FM czy OM

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: FM czy OM

Post autor: Daweon »

Mixthoor pisze:Jakie grales, jakie Cie odruicily?
Czego jeszcze nie probowales?
Nie powiem wszystkich, bo po prostu nie pamiętam, ale grałem między innymi w:

3 Distinct Adventures - Pierwsza misja to łotanina mieczem, druga lepsza, ale w drodze powrotnej jest dziura której nie mogłem przejść, o czym z resztą przedtem wspominałem.

The Flying Age - Już nie pamiętam co mnie dokładnie odrzuciło, chyba nie było wskazówek gdzie szukać rzeczy o które chodziło, coś tam zrobiłem ,ale gdy spotkałem nieśmiertelnego gościa, którego nie potrafiłem ominąć to sobie dałem spokój.

Temple od the Tides - Nie mam pojęcia skąd można się domyśleć jak wyjść z samego początku, w końcu posłużyłem się solucją. I tak nie zaszedłem daleko , z tego co pamiętam to była to dość wymagająca misja w której napotkałem na przeszkody, do których nie miałem cierpliwości, a wyręczanie się solucją przez całą misję jest mało interesujące.

Poza tym była fanmisja w której na początku napotkałem kryptę pilnowaną przez hauntów. Niezauważalne przejście do niej było albo niewykonalne, albo niesamowicie trudne, a ze strzelania z łuku do wrogów w Thiefie już dawno zrezygnowałem.

No i jeszcze próbowałem zagrać w Ominous Bequest, ale technicznie coś nie poszło, Garrett nie mógł nic zrobić, wszystkie postacie były w bezruchu, słychać było tylko dźwięk ich wrzasków. Potem błąd ten przerzucił się na wszystkie fanmisje, a nawet na oryginalną kampanię.

Po tej przygodzie próbowałem jeszcze fanowskiej twórczości TDS, było ich kilka, już nie pamiętam co w nich mi nie pasowało, kojarzę tylko misję w której była jedna droga naszpikowana poganami.

Największą sympatią darzę misje których akcja dzieje się w niebagatelnych miejscach (Cragscleft, Precious Cargo, Clocktower itp.) niestety na żadną taką nie napotkałem. Poza tym lubię gdy klimat jest gęsty, jednak nie koniecznie straszny i tutaj właściwie tylko druga misja w 3DA przypadła mi do gustu pod tym względem.

Trochę się rozpisałem... Chyba należałoby zmienić temat, bo się robi offtop.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FM czy OM

Post autor: Mixthoor »

Chopie, bardzo dużo straciłeś. Wejdź do działu Aktualności i nadrabiaj zaległości :)

W razie problemow z FMkami lub Thiefem, pisz w FAQu
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: FM czy OM

Post autor: Flavia »

Z tego co zauważyłam, żadna (oprócz OB) nie należy do "najwyżej ocenianych" ;)

Niebagatelne miejsca, mówisz? A Debt Repaid dzieje się na posterunku straży, Off the Record w ratuszu, Heart of Bohn w muzeum (ok, tu może temat oklepany, za to wykonanie fenomenalne), Profane Ascension w jakiejś szkole magów, Dirty Business to Cragscleft za czasów Mechanistów, Train Spotting - dworzec kolejowy.

Spróbuj też może trzecią część A Night in Rocksbourg (od biedy da się chyba grać bez znajomości dwóch pierwszych, które są niestety, miejskie) lub Mission X; druga misja Broken Triad też mogłaby Cię zadowolić, ale musiałbyś się przemęczyć z pierwszą (miejską).

O misjach "kosmicznych" czy "surrealistycznych" nawet się nie rozpisuję, chyba, że bardzo chcesz ;)

Co do trudności - nie wątpię, że za dwudziestym przechodzeniem gry wszystko idzie jak z płatka :P Ale jak już wciągniesz się w fanmisje przekonasz się, że większość raczej nie stawia graczy przed problemami nie do przejścia. Z danymi przeszkodami najlepiej pokombinować (choć akurat The Flying Age było pod tym względem przesadzone, więc nie dziwię się Twojej frustracji), przeciwników jak przeszkadzają wyeliminować. Klimat to akurat kwestia indywidualna, jednym coś pasuje innym nie, trudno się wypowiadać.

Problem z niebagatelnymi miejscami jest taki, że łatwo wpleść je w zawiłą intrygę, nieco trudniej zaś wyjaśnić wyjaśnić w pojedynczej misji. No bo czego taki Garrett mógłby szukać w starej latarni? Toż tam bieda aż piszczy, zero perspektyw dla takiego przedsiębiorcy jak on. No, chyba że jest w trakcie rozgryzania planów Mechanistów i żaden z tropów, które zebrał podczas pięciu poprzednich misji nie chce wskazywać na inny cel.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: FM czy OM

Post autor: Daweon »

Dziękuję Flavia
Naprawdę masz moją wielką wdzięczność. Dzięki tobie chyba dam fanmisjom jeszcze jedną szansę, a te o których pisałaś sprawdzę z pewnością.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FM czy OM

Post autor: Mixthoor »

Gościu, w dziale Aktualności masz opisy i recenzje.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: FM czy OM

Post autor: Flavia »

Daweon pisze:Dziękuję Flavia
Naprawdę masz moją wielką wdzięczność. Dzięki tobie chyba dam fanmisjom jeszcze jedną szansę, a te o których pisałaś sprawdzę z pewnością.
Ależ proszę bardzo :-D Jak coś to wal śmiało, mam w swoim katalogu wszystko ładnie posegregowane to mogę jeszcze poszukać. Ale już w tym temacie ;)

Mixthoor, spokojnie, nie każdemu chce się przebijać przez dziesiątki recenzji aby znaleźć jedną misję, a opisy zwykle ograniczają się do zaznaczenia, że misja jest pod T1 czy T2.
Heroes are so annoying.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: FM czy OM

Post autor: bob »

Gdybym musiał wybierać między GeForcem i Radeonem oraz między OM i FM to wybrałbym GeForce oraz OM.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: FM czy OM

Post autor: Kurhhan »

FM czy OM?

Oczywiście, że FM-y które rozszerzyły, dopracowały, rozbudowały praktycznie każdy element OM-ów. Oczywiście szacunek dla oryginałów bez których nic by nie było, jednak posiłkując się przykładem kina - również wolę te późniejsze, niż nieme.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: FM czy OM

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Kurhhan pisze:FM czy OM?

Oczywiście, że FM-y które rozszerzyły, dopracowały, rozbudowały praktycznie każdy element OM-ów. Oczywiście szacunek dla oryginałów bez których nic by nie było, jednak posiłkując się przykładem kina - również wolę te późniejsze, niż nieme.
Bardzo fajnie ujęte.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: FM czy OM

Post autor: Kurhhan »

Ogólnie ja bym w ankietach nowych już zmienił te uzasadnienia noty, to nie czasy raczkowania i przed new darkiem:
- Misja dorównująca oryginalnym poziomom. Bardzo dobra

- Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
Dla mnie bardzo dużo misji jest dobrych, nie wszystkim mogącym przypaść do gustu, ale jednocześnie lepszych niż oryginalne poziomy. W takim wypadku nie wiem co kliknąć w ankiecie.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: FM czy OM

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Zrobię o tym temat ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ