T:DS - Minimalist Project

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: peter_spy »

Ja tam nie widzę w tym nic dziwnego 8-)

http://creative.com/products/product.as ... duct=10315
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Juliusz »

Chciałbym nieco odgrzebać ten wątek, który zresztą zbiegł nieco ze swego pierwotnego toru. Otóż - warto czy nie warto sobie instalować ten dodatek. Kilka rzeczy, które on proponuje mnie interesują (ślady strzał, za duży HUD itp.) ale nie wiem, czy chcę nostalgicznie wracać do menu w stylu T2 albo zmieniać poziomy trudności. Co jest opcjonalne a co nie? Instalował ktoś to w ogóle u siebie (teraz jest nowsza wersja - 1.4)

Czy w ogóle jeśli zmienię sam ustawienia Sztucznej Inteligencji to czy one będą jakoś kolidowały z ustawieniami tego moda czy nie?

No i ostatnie pytanie - jak to się ma do polskiego tłumaczenia? Bo gdzie indziej ktoś napisał, że może być problem z czcionkami oraz głównym menu...
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: van_HellSing »

Opcjonalne są:
-usunięty glint
-napis Minimalist w menu
-nowy kolor froba
-usunięcie wskaźnika procentowego łupu
-nowe tło w menu

Do wyboru są też dwa HUDy: standardowy Minimalist lub jeszcze bardziej wzorowany na T1 i T2

Ustawienia SI możesz spokojnie zmieniać ręcznie.

Co do czcionki, i podtytułu w menu to powinno być łatwo zrobić odpowiednią łatkę, ale musi się w tej sprawie odezwać NH.

Rzeczy które mi najbardziej się najbardziej nie podobają w Minimalist to:
-usunięcie dźwięku i efektu graficznego towarzyszącego przybliżeniu
-usunięcie widoku tpp
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Dziarsky »

Te postawowe zmiany (loot glint, arrow trials) można usunąc malutkim i skutecznym programemPatcher by Myagi.
Zmniejszyć HUD można wg opisu z odpowiedniego tematu na Forum. To naprawdę łatwe choć za pierwszym razem zajmuje trochę czasu.

Nie widze więc potrzeby instalowania tego MInimalist w odniesieniu do powyższych zmian. Osobiście reszta mi jakoś nie pasuja propozycje (menu, logo, hud) w tym modzie.
ps. Jesli znalazłby się opis ręcznego zmeiniania koloru frob'a to łącznie z HUDem i Myagi miałbym komplet :)

ps.2 Inaczej jeśli idzie o pakiet John'aP, to zestaw świetnych, poprawionych tekstur i polecam ten dodatek mimo iz spowalnia on trochę szybkość gry (zresztą zmienia on też tło menu i to na całkiem dobry screen).
Obrazek
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: bobik »

Minimalist i tryb ducha juest masakryczny nikt niemoze nas zobaczyc ani niemozemy dotknac nikogo :D:D to jest prawdziwy Thief ==> Masteo Thief :>

Ej ma ktos cos do wyczyszczenia z rejestru Minimalista bo zainstalowalem go do ang thiefa i potem skasowalem go i teraz gram na PL ale niemoge zainstalowac minimalista bo on mysli ze juz go mam :| , do tekstur J.P znalazlem cosik takiego i zainstalowalem je ale na stronie minimalista niema czegos takiego :( POMOCY
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Flack »

Sprobuj w regedicie (Start -> Uruchom -> regedit) znalezc (Crtl - F) slowo "Minimalist" i wykasowac zwiazane z nim rejestry. Oczywiscie patrz, co kasujesz i w jakiej galezi, bo moze byc tam cos niezwiazanego z tym dodatkiem (chociaz watpie).

Bobik, od Twojego postu rozbolala mnie glowa. Dopiero dwukrotne uderzenie czolem w klawiature pomoglo.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: bobik »

Bobik, od Twojego postu rozbolala mnie glowa. Dopiero dwukrotne uderzenie czolem w klawiature pomoglo.
Zupelnie sa mi obce roznorodne kultury i ich zwyczaje wiec nie rozumie za bardzo jaki to ma sens , ale najwyrazniej przynioslo to pozytywny skutek wiec dosc ciekawe podejscie.

Ps. dzieki udalo sie :wink:
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
tomaszr
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 25 października 2005, 15:56
Lokalizacja: Bytow

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: tomaszr »

Co to jest to
Minimalist Project
Widziałem strony na początku i były tam zdjęcia z TDS.
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Flack »

Nie ma to jak w temacie o tej nakladce pytac sie co to jest :o. Ale od czego jest przyjazny uzytkownik, ktory zawsze pomoze i doradzi!
Jest to nakladka na T3, ktora zmienia np HUDa na bardziej "staroswieckiego", sa tam tez rowniez dziwne ustawienia np. poziomy trudnosci, AI graczy, maxymalny sprzet dostepny, czcionka w czase gry i wiele innych.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: bobik »

Hej co mam zrobic jak chce zainstalowac tylko z minimalista Hud nowy i dzwiek zbierania staffu ten tradycyjny co dodal w tym projekcie??
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Bluu »

Czy jest możliwość, aby usunąć limit posiadanych strzał i przedmiotów? Ustalone jest, że mogę np. posiadać tylko 5 strzał wodnych, a chciałbym mieć ich więcej.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Daweon »

Bluu pisze:Czy jest możliwość, aby usunąć limit posiadanych strzał i przedmiotów? Ustalone jest, że mogę np. posiadać tylko 5 strzał wodnych, a chciałbym mieć ich więcej.
Wodnych strzał można mieć chyba 25, a nie 5. Co do samego sposobu to Marzec kiedyś coś takiego zrobił i udostępnił tutaj: http://www.thief.yoyo.pl/downloads.php?cat_id=10
Co prawda nigdy tego nie robiłem, ale wydaje mi się, że warto spróbować.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Bluu »

Ja na tym przez pewien czas grałem, ale kiedy zainstalowałem Minimalist Project, to mi się to wyłączyło. Kiedy próbowałem znowu wyłączyć limity, to pojawiał mi się tekst następujący:

Length: 2070560
The lenght is inadequate!

Co do limitu, pomyliłem się; można mieć co najwyżej 15 strzał wodnych (po modyfikacji). Niby chcieli upodobnić TDS do T1 i T2, a zamiast usunąć limit posiadanych przedmiotów, to narzucili jeszcze niższą granicę ich dozwolonej ilości :?
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Keeper in Training »

Przepraszam, ma ktoś mirrory do tej nakładki? Chyba autorowi usunęła się strona...
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Hattori »

Też byłbym za. Byłaby to trzecia rzecz do potencjalnego "T3 MMP" :)
ODPOWIEDZ