Różnice między wersją alfa T1 a wersją ostateczną

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Różnice między wersją alfa T1 a wersją ostateczną

Post autor: Bukary »

Przeglądając trailery T1 zauważyłem następujące różnice pomiędzy wersją alfa a wersją ostateczną:
A) W wersji alfa tekstura wody (zarówno niebieska, jak też zielona) była zupełnie inna: na wodzie pojawiały się białe "żyłki".
B) W wersji alfa wystepowały zupełnie inne pająki: miały podobną do ludzkiej twarz.
C) W wersji alfa były zupełnie inne odgłosy postaci: bardziej śmieszne i piskliwe.
D) Garrett całkiem inaczej trzymał w wersji alfa łuk (przypomna to trzymanie kuszy).
E) Efekty specjalne towarzyszące strzelaniu z łuku były w wersji alfa inne (zielono-złoty dym).
F) Strzały miały znacznie większą moc rażenia: wystarczyła jedna strzała, by zabić zaalarmowanego strażnika.
G) Zupełnie inaczej wyglądał w wersji alfa interfejs: przypominał gry RPG (biały i czerwony pasek u dołu ekranu, razem z inwentarzem).
H) Gra miała nosić tytuł "The Dark Project", a nie - "Thief: the Dark Project".
I) Posiadłość Lorda Bafforda (jak można zobaczyć w jednym z trailerów "To Sneak") nie przypominała tej, którą znamy z wersji ostatecznej gry.
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Różnice między wersją alfa T1 a wersją ostateczną

Post autor: Vk »

Skad to systko wiesz? Mozna gdzies tą alfe zassac? :shock:
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Różnice między wersją alfa T1 a wersją ostateczną

Post autor: Bukary »

Vk pisze:Skad to systko wiesz? Mozna gdzies tą alfe zassac? :shock:
Tak jak napisałem: wszystko to widać dobrze, gdy ogląda się trailery ze strony The Circle. :)
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Różnice między wersją alfa T1 a wersją ostateczną

Post autor: Pablo »

Alfa robiła wrażenie bardziej Quakeowatej ;). Swoją drogą jak zobaczyłem te trailery to zdębiałem, nie przyszło by mi do głowy, że thief tak kiedykolwiek wyglądał :P.
Pablo
ODPOWIEDZ