T:DS - Minimalist Project

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

T:DS - Minimalist Project

Post autor: peter_spy »

Szukałem, szukałem i jakoś nie znalazłem tematu o tej niewątpliwie przydatnej modyfikacji - czy ktoś z was miał juz okazję ją testować? Od jakiegoś tygodnia grywam sobie wieczorami w T:DS i jak na razie Minimalist wypada bardzo na korzyść. Stare dobre menu, normalny kolor "frob'a", HUD z T2 i bardzo ciekawe, nowe poziomy trudności: cut-purse, assassin, thief i ghost. Co do tych ostatnich, to brakuje mi jeszcze kilku usprawnień, np. tryb Ghost nie ma w ogóle wymagań co do łupów. Ciekawym rozwiązaniem byłoby również ograniczenie ilości zgaszonych pochodni i palenisk np. do pięciu (o ile da się w ogóle coś takiego przeprowadzić). A jakie są wasze opinie o tej nakładce?

http://www.timgormley.ca/~minimalist/
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: marek »

dodaje to coś oprócz nowych trybów(poziomów trudności) i nowego HUDa? jakieś misje albo coś?
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: peter_spy »

Bez przesady... Pełna lista zmian w pliku PDF:
http://www.timgormley.ca/~minimalist/changelog.pdf
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: marek »

eee, przeczytałem i nie robi to na mnie wrażenia - zmiany tylko kosmetyczne, jedyna ważna to zmiana AI oraz widzialności... zmiany w broniach dużo nie zmieniają, bo i tak nie zużywamy całego zapasu.... a robienie słyszalnego creepa, kiedy kucaine jest niesłyszalne jest już nienaturalne. Chyba sobie podaruję
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Nivellen »

A moim zdaniem to wcale nie jest takie złe. Zmęczenie strażników po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, za pierwszym razem było śmieszne, ale na dłuższą metę okazuje się pomyłką. Ślady wystrzeliwanych strzał, czy podświetlanie kosztowności dają nienaturalną "konsolową" atmosferę - a po co? Dodałbym do tego jeszcze możliwość wykorzystania zwykłych strzał do odciągania strażników z posterunku (w oryginale denerwuje mnie brak dźwięku uderzenia o metal czy szkło)
Autor modyfikacji idzie dobrym torem, wprowadza zmiany powodujące coraz większe upodobnienie T3 do starego sprawdzonego DarkEngin'u, który dla mnie nie ma sobie równych jeśli chodzi o specyficzne poczucie zespolenia z prowadzoną postacią.
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2005, 12:50 przez Nivellen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: peter_spy »

Dokładnie, Nivellen, obecnie grywam cały czas na ustawieniach "Ghost" i jestem bardzo zadowolony z tej modyfikacji.
Ponadto gra przeżywa u mnie renesans jeszcze z innego powodu: zakup SB Live 7.1 - okazało się, że moja poprzednia karta była mało kompatybilna z T3 i nie odtwarzała chyba z połowy dźwięków! Np. te wszystkie dyskretne melodie w tle, odgłosy pracy w katedrze św. Edgara - poprzednio tego nie miałem możliwości usłyszeć.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Bandit »

Judith pisze:zakup SB Live 7.1 - okazało się, że moja poprzednia karta była mało kompatybilna z T3 i nie odtwarzała chyba z połowy dźwięków! Np. te wszystkie dyskretne melodie w tle, odgłosy pracy w katedrze św. Edgara - poprzednio tego nie miałem możliwości usłyszeć.
Dlatego nie gram w T3, który czeka sobie na lepsze czasy, choć mam głośniki 7.1. Tyle, że nie mam do nich karty (sic!) :evil: Mam zamiar kupić sobie (kiedyś) :roll: Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS. Pewnie taką kartę masz, Judith? :)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: marek »

heh, ja sobie grałem w słuchawkach, a karta chyba obsługuje wszystko... nie jestem jeszcze na tyle szalony aby kupować zestaw głśników za 400 zł
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Bandit »

Szalony :?: a może raczej głuchy? :lol: 8-)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: marek »

taaaaaaaa, a kto mi zafunduje? przecież nie przekonam rodziców, że potrzebuję więcej głośników, bo powiedzą że mam przecież a są potrzebne tylko do słuchania. A słuchawki kosztują niewiele i doskonale w nich słychać.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: peter_spy »

Bandit pisze:Dlatego nie gram w T3, który czeka sobie na lepsze czasy, choć mam głośniki 7.1. Tyle, że nie mam do nich karty (sic!) Mam zamiar kupić sobie (kiedyś) Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS. Pewnie taką kartę masz, Judith?
Nie, kupiłem sobie zwykłego SB Live 7.1 24-bit, kosztowało mnie to niecałe 100 zł :) a róznica w odbierze jest ogromna.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Nivellen »

Dla mnie doznania słuchowe są bardzo ważne, dlatego nie było kompromisów przy zakupie sprzętu dźwiękowego:
- SB Audigy 2 ZS
- oraz takie oto cudeńko:
Obrazek
Specyfikacja techniczna:

* pasmo przenoszenia: 50Hz - 20kHz
* efektywność: 89dB
* impedancja: 16 Ohm
* podłączenie: 3 wtyki stereo - mini jack (front, rear, center)
* super efekt przy odtwarzaniu DVD lub grach w systemie surround
* wymagana jest karta dźwiękowa działająca w systemie 5.1 lub wyżej

Powiem tak - nie są to oczywiście głośniki 5.1 ale wrażenie przestrzenności jest bardzo dobre (porównywałem z pięcioma różnymi markami słuchawek obsługujących dźwięk 5.1). W tej chwili za nic nie wróciłbym do zwykłych słuchawek. Ponadto wyśmienicie odsłuchuje się w nich muzykę czy filmy, mają soczyste, potężne basy. I jeszcze jedna, bardzo ważna zaleta - są nieprawdopodobnie wygodne, nawet po kilku godzinach grania nie czuje się ich na głowie. Jeśli ktoś jest ciekaw, jedyny jak do tej pory krajowy importer http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8823
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: peter_spy »

Słuchawki niesamowite, ale kosztuja więcej niż karta dźwiękowa ;). Na razie mam zestaw głośników 5.1, wystarcza w zupełności, 7.1 nie ma sensu montować w pokoju, który ma szerokość nie wiele większą od mojego rozstawu ramion :)
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Gregorius »

Hmmm... Chcecie powiedzieć że na moim "Lajwie 5.1" (i głośnikach 4.1) nie słyszałem wszystkich dźwięków które są w grze? Chyba się zdenerwuję :evil:
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Bukary »

Gregorius pisze:Hmmm... Chcecie powiedzieć że na moim "Lajwie 5.1" (i głośnikach 4.1) nie słyszałem wszystkich dźwięków które są w grze? Chyba się zdenerwuję :evil:
Dlaczego nie słyszałeś?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Sniper »

Ja gram na Audigy 2 ZS box (T3 na DVD był to musiałem kupić :D) a do tego Logitech Z-5500 5.1 i EAX Advanced HD i inne tym podobne brzmią świetnie. Słuchawki mam Sennheisera HD 400 nie takie super jak te Zalmany ale tez dobrze sie na nich gra w nocy zeby nie pobudzić sąsiadów :)
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: peter_spy »

A ktoś wie jaką trzeba mieć kartę, żeby móc usłyszeć "EAX multiple environments"? Bo mnie ta opcja się nie odpala...
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Sniper »

U mnie na A2 ZS wszystkie 3 chodzą. Moze sterowniki zaktualizuj.
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Bukary »

Tak, trzeba zainstalować najnowsze sterowniki...
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Nivellen »

Judith pisze:A ktoś wie jaką trzeba mieć kartę, żeby móc usłyszeć "EAX multiple environments"? Bo mnie ta opcja się nie odpala...
Jeśli na podstawowych sterownikach nie chodzi, to podejrzewam, że masz kartę a ona obsługuje EAX Advanced HD do 3.0, w T:DS do wsparcia opcji EAX Multiple Environments jest potrzebny w wersji 4.0, dostępny dopiero w wyższych modelach z serii Audigy 2.

Edit: dzięki Bandit !
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Gregorius »

Bukary pisze:Dlaczego nie słyszałeś?
Judith pisze:...zakup SB Live 7.1 - okazało się, że moja poprzednia karta była mało kompatybilna z T3 i nie odtwarzała chyba z połowy dźwięków! Np. te wszystkie dyskretne melodie w tle, odgłosy pracy w katedrze św. Edgara - poprzednio tego nie miałem możliwości usłyszeć.
No to jak? Na SBLive 5.1 słychać wszystko czy nie? :?
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: peter_spy »

Niestety masz rację Nivellen, zajrzałem do readme:

"EAX is only supported on Creative® Audigy 1 and Audigy 2 sound cards.

If you have a motherboard audio controller, we recommend that you not enable Hardware Mixing (or any EAX options) as doing so may result in audio abnormalities. We only recommend Hardware Mixing and EAX for computers with compatible add-in audio cards."

Czyli posiadacze słabszych kart ze stajni Creative nie mogą się cieszyć wszystkimi smaczkami T:DS. Ale wszystkie dźwięki to chyba nam odtwarza ;). Tylko nie wszystkie efekty akustyczne, jak sądzę.
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Sniper »

A jaką masz tą karte ?
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: peter_spy »

Judith pisze:kupiłem sobie zwykłego SB Live 7.1 24-bit
:)
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: T:DS - Minimalist Project

Post autor: Sniper »

Live 7.1 ? dlatego sie zdziwiłem :) Jest takie ? :O
GG: 1432377

Sniper
ODPOWIEDZ