Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Pigov »

Leming pisze:
Pigov pisze:Niezły jestem z mieczem
Swoją drogą Thief ma ciekawy mechanizm, jeśli chodzi o walkę na miecze. Aż się czuje ten ciężar tej stali, te zamachy i bloki, no i te odgłosy uderzeń. W innych grach to te wymachy orężem są jakieś takie nijakie, takie szast-prast.
Tak, jak zauważyłem, to można blokować przeciwników nawet atakiem, wystarczy wyczekać na odpowiedni moment. Jak chwilę sie potrenuje, to potem łatwo obezwładnić całe armie ludzi. W sumie teraz to tylko tak blokuje.

Ale jak teraz gram w Thiefa coś mi jednak brakuje. Biegam po planszach, tłukę przeciwników, i zbieram rzeczy. Coś mało skradania, niezbyt złodziejskie zachowanie :)
Awatar użytkownika
keeper assassin
Bełkotliwiec
Posty: 21
Rejestracja: 10 lipca 2008, 10:59
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: keeper assassin »

dziś sprawdziłam (kosztem życia), co Gamall robi pod wodą. Otóż staje się ona niewidzialna.
Fascynujące...
Terminus anymus take the power. The Glyphs, the bindings. Live walk talk and obay!
____________________________________
http://aeddgynvael.digart.pl/
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Mr.MaaD »

HaHaHa :))
Może po prostu rozpływa się? Jak ta czekolada w ustach? xD
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Albo jest z tej drugiej brązowej rzeczy :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: marek »

W Thiefie rzeczywiście walka mieczem to było _coś_ :D Z tego co pamiętam to nawet kule robotów można odbić (zdarzyło mi się raptem 2 razy - za każdym razem pod zmasowanym ogniem i za każdym razem ginąłem od innych nadlatujących ;) ), strzał nie prónowałem, ale w takim wypadku też się powinno dać (Garrett Jedi) :)

A ze śmiesznych sytuacji: T2, bank, jestem w pomieszczeniu pod skarbcem i otwieram drzwi skarbca - w jedynym wyjściu staje ten duży robot, zaczyna strzelać, a że przejście było wąskie to wszystkie kule idą w futrynę. Po chwili robot rozwalony a ja nie mogę wyjść :| Waliłem w niego mieczem chyba z 5 minut i nic! Zrobiłem LOAD...
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mnie się zdarzyło też coś podobnego. Sam rozwaliłem dużego robota strzałami ognistymi na takiej drewnianej pochylni i też nie mogłem się przedostać. Ta sama misja.

PS: Marek, looknij na swoją ilość postów ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
keeper assassin
Bełkotliwiec
Posty: 21
Rejestracja: 10 lipca 2008, 10:59
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: keeper assassin »

Idę sobie dziś zaułkiem, a tu patrzę: wiedźma sobie stoi na kładce w dokach. no to podeszłam do niej, by się "przywitać". Wpakowałam w nią cały "magazynek" strzał, min i czego tam jeszcze miałam, ona poszalała sobie trochę, pobiegała i spokój. przyszła do mnie i już myślałam, że mnie załatwi za pomocą "oklasku" (czyt. oklasku wyzwalającego fireballa) ale nie, podeszła dosłownie o krok ode mnie coś tam gadając i gapi się na mnie tymi żółtymi ślepiami! i mruga i mruga. a ja się śmieje jak głupi do sera. no to ja pałką w łeb (jej łeb oczywiście xD) a ona klask:P a że życia mało miałam, bo się hulało po mieście, to gleba:P hehe
jak ja uwielbiam wkurzać ludzi w t3!
Terminus anymus take the power. The Glyphs, the bindings. Live walk talk and obay!
____________________________________
http://aeddgynvael.digart.pl/
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Mr.MaaD »

Ot jak Gamall radzi sobie ze strażnikami:
Obrazek
(płomienna miłość...)
Obrazek
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Moira »

oł men co mi się wczoraj zdarzyło, to normalnie myślałam że padnę!
w DS biegnę sobie wesoło przez doki, aż tu wreszcie wpadłam na dwóch strażników. No to biegnę sobie dalej, a oni za mną. Do tamtych dwóch dołączyło się jeszcze trzech, więc postanowiłam sie ich pozbyć - tam gdzie zwykle. Sama wskakuję na łódkę (tam zaczyna się misja z domem kpt. Moiry) i czekam. Stoję sobie beztrosko na łódce podczas gdy pięcioro strażników wydziera się w niebogłosy i szaleje. Jeden po drugim wpadają w szczelinę między łódką, a lądem. Aż wreszcie, gdy zostało już tylko dwóch, jeden z nich wpadł w otchłań. Nagle ostatni krzyknął:
- O nie! Zasłużył na lepszy los!
Myślałam że zdechnę. Ze śmiechu ;)

http://imageshack.us][img]http://img221.imageshack.us/img221/3158 ... 982ce7.jpg

http://img243.imageshack.us/my.php?imag ... 165kz4.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: NiRa »

Jestem sobie w domu Moiry.Wchodzę do pokoju a tam łazi służąca.No to pała w ruch :P ale chyba musiała usłyszeć,że do niej podchodzę,czy coś bo zaczęła coś tam mruczeć pod nosem a ja ją z tej pały w łeb(od tyłu ofc) a ona:"haha!" no to jeszcze raz...a ona stoi,nawet się nie odwróciła i :"haha!" trochę zdezorientowana wale trzeci raz a ona dalej :"haha!" i jeszcze raz...na koniec:"hahaha i coś-tam-jeszcze" i pobiegła po strażnika. :))

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Hihi...
Dziś szuka mnie strażnik z cywilem, zaczaiłem się więc w mroku. Strażnik lezie prosto na mnie, wpada, obciera się i obchodzi dookoła... i nic! Spokojnie go okradłem, lecz nagle cywil stojąc dwa metry dalej mnie spostrzegł...

O ludzie!
W Framed włamuję się do skarbca i nagle przyuważył mnie straznik. Nieszczęśliwie w tej samej chwili zrobiłem Quicksave, który był jedynym zapisem. Tak więc uciekłem do skarbca i łapsa tam.. zamknąłem :P
Tak przy okazji to musiałem do tego cholernego skarbca łazić po kilka razy, bo ciągle czegoś zapominałem zrobić :F


Posanowiłem w "Shipping..." zrobić "Guard Bad Day". Czyli ogłuszam strażnika i zostawiam go w jakimś dziwnym miejscu L:
-jednego zamknąłem w siłowni (tej z pajączkami)
-jednego na bardzo niedostępnym gzymsie (dwa piętra w dół, hihi)
-jednego w zsypie na śmieci
-jednego położyłem na stosie wybuchających beczek. Jeśli będzie chciał sobie zapalić po przebudzeniu...
-jednego chciałem zamknąć w klatce wraz z pająkiem, ale ostatecznie się powstrzymałem


A propos tego wielkiego pajączka z masarni:
mogłem go zastrzelić zza krat, ale stwierdziłem, że to nie sportowe. Wszak Złodziej Którego Nikt Nigdy Nie Widział ma honor i ambicje...
Otworzyłem kratę i go wypuściłem.
I się na mnie rzucił :D
Spieprzałem po całym pomieszczeniu, próbując go trafić, lecz bez skutku (Garciu przy stresie strasznie traci skilla). W końcu wskoczyłem na skrzynię, gdzie G był bezpieczny. Wbiłem pająkowi strzałę w tyłek, na co on zwiał, otworzył sobie drzwi i pognał na ulicę. Ciekawe byłyby miny tych, co go by znaleźli :P
Ostatnio zmieniony 27 marca 2009, 20:24 przez SPIDIvonMARDER, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: marek »

Ja raz rozbiłęm inny motyw w Shipping - zaczęło się od tego, że jakiś strażnik mnie gonił, ja wbiegłem do otwrtego hangaru, on za mną, ja wybiegając zamknąłem wrota, on nie wyszedł :) jeszcze kilka razy to powtórzyłem.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
nottis
Skryba
Posty: 263
Rejestracja: 28 grudnia 2005, 17:58
Lokalizacja: zewsząd

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: nottis »

Ach, zdarzyło się parę, gdy ostatnio przechodziłem Deadly Shadows ; )

Pierwsza - w kryjówce strażników, gdy akurat musiałem się tam przed nimi chować ^^ Zostałem zauważony przez kilku i rozpoczął się pościg - wpadłem do pomieszczenia z ozdobną okrągłą windą, rozlewając przed wejściem olej. Przywołałem ją na dół przyciskiem, lecz zsuwała się do mnie zbyt wolno, więc wpadłem na drabinę i wspiąłem się do góry. Gdy tylko tam wyszedłem i obejrzałem się za siebie, ujrzałem komiczną scenę - opiekunowie, poślizgnąwszy się na plamie oleju, wślizgnęli się ładnie pod zjeżdżającą windę. Zgniotła wszystkich :-) :-)

Innym razem przemierzałem doki - to była późniejsza część gry, gdy na ulicach miasta zrobiło się gorąco =D. Biegłem od tawerny w stronę przejścia do południowej dzielnicy. Akurat przede mną pojawiło się skrzyżowanie (gdzie droga na lewo wiodła do sklepu paserskiego, zaś na prawo - w długą ulicę, biegnącą w górę) gdy dobiegł mnie okropny huk a zaraz potem wrzask: "Ooh, that hit me!" :szo W sekundę potem z prawej strony zjechało ogromne pudło ;D a zaraz za nim dwóch strażników stoczyło się ze schodków ;D
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Moira »

ostatni raz byłam sobie w Starodalach, gonili mnie strażnicy więc uciekłam do Pogan. wdała się niezła bujka :P stoję sobie przy wejściu do kanałów i słyszę jak gada przez sen śpiący poganin piętro wyżej ( nie zjadajcie ich, trujaki... bodajże mówił) a tu jak nie spierdolił się z piętra! biedak roztrzaskał się o ziemię...
myślałam że nie wyrobię...
Obrazek
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Colin »

Jestem w przytulisku chciałem sprawdzić jak na pacjentów działa woda św. rzuciłem na ziemi chciałem zwabić pacjenta strzeliłem z ostrej strzały biegnie na mnie, strzeliłem drugi raz i nagle... odwraca się i idzie powoli w drugą stronę i tak w kółko. :))

Znów przytulisko tym razem testuje mine rzucam pod nogi pacjenta mina wubucha on wydaje z siebie dziwny pisk i ucieka potem ganiałem go po przytulisku a on nie chciał się zatrzymać. :P
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
speede
Skryba
Posty: 302
Rejestracja: 05 lutego 2009, 10:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: speede »

Wczoraj zagrywałem sobie w T2. W magazynie po użyciu strzały linowej chciałem ją zwinąć z powrotem byłem gotowy na spadnięcie na glebę, zabieram strzałę i nic, wiszę dalej. Podciągnąłem się na górę a lina lewituje pod sufitem :-D . Może Garrett pobierał nauki u Hudiniego.
Rick
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:46

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Rick »

Mnie śmieszna scena sie zdarzyła pare dni temu.Kończe misję z łapką szakala.I goni mnie szaman i szamanka,ja tam uciekam i patrze nagle ich niema więc zakradam sie by zobaczyć co się stał patrze a oni "zaklinowali sie w śicianach tak na przeciwko siebie i próbóją mnie zabić tymi swymi różdżkami ale że są na przeciwko siebie to walą ino w siebie :-D (ale sie zrymowało). :-D :-D
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Spidey »

Ja raz ogladalem pojedynek poganki z mlotem (obaj z berlami). Poganka z pewnoscia by wygrala, gdyby nie to, ze zaczela rzucac zaklecia zanim jeszcze dobrze wyszla zza rogu - efekt: sama siebie zabila :))
Rick
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:46

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Rick »

A w końcowej misji t3
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Bruce »

Rick pisze:...weszłem... drewnianom... wyciagnąłem... strzałe chałasującą.
Jak maeglin nie da ci co najmniej 2 warnów za pisownię, ja to zrobię.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Katharsis13 »

Moira pisze:Sama wskakuję na łódkę (tam zaczyna się misja z domem kpt. Moiry) i czekam. Stoję sobie beztrosko na łódce podczas gdy pięcioro strażników wydziera się w niebogłosy i szaleje.
No to i ja w końcu postanowiłam się pobawić i zrobiłam podobny manewr... Faktycznie, zabawna sytuacja :))
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Moira »

:D spróbuj tak kiedyś z posągami :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Postanowiłem w krainie olbrzymów wbić strzałę linową w sufit. Celują pionowo w górę i strzelam. Strzała leci... leci... i nagle zaczyna się zbliżać do mnie z zawrotną szybkością :D Co ciekawe, nie zadaje ran.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Spidey »

Zrobiłem to samo - przeleciała pół metra ode mnie. :rad
Nie wiem czemu nie zadaje ran, bo zabijałem strażników hałasującymi. Chyba, że to nie było w TG :-D
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wieczorem Żubr podchodzi bardziej... ale nie znalazł mnie :p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
ODPOWIEDZ