bylo wiadomo co mi jest to moja mama przestala o surowym miesie snic ;)
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Katharsis13 »

Thief, a raczej świat wykreowany w tej grze śnił mi się wiele razy :-D . Pamiętam jednak tylko dwa z nich, najświeższe.
1. Śnił mi się jakiś rok temu.
Znajdowałam się w szkole, która jednak nie tylko szkołą była... :roll: Trudno mi powiedzieć czym jeszcze. Po głowie „plącze” mi się myśl, wspomnienie, że mogła to być również jakaś rezydencja lub raczej budynek tajemniczego bractwa, w którym to szkolono jego przyszłych członków, nowicjuszy.
Była noc...(a jakże by inaczej 8-) ), korytarze spowijał półmrok. Na ścianach korytarzy, którymi szłam wisiały szklane gabloty z różnymi „dobrami”: pucharami, medalami, figurkami i innymi bardzo cennymi przedmiotami. Wiedziałam, że muszę uważać, bo oprócz strażników, w budynku było pełno mechanicznych twarzy, które chociaż niemal identyczne jak w T2, to jednak poruszały się bezszelestnie :dobani .
Kim byłam...? Złodziejem...ale nie tylko. W snach, przynajmniej moich, nigdy nic nie jest jednoznaczne, wyraziste i proste. Zawsze jest kilka płaszczyzn...Nie wiem kim, oprócz złodziejką byłam. Myślę, że miałam do spełnienia jakiś głębszy niż kradzież, cel.
I nagle zmiana sytuacji, „fabuły”... :shock: nagły przeskok w zamieszanie i działanie. Ktoś został zaalarmowany, szukali kogoś, nie wie czy mnie, ale wiedziałam, że pod żadnym pozorem nie mogę zostać zauważona...
Co raz więcej światła na korytarzach, co raz więcej ludzi, nawoływania, krzyki...co raz trudniej się ukryć.
I znowu „klik”.
Stoję na szczycie kilku schodków i schodzę powoli w dół. Gdy jestem już na dole nagły przebłysk intuicji. Podnoszę szybko głowę do góry, a nade mną, na ścianie mechaniczna twarz...Moment i jestem ponownie na szczycie schodów, nasłuchując alarmu z sercem tłukącym się w piersi... Ufff, „twarz” była odwrócona w drugą stronę , nie widziała mnie.
Co teraz?? Ze szczytu schodów nie widać „kamery”, dopiero z pierwszego, ewentualnie drugiego schodka od dołu można ja zobaczyć. Schodzę więc jak najniżej i...zamieram zbierając siły, aby wychylić się i spojrzeć. Do najbliższego rogu jest spory kawałek, a ja...właśnie słyszę zbliżające się kroki i szmer podniesionych rozmów.
Co robić?! Szanse na niezauważalny przemknięcie niewielkie...
...I tak kończy się mój sen, a raczej moja pamięć, bo nie wykluczam, że sen mógł trwać nadal :cry:

2. Śnił mi się ok. 20 dni temu, gdy byłam na biwaku, pod namiotem, w pięknym bukowym lesie na jeziorem, a oprócz mnie i mojego towarzysza nie było nikogo (przynajmniej w promieniu kilometra). Fantastyczny klimat na niesamowity sen, kiedy nad głową szumią potężne i strzeliste buki...
A sen był naprawdę zakręcony…::D
Śniłam, ze gram w jakąś FM, ale…jednocześnie była to rzeczywistość, a ja była bohaterem nr jeden. Teraz już nie pamiętam szczegółów fabuły, jednakże w pewnym momencie zorientowałam się, ze nie uda mi się zrealizować celu, ze cos zle zrobiłam. Pamiętam tez mila niespodziankę i radość gdy udało mi się odkryć ukryte przejście, drzwi, a za nimi rozwiązanie… Postanowiłam wrócić się do początku. Co dziwniejsze nie wczytałam gry, ale…przeszłam przez wszystkie pokoje (sceneria była jakąś rezydencja) do miejsca, gdzie zaczynałam i…gra rozpoczęła się na nowo:ok
…nie pamiętam jak się skończyła…
:wink: :wink: :wink: :wink:
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Katharsis13 »

Odświeżam temat, bo dziś miałam niesamowity sen...
Byłam Garrettem (ale to brzmi :-D )...starym Garrettem. Nie miałam siły kraść, więc żebrałam i przeszukiwałam śmieci, żeby znależć coś do zjedzenia. Czułam żal, gorycz, smutek i bezsens takiego życia. Chciałam z nim skończyć, więc poszłam za miasto na skraj urwiska, aby z niego skoczyć. Jednak po drodze spotkałam jakąś wiedźmę, której kiedyś podobno uratowałam życie. Wiedźma, chcąc sie odwdzięczyć, złożyła mi propozycję, że może mnie omłodzić i uczynić moje życie nieśmiertelnym. Było jednak jedno "ale". Jej magia dotyczyła świata roślinnego i zwierzęcego, nie miała wpływu na człowieka. Dlatego też...mogła mnie zaczarować dopiero wówczas, gdy stanę się zwierzęciem. Zgodziłam się, bo wolałam to niż życie jako żebrak. Wiedźma dała mi więc najpierw eliksir, który zamienił mnie w nocnego łowcę...czarnego kota :-D , a potem zaczarowała mnie, przywracając mi młodość, a następnie wieczne życie...
Dziwne uczucie, być we śnie mężczyzną, a potem kotem :roll:
Ale jeszcze dziwniej się poczułam, gdy przeczytałam najnowsze opowiadanie Black_Foxa :shock: ...
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Katharsis13 pisze:(...)
Ale jeszcze dziwniej się poczułam, gdy przeczytałam najnowsze opowiadanie Black_Foxa :shock: ...
Uwielbiam takie sny! To rewelacyjne źródła pomysłów do opowiadań.

Czyżby Black_Fox miał Wizję?
Obrazek
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Katharsis13 »

SPIDIvonMARDER pisze:To rewelacyjne źródła pomysłów do opowiadań.
W razie co, proszę się nie krępować :-D Nie zastrzegam praw autorskich, bo do pisania nie mam talentu
:-D
SPIDIvonMARDER pisze:Czyżby Black_Fox miał Wizję?
On, albo ja :-D
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2008, 13:03 przez Katharsis13, łącznie zmieniany 1 raz.
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wspólną... Łuhaha!
Ja osobiście uważam, że psychologia o snach nie wie nic i są one innym stanem świadomości, wyższym, który ma nieograniczone możliwości.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Kurak »

mi się raz śniło, że ganiają mnie posągi z TDS po Mieście xd
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Moira »

uuuu to mi dzisiaj się śniło, chociaż byłam chyba wtedy tylko w fazie ren, że zasnęłam, tak śniło mi się że zasnęłam nad klawiaturą komputera, a gdy się ocknęłam (we śnie) usłyszałam głos Karrasa. W pokoju w którym się znajdowałam było ciemno, a ekran komputera był jakiś taki dziwny, nie pamiętam... próbowałam wyłączyć kompa i nic! nawet restartować próbowałam! Obudziłam się przerażona, trzęsąc się ze strachu. W uszach ciągle miałam ten głos...
Zanim kupiłam antologię to miałam sen w którym byłam Garrettem i byłam na Abysmal Gale i goniły mnie zombie! całe multum zombie! nie pamiętam jak się to wszystko skończyło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Dex »

Ja wielokrotnie mam sny, gdzie jestem Garrettem - uwielbiam je, bo w fazie niebezpieczeństwa, zawsze się budzę, aczkolwiek, chciałbym doczekać dnia, kiedy zmierzę się z kimkolwiek.

Najczęściej są to sny o zombie, chodzeniu po zamku, kradnięciu..
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ja też mam ich mnóstwo, szczególne natężenie było w czasie pisania książki.

Świeżutkie:
Śniło mi się, że byłem Graciem i musiałem patrolować jakiś wysoki budynek, którego wszystkie piętra wyglądały identycznie.
Kryłem się w cieniach przed strażnikami Bafforda, aż dotarłem do parteru. Tutaj przez okno wyskoczyłem na rozgwieżdżoną noc... i czas skoczył 6 godzin do przodu, a ja nic nie pamiętałem. Inni mi dokładnie mówili, co ja roniłem przez te 6 godzin, lecz ja nie mogłem sobie nic przypomnieć!
Obrazek
Zdenek
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 11 października 2008, 15:42

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Zdenek »

Dopiero teraz zauważyłem ten temat więc powiem o mojm śnie oglądałem na youtube filmik z Misji T:DS The Cradle ten w Sierocińcu i dotrwałem do momentu z obrazem i chyba zasnąłem przed Kompem i,jak spałem miałem taki sen


Śnił mi się Dom mojej babci który trochę przypomina gospodarstwo Rolne ze średniowiecza więc idę brama zamknięta więc przeskakuje przez płot i jestem w ogrodzie i coś mnie naszło żeby wejść na drzewo i wejść na dach więc wchodzę i patrze co się dzieje na strychu jacyś goście w czarnych bluzach mi się nogi trzęsą przechodzę przez linę do budynku obok wchodzę na górę gdzie jest miejsce na taki schowek patrze a tam obraz dziewczynki ja przerażony aż łzy mi z oczu we śnie idą schodzę po drabinie jest kibel i tam ktoś siedzi ja za bandę się chowam gość wychodzi a ja przez dziure w płocie na inny plac z tamtego budynku ktoś wychodzi za pala światło i widzę odbicie cienia tej dziewczynki z obrazu ja nie wiem co robić i się obudziłem patrze 1:20 w nocy wyłączam komputer i nie mogę zasnąć prawie całą noc nie spałem.
Zdenek
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 11 października 2008, 15:42

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Zdenek »

Sorry że post pod postem ale znalazłem coś ciekawego

http://www.sny.net.pl/index.php?name=Ne ... me=Printer


Artykuł jak wywołać LD (Świadomy Sen)

jeżeli chcesz żeby przyśnił ci się Thief to próbuj i opisz to
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Dex »

Spróbuję dziś, dzięki.
Awatar użytkownika
Makao
Paser
Posty: 244
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 17:49

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Makao »

Dzisiaj mi się przyśnił

więc tak:

Śniło mi się Thievery że siedze na Komputerze i gram na Gerome jako złodziej i że ją przechodzą pamiętam moment jak użyłem Speed pootion i znalazłem ukryte miejsce które prowadziło do zakonczenia i wyświetlł się napis Thieves WINS


(KURDE ZA DUŻO OSTATNIO GRAM W Deadly Shadows i Thievery muszę przestać)
ODPOWIEDZ