Film o Thiefie!

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Film o Thiefie!

Post autor: Bandit »

Najczęściej jest tak, że gry robią na podstawie filmu. Moim zdaniem pora to zmienić i zrobić film o Thiefie to byłoby coś. A może jest jakiś film o Thiefie tylko ja o tym nie wiem? :)
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2002, 16:35 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Film o Thiefie!

Post autor: Bukary »

Nie, filmu nie ma i nie zanosi się na to, by był.
Jakiś czas temu przetoczyła się na TTLG duskusja na ten temat...
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Film o Thiefie!

Post autor: timon »

Proponuję obsadzić w roli Garretta ...... Bogusia Lindę "co ty ku.... wiesz o kradzieży " :D
PS
To oczywiście prowokacja
Martin
Bełkotliwiec
Posty: 31
Rejestracja: 22 sierpnia 2002, 09:20
Lokalizacja: Tuchola, kujawsko-pomorskie

Re: Film o Thiefie!

Post autor: Martin »

A może coś z międzynarodowej obsady np. Pierce`a Brosnana? "Jestem Garret... Thief Garet". :lol:
Awatar użytkownika
otello
Skryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 września 2002, 03:26
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Film o Thiefie!

Post autor: otello »

Albo Stuhra.Jak w seksmisji.Ciemność widze ciemność :D
Lub ala dziady.Ciemno wszedzi glucho wszedzie zaraz tutaj garret bedzie :)
Qter Horda
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 22 października 2002, 01:15

Re: Film o Thiefie!

Post autor: Qter Horda »

A to gupi pomysl nie jest z tym filmem
Sikał bym w gacie z radosci jak by taki super sprawny Garet np zawisal sobie pod sufitem rozparty miedzy dwoma krokwiami lol
a pod spodem węszacy ztrarznik jakie zdiecia lol ta postac przemyakjaca no cos w rodzaju efektow specjalnych z Cienia bardzo fajne by to bylo
szkoda ze ktos nie zrobi filmiku
Awatar użytkownika
MRYS
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 07 października 2002, 15:28
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Film o Thiefie!

Post autor: MRYS »

Jestem jak najbardziej za filmem, byleby go nie robili w Polsce ani Polacy (no, może Polański). Wiedźmina nasi już sp..... więc aż się boję pomyśleć co by było z Thiefem. Dekoracje z dykty, drętwy Żebrowski jako Garrett (boże, ale koszmar) i montaż jak z kroniki filmowej.
Moim zdaniem poradziłby sobie z tym Ridley Scott, a jako Garretta widziałbym Gary Oldmana...
Zapraszam na stronę: http://www.airart3d.xt.pl
-----------------
"Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Film o Thiefie!

Post autor: timon »

Dla mnie najlepszy byłby Rutger Hauer - mój "ukochany psychopata", gniew boży.
A tak naprawdę to jedyny film jaki mógłby powstać, według mnie, to film animowany. Ale nie w stylu disneyowski :? . Nie chodzi mi nawet o efekty specjalne ( zoombi, haunty czy teleportacja) bo te są łatwe dziś do uzyskania, ale o pewne cechy obrazu i klimatu, które można jedynie uzyskać animacją. Sposób rysowania postaci i miejsc mógłby brać żródła w scenkach wstępnych z Thiefa i płynnie przechodzić w akcję. W ten sposób nie byłoby później glosów, że np. Victoria ma zbyt długie/krótkie ręce/nogi/uszy lub Constantine jest za mało łysy/zbyt owłosiony.
Awatar użytkownika
MRYS
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 07 października 2002, 15:28
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Film o Thiefie!

Post autor: MRYS »

Czy ja wiem, czy koniecznie animowany? Jest kilka obrazów, które bez animacji ( w klasycznym tego słowa znaczeniu) utrzymują klimat i nastrój. Wszystko zależy od podejścia. "Mroczne miasto" na przykład to rzecz klimatyczna i oniryczna do bólu, mimo że to film aktorski. Powiem więcej - częściej to klasycznym filmom udaje się oddać inność i niepowtarzalność świata przedstawionego niż filmom animowanym.
A Rutgera lubię bardzo, ale chyba jest już troszeczke za stary...
Zapraszam na stronę: http://www.airart3d.xt.pl
-----------------
"Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Film o Thiefie!

Post autor: timon »

A Rutgera lubię bardzo, ale chyba jest już troszeczke za stary...
no i mamy "grząski temat", a ile lat ma mieć Garrett ?
18 ? 25? 35? 45 ? Oprócz informacji o kilkuletnim okresie nauki i początkach "nauki" złodziejstwa na własny rachunek chyba nie ma informacji pozwalających określić bliżej wiek Garretta ?

Druga sprawa to charakteryzacja i zaciągnięty kapturek na twarz
Awatar użytkownika
otello
Skryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 września 2002, 03:26
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Film o Thiefie!

Post autor: otello »

Jezeli Hauer za stary to moze Lambert?
A jesli chodzi o wiek to mysle ze miedzy 30 a 40.Mlodszy traca amerykanskim mitem sukcesu za mlodu.
Connery tez nie byl by glupi .Widac go juz bylo zakapturzonego w "Imie Rozy",tyle tylko ze to juz Ser connery,sedziwosc go dopada.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Film o Thiefie!

Post autor: Bandit »

Niedawno byłem w teatrze. I jak odbywało się przedstawienie myślałem sobie jak by to było gdyby z thiefa zrobić jakieś przedstawienie. Chodzi mi głównie o to, że w takim przedzstawieniu można użyć wielu sposobów na przedstawienie akcji Thiefa. Np. cienie, światło podkład dzwiękowy (jęk zombich i reszta...).To mogłoby być coś.
Ja mógłbym być zombiakiem pod jednym warunkiem. Jeśli nie nawalali byście mnie ogniówkami w krocze. :lol:
:chase: :shoot: :guard:
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Film o Thiefie!

Post autor: Aen »

A wiecie jak ja to widze? Antony Hopkinsa jako starego Garretta opowiadajacego o swoim zyciu, kamera wjezdza mu w sztuczne oko i wyjezdza z tego samego ,ale ukazujac twarz mlodego Mistrza Zlodziei, akurat w chwili, kiedy mierzy z luku, skacze po dachach albo wyciaga reke po sakiewke....no czad!
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
otello
Skryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 września 2002, 03:26
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Film o Thiefie!

Post autor: otello »

Wesz Aen jak na zombiaka to masz całkiem dobrze poukładane w resztkach łepetyny :wink: :D Podoba mi się twój pomysł.Tylko kto zagra młodego Garreta?
Ja bym wybrał Lamberta,tylko czy oni chociaż ciut są do siebie podobni?Keanu Reeves?Mark Hamil.
To musi być aktor,który perfect umie grać swoją rolę oczami.
Wyobraź sobie lekki balagan spojrzenia lamberta :D
Tak tylko lambert na mlodego Garreta.
Always look on the dark side of darkness.
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Film o Thiefie!

Post autor: Aen »

Głosuje za Lambertem...a koniec filmu jest taki...Stary Garrett- Antony Hopkins konczy opowiesc, jego twarz i blyszczace oczy oswietla swieca, on sie pochyla, gasi ja, nic nie widac i slychac tylko lekkie trzasniecie drzwiami...ten efekt z tym, ze nic nie slychac jak podchodzi do drzwi ma na celu ukazac, iz nawet jako starzec dalej ma nawyki profesjonalisty
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Film o Thiefie!

Post autor: Paweuek »

Antony Hopkins nadałby się na Konstantyna, albo Brian Thompson (Mortal Kombat 2, Cobra) Jako Victorię widziałbym Salmę Hayek.
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Film o Thiefie!

Post autor: timon »

A kim ma być Garrett na starość, bogaczem, biedakiem z uciętą ręką czy.... następcą Bibliotekarza. Moim zdaniem on skończy właśnie jako Keeper. Zatem koń cówka jak u Aena lecz za oknem ćwiczący narybek w fachu złodzieja.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Film o Thiefie!

Post autor: Aen »

hm...ciekawe jak wyglada Steve Russel albo aktor odgrywajacy role Garretta w niektorych filmikach...
Pomysł z narybkiem dobry...a co do fabuły- Old Garrett opowiada np. o przygodzie z Okiem i Constantinem- zadnego wydziwiania, zadnych pierdol, plynnie oparte na grze, tyle ze podczas odzyskiwania talizmanow z Lost City dodalbym kilku kolezkow Garretta, z trzech, czterech, ktorzy gina po kolei w pottyczce z zywiolakami, lawa lub Burrickami...w koncu glupio byloby ogladac Garretta biegajacego w kolko samego po Lost City...Aha, a do Cathedral dodalbym zlodziejke Aerlis- na podst.opowiadania na www.thief-thecircle.com
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Film o Thiefie!

Post autor: Paweuek »

No to kto tam chętny, łapać za kamerę i kręcić. Może nawet jakąś nagrodę dostaniecie?
Obrazek
Awatar użytkownika
otello
Skryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 września 2002, 03:26
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Film o Thiefie!

Post autor: otello »

A na Konstantyna ja bym dał Rutgera Hauera
Always look on the dark side of darkness.
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Film o Thiefie!

Post autor: Vk »

Tak jak już jesteśmy przy Konstantynie, to nie wiem jak Wam ale mi utkwiło z całego Thiefa i filmików jedno a mianowicie pewna kwestia:
It's a thiefing.... not simple thiefing Mr Garrett.
W/G mnie de best wypowiedziana kwestia :) Wiem że to może szczegół, ale....
Ps. Sorry za mały Off Topic :)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Film o Thiefie!

Post autor: timon »

Aen pisze:hm...ciekawe jak wyglada Steve Russel albo aktor odgrywajacy role Garretta w niektorych filmikach...
Jakie filmiki ? Czy są jakieś w sieci ? Przecież w grze filmy są animowane
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Film o Thiefie!

Post autor: Vk »

Timon Aenowi chodziło pewnie o to, że dźwięk jest człowieka, a nie wiadomo jak on wygląda. Tak patrzycie od wszystkich możliwości a nie wzieliście pod uwagę że można by tego właśnie ktosia mieć z Garretta :wink:
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Film o Thiefie!

Post autor: Aen »

W scenie, kiedy Garrett wstaje z krzesla u Constantina (po rozmowie o Oku) jestem pewien, ze wystapil aktor, chyba wycieniowany i zmontowany z tlem..to samo Constantin
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Film o Thiefie!

Post autor: Pablo »

Tak, przynajmniej tak to wygląda, większość postaci w filmach tak jest zrobiona.
Pablo
ODPOWIEDZ