Thief - wydanie papierowe

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
pastooh
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 04 stycznia 2003, 22:24
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Thief - wydanie papierowe

Post autor: pastooh »

witam
widze ze ta tablica to jakby takie offtopici; chcialem sie wiec podzielic z wami czyms sadze ciekawym
marzy mi sie aby autor pokroju eddigsa lub sapkowskiego wzial garreta w swoje lapki i skrobnal ksiazke/sage o wyczynach zlodzieja
nie bylaby to ksiazka oparta tylko na grze gdzie akcja toczy sie tylko noca podczas misji
istotne byloby zbudowanie obszernej fabuly w ktorej umiejscowiloby sie garreta - jego zycie za dnia byloby rownie istotne jak nocne eskapady
ehh marzenia ....
pozostaje kolejna misja w metal age :D
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Thief - wydanie papierowe

Post autor: Bukary »

Nie wiem, czy wiesz, ale istnieje mnóstwo opowiadań (a nawet powieści) opartych na Thiefie. Najsłynniejsza z nich to "The Correspondence of Thieves". Znajdziesz ją na TFCDs albo na stronach The Circle (podobnie jak pozostałe teksty).
http://www.thief-thecircle.com
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Thief - wydanie papierowe

Post autor: Caer »

E, czemu najsłynniejsza?
A tak BTW Bukary, uprzedziłeś mnie w odpowiedzi :). A owszem, jest dużo. Zastanawiam się tylko (przyznaję, że nie szukałam zbyt gorliwie :roll:), czy są jakieś na polskich stronach. Bo chętnie bym przeczytała, jak i podzieliła się moim własnym.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Thief - wydanie papierowe

Post autor: Bukary »

Caer pisze:E, czemu najsłynniejsza?
Ponieważ na jej podstawie powstaje najsłynniejszy projekt środowiska: kampania "The Circle of Stone and Shadow".
A tak BTW Bukary, uprzedziłeś mnie w odpowiedzi :). A owszem, jest dużo. Zastanawiam się tylko (przyznaję, że nie szukałam zbyt gorliwie :roll:), czy są jakieś na polskich stronach. Bo chętnie bym przeczytała, jak i podzieliła się moim własnym.
Czytałem dwie (albo nawet trzy) polskie minipowieści związane z Thiefem. Niestety, nie można ich chyba znaleźć nigdzie w sieci. Dostałem je mailem.

Jeśli chcesz się podzielić z nami swoją historią, to drukuj ją tutaj w odcinkach. Zachęcam!
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2003, 21:52 przez Bukary, łącznie zmieniany 1 raz.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
tokaj
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 23:24
Lokalizacja: Czaniec

Re: Thief - wydanie papierowe

Post autor: tokaj »

Caer, jeśli chcesz "podzielić się" swoim opowiadaniem, to to forum jest napewno najlepszym miejscem, nie ma co dalej szukać :D
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Thief - wydanie papierowe

Post autor: Caer »

Ponieważ na jej podstawie powstaje najsłynniejszy projekt środowiska: kampania "The Circle of Stone and Shadow".
Ups, zwracam honor.
Niestety, nie można ich chyba znaleźć nigdzie w sieci. Dostałem je mailem.
Można wiedzieć, czyje? Bo mi też udało się coś czytać.

Posłać mogę, ale jest trochę długa. Nawet w odcinkach. Ale jeśli będizecie się upierać... :D
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Thief - wydanie papierowe

Post autor: Vk »

Caer te opowiadania o ktorym pisal Bukary to chyba:
-karmazynowe morze, oraz jeszcze takie jedno bedace jakby streszczeniema thiefa. Byly one kiedys dostepne na stronie Sniper'a wiec wejdz tam sobie i poszukaj gdzies w archiwum.
.netsports.pl
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Thief - wydanie papierowe

Post autor: Caer »

Niestety, archiwum Snipera jest niedostępne (przynajmniej dla mnie). Ale znam te opowiadania. Dzięki.
Awatar użytkownika
pastooh
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 04 stycznia 2003, 22:24
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Thief - wydanie papierowe

Post autor: pastooh »

no no
niechetnie zakladam nowe topici na forach zeby nie zarzucac ich smieciami... ale postanowilem zainicjowac :D obecnosc na forum
i mile zaskoczenie - nie dosc ze odpowiedzi szybkie to jeszcze sie okazalo ze forumowicze pisza, ha! ownz!
dziewczyna na forum - bardzo mila acz rzadko spotykana rzecz; moze to z powodu tematyki innych forów na jakich bylem/jestem:)

jesli ktos ma opowiadania po polsku chetnie bym przeczytal takze prosze o dokladniejszze info lub wrzucenie na skrzynke mailowa
w angielskim tez moze byc to nie problem lecz latwiej i rpzyjemniej czyta sie po polsku:)

caer - nawet jak sa dlugie to zarzuc cos - wkoncu im dluzsze tym lepsze :>
pozdrawiam all
ODPOWIEDZ