FAQ - Problemy Techniczne

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

Tak, u mnie mam tak samo. A jak jest u innych graczy?
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Hattori »

Miganie nie zniknęło. Za to, przy okazji zmiany ddfixa, zmieniłem sobie rozdzielczość na 1280x720. Co się okazało? Menu jest zwężone, natomiast w samej grze jest w porządku. I teraz, gdy migający pasek z wizerunkiem menu się pojawia, jest zdecydowanie węższy (to przez ten czarny pas po prawej w menu, który wypełnia brak w związku z nową rozdzielczością). Dokładniej tego nie opiszę, musiałbym rozrysować. Jesteś w stanie to sobie wyobrazić? Co o tym sądzisz?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

- U siebie również mam zawężone menu, zaś w grze jest ok.
- Migotania nie mam, nie mam pojęcia, czym ono może być spowodowane.
- Mgłę mam wyłączoną, tak że nie pojawia sie w żadnej OM, czy FM.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Hattori »

Ok. Rozdzielczość 1600x900 też działa, czarne pasy są wtedy szersze i w pierwszy dzień testu problem się nie pojawił. Może to jest najwłaściwsze rozwiązanie. :)
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Hadrian »

T2 co jakiś czas mi się zacina. Dość długie są te odstępy czasu, ale chodzi o to, że zamierzam grać w T2 Multi, więc jeden zwis skończy rozgrywkę. Jak to zniwelować?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

- Opisz dokladnie problem.
- Pojawiaja sie bledy? Jesli sie zatnie, jakie jest wykorzystanie pamieci, obciazenie procka?
- Jaki system, jaka wersja, jaka architektura? Legalny?
- Jaki Thief, jaka edycja, jaka wersja, jakie mody?
- Czy masz syf na kompie?
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Hadrian »

1.Wszystko działa jak należy, dopóki się nie zatnie. Wtedy nie mogę nic zrobić w grze, rozgrywka staje, a dźwięk zostaje (soundtrack dalej leci, a inne dźwięki się powtarzają). Pomaga tylko ctrl+alt+del.
2.Nie. Dochodzi do 100%, ale tak jest zawsze, nie ważne czy gra (obojętnie jaka) chodzi płynnie czy tnie jak cholera. To przez zagracenie kompa.
3.Windows 7 Ultimate, Service Pack 1, chyba nie.
3.Thief II, z Antologii, 1.18, zwykła gra.
5.Patrz pkt 2


Dziwne. Czasem gdy gram już ponad godzinę, zacina co chwilę. Ale gdy dam grze spokój na jakiś czas i dopiero potem włączę, zacina znowu po dłuższym czasie. Odkryłem też, że jak włączam przez THIEF2.exe to rozgrywka w ogóle się nie włącza, a jak przez start.exe to jest tak jak opisałem.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

Jeśli masz 100% wykorzystanie mocy procesora, to może to być jedną z przyczyn błędów w grze. Idąc dalej:
- Idę o zakład, że masz nielegalny system. Lecz czy to prawda, powie Ci http://www.microsoft.com/en-us/download ... ation.aspx
- Nie podałeś wersji - x64, czy x86.
- Dla thief2.exe musisz ustawić tryb zgodności z WinXP SP3. Dodatkowo uruchamiaj grę z uprawnieniami admina
- Jeśli jest to zwykła gra bez żadnych modów, a korzystasz z Win 7 Ultimate, to masz nowszy sprzęt. Zainstaluj ddfix'a. Linki znajdziesz na tym forum.
- Mimo wszystko polecam swoją paczkę - http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php?f=6&t=5791. Znajdziesz w niej wszystko, co pod Win7 potrzebne.
- No i proponuję, byś oczyścił sobie system. Tak jak w samochodach wymieniasz olej i filtry, tak w kompie robi się przeglądy i porządki.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Hadrian »

1.No sprawdzam czy mam legalne na tej stronce. Gdy wpisuje kod i wciskam "validate" to przekierowuje mnie na stronę, której nie można znaleźć. Ale raczej nie mam legalnego.
2.x64
3.Już miałem.
4.Mam ddfixa, ale on każe mi otworzyć się jako administrator i "under windows vista". Zmieniam tryb zgodności na Windows Vista i "ddfixGUI.exe przestał działać"...
6.Właśnie to czynię. Nigdy nie miałem chęci na to, mimo, że czasu pod dostatkiem ;)
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Spidey »

Odpalasz grę na jednym rdzeniu?
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Hadrian »

Tzn.? Nie rozumiem, nie jestem zbytnio informatykiem i dogłębnie nie znam komputerów.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

Chlopaki, to nie ma znaczenia. Przetestowane na 3 roznych komputerach.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Marzec »

Postanowiłem zainstalować dziewczynie TDS na Win 7 - jakże byłem głupi. Nici z gry :]

Gra wiesza się (freeze) przy wczytywaniu zapisu, lub przy zakończeniu misji treningowej (bo tylko tą można defecto odpalić).

Nie pomogło rozwiązanie:
Help, I'm on Vista and the game launches and loads, but soon crashes or gives me a black screen!

Solution:

1.) Start with a completely fresh installation of the game. This will ensure that all files in the System folder are present and haven't been removed previously. Run the v1.1 Patch straight after installing as well.

2.) Create a new folder for save games, preferably one can be accessed by all Users (eg. C:/SavedGames/Thief - Deadly Shadows).

3.) Go to Start -> Run -> regedit

4.) Navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ion Storm\Thief - Deadly Shadows

5.) Right-click SaveGamePath and click Modify...

6.) Change this value to the path of the save game folder created earlier (eg. C:/SavedGames/Thief - Deadly Shadows).

7.) Run the game
from http://www.ttlg.com/forums/showthread.p ... 46#t3crash
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

http://www.thief-portal.pl/?page_id=82
Trzecia część Thiefa wymaga zupełnie innego podejścia i innych plików. Efektem jest jednak podobne, prawidłowe działanie i korekcja proporcji ekranu.

1. Najpierw włącz co najmniej raz grę (wystarczy do menu głównego) i wyjdź.

2. Wpisując „regedit” w oknie „Uruchom” w menu start uruchom rejestr systemu. Za pomocą opcji wyszukaj bądź ręcznie odnajdź taką oto ścieżkę:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Ion Storm\Thief – Deadly Shadows

Jest tam wpis SaveGamePath, który nierzadko wskazuje problematyczną pustą ścieżkę zapisów stanów gry. Kliknij dwukrotnie na wpis i w nowym oknie zamień ścieżkę na np. lokalizację zainstalowanej gry. Od tego momentu w folderze z grą pojawi się nowy folder SaveGames.

3. Ponownie uruchom grę tym razem rozpoczynając rozgrywkę i zapisując stan gry.

4. Odnajdź plik Options.ini, który znajduje się pod zmienioną (w pkt. 2.) ścieżką <Folder gry>\SaveGames\Ustawienia gracza\. Otwórz plik za pomocą np. Notatnika i znajdź wiersz:

Resolution=4 (lub inna cyfra)

Zamień cyfrę na nową : -1 (Po zakończeniu całego procesu uruchamiania w ustawieniach gry zauważysz dziwną rozdzielczość. Nie przejmuj się tym i nic nie zmieniaj. To znak, że zmiany zostały poprawnie wprowadzone a gra od tego momentu zawsze będzie pracować z twoją natywną rozdzielczością monitora).

5. Rozpakuj paczkę T3PovPatch do folderu z grą.

6. Uruchom rozpakowany do folderu z grą plik T3FovPatch.exe a następnie wybierz proporcje ekranu twojego monitora. Naciśnij Change POV i Exit.

Gra jest gotowa.

Osoby, które mają kartę dźwiękową Creativa z obsługą EAX (począwszy od Audigy, X-Fi i nowsze), powinny pobrać ze stron producenta oficjalną aplikację Creative ALchemy. Należy ją uruchomić, po lewej stronie powinien pojawić się świeży wpis z Thief Deadly Shadows, który przerzucamy na prawą stronę. Jeśli jakimś cudem ALchemy waszego Thiefa nie wykryło, należy własnoręcznie dodać profil z takimi oto ustawieniami: Buffers 4, Duration 25, Max Voice Count 128.

Proponujemy też lekką modyfikację światło-cienia wzmacniającą ciemność w grze.
Należy rozpakować i przenieść plik atten-cienie-tds.rar do folderu:

<lokalizacja gry>\System\Data\

podmieniając zachowany wcześniej oryginał.
Dziala, u siebie sprawdzalem. Poki co, bez dodatkow.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Marzec »

Wykonałem wszystko na nowej instalacji. Oprócz modyfikacji cienia. Dalej jest problem z wczytywaniem gry - FREEZE :roz
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Hadrian »

Ja miałem to samo, rozwiązałem to instalując grę zamiast z Antologii to z CD-Action. Albo na odwrót :P

A co z moim problemem?

EDIT:
Zrobiłem ponownie reinstalkę. Wypakowałem ddfixa i to samo z nim. Jak włączam grę przez THIEF2.exe to działa teraz jak działało przez start.exe. Za to start.exe nie działa...
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

@Marzec - Uuchom w trybie zgodnosci z XP jako admin
@adrian - zainstaluj moja pacze i powiedz co sie dzieje
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Marzec »

Zawsze uruchamiałem w trybie zgodności jako admin ;)
No nic. Cofnąłem się do rozdzielczości 1024×768, (monitor jest 16:9), ważne, że w takiej rozdziałce przynajmniej działa poprawnie, ale dziwi mnie i załamuje taki typ błędu.
PS. Obecna instalacja jest z SUPERSELLERA. Poprzenia była z Antologii, ale podejrzewam, że byłoby tak samo na 1024 ;)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Hadrian »

Wypakowałem paczkę ddfixa 1.5.11 pre-patched i... jest tak samo. Ale Thief póki co działa normalnie - przeszedłem jedną misję i jest w porządku. Podziękowałbym, ale nie chcę zapeszać ;)

EDIT:
Przeszedłem bank, wszystko w jak najlepszym porządku. Wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Problem z grafiką w TG

Post autor: Maklo »

Witam,
odkąd zainstalowałem Thief GOLD mam problem związany z grafiką. Mianowicie, wszystko jest za ciemne. Nie mam tu na myśli jasności, bo już zwiększałem i nic to nie dawało. Wygląda to tak, jakby same tekstury były zrobione na czarno w zacienionych miejscach. W misji "Zaginione Miasto" pieczęć, zamykająca przejście do ruin jest czarnym kwadratem.
Przechodzenie gry w ten sposób jest bardzo trudne i czasami uniemożliwia znalezienie całego lootu na mapie. :(

[UWAGA! Drugi i trzeci screen zawiera spoiler]

Poniżej zamieszczam screeny:
Mocno zacienione miejsce obok silosu(?)
Miejsce pieczęci i przejścia
Przejście i pieczęć(czarny kwadrat po prawej)
Wyjście ze ścieku

Mam nadzieję, że ktoś będzie zdolny mi pomóc.

EDIT: Cholera, ciągle zapominam napisać sprzętu xD
WindowsXP, Home Edition, Wersja 2002, Dodatek Service Pack 3
Karta graficzna: Gigabyte Radeon 9600 PRO

Przyspieszenie sprzętowe powoduje, że wszystko widzę, oprócz cienia. A w grze gdzie skradanie jest ważne cień to podstawa. Próbowałem użyć DDfixa, ale rezultatów brak. :(

EDIT 2: Ok, problem zażegnany.

W razie gdyby ktoś miał ten sam problem: należy ściągnąć GameXP, kliknąć na Warp Speed, a następnie włączyć Przyspieszenie Sprzętowe w grze.

Dziękuję bobowi i Mixthoorowi za pomoc. Jeżeli nadal będziemy mieli kontakt za dwa lata, to stawiam wam piwo. ;)
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Dordien
Ożywieniec
Posty: 91
Rejestracja: 16 listopada 2010, 12:33
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Dordien »

Witam!
Mam dość uporczywy problem z TG i TMA które ni jak nie mogę rozwązać stosując się do wszelakich porad. Gry mam z Antologii i kiedy próbuję włączyć DDfixa on po prostu wywala błąd że przestał działać. Rozmawiałem potem z Adriannem i polecił mi on ściągnąć patche Mixthoora ale i one nie pomogły. Kiedy próbuję włączyć grę wyświetla ona dość długi komunikat o tym że gra nie będzie działać poprawnie bo nie mam zainstalowanego directX 6 albo wyższego. Kiedy klikam uruchom to po prostu nic się nie dzieje. Ściagnąłęm directx6 i też nic to nie pomogło. Grę tak samo jak ddfixa odpalam w trybie zgodności w WinXP i Administratora.

Konfiguracja Sprętowa
System: Win 7 Pro 64bit SP1
Płyta główna: Asus P5N-D (Socket 775)
CPU: IntelCore 2 Duo E7400 @ 2.80GHz
Karta Graficzna: Nvidia GeForce 9800GT
RAM : 2X2GB DDR2 400MHz

Zaznaczam także że jestem świeżo po formacie i wszystkie sterowniki mam aktualne.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

Nie instaluj zadnych starych driextXow. Czy wykonujesz wszystko zgodnie z moja instrukcja?
Awatar użytkownika
Dordien
Ożywieniec
Posty: 91
Rejestracja: 16 listopada 2010, 12:33
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Dordien »

Nie czytałem żadnej instrukcji. Link dał mi Adriannn i polecił rozpakować do głównego folderu to się nie spierałem.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

http://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=6&t=5791
ściągaj pliki i instrukcję. Czytaj i wykonuj wszystko zgodnie z podanymi krokami. Powodzenia. Daj znać, czy poszło.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: bob »

Postanowiłem pisać tutaj, ponieważ T2X jest dodatkiem działającym z Thiefem 2. Mój problem techniczny dotyczy dodatku T2X. Czy da się coś zrobić, żeby wyświetlanych było więcej klatek? Opiszę problem w taki sposób (chodzi o pierwszą misję Thiefa 2X) - na samym początku gry patrząc się na Przemytnika, Fraps pokazuje mi tylko 30 klatek (bez nagrywania), ale gdy odwrócę się o 180 stopni, już jest 60 klatek (tak jak ustawiłem w Frapsie, też bez nagrywania). Co jest temu winne? Słaby sprzęt, czy być może źle dobrana konfiguracja? Używam rozdzielczości 1280x1024 z włączonym ddfix-em.

Moja konfiguracja sprzętu komputerowego:

System operacyjny: Windows XP 32bit
Pamięć RAM: 2x1GB DDR2 667 MHZ
Procesor: Intel Core 2 Duo 4300 2x1.80 GHz (do Thiefów włączony jest tylko 1 rdzeń)
Płyta główna: Asus P5QLD Pro
Karta graficzna: Asus ENGTS250 1GB GDDR3 (na chipsecie Nvidia).
ODPOWIEDZ