Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Carnage »

Gdy wczoraj grałem w T:DS, musiałem iść za duchem Lauryl'a (tego ducha z Przytuliska) do Warowni Żelazodrzewo przez starą dzielnice, ducha zauważył jakiś przechodzień i zamiast uciekać jak najdalej to on uciekał biegnąc w stronę tego ducha. :roll:
I to zdarzenie było śmieszne... :-)
:szo ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Keeper in Training »

Hmm... W Thief'ie jest wielka zaleta, że zamiast strzałami, Twórcy strzelają inteligentnymi dowcipami. Serce rośnie, gdy słucha się komentarzy Garretta, szczególnie podczas filmików. Jednak najlepszy tekst (oprócz podrywu w wydaniu paserek i łotrzyc :prze :tar - żałośliwe) jest w Deadly Shadows, w misji "Czas zabijania". Mianowicie, choć podczas gry nie zabijam ludzi (powody moralne i swoisty kodeks Garretta "Jestem złodziejem, NIE mordercą."), to Skrytobójców trudno do nich zaliczyć. Zero skrupułów i mordują nie tylko cel, ale też mieszczan, Pogan, Młotków itd. Kiedyś udało mi się pozbyć jednego takiego paskudy, ale zza rogu uliczki w Dokach wyszedł mieszczanin. Trzeba było zwiewiać, a Skrytobójca został w cieniu. Mieszczanin potknął się o niego i zagaił: "Miło się tak wylegiwać, co?". Niestety, ponieważ nie otrzymał odpowiedzi, przypatrzył się bliżej i sprostował: "O nie! Ty jesteś martwy! Wybacz krytykę." O dziwo, poszedł dalej swobodnym krokiem, jak gdyby nic się nie stało, nie wołał strażników ani nic. To było jednorazowe...
Dominik pisze:Gdy wczoraj grałem w T:DS, musiałem iść za duchem Lauryl'a (tego ducha z Przytuliska) do Warowni Żelazodrzewo przez starą dzielnice, ducha zauważył jakiś przechodzień i zamiast uciekać jak najdalej to on uciekał biegnąc w stronę tego ducha. :roll:
Dominik, duch to była ta Lauryl :o :) ... Swoją drogą, ładna.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: waldeq »

Dlaczego dwa razy opisujesz tą samą historię?
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Daweon »

.
waldeq pisze:Dlaczego dwa razy opisujesz tą samą historię?
Najwidoczniej nasz nowy użytkownik stwierdził iż ta historyjka nadaje się do obu tematów i warto ową sytuacje napisać. Po części ma rację, mimo tego wiedz (teraz mówię do keepera in training), że każdy użytkownik przeszukuje wszystkie tematy. Wyraźnie jest to spam jednak ja bym do owych nie zaliczył, ponieważ nie miałeś tej świadomości. Najprawdopodobniej nikt ci warna nie da, ale powtarzając ten sam post, bądź większość postu możesz narobić sobie kłopotów
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Kuj2
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 08 listopada 2009, 10:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmieszne sytuacje W Thiefie

Post autor: Kuj2 »

Cześć, thiefomani. Builder be with thee.

Mnie się zdarzyło coś takiego (niejednokrotnie - więc zapewne dla was też zadziała!):
1) Idź do Czarnej Alei w Południowej Dzielnicy;
2) Ogłusz lub zabij szczura wałęsającego się w pobliżu kraty ściekowej, do której twój gospodarz wrzuca pieniądze dla szantażysty, ale jej nie otwieraj;
3) Połóż ciało szczura mniej więcej na środku tej kratki;
4) Otwórz kratę i zobacz, co stanie się ze szczurem. ;)
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Śmieszne sytuacje W Thiefie

Post autor: Mjodek »

Kuj2 pisze:Builder be with thee.

Screwsie Builder, hailsie the Woodsie Lord :P
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: eLPeeS »

Pykam sobie ostatnio po trochu w TG. Dzisiaj grając w Thieves' Guild spałowałem jednego ze złodziei i tacham go szybko w zaciszne miejsce. Trochę się jednak zamyśliłem po drodze nad sensem życia i gdy wyszedłem zza zakrętu wpadłem prosto na innego jeszcze nie uśpionego. Ten gdy tylko zobaczył Garretta ze strażnikiem na ramieniu oczywiście rzucił się z mieczem ale wcześniej powiedział coś czego wydaje mi się nigdy jeszcze nie słyszałem --> http://w739.wrzuta.pl/audio/8osKbMoMWuq/th1a3b_1 :tar
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Mjodek »

No i jak tu nie lubić Thiefa :D Gra ma tyle lat, a wciąż potrafi zaskoczyć i rozbawić :D
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Clive »

Ja kiedyś w Thief DS miałem taką dziwną sytułację.
Było to jeszcze w pierwszej misji, w której trzeba było ukraść opal z zamku.
Przed zamkiem stało dwóch strażników jeden z pochodnią. Ja (właściwie nie wiem czemu) zabiłem tego bez pochodni(headshot z łuku) no i się wydarł "arghuuuuuuuuueeeh". Ten z pochodnią z kolei oczywiście ożył nagle dowalając tekstem " To jakiś łacherski włamywacz napewno!" po czym skierował się w kierunku dzwięku i ku mojemu zdziwieniu przebiegł ze cztery razy obok zwłok tamtego gadając te teksty typu gdzie się ukrywasz, stań do walki i takie tam potem pobiegł w kierunku tej pochodni, którą trzeba było zgasić i stwierdził, że ten kto tu był już dawno uciekł.. no i wraca spowrotem do pilnowania zamku i dopiero teraz spostrzega zwłoki i wali tekstem "O nie! Kto to zrobił?!" i znów wyciąga miecz i biega wszędzie...

Może to i nie jest takie śmieszne jak mi się wtedy wydawało, ale spostrzegawczość to koleś ma...
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2010, 19:39 przez Clive, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: matilon »

Tak się nadziać to nic śmiesznego :sre
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

E tam, mnie by rozbawiła taka sytaucja. Sam chyba miałem podobną, ale nie pamiętam dokładnie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Dominik »

Ja się uśmiałem jak niedawno na nowo przechodziłem T3:
W Południowej dzielnicy w bramie stałe Lady Elizabeth i dwóch osiłków, z cienia zabijam ostrą strzałą jednego z nich, a drugi wkurzył się i zaczyna atakować tą całą Lady, po chwili, lady już nie żyła a ostrą strzałą dobiłem tego drugiego osiłka. :jez
Albo to:
W Sanktuarium Pogan chodzę sobie po belkach a po dem nom dwóch Pogan,
chciałem strzelić do jednego, ale za bardzo się wychyliłem i nim się obejrzałem stałem pomiędzy nimi, więc zacząłem uciekać, po przebiegnięciu przez kilka pomieszczeń miałem na ogonie już chyba ze pięciu Pogan odwróciłem się i rzuciłem w nich granatem gazowym, przewrócili się jak domino. :tar
A wczoraj:
Na szczycie zakazanych bibliotek, była ta mała dziewczynka ( Gamall ) przekradłem się za nią i otwarłem tajemne przejście w tym pokoju obok ale trochę nahałasowałem i gdy wychodziłem z sekretnego pokoju ona wchodziła, ostrożnie przekradłem się koło niej i zamknąłem ją w środku. a najzabawniejsze jest to że jeszcze ręka jej wystawała :rad
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
Takeo
Miastolud
Posty: 45
Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 03:46

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Takeo »

Dziś grając w T2X miałem 2 śmieszne sytuacje...

1)Tekst straźnika gdy dostał młotkiem... "You fight like a girl... oh You are a girl haha"

2)Podbiega do mnie młotodzierżca z okrzykiem bojowym... podnoszę miecz nad głowe... a on zaczyna uciekać z tekstem "Brothers help me ..." :D (musiał mieć mało hp)
Obrazek
"Istotą równowagi jest obojętność"
Mayar, Third Keeper
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Dominik »

Jestem ciekaw czy ktoś poza mną wie jak ukraść serce, koronę/ figurkę kota, z muzeum bez wyłączania zasilania?

No więc chciałem zmyć plamę krwi z podłogi bo jak spałkowałem strażnika to przewrócił się na te lasery i kiedy strzeliłem wodną w podłogę to połowa laserów( 2 na 4) wyłączyła się na parę sekund, wystarczające na kradzież akurat chronionego przedmiotu.

Albo mój młodszy ( sześcioletni ) brat uciekając przed strażnikiem z łukiem schował się za drewnianym oknem, a ten strażnik zaczął strzelać do niego, lecz strzały wbijały się do tego okna, i tak nazbierał ful strzał po czym zabił strażnika. :tar
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: waldeq »

Dominik pisze:Jestem ciekaw czy ktoś poza mną wie jak ukraść serce, koronę/ figurkę kota, z muzeum bez wyłączania zasilania?

No więc chciałem zmyć plamę krwi z podłogi bo jak spałkowałem strażnika to przewrócił się na te lasery i kiedy strzeliłem wodną w podłogę to połowa laserów( 2 na 4) wyłączyła się na parę sekund, wystarczające na kradzież akurat chronionego przedmiotu.
To chyba wszyscy wiedzą. Ten sposób został nawet zalecony w poradniku z antologii.
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Carnage »

@Dominik -
Mógłbyś to opisać tak, żeby rozbawiło to też tych, co czytają Twoją wypowiedź. ;)
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Clive »

Śmieszne sytuacje to mam za każdym razem ostatnio jak chce nakręcic filmik z jakimiś bugami
tu jest przykład http://www.xfire.com/video/26ee35/
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Moira »

http://sophie95.wrzuta.pl/film/6fUM6uwCtFn/tii_aamoo2

mam całą masę śmiesznych filmików i fotek z thiefa, tylko nie mam czasu żeby ich wstawiać... A że na forum się mało dzieje ostatnio, a ja mam dziś trochę więcej czasu postanowiłam coś wrzucić :)

Wybaczcie, że takie rozmazane... :/

Mam nadzieję, że was to chociaż rozbawi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Adon
Bełkotliwiec
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwietnia 2005, 00:08
Lokalizacja: Aberdeen

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Adon »

@Moira: fajne. ;]

@Dominik: to jak Ty grałeś tego thiefa? Starczyło podsłuchać rozmów strażników, żeby się o tym genialnym sposobie dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Keeper Gurgul
Paser
Posty: 236
Rejestracja: 12 lipca 2009, 00:47
Lokalizacja: Stonemarket
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Keeper Gurgul »

@Moira: Śmieszniaste, doskonale dobrałaś podkład muzyczny :rad
"Nobody expects the Hammerite Inquisition-!!!-"
Wesoła TFU-rczość własna - http://doctorgurgul.deviantart.com/
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Moira »

się wie :)

mówie wam, na filmiku to jak na filmiku, ale kiedy grałam to myślałam, że się zleję... jeszcze te głosy egzekutorów w oddali :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Milusie :) Można by zebrać od userów takie różne scenki i zrobić jeden wielki filmik.
Obrazek
Awatar użytkownika
JegoCien
Miastolud
Posty: 66
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 20:37

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: JegoCien »

Właśnie gram w Thief Gold, z cienia ze sporej odległości wypuściłem strzałę która trafiła łucznika w klejnoty... a ten wrzeszczy "Snajper!!!" :tar
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Carnage »

JegoCien pisze:Właśnie gram w Thief Gold, z cienia ze sporej odległości wypuściłem strzałę która trafiła łucznika w klejnoty... a ten wrzeszczy "Snajper!!!" :tar
"Snajper"? Niemożliwe. :nip
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Hadrian »

Możliwe, też chyba cośtakiego miałem :-D On mówi coś w stylu:
-What it's sniper!? - czyli - Co to za snajper!?
:))
ODPOWIEDZ