Teksty w książkach i w pergaminach

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Herbat
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 14 listopada 2012, 14:16

Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: Herbat »

Jeśli przewijał się już taki temat na forum to proszę o usunięcie wątku i przesłania na pw linku do istniejącego. Co prawda nie znalazłem opcją "szukaj" takiego tematu, ale prawie na pewno przewinął się przez historię forum.

Przejdę jednak do sedna, czy jest jakiś sposób na wyciągnięcie tekstów w książkach i pergaminach jakie przewinęły się przez wszystkie części thiefa? Lub czy ktoś przekopiował te teksty na jakąś stronę albo temat? Również poszukuję zasad rządzących językiem pogan i młotodzierżców. Byłbym wdzięczny za odesłanie mnie do stosownego tematu lub poinformowania mnie co do możliwości lub jej braku w sprawie wyciągnięcia tekstów z plików thiefa 1, 2 i 3. Z góry dziękuje za ewentualną pomoc.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: raven4444 »

book.crf otwierasz w np. winrarze czy 7zipie. *.str w dowolnym edytorze tekstowym np. notepad.
Awatar użytkownika
Herbat
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 14 listopada 2012, 14:16

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: Herbat »

Rozumiem, że działa to we wszystkich częściach? Czy w pierwszych dwóch?

Edit: Dziękuje za radę, notatnikiem spokojnie otworzyłem też te pliki z rozszerzeniem .sch. Jeden problem z głowy :).
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2012, 16:42 przez Herbat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: raven4444 »

Tylko 2 pierwsze, w 3 jeśli się nie mylę trzeba edytorem grzebać.
Awatar użytkownika
Herbat
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 14 listopada 2012, 14:16

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: Herbat »

Da radę otworzyć, ale jest co prawda trochę chaotycznie.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: SPIDIvonMARDER »

http://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=8&t=4982 tutaj masz co nieco o mowie poszczególnych frakcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Herbat
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 14 listopada 2012, 14:16

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: Herbat »

Dziękuje za link, nie omieszkam przewertować tematu. Na pewno się przyda w podwalinach mojego amatorskiego systemu rpg. Jeszcze raz dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Proszę bardzo :) Myślę, że to niejedyny taki temat, ale to musiałbyś poszukać głębiej. Ja w "Świecie Złodzieja" dotarłem do 7 strony bodajże...
Obrazek
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: Caer »

Wszystkie teksty (i konwersacje) powoli pojawiają się na wikii (http://pl.thief.wikia.com/wiki/Thief_Wiki). Na pewno będzie łatwiej je tam przeglądać, niż rozpakowywać archiwa.
Awatar użytkownika
Herbat
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 14 listopada 2012, 14:16

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: Herbat »

Nie da się ukryć, że dużo wygodniej przeczytać to na podanej przez ciebie stronie, dziękuje Caer. Może uda mi się zebrać w sobie i prześcignąć Dark Wiki w wyłuskiwaniu tekstu :-D.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: Hadrian »

Kurde, zapomniałem o Thief Wiki :o W święta będę musiał się wziąć do roboty... podobnie jak z nauką na konkurs, na bierzmowanie i całą resztą...
Herbat pisze:Nie da się ukryć, że dużo wygodniej przeczytać to na podanej przez ciebie stronie, dziękuje Caer. Może uda mi się zebrać w sobie i prześcignąć Dark Wiki w wyłuskiwaniu tekstu :-D.
Co rozumiesz przez to? Że założysz własną wiki?
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: Marcin.B.Black »

A propos wiki, przydałoby się więcej uwagi poświęcić artykułom o podstawowych informacjach o grze - bestiariusz, ekwipunek, dokończenie frakcji. Teksty rozmów można odstawić na później, bo nie są tak istotne.
Sam troszkę się zająłem tym, ale nie znam Thiefa aż tak dogłębnie, myślę, że wszyscy aktywni mogliby się w to zaangażować ;).
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: Hadrian »

Rozmowy są ważne. Z zasobami można ruszyć łatwo dalej - od razu tworzymy przypisy i piszemy potwierdzone informacje. Natomiast do bestiariuszy rzadko są przypisy, więc możesz je spokojnie uzupełniać ;) Jak fajnie widzieć nowego współtwórcę, aż chce się pracować :P

Dalsze rozmowy na ten temat powinny się znaleźć w temacie Thief Wikia.
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: Marcin.B.Black »

Spoko, rób jak uważasz ;).
Nie jestem nowym współtwórcą, stworzyłem artykuły m.in. o TDP i TMA, a to było gdzieś ponad rok temu. Powiedzmy, że nieregularnie coś dodaję ;).
Teraz korzystając z czasu postaram się napisać trochę nowych artykułów.
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Teksty w książkach i w pergaminach

Post autor: Keeper in Training »

raven4444 pisze:Tylko 2 pierwsze, w 3 jeśli się nie mylę trzeba edytorem grzebać.
Mam nadzieję, że nie jest to odgrzebywanie mumii. W T3 jest podobnie - trzeba znaleźć folder "Books" i otwierać Notepadem czy czymkolwiek. Tak działało mi przy tłumaczeniu "Ogrodu maga". Powinno być dobrze - powodzenia.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ