Wytrychy

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Jaki styl otwierania preferujesz

Ten z T1 i T2
15
25%
Ten z TDS
44
75%
 
Liczba głosów: 59

Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Wytrychy

Post autor: Artass »

Jak wiecie w Thief 1 i 2 zamki otwiera się wyszukując w ekwipunku wytrych i przytrzymując RMB na zamku, co jakiś czas zmieniając wytrychy. W TDS sprawa wygląda zupełnie inaczej.Naciskasz RMB na zamku i samemu za pomocą dwóch wytrychów otwierasz go. Jaki z tych trybów bardziej wam się podoba ? Ten z T1 i 2 czy z TDS ?
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Wytrychy

Post autor: Łucznik »

widziałem ten 2 sposób w telewizji(w prodramie o T:DS) ale jeszcze dziś sam sprawdze
ale i tak wole go niz tylko duszenie jednego klawisza(bo tu wszystko zależy od czasu zamka a w T:DS to zależy od umiejętności jak umiemy to otworzmy szybciej a jak nie umiemy to nie otworzymy wcale)
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wytrychy

Post autor: marek »

zagłosowałem na ten pierwszy, bo w tym drugim Garrett sie wrednie ustawia pół metra przed drzwiami i mocno go widać :/
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wytrychy

Post autor: Kapitan Smith »

Ja wolę sposób z DS. Więcej zależy od nas.
Awatar użytkownika
nottis
Skryba
Posty: 263
Rejestracja: 28 grudnia 2005, 17:58
Lokalizacja: zewsząd

Re: Wytrychy

Post autor: nottis »

Głosuję na tego z DS. Pierwszy system mocno zawiódł moje oczekiwania - liczyłem na wymachiwanie i kręcenie myszką, nasłuchiwanie, a tu... hm - było jak było.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Wytrychy

Post autor: eLPeeS »

Ja też wolę klasyczne bierne otwieranie. Tak jak słusznie zauważył marek w tym drugim systemie G się czasem tak ustawia, że widać go jak na dłoni a w tym pierwszym samemu zawsze dobieram sobie miejsce startu. Może nie jest to zbyt realistyczne rozwiązanie (np. otwierać skrzynię stojąc od tyłu) ale jak dla mnie lepsze. Może jakby jeszcze zamki w TDS były bardziej zróżnicowane. Tak zaś mamy z 8 kombinacji które po chwil zna się na pamięć i każdy zamek otwiera się w kilka sekund. Wieje nudą.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Wytrychy

Post autor: Agnar »

Ja glosuje na DS poniewaz jest to bardziej realistyczne ;) chociaz mialem taki motyw... ze przez kraty widzialem drzwi i jak kliknolem zeby je otworzyc to poprostu przenioslo mnie przez kraty :shock:

to ze sie ustawia to looz... napewno fajniej jest to zrobione i w TUT fajnie by sie gralo na takich wytrychac ;) (albo chociaz na tych z T1 i T2)
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Samira
Akolita
Posty: 135
Rejestracja: 01 lipca 2007, 12:24
Lokalizacja: Mroki

Re: Wytrychy

Post autor: Samira »

Oczywiście głosuje na sposób z T:DS.
Tam masz możliwość na prawdę samemu otwierać zamki a nie tylko "wybieram, klik, czekam, zmieniam wytrych, klik, czekam - otwarte"
W Deadly Shadows masz możliwość pomachać tymi wytrychami, yeah :-D
"I have the power to take everything from you. Including your life"
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Wytrychy

Post autor: Black_Fox »

Oczywiście, że sposób z T:DS... ;) A każdy prawdziwy fan Thiefa gra kamerą z oczu, więc nie wie o niczym takim jak...
marek pisze:bo w tym drugim Garrett sie wrednie ustawia pół metra przed drzwiami
eLPeeS pisze:Tak jak słusznie zauważył marek w tym drugim systemie G się czasem tak ustawia, że widać go jak na dłoni a w tym pierwszym samemu zawsze dobieram sobie miejsce startu.
Po prostu gdy gra się kamerką z oczu - gra się trudniej, bo nie widzisz co się dzieje dookoła, wczuwasz się w postać gry. :) Ale eLPeeS ma rację, że...
eLPeeS pisze:Tak zaś mamy z 8 kombinacji które po chwil zna się na pamięć i każdy zamek otwiera się w kilka sekund. Wieje nudą.
I wieje nudą... :/
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wytrychy

Post autor: marek »

Black_Fox pisze:A każdy prawdziwy fan Thiefa gra kamerą z oczu, więc nie wie o niczym takim jak...
gram kamerką z oczu - to jest irytujące, że jak zaczynam otwierać to Garrett sie ustawia do światła i kryształ widoczności robi jasny :/
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Wytrychy

Post autor: Bandit »

Ja poza wytrychami chciałbym mieć w inwentarzu łom - wtedy żaden zamek nie stanowiłby dla mnie przeszkody. :twisted:
Wytrychy – po cichu i powoli.
Łom - głośno, ale za to bardzo szybko.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wytrychy

Post autor: marek »

masz przecież miecz :P na metalowe wzmacniane drzwi nie działa, ale to jest raczej normalne :) Szkoda, że w TDS nie ma takiego narzędzia :( chociaż z drugiej strony da sie otworzyć chyba każde drzwi.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Wytrychy

Post autor: eLPeeS »

Oczywiście gram w widoku first person, ale sęk w tym, że źródła świtała są często umieszczona zaraz przy drzwiach. W T1 i T2 samemu się decydowało z której strony podejść do drzwi i rozpocząć pracę nad zamkiem. Tak zaś G ładuje się sam z siebie prosto w światła jupiterów.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
orec16
Bełkotliwiec
Posty: 8
Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 14:15

Re: Wytrychy

Post autor: orec16 »

Według mnie z Thiefa Deathly Shadows, gdyz była bardziej złożony i realistyczny jak dla mnie :D
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Wytrychy

Post autor: Agnar »

Widac ze ci co marudza ze kieruje sie na srodek drzwi i staje w swietle nie zalezy na realizmie tylko poprostu na latwej grze... moze jeszcze karabin dla ulatwienia ? :/

LUDZIE DAJCIE ZE SPOKUJ Z TYM MARUDZENIE...
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Wytrychy

Post autor: eLPeeS »

Agnar pisze:poprostu na latwej grze...
Hmmm... jak dla mnie to właśnie system z TDS jest tym łatwiejszym. W T1 czy T2 kombinacji zamków masz ogrom i nigdy nie wiesz czego się spodziewać. W TDS już po wyglądzie zamka wiesz jak ustawić wytrychy. Zresztą gdzie tu realizm - w całym mieście jest z 8 rodzajów zamków i zgodnie z tym tyle samo rodzajów kluczy. WOW! Normalnie samo życie :roll:
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Wytrychy

Post autor: Black_Fox »

Ja poza wytrychami chciałbym mieć w inwentarzu łom - wtedy żaden zamek nie stanowiłby dla mnie przeszkody.
Ale się z tego śmiałem. Padałem na biurko. ;) :)) :)) :))
Zawsze masz miecz. (działa na drewniane drzwi) Ale wiem o co Ci chodzi. Np. w Teorii Chaosu mamy do wyboru: wykopać drzwi, otworzyć nożem (szybko, ale głośno i zostawia ślady) i otworzyć wytrychem.

A co do tego, że Garrett ustawia się na środku to chyba nie ma nic do rzeczy, raczej tu chodzi o mechanizm zamka i w jaki sposób manipulujemy wytrychem. Osobiście mnie to mało obchodzi teraz... w całej Antologii podoba mi się otwieranie zamków, dobry zamek to otwarty zamek. ;)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Wytrychy

Post autor: waldeq »

Osobiście wolę sposób z DS. Chociarz rzeczywiście po pewnym czasie zaczyna wiać nudą. Nie ma takiej męczarni jak na początku złodziejskiej kariery. :evil: Każdy najwiekszy zamek to parę sekund roboty. Natomiast w T1 i T2 to tylko od Garreta zależy jak szybko będziemy mieli możliwość otwarcia drzwi. Czyli idą za tym zawsze wielkie nerwy, ponieważ niestety w tym wypadku nie możemy mu pomóc. Sczególnie jeśli zależy nam na czasie (bo np. zaraz przylezie strażnik). Ale pomimo tego mam jednak jakiś sentyment do sposobu z DS. Nie wiem może dlatego, że jest inny niż w pierwszej i drugiej części trylogii. No a ja lubię nowości (choć oczywiście są wyjątki). 8-)
nazgul82
Bełkotliwiec
Posty: 17
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 11:01

Re: Wytrychy

Post autor: nazgul82 »

Teoretycznie ten z T3 jest bardziej realny, ale jak się już pozna jego schemat działania to w sumie wytrychem kręci się w jednej płaszczyżnie i to zazwyczaj tylko w czterech kierunkach (góra-dół-lewo-prawo). Z początku wydaje się ten system bardzo skomplikowany, jednak po kilku "otwarciach" przkonywaujemy się iż wcale nie jest to takie skomplikowane a jedynie pochłania zbyt dużo czasu.
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: Wytrychy

Post autor: Mr.MaaD »

Po prawdzie zamki z TDS po otwartych jakiś 4 zamkach zajmują góra 30 sek. I to tylko jak są skomplikowane...
Obrazek
Awatar użytkownika
Samira
Akolita
Posty: 135
Rejestracja: 01 lipca 2007, 12:24
Lokalizacja: Mroki

Re: Wytrychy

Post autor: Samira »

a w TG i TMA to niby jak długo zajmują? :D
"I have the power to take everything from you. Including your life"
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Wytrychy

Post autor: Łucznik »

Zależy ile razy trzeba zmienić wytrych
nazgul82 pisze:wcale nie jest to takie skomplikowane
pograj 1 i 2 xD tam to się ogranicza do trzymania jednego przycisku
nazgul82
Bełkotliwiec
Posty: 17
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 11:01

Re: Wytrychy

Post autor: nazgul82 »

Łucznik pisze:Zależy ile razy trzeba zmienić wytrych
nazgul82 pisze:wcale nie jest to takie skomplikowane
pograj 1 i 2 xD tam to się ogranicza do trzymania jednego przycisku
Wiem, wiem bo grałem. Ale jak zobaczyłem po raz pierwszy w T3 ten cały mechanizm i jak tym wytrychem mozna niemal obracać we wszystki strony to pomyślałem sobie że będzie niezła jazda. JEdnak jak już "załapie" się o co chodzi to nie sprawiają one większej trudności a w dodatku wytrychem obracam w jednej płaszczyźnie i to w zasadzie wystarcza.
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: Wytrychy

Post autor: Mr.MaaD »

Po chwili zabawy opierasz się wygodniej o fotel zamykasz oczy i kręcisz myszą w kółko. Gdy usłyszysz właściwy dźwięk naciskasz atak... Starszy się zdziwił, że rozmaiwam z nim i otwieram zamki...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dark Alphadron
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 13:02
Lokalizacja: Prawdziwy złodziej nie podaje położenia kryjówki.

Re: Wytrychy

Post autor: Dark Alphadron »

Tym gorzej, jak zrozumiesz, jaki wpływ na zamek ma materiał i kształt. Wtedy nawet nie patrząc zamek otwiera się w 10 sekund. Mimo to wolę manipulowanie wytrychem (i możliwość odejścia tudzież rozglądania się) niż duszenie jednego klawisza.
Podpis ktoś podwędził. Nie zostawił śladów.
ODPOWIEDZ