O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Bukary »

Oto reguły dwóch najsłynniejszych sposobów grania w Thiefa:

LYTHA'S WAY:
1) Graj na poziomie Expert.
2) Zdobądź wszystkie kosztowności.
3) Nie spowoduj żadnych szkód, obrażeń.
Opcjonalne:
4) Zdobądź wszystkie przedmioty w misji.
5) Zalicz kradzież wszystkich dostępnych sakiewek (nie zabijając i nie nokautując przy tym ich właścicieli).
6) Na początku misji obniż swoje punkty życia do minimum (np. skacząc z dużej wysokości).
7) Nie kupuj niczego przed lub w trakcie misji.

GHOST MODE:
1) Wymagane jest granie na najwyższym dostępnym poziomie trudności.
2) Wszystkie cele misji muszą zostać wypełnione, a tym samym - gra musi zostać zakończona

(zgodnie z jedną ze sprzecznych klauzul:
A) Nie ma mowy o gwałceniu reguł Ghost Mode. Pogwałcenie tych reguł w celu wykonania jakiegoś zadania (objective) nie jest dopuszczalne,
B) Wykonanie celów misji (objectives), które są sprzeczne z zasadami Ghost Mode, jest dopuszczalne. Ale należy tego dokonać tak, aby być niesłyszalnym i niewidocznym. Zabijanie lub nokautowanie (wymagane przez cel misji) musi być dokonane bez alarmowania AIs.)

3) AI nie może zostać zaalarmowane z żadnego powodu. Nie wolno używać żadnych sztucznych, alarmujących środków (typu "noismaker arrows"), które skłaniają AI do poszukiwań.
4) Spotkania z neutralnymi lub przyjacielskimi AIs są dozwolone (np. spotkania z Mercedes w "CL"). Wszelkie nieuniknione działania, które prowadzą np. do walki pomiędzy AIs (i ich śmierci), są dozwolone (np. walka łuczników w "Life of the Party").
5) Nie wolno w żaden sposób zranić AI. Żadnego zabijania, nokautowania, strzał z gazem, wprowadzania AI w pułapkę.
6) Gracz nie może ponieść żadnych obrażeń, poza tymi, z którymi zaczyna grę, lub poza obrażeniami wynikającymi np. z fabuły (np. zatruty od początku gry Garrett stopniowo traci punkty życia).
7) Nie wolno niczego niszczyć (nie wolno np. roztrzaskiwać skrzyń, przecinać arrasów, tłuc szyb czy wyważać drzwi).
8) Używanie mikstur niewidzialności itp. jest ostatecznością. Podobnie tez należy unikać tzw. "crate stacking", czyli wspinania się poprzez układanie jednej skrzyni na drugiej.
9) Należy zdobyć wszystkie dostępne kosztowności, przestrzegając powyższych reguł.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: PiotrS »

A ja zadam inne pytanie, OT, czy Lytha jest kobietą ?
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Vk »

No a Total Hardcore Style?
Lecisz szybko bo i tak cie straznicy nie dogonia... :wink: Pograjcie sobie w inne gry, potem w thiefa i zobaczycie jak "liniowe" zachowania są straznikow, mozna przewidziec co zrobia doslownie, lekko wkurzajace to jest. Dlatego zabijanie takich sierotek jest wrecz karygodne :wink:
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Bukary »

PiotrS pisze:A ja zadam inne pytanie, OT, czy Lytha jest kobietą ?
O ile wiem, tak.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Paweuek »

Czy zombiszów i zwierząt też się te reguły tyczą?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Bukary »

Paweuek pisze:Czy zombiszów i zwierząt też się te reguły tyczą?
Tak, to również są AIs.
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Katharsis13 »

7) Nie wolno niczego niszczyć (nie wolno np. roztrzaskiwać skrzyń, przecinać arrasów, tłuc szyb czy wyważać drzwi).
...
9) Należy zdobyć wszystkie dostępne kosztowności, przestrzegając powyższych reguł.
To ja sie w takim razie pytam: jak zdobyć kosztowności ukryte za arrasami, hę?!
Chyba, że akurat te kosztowności traktowane są jako niedostępne
Sowy nie są tym czym się wydają...
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Aen »

Od dawna gram tak bez dawania o sobie znaku zycia, po prostu inny rodzaj rozgrywki jest ujma na zlodziejskim honorze :)
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: timon »

Katharsis13 pisze:
7) Nie wolno niczego niszczyć (nie wolno np. roztrzaskiwać skrzyń, przecinać arrasów, tłuc szyb czy wyważać drzwi).
...
9) Należy zdobyć wszystkie dostępne kosztowności, przestrzegając powyższych reguł.
To ja sie w takim razie pytam: jak zdobyć kosztowności ukryte za arrasami, hę?!
Miłośnicy ghostowania wytykaja takie umieszczenie łupu jako błąd.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Sah
Skryba
Posty: 290
Rejestracja: 14 września 2003, 18:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Sah »

Bukary pisze:
PiotrS pisze:A ja zadam inne pytanie, OT, czy Lytha jest kobietą ?
O ile wiem, tak.
http://www.ttlg.com/photoalbum/getmembe ... hotoID=190
:)
Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: PiotrS »

Sah pisze:
Bukary pisze:
PiotrS pisze:A ja zadam inne pytanie, OT, czy Lytha jest kobietą ?
O ile wiem, tak.
http://www.ttlg.com/photoalbum/getmembe ... hotoID=190
:)
LYTHA'S WAY:
1) ...
2) Zdobądź wszystkie kosztowności.
3) ...
Teraz to dla mnie wszystko jasne :lol: :wink:
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
pastooh
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 04 stycznia 2003, 22:24
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: pastooh »

a ja nie gram ani tak a tak :-)
jak strażnik jest spokojny to z reguły kończy misje jako żywy, jak jest upierdliwy to jest czapa :D
uwielbiam 'bawić' się łukiem - tym bardziej ze ostatnio mialem okazje postrzelać z prawdziwego :-)

Bardziej interesuje mnie czy w tych zasadach jest cos o robieniu saveow? bo wciskając co chwila w bezpiecznej sytuacji quick_save aby móc zrobic quick_load jak cos sie spieprzy, to każdy przejdzie ta gre na oba sposoby....

sztuka jest rozjuszyc straznikow i dokonczyc dzieła:D kiedy sa bardziej czujni
Don't argue with stupid people, because they drag you down to thier level and beat you with experience!
just vanish in the shadows...
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Katharsis13 »

Ja również nie stosuję, żadnego z wymienionych sposobów. Korzystam ze wszystkiego co się da i używam sobie ile się da :twisted: :wink: . Te zasady, zwłaszcza w ghost mode, są dla mnie zbyt ograniczające i gra byłaby dla mnie za mało pasjonująca. Nie rozumiem, czemu mam sobie wprowadzać jakieś sztuczne ograniczenia. Po to, żeby było trudniej? Być może (a nawet na pewno), ale jeśli mam przez to pozbawić się wielu przyjemności i wrażeń, to, nie dziękuję, nie skorzystam. :)
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Juliusz »

Bardziej interesuje mnie czy w tych zasadach jest cos o robieniu saveow? bo wciskając co chwila w bezpiecznej sytuacji quick_save aby móc zrobic quick_load jak cos sie spieprzy, to każdy przejdzie ta gre na oba sposoby....
To jest przyczyna, dla której w każdej grze wychodzimy na herosów i pogromców, którzy zdołali przejść przez ciąg piekielnych niebezpieczeństw, jako "jedyni, którzy wyszłi z tego cało"...
Wyobrażacie sobie grę bez sejwowania? Musiałaby się chyba cieszyć minimalną popularnością... Albo byłaby baaardzo łatwa i pewnie nudna. Albo najlepiej zrobić taką grę, która się automatycznie odinstalowywuje po śmierci bohatera - bo życie ma się tylko jedno...
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: timon »

Bez sejwowania ? Jak pamiętam to albo Mabrus, albo Brzeszczot kiedyś próbowali tak przechodzić poszczególne misje.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Juliusz »

Bez sejwowania ? Jak pamiętam to albo Mabrus, albo Brzeszczot kiedyś próbowali tak przechodzić poszczególne misje.
Kiedyś RTCW tak próbowałem i na jednym życiu przeszedłem najdalej do miasteczka za katakumbami. Ale oczywiście nie po raz pierwszy. Nie znam gry, w którą by się dało iść bez straty życia, nie wiedząc co nas spotka.
Awatar użytkownika
Minak
Ożywieniec
Posty: 105
Rejestracja: 24 października 2004, 22:56
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Minak »

Bez sejwowania? Wow, to prawdziwy hardcore! O_O
Mam nawyk sejwowania czesto, choc bez przesady.

A co do stylu, gry zazwyczaj wszystkich staram sie delikatnie -czyli po jednym hapie kazdemu pałką :wink: . Ale w sumie nikogo nigdy nie zabijam. No może poza nieszczesnym Lotusem [czy jak mu tam], szpiegiem Viktorii siedzącym, smętnie w chłodni. Jakos mi go szkoda zawsze..... ;__;
-Did you find Jesus?
-Why? Is he lost?
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Dziarsky »

hym....
Ostatnio grając w T2 zauważyłem, że znając misje, mogłem zaplanować sobie mniej więcej trasę misji i nie raz wpadałem w tarapaty tylko z braku cierpliwości. Więc w tym przypadku da się przejsc misję "jednym tchem".
Jeśli mówimy o pierwszym podejściu do gry (np. T3) to gra bez save'owania to już prawdziwy hard :). Granie po raz pierwszy zawsze jest lekko haotyczna :).

ps. co do opcji Ghost to też uważam, że to zbędny masochizm 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
pastooh
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 04 stycznia 2003, 22:24
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: pastooh »

nie wiem czy ktos z was gral kiedys w gre alien vs. predator - to byl czad!
nie bylo saveow - tak to zrobili autorzy- a gra nawet na easy nie byla latwa (szczegolnie alienem :| )
gra zapisywal sie tylko automatycznie po przejsciu pewnego odcinka (levelu) - to tak jakby w thiefie save nastepowal dopiero po skonczeniu misji - czyli przed nastepna:D
po pewnym czasie autorzy gry zostali 'zmuszeni' przez fanow do wypuszczenia łaty ktora umozliwia savey
teraz wlasnie koncze dooma3 i quick save jest przez mnie naduzywany :]
Don't argue with stupid people, because they drag you down to thier level and beat you with experience!
just vanish in the shadows...
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Bukary »

pastooh pisze:nie wiem czy ktos z was gral kiedys w gre alien vs. predator - to byl czad!
Dokładnie. Skutek braku opcji sejfowania był taki, że do dziś uznaję AvP za najbardziej emocjonującą grę, w jaką się zagłębiłem... Brrr... Naprawdę było strasznie...
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Dziarsky »

teraz wlasnie koncze dooma3 i quick save jest przez mnie naduzywany :]
-ja zdecydowałem się na ~ i god. przynajmniej szybciej skończyłem tę mękę (dosłownie i w przenośni :) )

ps. co do AvP to szacuneczek!
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Juliusz »

Jeśli chodzi o sejwy, to podoba mi się takie rozwiązanie, które było np. w GTAIII - można było zapisać tylko jak się wróciło do swojej "nory".
No, a w ogóle to była kiedyś era gier bez sejwów - era ośmiobitowców... :) Pamiętam, że aby przeszejść Robbo na Atari, musieliśmy zostawić (w tajemnicy przed rodzicami...) komputer włączony na całą noc... :)
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Aen »

Widzę, że każdy ma zupełnie inny styl gry - ja nawet pałki nie wyciągam, bo czuje się jak rzezimieszek, niezależnie czy położyłem spać jedną osobę czy tysiąc...

Cholera, ja nawet zombiaków nie tykam! I wierzcie mi, to nie jest ograniczanie. Dużo trudniej, dużo przyjemniej, dużo większa satysfakcja, że można nazwać nas mianem Mistrza Złodziei.
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: Katharsis13 »

Thief bez sejwowania?! Przypuszczam, że siedziałabym godzinę w ciemnym kącie planując najmniejszy ruch...
A tak, to siedzę tylko 0.5 godziny... :wink:
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
pastooh
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 04 stycznia 2003, 22:24
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: O stylach grania w Thiefa: Lytha's Way & Ghost Mode

Post autor: pastooh »

Aen pisze:Widzę, że każdy ma zupełnie inny styl gry...
mysle ze co osoba to inny styl :) - kazdy z czego innego czerpie satysfakcje :lol:
btw avp - mam zamiar isc na film :p - przypomnaja mi sie te noce na lan_party i avpa w kilka osob .... ahhh kiedy to bylo? :?
Don't argue with stupid people, because they drag you down to thier level and beat you with experience!
just vanish in the shadows...
ODPOWIEDZ