Ankieta: Thief 1 czy 2?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Czy bardziej podobał Ci się pod względem fabuły:

Thief 1: The Dark Project
23
64%
Thief 2: The Metal Age
13
36%
 
Liczba głosów: 36

Martin
Bełkotliwiec
Posty: 31
Rejestracja: 22 sierpnia 2002, 09:20
Lokalizacja: Tuchola, kujawsko-pomorskie

Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: Martin »

Na łamach GOL-a a także na starym forum PiotraS pojawiały sie czasami polemiki na temat wyższości Thiefa 1 nad 2. W sumie trochę dziwne, że nikt nie zamieścił takiej ankiety. Zatem osobiście mam okazję do nadrobienia zaległości a także zamieszczenia swojej pierwszej ankiety :lol:
Martin
Bełkotliwiec
Posty: 31
Rejestracja: 22 sierpnia 2002, 09:20
Lokalizacja: Tuchola, kujawsko-pomorskie

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: Martin »

Szczerze mówiąc bardziej podobał mi się mroczny klimat "jedynki", a zwłaszcza średniowieczne zamki i podziemia wypełnione hauntami, duchami i masą zombich. No i nie zapominajmy o kopalniach i więzieniach!
Natomiast "dwójka" mimo lepszej grafiki nie zrobiła na mnie już takiego wrażenia (vide Dungeon Keeper 1 i 2).
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: Bandit »

Dla mnie Thief: Mroczny Projekt też jest lepszy od Thiefa: Ery Żelaza, co za dokładność no nie :?: :lol:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
MRYS
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 07 października 2002, 15:28
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: MRYS »

Ja lubię obie części, ale muszę przyznać, że klimat jedynki był niepowtarzalny. Tam naprawde sie bałem, podczas gdy w dwójce czułem sie raczej jak zuchwały śmiałek. A co do grafiki, to z taką pewna nieśmiałością chciałbym powiedzieć, że ta z jedynki także robi większe wrażenie. Zgoda, mniej kolorów, brak efektów środowiskowych itd itp. Ale to też tworzy klimat: te chropawe przejścia tonalne, niedoskonałości rysunku itd.
Zresztą, obydwie gry to dzieła wybitne i dyskusje o wyższości jednej nad druga przypominaja trochę rozważania na temat młodej pary: "ona, no panie, ładna i, tego tam niczego... ale i on tyż, panie, całkiem, całkiem".
Zapraszam na stronę: http://www.airart3d.xt.pl
-----------------
"Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
Awatar użytkownika
MRYS
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 07 października 2002, 15:28
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: MRYS »

Hej, co jest. Byłem Zombie a teraz jestem Servant. Servantów to Zombie jadają na śniadania!!! :evil:
Zapraszam na stronę: http://www.airart3d.xt.pl
-----------------
"Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: PiotrS »

Nie narzekaj. Stajesz się człowiekiem :wink: To brzmi tak dumnie.

Rangi masz w temacie - ogloszeniu.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
MRYS
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 07 października 2002, 15:28
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: MRYS »

Wiem, wiem. Ewolucja boli. Tylko jak się straszyło po piwnicach to teraz trudno się przestawić na podawanie wina :cry:
Zapraszam na stronę: http://www.airart3d.xt.pl
-----------------
"Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: Aen »

Powiem szczerze- dla mnie są to dwie różne, ale jak kochane i wspaniałe gry...uwielbiam część pierwszą, ale od czasu do czasu lubię przenieść się z zatęchłych katakumb do śpiących, pięknych i szykownych domostw grubych ryb...a więc uwielbiam w totalnej ciszy przemierzać uśpione korytarze lorda Saturnine i Gervasiusa, ale również pokryte pleśnią domostwa wokół Katedry....I to i to jest cudem... aha, zgadzam się z Mryś, ja (co widać po avatarze:) jestem zombie i nie zycze sobie byc zastraszonym servantem:D
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
radox
Akolita
Posty: 135
Rejestracja: 19 sierpnia 2002, 16:10
Lokalizacja: Somewhere

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: radox »

Klimat 'jedynki' rządzi!
A poza tym element ciągłego zaskoczenia - nigdy człowiek nie wiedział, co będzie - fabuła strasznie się gmatwała... :roll:
Dwójka była sprawniejsza technicznie - bardziej dopracowana - ale nie miała "tego czegoś"...
Martin
Bełkotliwiec
Posty: 31
Rejestracja: 22 sierpnia 2002, 09:20
Lokalizacja: Tuchola, kujawsko-pomorskie

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: Martin »

Obawiam się trochę zmian jakie mają nastapić w Thiefie 3. Powiem szczerze, że bardziej mnie "kręci" grafika generowana przez Darkengine niż ta z UT zaserwowana w Thievery. Mam nadzieję, że fajerwerki graficzne nie przyćmią klimatu "Trójki" (tak jak stało się to z Dungeon Keeperem 2). Moja recepta na Thiefa 3: grafika z Thiefa 2 a fabuła z jedynki :lol:
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: Pablo »

Przypominam, że grafika UT nie ma nic wspólnego z Thiefem 3, to byłby raczej krok w tył nawet w prównaniu do Thiefa 2. Ja jestem optymistą :), myślę że ktoś tam zadba o to abyśmy się nie zawiedli :).
Pablo
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: Aen »

Grafika trójki to dla mnie istna zagadka. Nie chciałbym, by była grafika z Thiefa 2, bo czułbym, że gram w jakąś kampanię. Dla mnie świetną grafą byłaby taka, jak np. z Return To Castle Wolfenstein
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Alkhaidus

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: Alkhaidus »

Uwazam ze oprawa dzwiekowa byla bardziej klimatyczna w th1. Uwielbiam nagrywac sobie sciezke dzwiekowa z gry a potem sluchac..do snu..czy w podrozy... A grafika w th2 byla za gladka, zbyt oczywista i kolorowa. Dla mnie najciekawsze byly w th2 misje w miescie, dachy, okna domostw. A tak wogole to wiadomo jakie bedzie mial wymagania sprzetowe th3? Boje sie ze bede musial kupic nowy komputer :cry:
Gość

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: Gość »

A jesli chodzi o konkretne misje to wg mnie nic nie przebije Lord Bafford's mainor, Undercover, Returnd to the Cathedral. Poza tym wiecie co, sadze ze na wynik osadu ktora czesc th jest lepsza wplywa znaczaco to ze, jak mniemam, glosuje duza czesc milosnikow fantasy. Zatem bardziej podobac sie beda mroczne ruiny, zombiaki, zaginione miasta, podziemia:) A jest to element ktorego brakowalo w th2. Dla mnie takze magia jest o niebo ciekwasza i klimatyczna niz robociki i mechaniczne gęby.

Czemu w w th2 nie bylo strzal z rdzą- jedna taka w robota i po problemie :twisted:
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: Pablo »

Mam kumpla, któremu nie przypadły do gustu te fantastyczne wątki z Thiefa 1 czy Golda. Thiefem 2 jest za to zachwycony. Mi, jak już gdzieś pisałem ciężko się jest określić ale musicie przyznać, że wygląd pomieszczeń, ulic i budynków w Thiefie 2 może się podobać. Z tego punktu widzenia nawet te bardziej "sterylne" tekstury to tylko plus dla tej gry.
Pablo
Awatar użytkownika
otello
Skryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 września 2002, 03:26
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Ankieta: Thief 1 czy 2?

Post autor: otello »

Dokładnie tak.Ja też po cichu skłaniam się w stronę T2.
Jedynka jednak tak jak wszyscy piszą była zaj...Ale może dlatego że była właśnie pierwszą częścią i grało się z wypiekami na twarzy.
Always look on the dark side of darkness.
ODPOWIEDZ