Uniwersum Thiefa poza grą

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: BodomChild »

Do wymyślenia tego tematu zainspirował mnie ten o kolei żelaznej w Thiefie.

Co my tak naprawdę wiemy o świecie Thiefa ? Jest Miasto i takie sprawy, ale czy istnieją jakieś inne miasta ? Wogóle jak może wyglądać świat zewnętrzyny poza miastem (muszą być jakieś góry, bo np. więzienie Cragscleft wygląda na położone na górze), skąd przypływają statki do Doków ? Gdzie właściwie może znajdować się las i wioska pogan z misji "Trial Of Blood" ? Jaki ustrój polityczny może panować w Mieście ? Jaka jest historia Miasta i poszczególnych frakcji ?

Piszcie co wam przyjdzie do głowy, jakieś przypuszczenia, pomysły. A może gdzieś w grze natrafiliście na ciekawe wzmianki ? Uniwersum Thiefa jest arcyciekawe, warto o tym coś popisać.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: eLPeeS »

Przejrzyj to --> http://www.thief-thecircle.com/thiefworldmap/ daje do myślenia ;) Choć z drugiej strony to wszystko to tylko takie gdybanie. Jakieś teksty odnośnie ustroju miasta itp. też kiedyś zdaje się widziałem na Thecircle. Poszperaj tam a pewnie coś znajdziesz.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: Monsieur »

BodomChild pisze:Jaki ustrój polityczny może panować w Mieście
Na pewno najwięcej ma tam do powiedzenia arystokracja. Trudno powiedzieć czy ważniejszy jest Lord Bafford czy Lord Ramirez, czy też ktoś inny . Być może w Dayport są tylko ich miejskie rezydencje a oni sami są posiadaczami latyfundiów feudalnych daleko poza miastem (skądś muszą czerpać swoje bogactwo).
Wydaje mi się, że w świecie Thiefa istnieje jakaś forma dominacji władzy religijnej. Zakon Młota jest bardzo wyeksponowany. W wielu rezydencjach które zwiedzam w fanmisjach są kaplice Wielkiego Budowniczego wraz z posługującymi w nich Młotodzierżcami. Inspektor Drept wydaje się mieć prawa funkcjonariusza publicznego, poza tym zakon utrzymuje więzienia.
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: Edversion »

BodomChild pisze:Gdzie właściwie może znajdować się las i wioska pogan z misji "Trial Of Blood" ?
To nie wiadome. Ta wioska może być nawet na drugim końcu planety. W końcu udaliśmy się tam przez teleporter.
BodomChild pisze:Jaki ustrój polityczny może panować w Mieście ?
Wydaje się, że Miasto luib jego część jest na ziemiach Lorda Bafforda. Choć w T2 panował Karras.

W pewnej misji w T2 byliśmy obok pewnej latarni morskiej, potem tajemne przejścia itd. I wreszczie weszliśmy do łodzi podwodnej i popłynęliśmy ku odnowionemu Zaginionemu Miastu.
Skoro stała tam ta latarnia morska i popłynęliśmy łodzią podwodną to jakieś tam morze musi być. ;)

Zastanawiam się nad misją Black Mail, czy jakoś tak (ta misja w rezydenji szeryfa). Były tam domki, z wysokimi murami i oddzielone bramami. Czy też należały do Miasta?

A co z misjami Haunted Cathedral, Return to the Cathedral, Lost City (T1) i Kidnap (T2)? To inne miasta. Więc masz odpowiedź na pytanie:
BodomChild pisze:ale czy istnieją jakieś inne miasta ?
Naradza mi się także jedno pytanie. Gdzie jest Baza Opiekunów??

Edit. Spóźniłem się. :(
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: Monsieur »

Edversion pisze:Wydaje się, że Miasto luib jego część jest na ziemiach Lorda Bafforda. Choć w T2 panował Karras.
Karras był osobą duchowną, odłączył się wraz z wiernymi sobie duchownymi od Zakonu Młotodzierżców. Wydaje mi się nawet, że cała archidiecezja Hammeritów z Dayport przeszła pod znak Mechanistów Karrasa, stąd i dobra zakonne, kościoły i klasztory Hammeritów stały się własnością Mechanistów.
Jego wielkie wpływy w Dayport wynikały z jego bardzo wysokiej pozycji w hierarchii religijnej. Nie panował on nad miastem w sensie piastowania tam władzy, ale miał potężny wpływ na jego administrację i arystokrację.
Awatar użytkownika
Sutriw
Mechanista
Posty: 386
Rejestracja: 03 sierpnia 2005, 08:48
Lokalizacja: Piła

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: Sutriw »

Naradza mi się także jedno pytanie. Gdzie jest Baza Opiekunów??
Mi tam się zawsze wydawało, że w TDS mamy możliwość ją zwiedzać.
Przecież Keepersi sprawują pieczę z tego co wiem chyba tylko nad miastem. Czyli skoro są lokalną sprawą to nie powinni mieć swojej głównej rezydencji w innym mieście.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: Marzec »

Co do kryjówki keeperów (keepersów xD) polecam zagranie w Calendra's Legacy - fanmisję do thiefa 2. To wsumie zestaw trzech misji. W trzeciej misji bodajże mamy możliwośc zobaczenia kryjówki keeperów. Co ciekawe została ona zrobiona przed wydaniem Deadly Shadows. I wyszło znakomicie :) Zresztą jest w tej fanmisji więcej miejsc które mieliśmy okazję zobaczyc tylko na filmikach z thiefów 1 i 2 ;)

No właśnie co do tej mapy
http://www.thief-thecircle.com/thiefworldmap/
to dziwią mnie nazwy na niej. Skąd pochodzą?

Z tym uniwersum to jest mega projekt. Gdyby autorzy się znów zebrali i stworzyli takie uniwersum to ja naprzykład byłbym wniebowzięty :-D Stworzyłbym chyba ze dwadzieścia klimatycznych famisji :-D Niektórzy powiedzą że to universum już istnieje.

Wogóle to fajnieby było gdyby ludzie tworzyli fanmisje w oparciu o universum i wszystkie te fanmisje trzymałyby się kupy i nawet stanowiłyby całośc. Ale gdybanie zostawmy innym :cry:
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: marek »

Edversion pisze:A co z misjami Haunted Cathedral, Return to the Cathedral,
zdaje sie, że do katedry wracamy w T2 - w misji z podsłuchiwaniem oraz w ostatniej - tylko nie wiem czy to ta sama katedra, ale po przebudowie, czy postawili inną
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: waldeq »

Edversion pisze:A co z misjami Haunted Cathedral, Return to the Cathedral, Lost City (T1) i Kidnap (T2)? To inne miasta. (
Jeśli chodzi o katedre to nie leży ona raczej w innym mieście tylko w dzielnicy miasta która została opętana i zdemaskowana w wyniku jakiegoś kataklizmu.
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: marecki »

BodomChild pisze:Co my tak naprawdę wiemy o świecie Thiefa ?
Poczekaj, aż Caer zauważy ten temat i Twoja ciekawość zostanie z nawiązką zaspokojona, a tymczasem zajrzyj pod ten adres: http://www.btinternet.com/~sneaksiethiefsie/ (weź pod uwagę, że spora część informacji to spekulacje).
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: BodomChild »

Edversion pisze:A co z misjami Haunted Cathedral, Return to the Cathedral, Lost City (T1) i Kidnap (T2)? To inne miasta. Więc masz odpowiedź na pytanie:
Katedra i to całe zniszczone miasto to odgrodzona część Starej Dzielnicy (Old Quarter), tak mi się wydaję, więc jednak nadal jesteśmy w Mieście. W misji Kidnap mamy odkryte i zagospodarowane przez Mechanistów Zaginione Miasto (Lost City) znane z T1, leży ono pod Starą Dzielnicą (z tego co pamiętam). Zresztą nie chodziło mi o opuszczone ruiny tylko o jakieś inne miasta takie jak to nam znane ;) .

Co do katedry z misji z podsłuchiwaniem to nie może być przebudowana Nawiedzona Katedra:

1. Tamta wyglądała zupełnie inaczej.
2. Nawiedziona Katedra leży w zniszczonej po katakliźmie części Miasta otoczonej murem (w Starej Dzielnicy jestem pewnien na 97%), a to seminarium Mechanistów w Eastport (tak pisało w jednej księdze).
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: Caer »

marecki pisze:Poczekaj, aż Caer zauważy ten temat i Twoja ciekawość zostanie z nawiązką zaspokojona
Ty zdrajco! :-D

PS. Ale przynajmniej miałam uciechę, jak czytałam wszystkie posty i w myśli zacierałam ręce, jaki to wykład strzelę, i dotarłam do Twojego postu... :twisted:
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: BodomChild »

Dzięki Marecki ! Na tej stronce rzeczywiście tego sporo, co prawda po angielsku, ale powinienem sobie dać z tym radę :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: Monsieur »

Wspaniałemu dobrodziejowi który przetłumaczy te teksty, postawię litr dobrej wódki ! :)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: eLPeeS »

Monsieur pisze:Wspaniałemu dobrodziejowi który przetłumaczy te teksty, postawię litr dobrej wódki !
W mordę! Gdyby nie ta sesja mógłbyś już kupować mi i schładzać powoli Finlandię ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: BodomChild »

Nie powinno być jakiś wielkich problemów z przeczytaniem tego 8-) . W razie czego mam słownik na kompie :)) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: marecki »

Monsieur pisze:Wspaniałemu dobrodziejowi który przetłumaczy te teksty, postawię litr dobrej wódki
Czekaj, czekaj, to znaczy litr za całość? Chyba żartujesz, jeżeli już to, powiedzmy, pół litra za 3600 znaków :-D A tak poważnie, to zająłbym się tym, gdybym nie musiał na co dzień tłumaczyć tylu innych rzeczy (ale kiedyś, jak czas pozwoli, czemu nie).
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: Caer »

BodomChild pisze:czy istnieją jakieś inne miasta?
Owszem, wiemy jeszcze o trzech: Cyric i Bohn (źródła antyków) oraz Blackbrook, z którym Miasto toczy wojnę.
BodomChild pisze:W ogóle jak może wyglądać świat zewnętrzny poza miastem (...)?
Tritus Debris pisze:Gdyby autorzy się znów zebrali i stworzyli takie uniwersum to ja naprzykład byłbym wniebowzięty
Może nie autorzy, ale fani. Na forum ttlg nadal jest wątek, w którym ludzie usiłują narysować mapę Miasta i terytoriów przyległych. I liczy ponad 50 stron...
BodomChild pisze:muszą być jakieś góry
To góry Esse.
BodomChild pisze:Gdzie właściwie może znajdować się las i wioska pogan z misji "Trial Of Blood"?
W górach? :) I nie Trial ale Trail. Wbrew pozorom to nie to samo :P:.
BodomChild pisze:Jaki ustrój polityczny może panować w Mieście?
Monarchia. A właściwie baronia :). Wiemy, że najwyższą władzę sprawuje Baron, nazwany dopiero w TDS (Bresling). Poniżej jest arystokracja, a jeszcze niżej mieszczanie i plebs.
BodomChild pisze:Jaka jest historia Miasta i poszczególnych frakcji?
Tu odpowiedział Ci już marecki i faktycznie, strona Sneaksie Thiefsie jest fantastycznym źródłem informacji, choć, w większości, nie jest to wiedza kanoniczna.
Edversion pisze:W pewnej misji w T2 byliśmy obok pewnej latarni morskiej...
...na wyspie Markhama.
Edversion pisze:A co z misjami Haunted Cathedral/Return to the Cathedral, Lost City (T1)/ i Kidnap (T2)? To inne miasta.


Tu odpowiedź już została udzielona. Nawiedzona Katedra znajduje się w części Starej Dzielnicy ogrodzonej murem (tzw. Zamurze), a na ruinach Zaginionego Miasta powstało obecne Miasto.

waldeq pisze:...w dzielnicy miasta która została opętana i zdemaskowana w wyniku jakiegoś kataklizmu.


Po prostu Oko się zdenerwowało :-D.



Edversion pisze:Gdzie jest Baza Opiekunów??


E... w Starej Dzielnicy? To pojawia się w TDS.


marek pisze:zdaje sie, że do katedry wracamy w T2 - w misji z podsłuchiwaniem oraz w ostatniej - tylko nie wiem czy to ta sama katedra, ale po przebudowie, czy postawili inną

BodomChild pisze:Co do katedry z misji z podsłuchiwaniem to nie może być przebudowana Nawiedzona Katedra (...)


No niby nie, ale... na mapie jest napisane: "Dawna katedra Zakonu Młota". Choć niekoniecznie musieli mieć jedną katedrę, tę nawiedzoną :). Poza tym, Mechaniści zabudowali część Wayport i Old Quarter (gdzie stała katedra), być może likwidując całkowicie Zamurze.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: BodomChild »

He, he, wiem jaka jest różnica mniędzy "Trial" a "Trail", po prostu za szybko chciałem napisać :-D .

Dzięki za informację, część z tego wiedziałem, ale tylko część (małą).

Ja nadal jednak utrzymuje, że seminarium Mechanistów to nie Nawiedzona Katedra, tam wszystko było inne, tu przypominało by trochę tamten upiorny budynek, i raczej Garrett dałby nam do zrozumienia gdzie jesteśmy. Młotowcy mogli przecież mieć więcej śwątyń ( w tym katedr) zobaczcie tylko ile my w miastach mamy kościołów :P.

Mam nadzieję, że Mechanistom jednak nie udało się zabudować całego Zamurza, to by było straszne :o , to jedna z moich ulubionych części Miasta.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: Marzec »

BodomChild pisze:Co do katedry z misji z podsłuchiwaniem to nie może być przebudowana Nawiedzona Katedra (...)
Caer pisze:No niby nie, ale... na mapie jest napisane: "Dawna katedra Zakonu Młota". Choć niekoniecznie musieli mieć jedną katedrę, tę nawiedzoną Smile.
Ta dawna Katedra Zakonu Młota to katedra z pierwszej części, do której wchodziliśmy w przebraniu, a potem została zniszczona. Bo myślę, że ta była najbardziej "oficjalna" więc ją przebudowali. Zresztą mogli rzeczywiście mieć inne katedry, jednak ja tak nie myśle :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: Caer »

No, nie za bardzo. Choćby dlatego, że Seminarium Mechanistów znajduje się we Wschodnim Porcie, a Świątynia Młotów w Down Towne. Poza tym, miejsce, gdzie udajemy się w przebraniu nowicjusza, to właśnie świątynia, nie katedra.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: marek »

Tritus Debris pisze:Ta dawna Katedra Zakonu Młota to katedra z pierwszej części, do której wchodziliśmy w przebraniu, a potem została zniszczona. Bo myślę, że ta była najbardziej "oficjalna" więc ją przebudowali.
zdaje mi się, że gdzieś czytałem, że seminarium to Schoalsgate station (misja z Hagenem)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: Caer »

Że co?

Nie, raczej nie. Chyba Straż Miejska nie ma się aż tak źle, żeby musieli zastępować ją Mechaniści? ;)
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: marek »

Caer pisze:Nie, raczej nie. Chyba Straż Miejska nie ma się aż tak źle, żeby musieli zastępować ją Mechaniści?
chodziło mi raczej o sytuację niemal odwrotna - to straż zabrała "mieszkanie" młotkom. Ale chyba rzeczywiście to nie to - jest inny układ schodów.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Uniwersum Thiefa poza grą

Post autor: waldeq »

http://www.thief-thecircle.com/thiefwor ... istory.htm
Hmm ta mapa jest troche dziwna.Nie ma na niej Auldale.
ODPOWIEDZ