Thief 4 - Recenzje i opinie

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: TricksieThiefsie »

Tytuł: Thief
Producent: Eidos Montreal
Data premiery: 25.02.2014 (świat), 28.02.2014 (Polska)

***************

Media
- Homepage
- Official Forum
- Youtube - Official channel
- Facebook
- Tumblr
- Twitter
- Community Blog

Media (trailery)
- Launch trailer
- Stories from the city: Basso's gamble (ENG)
- Stories from the city: The queen of beggars sees all (ENG)
- Stories from the city: The thief taker general's hunt (ENG)
- 101 thief
- Uprising
- Channeling the Primal

***************

Recenzje / Opinie / Ocena
Forum
- Aen
- Czajka
- Debosy
- Bukary - Złodzieju, oddaj to, co zabrałeś!
- Bukary - Wstępna ocena
- Hadrian
- Keeper Gurgul (ENG)
- N Harmonia - #1, #2
- SPIDIvonMARDER
- Timon
- vlad
- SPIDIvonMARDER

Polska
- CD-Action - Gem, Strona 1, Strona 2, Strona 3
- hcgamer.pl: 8/10
- stacjakultura.pl: 8/10
- ppe.pl: 8/10
- onetgry.pl: 7,5/10
- eurogamer.pl: 7/10
- saveproject.pl: 7/10
- gamezilla.pl: 7/10
- gexe.pl: 7/10
- gram.pl - 6,5/10
- gry-online: 6.5/10
- benchmark.pl: 4/5
- cdaction.pl: 2,5/6
- miastogier.pl: DOBRA GRA
- pssite.com
- pclab.pl
- gameplay.pl
- gameplay.pl #2
- gry.interia.pl
- raportgracza.pl
- purepc.pl
- polygamia.pl
- filmweb.pl
- spidersweb.pl

Świat
- GameInformer: 8/10
- Inside Gaming Daily - 8,5/10
- Canadian Online Gamers - 81%
- Gamereactor Sweden - 8/10
- Joystic: 4/5
- 4Gamers - 7,7/10
- Destructoid - 7,5/10
- Gametrailers - 7,5/10
- Playstation Universe - 7,5/10
- EDGE - 7/10
- OPM UK - 7/10
- Videogamer - 7/10
- Lazygamer - 6,9/10
- IGN - 6,8/10
- Gamesided - 6,5/10
- Eurogamer - 6/10
- Gamespot - 6/10
- Polygon - 6/10
- EGM - 3,5
- Kotaku - NIE
- metacritic
- ARS Technica
- Sneaky Bastards Thief Review


- Wideorecenzja: TotalBiscuit
- Wideorecenzja: Rev3games - 3/5
- Wideorecenzja: Rocket Chainsaw - 3/5
- Wideorecenzja: TVgry.pl
- Wideorecenzja: Adam Sessler Reviews
- WideorecenzjaL NRGreek (PL)
- Wideorecenzja: Machinima
- Wideorecenzja: Quaz (PL)
- Wideorecenzja: Thief, Game of the year
- TVgry.pl - Rozczarowania lutego
- TVgry.pl - Błędy i potknięcia nowego thiefa.
- TVgry.pl - Pseudo sandbox
- TVgry.pl - Liczę na glicze
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2015, 08:29 przez Mixthoor, łącznie zmieniany 55 razy.
Powód: aktualizacja!
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Recenzje THIEFA

Post autor: Flavia »

Pojawiła się też recenzja w holenderskim magazynie Power Unlimited. Życzliwa dusza na forum Eidosu wrzuciła podsumowanie:
1: He says the game is a real reboot, but has lots of references to the old games. Like symbols, conversations and books. Real oldschool Thief fans are in for some real nice subtile surprises.
2: If you dont hit a guard on the right spot he doesnt die and all hell breaks lose.
3: (big spoiler for some) In the brothel mission, there is a way to fill the whole brothel with gas, so everyone falls asleep or is dead or something. Meaning that you can freely loot everything there is.
4: The further you get, the more arrows unlock.
5: Everybody knows about the wirecutter. Dont know if you guys allready know there is also a screwdriver. Which can open things like sewer entrances.
6: (maybe a big spoiler) There is a big safe, big as a living room. With six numbers to crack. The content isnt what Garrett hopes for though. Its an important story thingy.
7: The reviewer likes the city hub. There are different districts. The further you get in the game, the more unlocks. There is a real difference between the rich and poor districts.
8: Sidequests: Basso gives you about 15 sidequests. But there are a lot of other people that give sidequests.
8: (sidequest spoiler) In one of the sidequests you are asked to return a talking skull to the boss off a circus. But a drunken guy named Lenny ran away with it. Your mission is to get Lenny safe to his home without Lenny getting in trouble. Lenny also shouldnt spot you.
9: He says that people that complain about the games difficulty probably havent touched the custom made difficulty.
10: Loading times are a bit lengthy.
11: Saving takes about 1.5 seconds.
12: About story movies he says it doesnt look as good as the ingame graphics.
13: There are also sometimes moments that there is a long silence before people start talking again in the middle of a conversation.
14: When you walk from one place to another there is sometimes a sort of jittering (is this how its named?). Like the game is loading or something. I dont know how to explain it better in english than this :P. This just happens a couple of times in the game.
15: There are a lot of routes to go. But sometimes when you think you can go somewhere, and you are halfway through the route you inmagined, you have to go back bacause you cant go further. Doesnt happen much though.
16: Gamelength: 10-25 hours.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Recenzje THIEFA

Post autor: Mixthoor »

N Harmonia pisze:Jest już pierwsza recenzja od PlayMania 90/100. Chwalili sobie płynne sterowanie, gameplay skupiony na skradaniu się oraz ogólny wygląd gry. Do minusów zaliczyć trzeba ślepe AI, czasy ładowania, i jeszcze "and the game loses its steam around the last third of the game" (tego do końca nie rozumiem).

http://s12.postimg.org/4bin73ap7/thief_ ... gazine.jpg

http://www.explosion.com/53243/thief-re ... iew-90100/

http://www.gamepur.com/news/13695-first ... ign-a.html
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Recenzje THIEFA

Post autor: Mixthoor »

Prośba do wszystkich. Recenzje, opinie, oceny łącznie z linkami do portali, na których zostały one zamieszczone, proszę dodawać do tego przyklejonego tematu. Dział ten przeznaczony jest od wielu lat na opinie i rezencje dotyczące Fan Misji, zatem będzie on również odpowiedni dla ocen najnowszej części gry. Uwagi, opinie i recenzje naszych użytkowników są najistotniejsze i zostaną one dodane na szczyt linków polskich opinii. Jeśli w I poście brakuje jakichkolwiek informacji, proszę o sugestie.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
bari
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 21 lutego 2004, 12:05
Lokalizacja: wa-wa

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: bari »

Będzie "quick save" w nowym thief'ie ! :-D

http://community.eidosmontreal.com/blog ... quirements
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Bukary »

Jest recenzja Sneaky Bastards!



Pożegnajcie się z wszelką nadzieją:
Thief is a disaster the likes of which we could not fathom. There is no easy way to say it; we just did not think the game would be this bad. So we must ask: how did this happen? Is the game’s five years in development, with multiple restarts and lead creative churn, the key factor here? Is Eidos Montreal misguided in its attempt to focus on narrative when Thief’s story is this flimsy? Has the developer’s attempt to cater to as many players as possible resulted in mechanics that work against the core experience of the series? Does the developer possess a completely different concept of immersion to us – theirs one of regular cutscenes, full animation and high detail visuals, and ours the more abstract sense of place that arises from the creation of whole and consistent locations? Does Eidos Montreal simply not understand what made the original Thief trilogy the masterpieces that they are?

The answer, unfortunately, is all of the above.
:ups
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Bukary »

Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Kurhhan »

Kotaku - NO!
Destructoid 7.5
Eurogamer 6/10
Gamespot 6/10
Gamesided 6.5/10
CraveOnline 6/10
IGN UK 6.8/10
Polygon 6/10



I co tu dużo mówić, takie serwisy i tak w dużej liczbie przypadków zawyżają oceny, tym bardziej , że SE wydał ogromna kasę na reklamy i ...
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: raven4444 »

Recka od TotalBiscuit
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Mixthoor »

Dzięki za linki!
Kurhan, możesz wrzucić wszystkie linki, które znajdziesz. Polskie, zagraniczne; teksty pisane i wideorecenzje

Update I postu!
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Mixthoor »

Bukary, widzę, że ochota Cię wzięła na dyskusje z "wielkimi tego świata", prawda? Czytam te śmieszne komentarze na gry-online ;)
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: brzeszczot »

Tak po ludzku to jednak przykro, że jest jak jest.
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Abru »

LGS i ISA upadły po premierze T2 i T3 (świetne oceny). Dlaczego mam wrażenie, że z EM będzie inaczej (fatalne oceny)? ;) Gdzie jest sprawiedliwość na tym świecie. ;)
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Bukary »

Mixthoor pisze:Bukary, widzę, że ochota Cię wzięła na dyskusje z "wielkimi tego świata", prawda? Czytam te śmieszne komentarze na gry-online ;)
Czasami muszę sobie trochę odsapnąć i czymś się zabawić... ;)

Chciałbym, żeby teraz - za karę - te głupie pały, które twierdziły, że wiedzą lepiej od fanów, czym jest "DNA Thiefa", musiały zrobić kolejną część tej gry. Chciałbym widzieć (i słyszeć) ich burzę mózgów przed rozpoczęciem pracy.

A grę kupiłem mimo wszystko (rzecz jasna, jak najtaniej), bo mam zamiar się "dobrze" bawić i jestem bardzo ciekaw polskiego tłumaczenia. Czekam teraz, aż Steam mi łaskawie pozwoli zagrać.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
spamer
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 26 października 2005, 18:57

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: spamer »

Bukary pisze:A grę kupiłem mimo wszystko
Ha, ha - wiedziałem, że się złamiesz!
Paris
Miastolud
Posty: 59
Rejestracja: 14 czerwca 2003, 10:51
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Paris »

Niestety ja się wstrzymałem. Ludzie psy wieszają poza tym nie wiem czy mój lapek to uciągnie. Mam tylko Core 2 Duo T6600 @ 2.2GHZ. Poczekam na pierwsze recenzje na szanownym forum i zapewnienie ze w miarę płynnie pogram na moim sprzęcie. No chyba ze wygram w konkursie 3kropki:)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Mixthoor »

Update I postu!!!
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Bukary »

spamer pisze:Ha, ha - wiedziałem, że się złamiesz!
Ja to wiedziałem już od kilku dni. ;)

Jedyna zmiana, jaka zaszła, polega na tym, że olałem edycję Master Thief. Ta gra to naprawdę... potworek.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Mixthoor »

Pojawiają się polskie recenzje, szukać linków.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Leming »

Kurhhan pisze:Kotaku - NO!
Destructoid 7.5
Eurogamer 6/10
Gamespot 6/10
Gamesided 6.5/10
CraveOnline 6/10
IGN UK 6.8/10
Polygon 6/10
Musi być naprawdę źle skoro skala ocen w grach zazwyczaj wygląda tak.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Mixthoor »

Oceny powyżej średniej. Jeśli serwisy zaniżają swoje własne skale, lub zaczynają punktację od 5, pomimo niższych ocen (gamestar.de) - ich problem. Jeśli nie potrafią rzetelnie podejść do tematu, żal je nawet przeglądać. Kiedyś zaglądałem na gamezillę. Napisali recenzję Metro Last Light, w której chwalili produkcję zza wschodniej granicy. Pół roku później jakiś cieć z ich portalu zmieszał grę z błotem. To tyle w kwestii profesjonalizmu i rzetelności. O gry-online i "fief" albo pierwszej grze z maksymalną oceną (rzekomo Skyrim, w wielu starszych użytkowników pamiętało o innej...) nawet nie wspomnę.

Reasumując. Czekam na opinie nas, polskich łacherów. Przejrzałem już polskie recenzje. Macie może ochotę na mały komentarz?

----

źródło: http://pclab.pl/art56576.html

Wizytówką głównego bohatera był łuk, mocno ograniczona liczba strzał oraz zestaw wytrychów.
Kołczan strzał w TG i TMA był raczej pokaźny. Nawet na ekspercie.
Kolejne części przygód mistrza złodziejskiego fachu również zostały wysoko ocenione przez prasę i graczy, mimo że Thief 2: The Metal Age wytykano kiepską jakość grafiki.
Tak, TG z 8bitową paletą kolorów, TMA z 16. Do tego nowe modele postaci, nieco ładniejsze płomienie w kominkach i pochodniach. Coś pominąłem?
W odróżnieniu od poprzednich przygód Garreta Thief: Deadly Shadows był grą z perspektywy trzecioosobowej,
Trololololo. Kolega TDSa nigdy nie odpalał.
Najnowszy Thief to, podobnie jak większość poprzednich części serii, skradanka pierwszoosobowa.
Nie grał, jak nic.
Gracz wciela się w rolę Garreta
Garretta.
Gracz nie ma możliwości teleportowania się pomiędzy poszczególnymi miejscami w grze z poziomu mapy, wszędzie trzeba dojść pieszo. Można się w tym z początku dopatrywać chęci wydłużenia na siłę rozgrywki. Ja w tym widzę pewną dozę realizmu, w końcu Thief zalicza się do umownie realistycznych gier.
Eeee. Taaaak...
Choć zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem gry w Thiefa jest pozostanie niezauważonym, walka jest jedną z opcji. Mało efektywną i niezbyt pasującą do realiów, ale gdy wszystkie inne środki zawiodą... cóż, dobre i to.
Świeżak, wiedziałem!
Tak naprawdę w Thiefa można grać na trzy sposoby: likwidując wszystkich jak leci, co jest mało wydajne, unikając starć nawet w momencie wykrycia albo... pozostając niezauważonym przez cały czas.
Wspomniałem w innym temacie, wspomnę i tu. W T4 jest ukryty 4 styl gry. Styl zwany trolololo.
Postać w grze ulepsza się w ciekawy sposób. Można powiedzieć, że nieinwazyjnie. Gracz wszystko kupuje za żywą gotówkę i w praktyce notorycznie cierpi na jej brak. No chyba że bardzo skrupulatnie będzie czyścił ze świecidełek wszystko i wszystkich
Raczej o to dokładnie chodzi.
Na czarnym rynku może dokupić dodatkowe strzały, a tych jest kilka rodzajów: wodne, ostre, obuchowe, zapalające, linowe, wywołujące nudności...
Obuchowe? Wywołujące nudności? Ktoś wie coś więcej? Nie śledziłem skrupulatnie informacji z uwagi na strach przed.... spoilerami!
Można też nieco rozbudować łuk Garreta, wytrychy czy obuchową pałkę. Podobnie jest z pancerzem.
Dobrze widzę? PANCERZEM?!
Garret nabył jedną nową umiejętność, tak zwane skupienie. Uaktywniona, działa przez jakieś kilkadziesiąt sekund. Pozwala mu ona przede wszystkim dostrzegać ukryte przełączniki, pułapki, lepiej słyszeć odgłosy straży i tak dalej. Ale zwalnia też czas, co powoduje, że od pewnego momentu walka może się zrobić łatwa. Ja z tego udogodnienia nie korzystałem, bo szybko się zorientowałem, że za bardzo psuje klimat.
A na koniec i tak minus!
Zawodzi też mapa. Z początku trudno się z niej korzysta, trzeba nieco pobiegać i zapamiętać kilka kluczowych miejsc, aby móc zręcznie i szybko się przemieszczać.
Ciekawe... Czyżby coś na wzór starych części?
Minimapa też pokazuje za mały fragment; często byłem zmuszony udać się do menu i ogarnąć cel podróży, nawet pomimo dobrze zaznaczonego, ręcznie ustawionego punktu nawigacyjnego. To drobnostka, lecz mogłaby zostać poprawiona
Doświadczonym stalkerom, tfu łącherom minimapy są zbędne, prawda? Toż to nie GTA.
Miejsca w grze są naprawdę ładne i spójne, a przy tym dość zróżnicowane, choć utrzymane w tej samej konwencji. To zazwyczaj obskurne, kiepsko oświetlone, wąskie i wysokie uliczki. Ale nie brak też wojaży po posiadłościach bogaczy czy kryptach pod ulicami miasta. Wszystkie tak skonstruowano, że do celu zawsze prowadzi więcej niż jedna droga.
A ktoś narzekał już na liniowość. To jak to w końcu jest?
Choć jeszcze tego nie próbowałem, Thiefa z pewnością da się ukończyć, nikogo nie zabijając i pozostając niewykrytym.
Na bank świeżak! Nie mam nic przeciwko jego stylowi gry. Bawi się tak, jak lubi. Nie podoba mi się jedynie fakt, że taka osoba ocenia grę, przedstawiając ją szerszej publiczności. Najszlachetniejsze elementy Thiefa zostały przez recenzenta zaledwie liźnięte.
Całości dopełniają szczekające psy, ptaki i tym podobne stwory bardziej wrażliwe na złodziei i hałas
powtórzę, "szczekające psy, ptaki i tym podobne stwory". Tak, czepiam się :P Przykładowo, na listonoszy już nie są wrażliwe. Dobra, uspokajam się ;)
Ciała da się, oczywiście, przenosić, no i okradać, w końcu sięganie po nieswoje to esencja tej gry.
To nie pierwsze zdanie z nieco irracjonalną budową.
Świetny jest pomysł z przywłaszczaniem sobie sakiewek patrolującej okolicę straży. Trzeba się do jegomościów zakraść, wykonać jedną minigrę, po czym obserwować, jak nasz złodziej wyciąga błyskawicznie rękę po dobra, pozostając przy tym bezkarnym.
Hęęęęę? A już wiem... trololo lololo lololo! trololololo
Garret ma jeszcze całą listę innych równie przydatnych umiejętności, między innymi wie, ja wyszukiwać ukryte sejfy i radzić sobie z zamkami.
Za darmo wstydziłbym się napisać w ten sposób. Ciekawe, ile mu zapłacono?
Oczywiście, zazwyczaj jest tak, że grafika na pierwszych zdjęciach jest dużo lepszej jakości niż ta w wersji finalnej produktu. Nie inaczej jest w przypadku Thiefa. Choć rażących różnic nie ma, są one zauważalne.
Różnic nie ma, a jednak są zauważalne! Zatem jak, skoro ich nie ma?
Oprawę wizualną Thiefa należy rozpatrywać dwojako, poniekąd podobnie jak grafikę Diablo III. Wypada odróżnić warstwę artystyczną, notabene w obydwu grach świetną, od jakości obrazu samej w sobie, tutaj bowiem nie uniknięto pewnych niedociągnięć. Sposób, w jaki zostało ukazane miasto, to dla mnie mistrzostwo świata. Jest odpowiednio brudne, no i wiktoriańskie, a o to chodziło twórcom gry.
Dobra, jebać styl wypowiedzi. Jakie niedociągnięcia? Styl "wiktoriański". Nie jestem artystą, nie znam się na sztuce. Wydaje mi się, że człek usłyszał bądź przeczytał kilka haseł, które powtarza jak papuga bez znajomości tematu.
Głos głównego bohatera również jest świetny. Nawet pomimo lawiny protestów na wieść o tym, że będzie inny niż w poprzednich częściach przygód mistrza złodziei. Moim zdaniem jest nawet lepszy.
A ten fragment pozostawiam Wam...
Wcześniejsze części przygód Garreta polegały na pozostaniu niezauważonym, kluczem do sukcesu było omijanie wrogów.
Nie, to nie był klucz do sukcesu. Przykładowo, w TDS, w podziemnej cytadeli zorganizowałem ładną jatkę, zaś w TG bezczelnie trolowałem magów ognia w ich ogromnych kwaterach. Można? Można!
Brak trybu gry wieloosobowej odrobinę boli (choć to akurat bardziej moja zachcianka niż faktyczna wada gry)
Gdyby nie ten nawias... Argh!

A na koniec słów kilka o udźwiękowniu:
Także oprawa dźwiękowa zasługuje na pochwałę. Muzyka jest spokojna i przydaje atmosfery wydarzeniom na ekranie, lecz w trakcie walki gwałtownie przyspiesza. Głos głównego bohatera również jest świetny. Nawet pomimo lawiny protestów na wieść o tym, że będzie inny niż w poprzednich częściach przygód mistrza złodziei. Moim zdaniem jest nawet lepszy.
Tak, to wszystko. Tak, to nieprzyjemny żart. Gdy po raz pierwszy czytałem recenzje TDP, udźwiękowienie było wychwalane. Poświęcono mu wiele akapitów i stawiano na równi z Garrettem, dumnie określając mianem drugiego bohatera gry. A co dostaliśmy od tego pana? Pomyje. Wybaczcie, lecz po tego typu recenzjach to mi się jedynie płakać chce. Jeśli ktoś otrzymuje za to pieniądze, winien swą pracę wykonywać starannie i z szacunkiem. W tym wypadku jest to ochłap, napisany - jak to autora świetnie ujął w ocenie twórców - na kolanie.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Mixthoor »

Coś dla odmiany - http://www.gram.pl/artykul/2014/02/24/t ... nzja.shtml
Bardzo dobra recenzja, momentami stylem przypominająca Flavię (brakuje czasem dosadnych słów). Przeczytałem ją 2 razy pod rząd. Rzetelnie i profesjonalnie. Brawo!
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: PiotrS »

Czyli wszystko sprowadza się do jednego, największym problemem jest brak udostępnienia edytora.
Silnik gry i jego thiefowość ma potecjał, teraz go tylko właściwie wykorzystać. Szczególnie, że po klapie finansowej możemy długo czekać na 5.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: TricksieThiefsie »

Niech oddadzą prawa jakimś twórcom niezależnym, a Ci już by lepszego indyka walnęli, niż EM AAA. Poważnie, może nawet by jeszcze SR zatrudnili.
ODPOWIEDZ