Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
sharvampire
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 15:17
Lokalizacja: Zapomniana Cytadela
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: sharvampire »

Nie wiem czy to już pisałam, ostatnio 3 przeszłam i jak się robi burdel pod koniec gry, a Ty w osobie Garretta niefortunnie trafisz na pole bitwy zwane Skalnym Targiem, to często pojawiający się nie wiadomo skąd strażnicy biorą nowo przybyłego i chowającego się w cieniu przybysza za sprawcę ludowej masakry. Krótko mówiąc, oni mnie nie widzą ale i tak wiedzą że to ja :3
Awatar użytkownika
Dordien
Ożywieniec
Posty: 91
Rejestracja: 16 listopada 2010, 12:33
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Dordien »

Ja w misji "End of the bloodline" Znokautowałem sprzątaczkę, po czym znalazła ją przyjaciółka. Na widok ciała walnęła takie coś: „O mój boże... Trup!" Po czym wzruszyła ramionami i poszła dalej.
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: matilon »

W T2 misja Blackjack gonił mnie strażnik. Ucieknęłem do ciemnego pokoju i zamknęłem za sobą drzwi. Strażnik oczywiście próbował wejść do środka, ale co otworzył drzwi, to ja je zamykałem. Po chwili zabawy rzekł: "To tylko wiatr", poczym odszedł. ;)
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: dario »

matilon pisze:W T2 misja Blackjack gonił mnie strażnik.
Woow! To jakiś nowy dodatek do Metal Age :o ?! Skąd można ściągnąć tą misje? ;)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: matilon »

darioSS pisze:
matilon pisze:W T2 misja Blackjack gonił mnie strażnik.
Woow! To jakiś nowy dodatek do Metal Age :o ?! Skąd można ściągnąć tą misje? ;)
Chodziło mi o "Blackmail" :wst Zamyśliłem się podczas pisania tamtego posta i tak wyszło. :wst :wst :wst :wst :wst :wst
Awatar użytkownika
Vrael
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Vrael »

Tuż przed dostaniem ode mnie obuchem (w sumie był to wałek - Pirates' Ahoy!) strażniczka powiedziała "I need a nap" ("przydałaby mi się drzemka")

Choć pewnie nie byłem pierwszym, któremu się to zdarzyło ;-)
- And...
- Remember to pickpocket the party guests?
kosynier7
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 27 lutego 2011, 14:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: kosynier7 »

witam, na fali doniesień o "czwórce" zacząłem ostatnio grac w deadly shadows, której do dziś nie ukończyłem [na tej samej fali dotarłem do tego forum].
jestem weteranem i oczywiście "jedynka" rules [miło mi było zobaczyć że w jednej ankiecie na tym forum to jedynka rządzi - oczywiście wszystkie części są udane i mam nadzieję że 4 też zachowa klimat i ogólne zasady].

ale do rzeczy, jedna z najśmieszniejszych przygód jaką przeżyłem w skórze Garretta ... to o dziwo moja pierwsza przygoda.

w misji treningowej w jedynce, pojawia się sparingpartner.. i wbrew zaleceniom instrukcji poszedłem za nim i spotkała mnie fajna podkrętka - mam pytanie czy zrobiliście to samo?
[chodzi o sale do koszykówki no i nieukończona misja treningowa hehe]

ps. cieszę się że nie zabijacie grając w THIEFA ale blackjackowanie jest też bez sensu.. od jedynki unikam tego [robię to bardzo wyjątkowo i myślę że to jest gwarantem dobrej zabawy; chociaż wydłuża rozgrywkę].
ps2. przepraszam za dygresje ale to mój pierwszy wpis i jakoś nie umiem inaczej
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Leming »

kosynier7 pisze:...spotkała mnie fajna podkrętka - mam pytanie czy zrobiliście to samo?
podkrętka - a co to? :zdw
Mówisz o sali do koszykówki? Zapewniam Cię, że nikt z tego Forum (łącznie ze mną) nie odnalazł tego pomieszczenia i Ty jesteś pierwszym, który to odkrył. ;)
Ach, uwielbiam ten entuzjazm "nowych"... :rad
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

E tam, ja owszem słyszałem o tym pomieszczeniu, ale nigdy nie chciało mi się do niego pofatygować osobiście :)
BTW witamy na forum i zapraszamy do satysfakcjonującego korzystania z niego :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Elendir
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 20 lipca 2010, 22:58
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Elendir »

kosynier7 pisze: w misji treningowej w jedynce, pojawia się sparingpartner.. i wbrew zaleceniom instrukcji poszedłem za nim i spotkała mnie fajna podkrętka - mam pytanie czy zrobiliście to samo?
[chodzi o sale do koszykówki no i nieukończona misja treningowa hehe]
Nie wiem co to jest podkrętka... ale rozumiem, że chodzi Ci o coś, co zwykle nazywa się easter egg. Fajnie, że goście z LGS o tym pomyśleli.

W Thief 1, a dokładnie w Thief Gold, znajduje się jeszcze jedna ciekawostka, mianowicie ukryty level określany jako blooper level. O tym jak się do niego dostać piszę w rozdziale Kody i ciekawostki związane z TG.
kosynier7
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 27 lutego 2011, 14:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: kosynier7 »

podkrętka to kolokwializm - ale liczy się przekaz myślowy i dobrze że się udało.. a napisałem o sali do kosza bo nie znalazłem nic o tym w tym wątku [jednak już wczoraj trochę poczytałem wasze forum i spotkałem się z tą "podkrętką" w innym miejscu]. mnie się zdarzyło tam trafić "na dzień dobry", co mnie nastroiło pozytywnie do zakupionej gry.
jednocześnie dodam że jestem pierwszy raz na forum thiefa [w poszukiwaniu info na temat 4 części], stąd moja powierzchowna naiwność

w zasadzie nie chodziło mi wcale o zaimponowanie forumowym wyjadaczom [którzy między sobą wymieniają różne informacje, czytają wszystkie wątki i nie przepuszczają żadnej okazji, aby karmić swoje ego; notabene w bardzo sympatyczny i zachęcający do dalszej rozmowy sposób];
byłem raczej ciekaw czy ktoś napisze o jakiś innych podobnych "ukrytych" dodatkach twórców [w tym miejscu dziękuję Elendirowi]. niestety grałem w tą serię już wiele lat temu, a ostatnio tylko odświeżam trójkę której nie ukończyłem [i pomysłowość twórców spotykam co krok]..

z mojego wpisu ważniejszy był dla mnie "problem" metody gry, polegającej na wybijaniu pałą czy mieczem "wszystkiego" na mapie [przewinęło się to gdzieś - i mnie autentycznie przeraziło] ale jest to w zasadzie inny temat.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: eLPeeS »

kosynier7 pisze:aby karmić swoje ego
Om-nom-nom! :))

Sorry za jednolinijkowy, off-top ale nie mogłem sobie darować ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

czy ktoś napisze o jakiś innych podobnych "ukrytych" dodatkach twórców [w tym miejscu dziękuję Elendirowi
:sword: takich tematów na forum nie brakuje, właściwie to cały dział "Świat Złodzieja" to nasze spostrzeżenia dotyczace gry. Garrett jako Gulliwer, easter egg'i, kobieta-Młotodzierżca, szkielet, bugi, inspiracje mitologiczne, mitologia egipska... i tysiące innych przykładów.Zobacz chociażby temat "Złodziejskie Zagadki", w którym sprawdzamy swoją znajomość ciekawostek :) Może coś tam dodasz i od siebie?
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: matilon »

Ej, no, piszcie w spoilerach. Może większość zna te ukryte ciekawostki i inne bajery, ale dawajmy innym, rozpoczynających przygodę z Thiefem, dopiero co zarejestrowanych an tym forum, szansę na samodzielne znalezienie ich. ;)
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Leming »

Dla mnie osobiście jedną z najfajniejszych ciekawostek było to, że główny zły, czyli Ojciec Karras oraz główny bohater czyli Garrett to ten sam aktor podkładający głos.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: eLPeeS »

A propos Russella to ostatnio wyczytałem na imdb, że będzie też podkładał głos głównemu bohaterowi najnowszego Bioshocka. Ciekawe co z tego wyjdzie :prz
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Elendir
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 20 lipca 2010, 22:58
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Elendir »

Akurat ostatnio nieco szperałem po sieci pod kątem dźwięków z Thief 1/2 i natknąłem się na ciekawostkę właśnie odnośnie Russella.

Otóż w 2008 roku pojawił się w końcu jako aktor (a nie tylko jako głos) w filmie The Golden Boys. Gra tam rolę kapitana Luther'a Norris'a.

Oto więc człowiek stojący za niesamowitymi głosami gier z serii Thief!

http://www.youtube.com/watch?v=883hEJ7Xowo
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: bob »

Przejrzałem oczami - okazuje się, że Smuggler'si z T2X to zwykli tchórze, a przecież mają wściekły i nietolerancyjny ubiór. Zobaczcie :mru .
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Hadrian »

Grając pierwszy raz w muzeum w T3 wyłączyłem zasilanie. Biegnę szybko do najbliższej sali z artefaktem, nie pamiętam jaki to był, ale od niego prowadziły schody na taki balkon. Właśnie po schodach wchodził strażnik, więc wskakuję na boczną ścianę, wychodzę znad tej galerii i schodzę w dół, do sali z artefaktem. Wskakuję na posadzkę, strażnicy coś krzyczą i szukają mnie (było ciemno, wyłączyłem zasilanie), a ja na kucaka idę do piedestału z personifikantem. Wstaję, biorę go, patrzę: tabliczka. Więc czytam, stojąc obok piedestału i nie wiedziałem, że zasilanie się włącza po chwili (w sumie mogłem się domyślić) i jak czytałem tą tabliczkę, to prąd mnie usmażył :)
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: matilon »

Ja nie rozumiem, czemu bawicie się z wyłączaniem. Wystarczy święcona woda w jeden z przekaźników wokół artefaktu i tyle,
Awatar użytkownika
Dordien
Ożywieniec
Posty: 91
Rejestracja: 16 listopada 2010, 12:33
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Dordien »

Nie tyle śmieszna sytuacja co bezmiar mojej głupoty :wst . W misji "Wysyłka i Odbiór" 23 razy(liczyłem ;) ) spadłem z tego samego gzymsu za każdym razem mając inny plan ucieczki przed goniącym mnie strażnikiem.
Awatar użytkownika
Vrael
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Vrael »

Gdy grałem ostatnio w Draculę, Turek w fortecy, przy stawie, wszedł w ognisko i w ten sposób popełnił samobójstwo.


Ach, ten Dark Engine :-D
- And...
- Remember to pickpocket the party guests?
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: karlat11 »

Gdy przechodziłam T3, zaraz po "sądzie" nad Garrettem, gdy ścigali go egzekutorzy poszłam na skalny rynek. Tam zaraz przy wejściu do chyba "Siedziby Strażników" czekało na mnie dwóch egzekutorów, ale nagle skręcili w boczną uliczkę i nie wracali. Po chwili poszłam za nimi, patrze a oni leżą w płomieniach, palącego się drewna i innych rzeczy z wieży zegarowej. Trochę był to dziwny widok... Gdyż myślałam że zaprogramowano im więcej rozumu, a przynajmniej tyle by wiedzieć że ogień parzy :P :D
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: Ezet »

Mi kilkakrotnie zdarzyło się być wystrzelonym przez drzwi :-D Czatując w ciemnym pomieszczeniu z pałką w ręce by ogłuszyć strażnika kiedy przejdzie obok drzwi po czym one próbując się zamknąć wyrzucały mnie na środek korytarza tuż przed oblicze strażnika <zonk>... "I GOT YOU!"
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
vikose
Miastolud
Posty: 73
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:59

Re: Śmieszne sytuacje W Thief'ie

Post autor: vikose »

Kiedyś włamywałem się do baru i czekałem będąc "przyklejonym" do ściany, aż strażnik przejdzie obok, a tu nagle zaczął ziewać wyciągnął ręce na boki i..... wiadomo..... W ogóle czasami wydaje mi się, że zachowanie NPC jest złośliwie oskryptowane :P .
ODPOWIEDZ