strrrrraszny thief :P

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: van_HellSing »

To przypomina mi nieco Silent Hill - to jednocześnie miejsce przerażające i dziwnie przyciągające... Podczas gry czuje się głównie strach, ale gdy od niej na chwilę odejść pojawia się pewnego rodzaju nostalgia...
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Bruce »

Ja się przestaszyłem kiedy zobaczyłem swój ekwipunek do misji Sabotage At Soulforge :-D Wszystkiego było mało: 10 strzał wodnych, 1 mina, 6 żabek i 0 strzał ognistych. Coś strasznego.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: marek »

Przechodziłem sobie trail of blood idę, sobie idę i nagle wyskakuje mi zza zakrętu małpiszon a i z lewej i z prawej lawa, myślałem że dostanę zawału, jeszcze te rosnące w ziemi oczy brrrrrrr.....
Wcześniej grając misję z podsłuchiwaniem w katedrze wlazłem do katakumb. Idę, słyszę szczęk łańcuchów, upiorne wycie, aż nagle wyskakuje na mnie Haunt i zabija mnie w dwóch ciosach. Potem przez dwa tygodnie nie grałem Thiefa tak się bałem.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Dziarsky »

Moj kumpel nie gra w T1 choć ma bo mówi ze za bardzo się boii zaczynać. Za to ma doświadczenie jakieś w T2 i czasem rozmawiamy o tej grze choć też mało w nią gra :)

Ja pamiętam jeden taki motyw w T1:"Haunted Cathedral" :) Uciekam przed jednym zombiakiem w ciemny pokój j spadam do jakiejś dziury. widze szary w skale korytarz..uff.. emocje opadły (zgubilem zombiaka) wbegam do tego korytarza a tam jakaś "szczypawica" -nawet nie wiedzie jak się czułem -strach, panika, obrzydzenie. Nigdy tak szybko nie uciekałem -i najleprze jest to że nie wiedziałem gdzie uciekam bo byłem w tej jaskini pierwszy raz. Treaz jak gram w tę misje i znajduje tę dziurę to najpierw nasłuchuję czy gdzieś nie skrzeczy ta "szczypawica" 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lord_N
Mechanista
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2004, 11:21
Lokalizacja: Chorzów

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Lord_N »

Przedwczoraj grałem sobie w Thiefa II, jest już dobrze po północy, idę śladem rannego poganina. Jestem w wiosce małpiszonów, jest OK, wybiłem wszystkich zgredów, ale zostawiłem sobie jednego śpiącego na koniec. Obadałem lodową grotę (1 raz tam byłem, a gram już ho,ho :) wracam do wiochy pewny, że małp już tam nie ma. Biegnę i stukam, włażę do 'pokoju' a tam zrywa się śpiący małpiszon, ryj na pół ekranu!!! Akurat miałem pałę wybraną, to odruchowo pociągnąłem go z tej pały..zanim spadłem z krzesła :-D Później poszedłem spać...moje serce więcej by nie wytrzymało :lol:
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Bruce »

Dzisiaj grając TG w planszy The Mage Tower po zabraniu talizmanu ziemi postanowiłem spróbować zabrać jeden z fałszywych. Aż mi serce stanęło w gardle kiedy ten talizman pieprznął we mnie :-D
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Dziarsky »

Spolszczyłem sobie Thief:Gold i mi skasowało dodatkowe misje -musiałem wrócić do klasycznej wersji. Jak tylko przejde Thief'a po polsku to wracam do ThiefG i z saveów ruszam z tymi dodatkowymi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Bruce »

Wydaje mi się, że problem tkwi w numeracji misji. Nie jestem pewien ale chyba można by zmienić numeracje misji za spolszczenia TDP i wkleić je do TG. Tylko część spolszczonych misji z TDP nie pasuje do tych z TG.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Dziarsky »

w T:G po spolszczeniu miałem orginalną numerację w jakimś pliku a i tak ładowało jak w T:DP.
Problem tkwi gdzieś głębiej 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Juliusz »

Straszny klimat miała jeszcze kostnica i lochy w misji Framed. Nie działało to na zasadzie szoku (typu strzał, nagły wyskok potwora) tylko promieniowało takim strasznie intensywnym klimatem, który tyle samo hamował zamiar wejścia w ten rewir, co przyciągał...
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Dziarsky »

Framed? to misja z T1 czy T2? teraz mam T1 po polsku i tytuły mi się pochrzaniły :/ a z T2 to zawsze zapominam 8-)
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Juliusz »

T2, innej (prawie) nie znam... czuję, że zaraz znowu oberwę pomidorami... :wink:
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Dziarsky »

Ja oberwe że zapomniałem co to za misja :>
Mam takie coś ze jak tylko pojawie sięw T2 na mapie to w 1 sek. dociera do mnie gdzie jestem i co robić :)
Natomiast w T1 to pamiętam wszystkie mapy cały czas (nawet jak długo nei gram) ale zadania mi się zapominają :)
Obrazek
Awatar użytkownika
inconnu
Paser
Posty: 183
Rejestracja: 16 czerwca 2003, 22:13
Lokalizacja: R'lyeh
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: inconnu »

Tylko dla osób, które grały w T2.
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Gregorius »

Gravel: gdy spotkałem TO a dokładniej gdy TO się z tyłu na mnie rzuciło też o mało nie dostałem zawału serca.
To był najbardziej przerażający dla mnie moment w T2 :-D :ok
Mam nadzieję że w T3 są misje o podobnym klimacie, Trail of Blood to jest to!
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: van_HellSing »

Na TTLG i Ion są już wątki o levelu który ponoć pod względem "strrrrraszności" przebija wszystko łącznie z RTC i fanmisjami. :twisted:
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Dziarsky »

Levelu do T3 czy co? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: van_HellSing »

Yup :ok
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
memento
Bełkotliwiec
Posty: 35
Rejestracja: 28 maja 2004, 21:34
Lokalizacja: Żory

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: memento »

widzę, że wszyscy mieli przeżycia co do thiefa :) najbardziej mnie podziąga w tej grze właśnie strach
Awatar użytkownika
Karollol
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 14 maja 2005, 22:52
Lokalizacja: Kraków

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Karollol »

Grałek ok północy przy zgaszonym swietle w słuchawkach :wink: najbardziej schizujacy moment to chyba kopalnia w T1, jak podeszłem do lezącego trupka, myslałem ze to nie wstanie, a tu :D Ale jesli juz pisac o strachu w grach to jedyne co przychodzi do głowy to SILENT HILL, jak ktos nie grał to polecam goraco :diab9: jak właczasz gre to myslisz zeby tylko ja wyłaczyc, ze strachu, a jak ja wyłaczysz to cie ciagnie zeby pchac fabułe do przodu. A jest co pchac bo jest naprawde pokrecona i jest nad czym wysilac szare komorki .... :diab4:
"...uwazaj jak tańczysz bo zciowy parkiet bywa śliski..."
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: grim_reaper »

Hehehe, generalnie to widzę, że nikt nie napisał o jednym istotnym fakcie:

Najwięcej strachu może napędzić Garrett, gdy się idzie w kompletnej ciszy przez dłuższy czas, a on nagle coś zaczyna mówić do siebie :-) :-) . Raz tak miałam i wtedy zaczęłam tak szybko biec, że dopiero po chwili zdałam sobie sprawę co to było, a w tym czasie zdążyłam znaleźć się w pełnej zombiaków sali :lol: :lol: wtedy biegłam dwa razy szybciej i bardziej nieskoordynowanie :roll: :oops:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Kruk
Skryba
Posty: 310
Rejestracja: 31 stycznia 2005, 19:25
Lokalizacja: Środek nieskończoności

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Kruk »

Pierwszy raz też się nieźle strachu najadłam jak Garrett zaczął coś mówić, myślałam że mi serce z pierś wyjdzie. Druga sytuacjia w T1, w więzieniu, dokładniej w kopalniach wtedy jeszcze nie wiedziałam że przyjdzie mi z zombiakami walczyć. Tak więc stałam sobie przy ciele jakiegoś gościa rozgladając się i zastanawiając co dalej i nagle jakiś głos słysze, rozglądam się a ciało które jeszcze przed chwilą leżało rzuca się na mnie! Myślałam, że zawału dostanę! Momentalnie sprint i w drugą stronę!! :-D
"Don't be afraid of the dark. Be afraid of what is hides"
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: grim_reaper »

Aha, przypomniało mi się cos jeszcze: czy to żart twórców czy w grze można niespodziewanie dostać w łeb od tyłu i zobaczyć za chwilę okienko mission failed? Tak zupełnie znienacka, nie wiadomo kiedy i dlaczego. Zdarzyło mi się to kilka razy w T1 w T2 o ile pamiętam, to nie :roll:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: Gregorius »

grim_reaper pisze:Tak zupełnie znienacka, nie wiadomo kiedy i dlaczego.
To tzw. atak serca :-D czyli błąd w DromEngine przez który Garrett czasami ni stąd ni zowąd pada trupem. W T2 też się zdarza.
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: strrrrraszny thief :P

Post autor: grim_reaper »

O man! Ale to jest straszne! :-) Taka (do tej pory) tajemnicza śmierć :wink:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
ODPOWIEDZ