strrrrraszny thief :P

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Black_Fox »

T1: Powrót do katedry robi wrażenie. Reszta misji raczej nie jest aż tak straszna.
T2: Gra jest super, myślałem, że nie ma tam strasznych momentów, ale jest taka misja... nie pamiętam jaka, wiem, że to jest biblioteka i tam chodzi duch. Gdy tam byłem i słyszałem te szepty to mało co w gatki nie popuściłem. Potem jak zobaczyłem tego ducha to w ogóle... ;)
T3: Nie przeszedłem, w każdym razie nie doszedłem do tego słynnego "The Cradle".
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Kapitan Smith »

Proponuje zamianę w twojej wiadomości wyrazu "sławnego" na "legendarnego", będzie bardziej odpowiadało :D
A jedyne miejsce z duchem w bibliotece to chyba ta posiadłość z "Casing the Joint", a potem "Masks". Jeśli jest coś jeszcze to skorygujcie ;)
Nie przeszedłem, w każdym razie nie doszedłem do tego słynnego "The Cradle"
Wierz mi(nam), najgorsze przed tobą 8-)
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: waldeq »

Właśnie przechodzę poraz pierwszy jedynkę i doszłęm do 2 misji w kopalni.Muszę przyznać,że jak sie już w niej zanlazłem to miałem małe ciarki na plecach.Trochę bałem się tych ciemności nie wiedziałem co tam mogę znaleźć.Po przygodach w Cradle wolę w takich miejscach nie szaleć. :twisted:
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Kapitan Smith »

Ja właśnie dziś ukończyłem "Robbing the Cradle".
Było parę strasznych, jak i zaskakująco dziwnych, czy głupich sytuacji:

Niedaleko kompa mam ustawioną choinkę, ale stoi ona za moimi plecami kiedy gram. Wiadomo, ciemno na dworze-lampki włączone. I tak idę sobię Białym Korytarzem, a tu nagle na choince zmienił się tryb mrugania lampek. Z powolnego gaszenia się i zapalania zaczęły się niesamowite sekwencje szybkiego mrugania i pobłyskiwania i to wszystko w ciągu sekundy odbiło się na monitorze :)) Te lampki tak mnie zrobiły, że do czasu zakończenia misji wyłączyłem je :))

Następne to typowy przypadek z niefortunnym wyjściem za róg i mordą stwora na 3/4 ekranu...

Aula Lobotomiczna: Chodził tam ten cień, a ja chciałem zobaczyć, gdzie się podział, no więc wychylam się i w tym momencie Garrett spada no pozim ze stworem. Cień kilka kroków ode mnie, a ja dobrze oświetlony :)) Na szczęście był odwrócony, więc udało mi sięgo potem wymanewrować :P
Awatar użytkownika
yooguruto
Skryba
Posty: 336
Rejestracja: 27 lipca 2003, 20:59
Lokalizacja: gliwice

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: yooguruto »

Tka sobie piszecie o tym przytulku ... nic bym nie napisal gdyby nie fakt ze zupelnie czego innego sie balem w tej misji.

Kto gral to wie, ze do momentu pierwszego przejscia przez mglę nie dzieje ie nic ciekawego za bardzo. Wlasnie to jest najlepsze, 1 czesc mapy jest tak spokojna a zarazem misja wgniata w fotel od pierwszych sekund ze ...

widzac 1 raz dworek przed przytulkiem, ta mgla, wszechogarniajaca szarosc i dodatkowo informacje zebrane przed misja o historii przytulku - cos pieknego. Wejscie do przytulku ... powolne kroki jeszcze jednanego miejsca. Doslownie bylem pewny ze w tego typu misji moge zauwazyles jakiegos haunta albo zjawe w kazdym momencie. Dlatego powolutku brnalem dalej i nizej. Kiedy zszedlem do piwnicy bardzo dlugo zastanawialem sie co moze sie stac kolo miejsca gdzie mielismy wymienic bezpieczniki ;). No mowiac wprost, po prostu balem sie reakcji otoczenia na przywrocenie przytulku do zycia :).

Ogolem, misja bardzo dobrze 'ucharakteryzowana'. Oprawa video/audio na najwyzszym poziomie. Szkoda ze to najlepsza misja z T3 :(. Szkoda ze to jedyna misja z T3 w ktorej przypomnialem sobie dobre czasy na dark enginie :(.

PS. Sorry za OT, odpalil ktos thiefa na Linuxie (suse?). Czy jedyna metoda odpalenia T na linuxie to emulacja windowsa?
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Pigov »

Poza moim postem o przytulisku, mam parę innych incydentów z tą mapą.. I nie tylko.

Cradle
Zaczniemy od niej, w drugiej części mapy widziałem już jednego "gościa" w obserwatorium, i ledwo mu umknąłem. Chodzę cicho po korytarzach, i staje na początku następnego korytarza. Światło ledwo miga, a na końcu skulony przeciwnik, jakby coś jadł. Ciarki mi przeszły, bo wiem że muszę obok niego przejść. Nie wiedziałem wtedy że można ich łatwo zabić :(

T2 Eavesdropping

Garrett wspominał coś aby nie iść przez katakumby. E tam, jakieś zombiaki pomyślałem, i pakuje się do nich. Jak ja te haunty usłyszałem, to tak zacząłem panicznie uciekać że mnie usłyszały... I zrobiły co chciały

T1 Bonehoard

Po prostu, mało cienia, pełno jebanych burricków oraz zombies, a środków eliminacji... to mało. Brzmi to bardziej irytująco niż strasznie, ale to było obydwa.. Najbardziej strasznie
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Edversion »

Dla mnie najbardziej straszną misją T2 jest Trial of the Blood.

Na początku jest jeszcze dobrze. Walczymy tylko z mechanistami.Straszne są jedynie w domkach te zjawy zmarłych poganów, które pojawiają się i znikają. Lecz później, gdy już przechodzę przez ten portal, to już mi włosy stają na głowie. Chodzące małpoludy z jakimiś rułkami-plujkami, a najgorsze są jeszcze te drzewce. Na poczatku sobie spokojnie stoją, ja tam powoli podchodzę (gdy grałem pierwszy raz) i wale miczem, opuszczają ręce. Mówie sobie: "dobra, lepiej biegnać ile sił w nogach". No to biegnę, biegnę, a tu już chyba z trzy drzewce za mną sprintują. Dochodzę do szukanego poganina, lecz wtedy dostaję w mordę z gałązek. To był prawdziwy fuks!!
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Kapitan Smith »

A ja dopiszę jeszcze przygody z Cradle:

Był moment, gdy w recepcji przestraszyłem się... zegarka
W I części Przytuliska jest takie jedno miejsce, gdzie krzesło stoi zaraz przy najwyższym stopniu schodów, a z jego lewej jest jeszcze jedno przejście. Zawsze, gdy wychodzę właśnie z tego przejścia, to to krzesło najpierw wydaje się stworem. Po prostu jest tak ustawione. :)

Pamiętam, że jak grałem pierwszy raz w DS to miałem niesamowitą awersję do Kurszoków... Nie wiem dlaczego...
Awatar użytkownika
Tabal
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 14:24

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Tabal »

pierwszy raz jak zobaczylem nieumarlych (czachy)w kathedral itd to dopiro mialem srake>>>>
Hand of Glory Forever
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Pigov »

Edversion pisze:Dla mnie najbardziej straszną misją T2 jest Trial of the Blood.

Na początku jest jeszcze dobrze. Walczymy tylko z mechanistami.Straszne są jedynie w domkach te zjawy zmarłych poganów, które pojawiają się i znikają. Lecz później, gdy już przechodzę przez ten portal, to już mi włosy stają na głowie. Chodzące małpoludy z jakimiś rułkami-plujkami, a najgorsze są jeszcze te drzewce. Na poczatku sobie spokojnie stoją, ja tam powoli podchodzę (gdy grałem pierwszy raz) i wale miczem, opuszczają ręce. Mówie sobie: "dobra, lepiej biegnać ile sił w nogach". No to biegnę, biegnę, a tu już chyba z trzy drzewce za mną sprintują. Dochodzę do szukanego poganina, lecz wtedy dostaję w mordę z gałązek. To był prawdziwy fuks!!
Wg. mnie to nie jest specjalnie straszna misja, ale bardzo ciekawa. Duchy pogan mają opowieści do powiedzenia, małpoludy są po prostu... Małpami, a drzew jakiś nie spotkałem. Czy ktoś może zrobić screena i wrzucić tutaj? Bo ciekawi mnie, co to za drzewce :)
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Edversion »

Zagraj jeszcze raz. To były takie, jakby drzewa, stały nieruchomo, a jak się zbliżysz to czujesz, że jesteś już jedną nogą w grobie. Musiałeś obok nich przejśc, nawet o tym nie wiedząc.

Screen? www.thief.ovh.org>T2 Przeciwnicy i tam powinnien być screen i opis.
Awatar użytkownika
Vrael
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Vrael »

Ja też nie widziałem. Jeśli nie chcesz znowu przechodzić tej misji, zagraj w FM Swamped(czy jakoś tak). Tam to drzewa na pewno spotkasz, a i na pewno z krzesła spadniesz, jak ja, gdy je zobaczyłem.
http://www.thiefmissions.com/info.cgi?m=Swampedv1.1 - link do tej FM.
- And...
- Remember to pickpocket the party guests?
Awatar użytkownika
Hunter
Miastolud
Posty: 56
Rejestracja: 28 grudnia 2006, 19:26

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Hunter »

To było lata temu... Siedziałem z kumplem i zagrywaliśmy się w TDS(byliśmy zachwyceni grafiką :P ). Doszliśmy do sierocińca... Dźwięk 4:1 dosyć głośno, mój pokój jest średnich rozmiarów więc byliśmy otoczeni :D, akurat się ściemniało(na dworzu).Grając wszedłem do budynku... Słyszeliśmy te wszystkie dźwięki, włosy na głowie mieliśmy najezone. Powoli się skradałem...I zobaczyliśmy jego... Miał klosz od lampy na głowie :)) i był przerażający, wyskoczył tak naglę...Serce zaczęło bić jak szalone sam podskoczyłem, kumpel miał taką minę: :shock: Garrett niestety zginął... Gramy znowu, tym razem jeszcze ostrożniej, odwiedzamy różne miejsca w budynku i jesteśmy w szoku. Ta ścieszka dźwiękowa, te miejsca(krematorium, sala operacyjna, cele pacjentów)...Po 5 godzinach gry w tym wariatkowie, dźwięk i miganie lamp zaczęły nas doprowadzać do szału :) Ta misja to po prostu mistrzostwo :) Nigdy grając w grę komputerową tak się nie bałem(mało co zawału nie dostaliśmy). Zgodnie z kumplem stwierdziliśmy, że to najstraszniejsza misja ze wszystkich gier w jakie graliśmy :)

Kurczę, ale narobiłem sobie chęty na TDS chyba znowu zainstaluje :twisted:
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... Wtedy zaczyna się kyokushin"
Awatar użytkownika
Miszelek
Bełkotliwiec
Posty: 14
Rejestracja: 23 kwietnia 2006, 12:45

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Miszelek »

Ja też się tych drzew cholernie bałem, jeden to mnie ucapił a jak :?: Po prostu starałem się biec za tym latającym światełkiem lecz w pewnym momencie mi uciekło draństwo więc postanowiłem poczekać aż znowu nadleci... no i w tym momencie byłem świadkiem jak się drzewo budzi. No cóż to zobaczymy przynajmniej jak szybko chodzi. Jak koleś ruszył z miejsca to aż na krześle podskoczyłem. Powiem jedno... szybkie to :P
Awatar użytkownika
Vrael
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Vrael »

Dzisiaj mi się śniło coś takiego(czy może wczoraj?)... Byłem w Cradle, dobieram się do zamka przy jednych drzwiach w White Hallu, otwieram go wytrychami, nagle pojawiają się 2 "dodatkowe" ręce na ekranie, ręce upiora, Puppetta..... Dalej nic nie pamiętam. Pamiętam jednak, że w tym momencie we śnie się strasznie przestraszyłem, krzyknąłem. Ale nie krzyknąłem w rzeczywistości, tylko we śnie...
- And...
- Remember to pickpocket the party guests?
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Kapitan Smith »

A ja powiem całkiem serio, że drzew-potworów nigdy się nie przestraszyłem...
Nie widziałem ich NIGDY w misji "Trail of Blood", a widziałem w którejś z FM. Tylko wtedy wcale nie były straszne :?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: eLPeeS »

Kapitan Smith pisze:A ja powiem całkiem serio, że drzew-potworów nigdy się nie przestraszyłem...
Pamiętam że na początku mojej przygody z Thiefem też mi się nie chciało wierzyć w umiejętności drzewców. Pewnej ciemnej jednak nocy jak pogrywałem w T2 i nieco zboczyłem ze szlaku w Trail of Blood usłyszałem za sobą dziwny i bardzo specyficzny chrzęst (by nie powiedzieć oddech na karku ;)). Nie było to może straszne ale zdziwiłem się solidnie po chwili gdy uciekając zobaczyłem jak szybie są skubańce. A są. Uwierz mi na słowo ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: willy_poodle »

Kurde, musiałem być pijany albo to już tyle czasu minęło od grania, ale nie pamiętam żadnych drzewców.
Awatar użytkownika
MackaN
Ożywieniec
Posty: 101
Rejestracja: 31 grudnia 2006, 14:23

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: MackaN »

Thief jest straszny, wczoraj skończyłem jedynkę i dzisiaj budzę się ze świadomością że zajęła mi ona tydzień czasu i wyparła chęć uczenia się do kolokwium, które mam dzisiaj :)

No Garret, będziemy kombinować :)
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: BodomChild »

Przypomniała mi się jedna taka sytuacja z Dark Project, tob było w Bonehoard. Grałem wtedy pierwszy raz na poziomie expert, i jest tam zadnko
► Pokaż Spoiler
, no to tak,
► Pokaż Spoiler
Thief jest naprawdę straszny, niech się schowają wszystkie horrory.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Marzec »

Masz racje, że jest naprawdę straszny :)
A kiedy to było, jak w to grałeś?
Bo ja grałem w Bonehoard tydzień temu, pierwszy raz od około pół roku. Czasami miałem takie momenty, że jak zombie wyskoczył zza rogu to myślałem, że się schowam pod biurko :)
Oczywiście wcześniej pogasiłem wszystkie możliwe światła i założyłem słuchawki, wtedy to jest frajda :) oczywiście ta "straszna" :-D
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: BodomChild »

To było dawno temu. Ostatni raz w Dark Project grałem chyba rok temu, albo dłużej. Przechodziłem go już tyle razy :) . Następny raz zagram w Bonehoard jak już kupię antologie, z Goldem, zapowiada się smakowicie :P . A za 2 miechy będę pewnie miał nowego kompa i w końcu zagram w Deadly Shadows, już się nie mogę doczekać.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
MackaN
Ożywieniec
Posty: 101
Rejestracja: 31 grudnia 2006, 14:23

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: MackaN »

Heh, a ja się ostatnio przeraziłem siedząc w Dromedzie. W tej chwili buduję standardowy zamek do planownej kampanii i jakoś tak pomyślałem że już mi się znudziły jego mury więc odpalę sobie fragment planszy którą tworzyłem wcześniej z myślą o dalszym rozwoju kampanii. Był to labirynt. Chciałem sobie odświeżyć jego korytarze. Pamiętałem bowiem że w niektórych miejscach już go zapułapkowałem i moją intencją było wyłapać wszelkie bugi. Standardowo pierwsze pomieszczenie, jakieś strzały. Nic specjalnego. Idę dalej, pamiętałem że w kolejnym pomieszczeniu zupełnie ciemnym położyłem zombiaka. Wskakuję więc doń. I nasłuchuję. Nic. Czyżby nie działało. Pobiegałem po omacku po pomieszczeniu. Nic... no cóż bedę musiał sprawdzić w dromie co jest nie tak. Idę więc dalej do jasnej mocno oświetlonej sali sali i nagle... aż podskoczyłem z krzesła kiedy światło zupełnie ni sąd ni zowąd zgasło i usłyszałem za sobą charakterystyczny ryk nieumarłego.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Marzec »

Samo zgasło? :? Napisałbyś czemu, bo to brzmi jak opowieści z rękojeści :))
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
MackaN
Ożywieniec
Posty: 101
Rejestracja: 31 grudnia 2006, 14:23

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: MackaN »

Udało mi się zlokalizować przyczynę. To były pozostałości po mojej zabawie z tiggerroomami :) Straszne pozostałości... ale gdzie się mógł zapodziać zombiak to do dziś nie mogę dojść.
ODPOWIEDZ