Budowniczy i Oszust

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Kogo wolisz ?

Wolę Konstantyna
20
30%
Wolę Budowniczego
47
70%
 
Liczba głosów: 67

Awatar użytkownika
awesta
Bełkotliwiec
Posty: 35
Rejestracja: 13 lipca 2006, 22:23
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz KUJAWY

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: awesta »

Młoty są mimo wszystko bardziej sympatyczni i głownie dlatego w DS opowiadałem się po ich stronie, nawet pomimo tego, że w 3 i 2 zrobiono ich większymi fundamentalistami niż w DP. Oni trochę przypominają naszych katolickich księży. Czasem irytujący, czasem fanatyczni, ale mimo wszystko bezpieczniej czułbym się w ich mrocznych katedrach niż w dzikich ostępach pogan.
Le vent nous portera
Awatar użytkownika
Orest Reinn
Paser
Posty: 181
Rejestracja: 23 lipca 2007, 17:10

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: Orest Reinn »

BodomChild pisze:Jako zdeklarowany anarchista głosuje na Szachraja, w końcu to bożek chaosu i nieokiełznanej natury.

Poganie to ekolodzy, świat Thiefa za ich panowania byłby zdrowszy i czystszy. Młotodzierżcy dla chwały Budowniczego zatruwają powietrze spalinami a Karras i jego mechaniści to już bili wszelkie rekordy.
Dlaczego mówisz, że za czyjegoś panowania byłoby lepiej, skoro jesteś anarchistą? ;]
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: Katharsis13 »

Jako poganka głosuje na Trickstera, choć w rzeczywistości raczej na Pogan i Wiktorię. Trickster jako Bóg jest dla mnie...hm...zbyt ograniczony i brutalny. "Młotków" i Mechanistów NIE CIERPIĘ! :evil: Świat według ich ideologii byłby dla mnie STRASZNY!
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ja wolę Budowniczego, tak samo jak preferuję Młotów.
Bardziej mi odpowiada jego (ich) styl życia, zasady, poglądy, przestrzenie, klimaty.
ALE!
Nie jestem Młotkiem! Nie zgadzam się z nimi w wielu dogmatach, z którymi z kolei jestem za Poganami.
Zobrazuję to tak: 40 do 60 dla Młotów :D
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: BodomChild »

Orest Reinn pisze:Dlaczego mówisz, że za czyjegoś panowania byłoby lepiej, skoro jesteś anarchistą? ;]
He he, rzeczywiście trochę źle to ująłem :oops: .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: Moira »

trudny wybór...
z jednej strony wolę pogan, z drugiej młotków... uwielbiam pogan za ich "a ty gdzie tam uciekawszy?" , a młotków za "Zaprawdę nie tak być powinno". Każda frakcja ma swój klimat i ciężko wybrać. Głos na Budowniczego, i duuuuży plus dla Szachraja. Ale i tak wybrałabym obu;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: Daweon »

Wolę budowniczego. Konstantyn jest ekstremalny i rozchwiany psychicznie. Zaś Master Builder pilnuje porządku i dyscypliny.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
helmutt
Skryba
Posty: 273
Rejestracja: 27 września 2006, 07:49
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: helmutt »

Budowniczy rządzi.
Szachraj w finale okazuje się być zwykłym bęcwałem, idiotą, który dał się zrobić w jajo zwykłemu człowiekowi.
"Hammerite - na metal!"
Awatar użytkownika
Sapiens
Bełkotliwiec
Posty: 21
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 23:49
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: Sapiens »

Cóż jako że w pełni ukończyłem jedynie pierwszego Thiefa a obecnie gram w Zabójcze cienie (dalej ZC), to zdecydowanie muszę stwierdzić że jestem bardziej zwolennikiem zakonu młota (przeze mnie określani dawniej jako młotodzierżawcy). Wykazali oni jednak wolę współpracy, kiedy Szachraj ich zaatakował. Poza tym mam nadzieje, że po ok. 500 latach ich specyficzne metody wypleniania przestępstw i wszelkich zboczeń ulegną złagodzeniu na rzecz dialogu. Muszę zaznaczyć, że mam uraz do pogan i ich boga za dość nie przyjemne rozstanie się z moim okiem jakie mi zafundowali. O ile wyznawców młota staram się ogłuszać to w ZC pogan od razu częstuje sztyletem w plecy.


P.S. Jako fan broni pancernej mam słabość do wszelkich hut i odlewni zakonu, na pewno za kilkaset lat będą tam odlewać piękne armaty i czołgi.
"I prefer my pay in cash not liquir, Mr..."
Awatar użytkownika
Kazuhito
Bełkotliwiec
Posty: 19
Rejestracja: 30 maja 2009, 21:46
Lokalizacja: z Polski

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: Kazuhito »

Wolę Budowniczego i jego wyznawców. Lubię też jak w T:DS w księgach młotów zamiast "i" pisze "y" nie wiem czemu ale to lubię. :-D Poza tym poganie to tak jakby odmieńcy pośród miastowego ludu.
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: Bluu »

Wolę Budowniczego i Młotodzierżców, gdyż oni są bardzo rozwinieci technologicznie.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: Ezet »

Ja zagłosowałem za Szachrajem gdyż o wiele bardziej przemawia do mnie ta atmosfera nieokiełznanej potęgi przyrody, śmieszna mowa i jakoś tak lubiłem Konstantyna :) zwłaszcza tą pokręconą atmosferę w jego domie przed i po zdobyciu Oka
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: karlat11 »

Choć uwielbiam język pogan (który tu nie ma nic do rzeczy :P ), to wolę Budowniczego i Młotodzierżców, gdyż są nie tylko bardziej "rozbudowani" technicznie, ale także siłowo. Poza tym gdy ma się z nimi przyjazne stosunki, pomagają Garrettowi nie tylko z Egzekutorami czy posągami, ale niekiedy także ze strażą miejską :P

SPIDI: AAA! Złapałem Ciebie! Myślałem, że brak polskich czcionek to efekt ich braku na kompie, ale w słowie "Młotodzierżców" niczego nie brakuje. Sorry koleżanko, ale musisz używać polskich ogonków i innych zabawnych kędziorków :)
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: Flavia »

Stan idealny to taki, kiedy oba bóstwa żrą się między sobą, a uczciwych ludzi zostawiają w spokoju :P To samo się tyczy frakcji.

Mi tam bardziej odpowiada Budowniczy, ale to hipokryzja. W rzeczywistości jestem strasznym leniem i przydałby mi się taki Budowniczy, który stałby nade mną z młotem i poganiał do roboty :P Bo inaczej nic nie zrobię...
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Budowniczy i Oszust

Post autor: Hattori »

Gdybym miał wybrać, byłby to Bob. Ale nie mogę powiedzieć, żebym utożsamiał się z którąkolwiek z obu religii. Młotów lubię za ideały i wojaczkę, Pogan za obcowanie z naturą i... luźne podejście (aż dziw, że nie pojawił się nigdy motyw z grzybkami-halucynkami! :P ). Mimo to czuję, że i tak bliżej mi do Opiekuna. A Budowniczego wybrałbym za upodobanie w Ładzie i obowiązkowości - coś, co Opiekunowie również reprezentują, w mniej lub bardziej dosłowny sposób.
ODPOWIEDZ